User
Pass
2FA
 
 

Cum sa va aparati de toate clasele zombie.

 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> zmx.freakz.ro -> Gameplay tutorials
Author Message1323
Sabecky

[Just a simple gamer]



Status: Offline
(since 29-02-2020 06:20)
Joined: 30 Oct 2015
Posts: 5095, Topics: 235
Location: Romania

Reputation: 164.7
Votes: 130

Post Posted: 25-12-2018, 06:00:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In acest topic, voi explica cum va puteti apara de toate clasele zombie , in toate modurile!

Vreau sa incep cu:
laserul se sparge prin 8 atacuri de click dreapta / sacul se sparge din 4 atacuri de click dreapta. Va ajuta daca jucati la sunet sau daca va uitati la animatia zombiilor.


Linia Verde [ --- ] ==> usor de confruntat
Linia Galbena [ --- ] ==> dificil de confruntat
Linia Rosie [ --- ] ==> greu de confruntat


_________________



IDK Zombie [ --- ] ==> Acest zombie nu va cauzeaza probleme, poate fii usor de omorat.

Jumper Zombie [ --- ] ==> Acest zombie se poate lipii de tavanul unei ascunzatori cand iti sparge laserul/sacul, va fii putin mai greu sa ii lovesti capul, dar tot poate fi lovit , desigur nu mereu, sunt doar unele sanse, eu deobicei trag prin textura tavanului si il lovesc in cap. Poate fii usor de omorat.

Furious Zombie [ --- ] ==> Te poti apara foarte usor de acest zombie in ascunzatori, dar daca iti sparge laserul/sacul si isi foloseste abilitatea, trebuie sa te misti rapid sa nu fii infectat, daca va luati putina armura/viata, nu va cauza probleme.. Daca sunteti afara urmarit de el, puteti sa intrati cat mai repede intr-o ascunzatoare sau sa va feriti de atacurile lui. Poate fii usor de omorat.

Husk Zombie [ --- ] ==> Acest zombie nu te va afecta mult, daca iti cumperi viata. Poate fii usor de omorat.

Executioner Zombie [ --- ] ==> Cu acest zombie trebuie sa jucati foarte defensiv, atenti, sa va miscati repede la saci/armura/viata si sa il omorati cat de repede puteti. Eu reusesc sa omor acest zombie mereu cu sacii, este cea mai usoara modalitate, dar trebuie sa va obisnuiti sa puneti sacii repede si totodata sa-l atacati si pe el. Dupa calculele mele zombieul distruge sacul dupa aproximativ 1.50 secunde, in acest timp il atacati si faceti asta pana il omorati. Stiu ca iesiti pe - la credite, dar alta modalitate nu aveti. Zombieul este usor de omorat, fiindca are putina viata, dar viteza lui de atac va cauzeaza mari probleme, multi playeri mor din cauza zombie-ului. Daca va confruntati cu el de afara, doar stati departe de el si il impuscati.

Wolf Zombie [ --- ] ==> Acest zombie este rezistent la gloantele normale, o modalitate foarte rapida de-al omora este sa cumparati gloantele de argint din shop. Eu unul nu cumpar gloantele de argint, fiindca fac mai multe credite pe el, daca nu cumpar, doar joc safe pana il omor. Zombieul este usor de omorat, rezistent, dar nu cauzeaza probleme.

Respawn Zombie [ --- ] ==> Acest zombie nu va cauzeaza probleme, poate fii usor de omorat.

Toxic Zombie [ --- ] ==> Voi baga totul in spoiler, aici este ceva mai mult de vorbit, voi explica in totalitate ce fac cele 2 abilitati. Trebuie sa fiti foarte atenti cand acest zombie va ataca.


Spoiler:


Zombie Teleporter [---] ==> Voi baga totul in spoiler, aici este ceva mai mult de vorbit, voi explica in totalitate cum sa va protejati de cele 2 abilitati. Trebuie sa fiti atenti cand acest zombie va ataca.

