User
Pass
2FA
 
 

Idei repopulare
Go to page 1, 2  Next    
 
Post new topic   Reply to topic    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> zmx.freakz.ro -> Discussions & Proposals
Author Message3067
InLoveCs

[00 11 00]



Status: Offline
(since 24-12-2021 07:55)
Joined: 11 Jan 2011
Posts: 8224, Topics: 738
Location: zmx.freakz.ro

Reputation: 2926.8
Votes: 170

     
Post Posted: 03-02-2019, 18:33:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu am vrut sa fac topicul asta in consiliu ca vreau parerea tuturor. Incepem sa prindem iar jucatori pe server (peste 16-17) din ce am vazut dar eu vreau sa-l readuem iar cum era o data.

Daca ai o idee despre cum sa facem asta -> promovari,schimbari ale regulamentului,ale adminilor .. staff tot etc. chiar te rog s-o pui aici si noi vom incerca sa o punem in practica.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
7xChampion

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-11-2019 18:21)
Joined: 28 Jul 2018
Posts: 54, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 12.8

Post Posted: 03-02-2019, 18:57:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut
M-am gandit si eu putin si ce mi-a trecut prin cap a fost ca sa imbunatatesti "grafica" serverului. Adica, sa pui skin-uri la arme, zombi foarte "2019" (asta daca nu creeaza lag mare), sa schimbi monotonia aia de atmosfera de pe harti(sa o faci mai intunecata/ceata...) sau daca tot ai plugin-ul ala cu ajustarea luminei de pe server in functie de ora zilei, ai putea pune dimineata si seara sa fie mai intunecat pe server si in rest lumina.
In principiu, cam asta ar fi parerea mea, sa schimbi ambianta de pe server

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Anguish

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-08-2019 06:33)
Joined: 03 Feb 2019
Posts: 2, Topics: None
Location: Iasi

Reputation: 0.1

     
Post Posted: 03-02-2019, 19:05:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Introdu o mai mare flexibilitate in sistemul de medalii. In momentul de fata sistemul e doar sinking in gameplay; cateva medalii limitate care iti ofera anumite recompense. Adauga mai multe variante la aceiasi medalie ca sa oferi posibilitatea de axare si pe ele nu doar pe partea de joc normal. Spre exemplu: Omoara 1 Nemesis - 50 Credite/ Omoara 10 - 700 / Omoara 100 - 8500. Adauga mai multa diversitate in sistemul ala, e ceva de care poti sa profiti foarte usor si sa faci jucatorii sa aiba si un alt target in fara de level. (Si chiar din cand in cand, odata la 3 luni reseteaza sistemul sa oferi un motiv in plus de a juca iarasi pentru acele medalii).
2. Incearca sa faci o echilibrare intre clase si nivel. La momentul actual Exec-ul si Teleporter-ul din opinia mea sunt oarecum cam jos in lista si pot cauza destule probleme celor incepatori. Abia joaca 2-3 runde ca sa faca bani de laser si vine unul cu teleport si il scoate de acolo si gata. Chiar crezi ca e distractiv pentru un incepator sa faca fata la asa ceva?
3. Inteleg ca vrei sa atragi jucatorii cu acele premii pentru add pe discord, join discord & stuffs dar o poti face si altfel. Schimba orele de VIP free in timpul zilei cand sunt acasa sa poata incerca, la fel si cu cele de Credite duble pentru ca de multe ori la acele ore serverul e gol, e mult prea dimineata (vip) si chiar nu isi au rostul.
4. Un balance in damage ar fi de apreciat, mai ales pentru AK47 Balrog (Anubis) si AK47 Gold. Sunt arme care nu sunt folosite decat de cei cu vip pentru ca un jucator normal nu are ce sa faca cu ele iar damage ul pe partea de VIP e mult prea exagerat. (O spun din propria opinie ca nu e distractiv sa incerci sa ataci pe cineva care iti da 880 damage cu golden ak cand tu ai 4-5k hp).
5. Ofera varianta de Unlimited Clip si la playeri, o varianta mai slaba de 30 de secunde la idk 50-75 packs. Sunt foarte multi jucatori noi care tot ceea ce stiu din gameplay-ul de zombie e ca au nevoie si vor sa cumpere acel lucru. (exemplu clar acum 2 zile un player spama doar intrebarea "De unde iau unlimited clip?")
6. Inteleg ca vrei sa faci o diferenta intre clasele de nivel mare si cele de nivel mic, insa viteza (exagerata la unele) nu e o solutie. Fiecare clasa are o putere fapt ce o face mai buna, unica si iti da un motiv sa o folosesti. Incearca sa mai "incetinesti" lucrurile pe server si sa le balansezi din punctul de vedere al HP-ului (level mai mare, HP mai mult...nu cred ca ar deranja pe nimeni sa se bata cu un respawn cu 15k hp, dimpotriva ar prefera); si in nici un caz nu e distractiv cand un jucator ca Nemesis alearga dupa un human level 12 si nu poate sa il prinda pentru ca e mai rapid.
Intre jucator normal si VIP nu este diferenta atat de mare si am observat o, problema este ca trebuie sa joci cu cap si unora....multor jucatori noi le lipseste partea asta pana cand se obisnuiesc deci problema nu e intre diferenta asta ci intre jucatorii de level mic si cei de level mare. Jucatorii mici sunt abuzati mult prea usor de catre cei de level mare din cauza diferentei enorme de speed.
7. Vulcanus e mult prea puternica pentru rundele de Assassin. In doar 4-5 secunde deja dispare. Aici te las pe tine sa tragi concluzia.
8. Transforma runda de Armagheddon in runda de packs in care survivor-ul sa faca ceva pe el. Dubleaza sau chiar tripleaza HP la nemesis, scade viteza la ambele moduri si las-o ca runda de packs. Ar fi mult mai benefica decat o runda de Kill cum e acum.
9. Partea de modele incarca extrem de mult, am incercat un test acum cateva zile cu un prieten din Israel, pentru jucatorii straini dureaza >10-15 minute conectarea pe server in functie de locatie. Aici iti dau un pot ca si fost detinator de server. Incearca sa folosesti modele sub 1mb crede-ma diferenta de viteza de descarcare intre modele >1mb si modele 1mb< e mare. Poti simplifica usor cu un singur model de vip unul de admin si modelele clasice pentru oameni iar pe partea de zombie...internetul e plin si crede-ma te va ajuta enorm sa reduci din timpul de conectare.

