User
Pass
2FA
 
 

Prima vizita + Discutii !!
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 24, 25, 26  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message25825
Skeli

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-12-2019 17:55)
Joined: 14 Mar 2018
Posts: 103, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 14.8
Votes: 2

 
Post Posted: 01-01-2019, 10:17:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-[N!cola$]- wrote:
Careva treaz la 6 dimineata ....is.mort baaaaaa
La multi ani.
Vezi ca la ora 5 ai pus asta =) Oricum la multi ani !!




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-Skrillex-

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 27-11-2019 20:07)
Joined: 19 Apr 2014
Posts: 2988, Topics: 53
Location: Buzau

Reputation: 582.4
Votes: 29

   
Post Posted: 01-01-2019, 12:52:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

La multi ani baieti!


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Fritty

[Mentally Unstable]



Status: Offline
(since 17-12-2020 04:33)
Joined: 03 Mar 2018
Posts: 233, Topics: 13
Location: Doar in privat daca merita ;)

Reputation: 602
Votes: 101

 
Post Posted: 01-01-2019, 20:16:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Se va recupera eventul fun din weekendul care a trecut?

Si as mai propune creerea unui server de discord pentru a mentine o legatura mai apropiata cu playerii si pentru a le oferi inca un lucru care sa-i mentina ocupati legat de server.
Si pentru a-i atrage bagi un anunt pe server cu : Cine intra pe serverul nostru de discord primeste un bonus de 1000/2000/3000 credite.

Si inca o chestie ar fi implementarea unui nou anunt in care adminii sa fie premiati sau pedepsiti in functie de activitatea lor in decursul unei saptamani.
La inceptul saptamanii fiecare admin sa lase un post in care sa mentioneze orele lor din acel moment si un link catre gametracker (editurile la acel post sa reprezinte direct sanctiuni).
Iar la sfarsitul fiecarei saptamani fiecare admin sa primeasca un numar infim de credite de aproximativ 10k (nu-i chiar atat de mult din punctul meu de vedere, eu fac peste 10k credite lejer in decursul unei mape) si pe langa acele credite cei mai activi sa primeasca un + acel plus sa reprezinte ceva fara de care sa nu poti face o cerere de up in rank. La 3/5 plusuri cate decideti voi, acel numar de ore care l-ati impus deja si un comportament adecvat. Fara astea sa nu poti face o cerere de up.
Iar pe partea cealalta daca fiecare admin nu indeplineste un numar de ore impus pe saptamana de 30 de ore spre exemplu acestia vor primi suspend, avertizari, remove.
Aceasta spun eu ca este o modalitate prin care admnii sa ramana activi si sa se implice mult mai mult in buna intretinere a serverului deoarece ei acum nu prea au nici o motivatie pentru care sa se implice in server. Asemenea este si o modalitate prin care adminii inactivi sau care stau foarte mult pe spec. sa fie mult mai rapid sanctonati. (daca exista greseli gramaticale sau elemente are n-au prea avut sens...am ramas de la revelion...)





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Skeli

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-12-2019 17:55)
Joined: 14 Mar 2018
Posts: 103, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 14.8
Votes: 2

 
Post Posted: 02-01-2019, 09:27:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Fritty wrote:
Se va recupera eventul fun din weekendul care a trecut?

Si as mai propune creerea unui server de discord pentru a mentine o legatura mai apropiata cu playerii si pentru a le oferi inca un lucru care sa-i mentina ocupati legat de server.
Si pentru a-i atrage bagi un anunt pe server cu : Cine intra pe serverul nostru de discord primeste un bonus de 1000/2000/3000 credite.

Si inca o chestie ar fi implementarea unui nou anunt in care adminii sa fie premiati sau pedepsiti in functie de activitatea lor in decursul unei saptamani.
La inceptul saptamanii fiecare admin sa lase un post in care sa mentioneze orele lor din acel moment si un link catre gametracker (editurile la acel post sa reprezinte direct sanctiuni).
Iar la sfarsitul fiecarei saptamani fiecare admin sa primeasca un numar infim de credite de aproximativ 10k (nu-i chiar atat de mult din punctul meu de vedere, eu fac peste 10k credite lejer in decursul unei mape) si pe langa acele credite cei mai activi sa primeasca un + acel plus sa reprezinte ceva fara de care sa nu poti face o cerere de up in rank. La 3/5 plusuri cate decideti voi, acel numar de ore care l-ati impus deja si un comportament adecvat. Fara astea sa nu poti face o cerere de up.
Iar pe partea cealalta daca fiecare admin nu indeplineste un numar de ore impus pe saptamana de 30 de ore spre exemplu acestia vor primi suspend, avertizari, remove.
Aceasta spun eu ca este o modalitate prin care admnii sa ramana activi si sa se implice mult mai mult in buna intretinere a serverului deoarece ei acum nu prea au nici o motivatie pentru care sa se implice in server. Asemenea este si o modalitate prin care adminii inactivi sau care stau foarte mult pe spec. sa fie mult mai rapid sanctonati. (daca exista greseli gramaticale sau elemente are n-au prea avut sens...am ramas de la revelion...)
Ok ce spui tu acolo pare destul de acceptabil. În legătură cu serverul de discord sa stii ca avem unul (într-un fel sau altul). Lucruri cu care nu sunt de acord este acela cu plusurile pentru cererea de up. Poate unii au orele dar nu au atâta timp liber( ma refer cand o sa înceapă scoala pentru ca nu mai e mult). Restul propunerilor par a fi ok si poate i-ar face pe adminii inactivi sa mai viziteze serverul. O zi bună sa ai.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Al3xander

