User
Pass
2FA
 
 

Problema conectare internet

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Software
Author Message751
adrianad

[Fight Owens Fight ]



Status: Offline
(since 22-08-2020 20:16)
Joined: 30 Mar 2011
Posts: 3123, Topics: 169
Location: Giurgiu

Reputation: 171.9
Votes: 26

 
Post Posted: 23-02-2018, 11:24:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut.
De cateva zile am o problema legata de conectarea la internet de pe laptop. Mai exact, primisem un update pentru sistemul de operare Windows 10, l-am facut iar dupa aceea la orice retea incercam sa ma conectez, nu puteam. Imi aparea in dreptul iconitei de Wi-Fi un triunghi galben si era scris mesajul "No internet, secured". Aceeasi situatie si pe cablu Ethernet. Insa, pe alte dispozitive functioneaza perfect internetul. Am incercat tot felul de tutoriale de pe Google si YouTube, sa scriu tot felul de comenzi in Comand Prompt ca Admin, sa dezactivez placa de retea, sa o dezinstalez, sa ii fac update, sa debifez Internet Protocol 6, sa dezactivez Firewall-ul, sa umblu la setarile pentru alimentare. Nimic.

Ce as mai putea face? Am incercat si sa sun la provider-ul de internet, ma gandeam ca o fi ceva de acolo, insa in zadar.

Multumesc anticipat!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Software  


The time now is 20-04-2024, 02:12:31
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x