Stiu ca poate ideile nu o sa fie bine venite din multi din jucatorii de level mare care se vor plange si vor spune ca sunt prostii insa ganditi va si la jucatorii de level mic, noi care nu au habar cum se joaca pe serverul asta nu doar la cei de level mare cu vip -

3 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Char

[ Nani? ]



Status: Offline
(since 24-09-2019 15:50)
Joined: 30 Dec 2018
Posts: 172, Topics: 14
Location: Romania-Buzau

Reputation: 42.3
Votes: 7

 
Post Posted: 03-02-2019, 19:51:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1.Daca se poate ar merge sa se scoata unele moduri si sa se bage un mod cu Samurai.Samuraiul ar scade 2k pe sabie si ar fi cativa doar si la zm ar fi un nou fel de zm...nu m-am gandit inca foarte bine cum ar fi perfect acest mod dar este o propunere buna.
2.Mai multe iteme/skinuri/privilegii care se pot cumpara prin PaySafe sau prin Orange ar face foarte bine serverului deoarece mai nou sunt persoane care cumpara GM si asteapta pana se termina si daca s-ar baga skinuri si chesti din cele precizate ar cumpara din ele...ar merge un de zm care se cumpara pe o perioada de timp [ sau este pentru GM ( cel cumparat ) ] care sa aiba unele abilitati speciale si diferite fata de ceilalti zm...
3.Eliminarea unor iteme EXTRA deoarece multe nu sunt folosite si costa si mult + nu sunt folosite mai niciodata... AK 42 Gold si ANUBIS sunt prea OP si ar trebuii sa isi ia un nerf sau o limitare pe mapa ( ak 42 anubis ) ...
4.Regulamentul este OK in mare dar in legatura cu cele 2 arme extra pe mapa este o problema : cand serverul are peste 15-20 playeri nu putem sa ne uitam la toti ce arme au si sa memoram cate extra au luat asa ca ar merge ca dupa ce cumperi 2 extra sa nu mai poti sa cumperi altele pe mapa ( adica cand vrei sa cumperi extra chiar daca ai cumparat deja 2 sa nu te lase serverul )
5.Medaliile sunt greu de facut ( mare parte ) si ar trebuii sa se scoata si sa se bage Questuri...la fiecare Quest lucrurile ar decurge astfel: iti apar niste misiuni pe care trebuie sa le completezi iar dupa ce ai completat toate misiunile primesti credite;ar fi Questuri pe lv astfel ca ar fi de la Questuri simple pana la imposibile ( nu chiar imposibile dar foarte grele )....

