User
Pass
2FA
 
 

Regulament

 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> mc.freakz.ro -> Discussions / Announcements
Author Message1003
KING_KONG

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-12-2019 12:19)
Joined: 25 Apr 2016
Posts: 258, Topics: 35
Location: Mafia Rm. Valcea

Reputation: -82.5
Votes: 11

Post Posted: 06-02-2018, 23:39:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)



Reguli si principii




Oamenii de pe Pamant se supun legilor si regulilor impuse de sefii de stat si aparate de oamenii legii , din cauza pedepsei sau a propriei constiinte , in caz contrar ar fi haos , anarhie si dezordine . Prin aceleasi principii se manifesta si serverul de minecraft ,, mc.freakz.ro '' , insa nu ne putem alege ownerul si staff-ul , ne putem alege serverul . In acest caz ne supunem si respectam regulile , ca de nu , ne va fi restrictionat timpul pe server , temporar sau permanent - la niste actiuni exceptional de grave ; in cazul folosirii limbajului indecent , obscen , pervers , etc se aplica /mute pentru o perioada de timp relativ scurta sau mare , in functie de gravitatea faptei .
In urma celor intamplate se vede ca am incalcat regulamentul , si in mod repetat. Mai exact PvP ilegal , comportament extraordinar de jegos , limbaj licentios si multe alte lucruri neinghitite de server si mai ales de staff-ul mc.freakz.ro . Dupa efectuarea acestor actiuni nepermise mi-am primit sentinta de 40 de zile , inaccesibile sa intru pe server cu acel cont ( KING_KONG) . Eram ferm convins ca voi lua ban , dar nici prin gand nu mi-a trecut ca pedeapsa gandita de mine sa fie de 10 ori mai mare .
Prima data cand am calcat stramb ( si ma refer la stramb cand ban-ul e mai mare de 25 de zile , nu pun la socoteala cele aproximativ ~20-25 de ban-uri sub 3 saptamani ) a fost la inceputul lunii august 2017 , tot cu anturajul meu ,fratii hectic123 si mortel123 l-am grifat pe kent_HD , dupa care niste conturi in plus cu mesaje ofensatoare , se pare ca nu s-a meritat o pedeapsa de 40 de zile + ca mi-am pierdut gradul de Helper , respectiv supporter . De aici rezulta ca regulamentul nu este degeaba scris , trebuie respectat in totalitate pentru bunul mers al serverului si mentinerea conditiilor pentru playeri , sa nu se simta ofensati de limbaj , fapte sau altceva ce duce la gonirea lor spre alta destinatie .
Principala cauza pentru care a fost sa fac pvp ilegal era sa ma razbun cu aceeasi moneda pe cei ce mi-au gresit , adica FlameFury , dupa ce l-am omorat a urmat bineinteles si injuriile ; nu stiu cum dar si acum s-a nimerit NFK pe server la timpul si momentul potrivit , am fost rasplatit din nou cu 40 de zile ce mi s-au parut prea exagerate .
✔ In prag de 18 ani incerc sa ma maturizez , chiar daca mai dau cate o glumita proasta sau niste cuvinte tampite dar extrem de amuzante pentru mine - cum ar fi ,, mii sau ghii '' ( incerc sa nu le mai spun ) ; o sa reduc cam 95 % din cuvintele vulgare adresate fara motiv , nu promit nimic daca cineva se leaga primul de mine / familie sau morti ✞ , insa ce este important este ca nu voi mai incepe eu agresiunile verbale .
✔ In materie de PvP : Nu o sa mai atac pe nimeni in protectia lui , obligatoriu , dar sa zicem ca ne intalnim random pe overworld / nether / end e posibil sa atac , cat despre legitima aparare a detaliat NewBest mai multe . Alte chestii : m-am invatat minte sa nu mai fac dublu-cont , grief sau sa mai construiesc cine stie ce organe .
✯ Mi-am corectat atitudinea fata de admini , intr-adevar ei trebuie respectati pentru ca lucreaza in favoarea noastra , a playerilor , si a serverului.
✯✯✯ Eu , Codrut , stiut ca si KING_KONG imi cer mii de scuze si imi pare rau pentru ce am facut pe server , si lui Alexandru FlameFury Ardeleanu , si nu numai lui , si celor ce le-am gresit .
Prin aceasta compunere prezint in primul rand conditiile lui NewBest , si argumentele mele ce va instiinteaza ca am inteles si acceptat cele de mai sus :
--- Intelegere regulament ☑
--- De ce trebuie respectat ☑
---Corectarea atitudinii in privinta adminilor ☑


✈ Multumire speciala pentru domnul owner , NewBest , pentru o sansa in plus de a scapa / a fi scutit / sau orice altceva alege el in legatura cu ban-ul .


KING_KONG , unstoppable
3 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
FlameFury(a.k.a Gijel)

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-11-2019 12:20)
Joined: 17 Jan 2017
Posts: 61, Topics: 11
Location: Romania

Reputation: 25.3
Votes: 6

Post Posted: 07-02-2018, 11:43:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Era perfect daca nu-mi mentionai si numele -)

FlameFury
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NewBest

[MC Freakz Staff]



Status: Offline
(since 30-01-2023 00:15)
Joined: 21 Sep 2014
Posts: 1210, Topics: 70
Location: Alba Iulia

Reputation: 1148.5
Votes: 115

   
Post Posted: 11-02-2018, 01:05:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

L-am pus in word, imi arata vreo 720 de cuvinte. Din alea 1000 le scad pe astea, raman 280. Iti reduc banul la 280 de ore, adica aproximativ 12 zile. Deja ai facut 4, mai ramai cu ban 8 zile din acest moment.

Closed.



3 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by NewBest, 10 February 2018 23:05



 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> mc.freakz.ro -> Discussions / Announcements  


The time now is 18-04-2024, 16:06:31
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x