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-11-2019 07:05)
Joined: 14 Jul 2018
Posts: 155, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 28.2
Votes: 6

Post Posted: 02-01-2019, 09:44:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Fritty wrote:
Se va recupera eventul fun din weekendul care a trecut?

Si as mai propune creerea unui server de discord pentru a mentine o legatura mai apropiata cu playerii si pentru a le oferi inca un lucru care sa-i mentina ocupati legat de server.
Si pentru a-i atrage bagi un anunt pe server cu : Cine intra pe serverul nostru de discord primeste un bonus de 1000/2000/3000 credite.

Si inca o chestie ar fi implementarea unui nou anunt in care adminii sa fie premiati sau pedepsiti in functie de activitatea lor in decursul unei saptamani.
La inceptul saptamanii fiecare admin sa lase un post in care sa mentioneze orele lor din acel moment si un link catre gametracker (editurile la acel post sa reprezinte direct sanctiuni).
Iar la sfarsitul fiecarei saptamani fiecare admin sa primeasca un numar infim de credite de aproximativ 10k (nu-i chiar atat de mult din punctul meu de vedere, eu fac peste 10k credite lejer in decursul unei mape) si pe langa acele credite cei mai activi sa primeasca un + acel plus sa reprezinte ceva fara de care sa nu poti face o cerere de up in rank. La 3/5 plusuri cate decideti voi, acel numar de ore care l-ati impus deja si un comportament adecvat. Fara astea sa nu poti face o cerere de up.
Iar pe partea cealalta daca fiecare admin nu indeplineste un numar de ore impus pe saptamana de 30 de ore spre exemplu acestia vor primi suspend, avertizari, remove.
Aceasta spun eu ca este o modalitate prin care admnii sa ramana activi si sa se implice mult mai mult in buna intretinere a serverului deoarece ei acum nu prea au nici o motivatie pentru care sa se implice in server. Asemenea este si o modalitate prin care adminii inactivi sau care stau foarte mult pe spec. sa fie mult mai rapid sanctonati. (daca exista greseli gramaticale sau elemente are n-au prea avut sens...am ramas de la revelion...)


e ok ce ai spus, discord: https://discord.gg/jeXTCag, prea mult 30 ore pe saptamana

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mihai94.

[Fondator ZP]



Status: Offline
(since 04-12-2019 07:04)
Joined: 20 Jan 2016
Posts: 1298, Topics: 159
Location: Romania

Reputation: 191.6
Votes: 88

     
Post Posted: 02-01-2019, 10:27:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

in legatura cu orele la admini nu ar fi mai ok un plugin gen /topore si sa apara acolo cel mai activ admin al sapatamanii?



ZP.FREAKZ.RO BEST SERVER ZOMBIE

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Freakz*DuLceTeL

[S3X*p3rMaN3nTy; x ]



Status: Offline
(since 09-04-2022 10:29)
Joined: 27 Jun 2015
Posts: 15862, Topics: 2099
Location: TG-Mures

Reputation: 964.9
Votes: 668

     
Post Posted: 02-01-2019, 10:48:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu-s de acord cu orele.. la admini uni lucreaza uni merg la scoalaa (in curand) si nu pot face orele?
dar sunt de acord cu cel mai activ admin locul 1,2,3 si o suma de credite sau la locul 1 daca esti 2 sap cel mai activ sa iei up -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
-[N!cola$]-

[Fondator ZP ]



Status: Offline
(since 24-03-2023 22:07)
Joined: 07 Mar 2017
Posts: 2812, Topics: 85
Location: Floresti

Reputation: 252.1
Votes: 152

 
Post Posted: 02-01-2019, 11:52:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mihai94. wrote:
in legatura cu orele la admini nu ar fi mai ok un plugin gen /topore si sa apara acolo cel mai activ admin al sapatamanii?


