User
Pass
2FA
 
 

Doua jocuri ale copilariei mele

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message288
.Petrica :P

[Maniac]



Status: Offline
(since 11-03-2019 12:59)
Joined: 21 Sep 2013
Posts: 1082, Topics: 52
Location: Romania

Reputation: 319.6
Votes: 22

     
Post Posted: 25-01-2019, 21:13:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ma jucam mai de mult.. 2 jocuri tip starcraft/age of empires pe scurt jocuri in perspectiva izometrica, si nu mai imi amintesc cum se numeau..

Imi aduc aminte bine ca era unul cu insecte.. erau insecte ca niste soldati si unele parca aveau si niste pusti/arme atasate de corpurile lor, erau si in diferite tabere de ex: o tabara de paianjeni alta de gandaci etc si se bateau intre ele.

Al doilea joc imi amintesc asa fad, meniul cu un rau sau un fluviu intre munti ceva si parca mai erau si niste cladiri medievale.. imaginea asta aparea cand intram undeva sa incep jocul si puteam sa selectez daca vreau sa joc contra NPC sau contra player de ex: Player 1 - NPC, Player 2 - Player, Player 3 - NPC si asa mai departe, tot asa cu tabere era si puteam sa pun mai multe pana la 8 parca. daca voiam sa joc cu altii trebuia sa fac lan party. si aici in loc de insecte erau tabere de cavaleri, orci, etc.. si imi mai amintesc ca te dadea doar cu o baza mica si sateni si satenii aia ii puneai sa construiasca baraci, dupa puteai sa faci mai multi sateni ca sa sporesti munca. puteai sa construiesti si turnuri pt vrajitor sau sa iti faci dragoni si dragonii aia puteau fi atacati doar de turnu cu vrajitor. sau, mai puteai sa antrenezi o unitate sa zic asa.. se numea Summoner si aia invoca creaturi sa se bata cu celelalte tabere. cam atat imi amintesc din ambele..

sunt jocuri frt vechi, cred ca inainte de 2010.


edit: l-am gasit pe ala cu insecte, se numeste Swarm Rampage -

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 05-05-2024, 04:24:04
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x