Spoiler:


Zombie Smoker [ --- ] ==> Cand acest zombie te trage cu abilitatea, daca il vei impusca in cap, nu te va mai trage la el. Aceasta esta prima modalitate. Cealalta modalitate este sa-ti faci block cu laserul/sacul ca sa nu te poata scoate din ascunzatoare. Un zombie usor de omorat, si nu cauzeaza mari probleme daca te folosesti de aceste modalitati.

Siren Zombie [ --- ] ==> Daca nu vrei sa fii afectat de abilitatea sirenei, doar cumperi masca anti sirena din shop. Un zombie usor de omorat si nu cauzeaza probleme daca cumparati masca anti sirena.

Zombie Cerberus [ --- ] ==> Cand zombie cerberus isi foloseste abilitatea este imun la orice chiar si la laser, singurile extra iteme la care nu este imun sunt: plasma si bazooka [ de la jetpack ], dar daca vrei sa nu intre in ascunzatoare pur si simplu il blochezi cu laserul/sacii sau daca vrei sa il omori cand este in abilitate cumperi plasma. Un zombie nu foarte greu de confruntat, doar trebuie sa te aperi de el pana dispare abilitatea, iar dupa il puteti omora usor.

Zombie Predator [ --- ] ==> Mereu cand sunteti last sau cand sunt moduri care ti se ia din viata, mereu trebuie sa aveti HP contra predator. Daca folositi sunetul puteti auzii cand va ataca, dar eu nu ma folosesc de asta, cand stiu/cred ca ma ataca nu predator, pur si simplu, trag in gol. Daca stiu ca a sarit sange sau ca mi-a aratat damageul pe ecran, predatorul te ataca, daca nu s-a intamplat nimic, predatorul nu te ataca, deci nu este obligatoriu sa joci la sunet. Un lucru pe care foarte multi predatori il fac: Se fac invizibili intr-o ascunzatoare si asteapta pana cand omul intra acolo, iar el il va ataca pe la spate. Solutia pe care o folosesc mereu si functioneaza este sa dau 2-3 gloante in fundul ascunzatorii, daca nu lovesc nimic, inseamna ca ascunzatoarea e in siguranta. E un zombie mai dificil de confruntat daca nu esti atent.

^BONUS: Daca jucati afara si sunteti VIP, puteti cumpara arma Vulcanus-5, iar cand predatorul se face invizibil, daca trageti in el, il puteti vedea.

Zombie Boomer [ --- ] ==> Un zombie foarte usor de omorat, doar trebuie sa ai rabdare fiindca are multa viata. Cand esti orbit sunt 2 modalitati de a te proteja: Retii de cate ori a atacat sacul/laserul din animatie sau joci la sunet. Daca nu joci la sunet, si ai retinut de cate ori a lovit sacul/laserul inainte sa te orbeasca poti aproxima de cate lovituri mai sunt nevoie sa sparga laserul/sacul, daca stii ca se va sparge , doar mergi spate, si pui iar laserul/sacul, asa te protejezi foarte usor de Zombie Boomer.

Zombie Ghost [ --- ] ==> Foarte usor de confruntat daca folositi modalitatea aceasta: Stati in capatul ascunzatorii cu laserul/sacul, acesta nu va avea cum sa va atace pe la spate, fiindca el se foloseste de noclip, si daca intra in textura, nu te va lovii pe tine, ci textura, iar daca te scoate din ascunzatoare, va fii sanctionat. [regula 19] / Un zombie foarte usor de omorat si nu isi poate folosii abilitatea contra acestei modalitati. Dar eu reusesc sa il omor cu aceasta modalitate: pun un sac in spatele meu, si un sac in fata sa ma apar de zombii. Ma mai uit in spate din cand in cand si daca e in spate, prima data il atac pe el, chiar daca un numar mare de zombie se afla in fata mea. Bineinteles, nu uitati nici de zombie din fata, trebuie sa va protejati si de ei, dar daca omorati repede ghostul, nu veti avea probleme.



DISCORD: Sabee#0428


3 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Sabecky, 25 December 2018 04:07



 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> zmx.freakz.ro -> Gameplay tutorials  


The time now is 24-04-2024, 17:26:49
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x