EU unul nu as fii de acord cu asta ,ca poate unii admini stau spec chiar daca tu bagi plugin-ul ala,sta gen aporpae de 20 min pana sa le dea kick ,si poate intra iar..si asa fac orele si up se ia degeaba.
Acum depinde cum vrei tu mihai.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mihai94.

[Fondator ZP]



Status: Offline
(since 04-12-2019 07:04)
Joined: 20 Jan 2016
Posts: 1298, Topics: 159
Location: Romania

Reputation: 191.6
Votes: 88

     
Post Posted: 02-01-2019, 12:22:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ar fi bine daca ar exista o metoda sa nu se mai puna orele de la spec.



ZP.FREAKZ.RO BEST SERVER ZOMBIE

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Fritty

[Mentally Unstable]



Status: Offline
(since 17-12-2020 04:33)
Joined: 03 Mar 2018
Posts: 233, Topics: 13
Location: Doar in privat daca merita ;)

Reputation: 602
Votes: 101

 
Post Posted: 02-01-2019, 13:52:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Păi faceti putina reclamă la serv. Ăla de discord.

Am dat doar un exemplu cu 30 ore pe saptamana... pot fi cate ore alege Mihai, sau cine vrea sa se ocupe de asta. Pot fi 14 ore obligatorii (2 ore pe zi)
Iar în legătură cu orele de la spec. Ce spuneti daca (dau un exemplu) eu cu nicolas jucam acum pe server iar deodată nicolas intra spec. Eu pur si simplu scriu "thetime", fac un ss. Iar dacă acesta stă mai mult de 5 minute spec. Scriu în continuare "thetime" până când acesta revine la joc sau iese iar timpul lui de joc petrecut ca si spec. Sa fie trecut la mine cu + iar la el cu -. Dacă până în acel moment si eu si el aveam 20 de ore iar el a stat 30 de minute spec eu voi avea 20ore si 30 de min. Iar el 19,3.
Iar în felul acesta toată lumea v-am "vâna" pe toată lumea și se vor abține din a mai sta spec.
Este cam cea mai blândă metoda care-mi vine...





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Fritty

[Mentally Unstable]



Status: Offline
(since 17-12-2020 04:33)
Joined: 03 Mar 2018
Posts: 233, Topics: 13
Location: Doar in privat daca merita ;)

Reputation: 602
Votes: 101

 
Post Posted: 02-01-2019, 17:30:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cine-l vede pe server pe xDanutx direct ban permanent, jegul de 2 zile ma chinui sa-l filmez ca numai cu aim joaca si de fiecare data cand ma vede on iese. I-am dat o singura data ban dar eram helper si si-a luat doar 30 de min.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Freakz*DuLceTeL

[S3X*p3rMaN3nTy; x ]



Status: Offline
(since 09-04-2022 10:29)
Joined: 27 Jun 2015
Posts: 15862, Topics: 2099
Location: TG-Mures

Reputation: 964.9
Votes: 668

     
Post Posted: 02-01-2019, 18:42:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mihai facem si noi ceva sa intru pe server?? stergemi toate parolele de la cont tot scoate adminu tot... sa vedem...


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Fritty

[Mentally Unstable]



Status: Offline
(since 17-12-2020 04:33)
Joined: 03 Mar 2018
Posts: 233, Topics: 13
Location: Doar in privat daca merita ;)

Reputation: 602
Votes: 101

 
Post Posted: 02-01-2019, 19:34:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

https://discordapp.com/channels/530068070551781386/530068070551781388

Am vazut ce-i pe serverul ala de discord si numai bine nu e...
Am creat eu acest server de care ma voi ocupa personal.
Deasemenea am dat Fondatorilor si Ownerilor acces la absolut orice astfel puteti modifica, introduce, sterge, bana, crea...
Din punctul meu de vedere chiar este necesar acest server de discord deoarece este o modalitate mult mai rapida si mult mai folosita in acest moment decat skype sau mesajele pe forum deoarece este ispre creata pentru jocuri.





1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
-[N!cola$]-

[Fondator ZP ]



Status: Offline
(since 24-03-2023 22:07)
Joined: 07 Mar 2017
Posts: 2812, Topics: 85
Location: Floresti

Reputation: 252.1
Votes: 152

 
Post Posted: 02-01-2019, 20:41:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ok frity ,multumim !



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Skeli

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-12-2019 17:55)
Joined: 14 Mar 2018
Posts: 103, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 14.8
Votes: 2

 
Post Posted: 02-01-2019, 20:46:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

În legătură cu serverul de discord. Cw1n are un server cu care nu are ce face si poate il facem pe acela sf nostru deoarece are botu, camere si rolurile deja puse. Dacă doriți o sa va dau linkul.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 24, 25, 26  Next    


The time now is 28-03-2024, 17:49:09
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x