Pentru Staff si promovare nu am gasit inca idei dar o sa caut...sper ca sunt idei bune -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alex.Tsc

[pestE.puterE]



Status: Offline
(since 16-10-2019 22:06)
Joined: 05 Jan 2018
Posts: 374, Topics: 13
Location: China

Reputation: 162
Votes: 22

 
Post Posted: 03-02-2019, 19:54:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

La regulament este de lucrat.... trebuie bagate sancțiuni mai folositoare, cum ar fii daca esti zombie sa fii obligat sa ataci... nu mi se pare ok la last doar... medalii noi, cum ar fii joci 50 runde sa primești 500 cr, asa astia de lvl mic o sa faca repede lvl si o sa i atragă mai usor...

Respect dai, respect primești


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
InLoveCs

[00 11 00]



Status: Offline
(since 24-12-2021 07:55)
Joined: 11 Jan 2011
Posts: 8224, Topics: 738
Location: zmx.freakz.ro

Reputation: 2926.8
Votes: 170

     
Post Posted: 03-02-2019, 20:22:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce am reusit sa fac pana acum :

- Lvl 10 are de acum - 540 speed , lvl 11 - 560 , lvl 12 - 580 , lvl 13 - 600 , level 14 - 625 si level 15 - 700. Stim cu totii de ce s-a luat decizia asta.
- Unlimited Clip o sa fie in shop normal - 40 credite pe runda.

Am citit tot si majoritatea sunt propuneri foarte bune si cand am timp le voi aplica. Momentan de astea am timp.

+ M-am gandit sa facem asa :

Punem Teleporterul la lvl 14 - ca este foarte bun si inlocuim boomerul .. ca e slab pentru lvl 14. Boomerul il punem la lvl 8 (automat va da mai putine credite pe voma) si la lvl 7 punem respawn. Pareri?

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
7xChampion

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-11-2019 18:21)
Joined: 28 Jul 2018
Posts: 54, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 12.8

Post Posted: 03-02-2019, 21:00:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Chestia cu unlimited clip la vip si durata a 45 de secunde a fost o chestie unica pe care n-am vazut-o pe niciun server de zombie pe cs 1.6
Eu zic ca trebuia sa ramana asa si nu stiu cat va conta faptul ca l-ai pus la liber pentru toti plateri avand in vedere faptul ca toate serverele de zm au acelasi lucru

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alex.Tsc

[pestE.puterE]



Status: Offline
(since 16-10-2019 22:06)
Joined: 05 Jan 2018
Posts: 374, Topics: 13
Location: China

Reputation: 162
Votes: 22

 
Post Posted: 03-02-2019, 23:28:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai daca toata lumea are ultimated clip nu mai are farmecul sa ai vip, nu-i ok asa sincer..... lasa la vip ca sa se si cumpere pentru beneficiile vipului ////

Respect dai, respect primești


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rasoulcxz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-04-2019 11:21)
Joined: 22 Jan 2019
Posts: 30, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 1

Post Posted: 04-02-2019, 01:04:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Char, nu sunt de acord cu 4. Sunt unii player noi care vor sa se apuce, sunt omorati de arme extra si se intreaba cum au luat 8k dmg in 3-4-5 secunde si de obicei o sa ceara si el. Eu personal am observat playeri care cer tinker pentru ca le.a placut cum jucau altii, si au primit.

Update @ 04-02-2019, 01:04:36

Ai putea incerca sa dai niste puncte "speciale" in fiecare harta.
Cu acele puncte pe care le acumulezi jucand o harta intreaga/50 puncte sa iti poti cumpara arme extra, pe langa posibilitatea de a le cumpara cu credite.
Spre ex m16 sa fie 300 de puncte speciale adica 6 harti jucate complet

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
InLoveCs

[00 11 00]



Status: Offline
(since 24-12-2021 07:55)
Joined: 11 Jan 2011
Posts: 8224, Topics: 738
Location: zmx.freakz.ro

Reputation: 2926.8
Votes: 170

     
Post Posted: 04-02-2019, 09:50:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ideea de baza era ca trebuie sa promovam cumva serverul. Degeaba il faci cel mai misto daca nu stie nimeni de el.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Char

[ Nani? ]



Status: Offline
(since 24-09-2019 15:50)
Joined: 30 Dec 2018
Posts: 172, Topics: 14
Location: Romania-Buzau

Reputation: 42.3
Votes: 7

 
Post Posted: 04-02-2019, 09:59:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Adevarat...o sa mai fac si eu promovare pe alte servere si pe fb dar ar fi corect ca orice grad ( mai putin/mai mult n1; depinde ce decizi ) sa faca mimim 4 postari cu reclama pentru server
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
DanyTC.

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-03-2019 05:13)
Joined: 23 Jun 2017
Posts: 41, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: -50.7
Votes: 2

Post Posted: 04-02-2019, 11:12:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Ar trebui bagate 2, 3 avantaje la extra vip(zm).
2. Ar trebui bagate mape noi mai clasice care te poti adaposti
ex: zm_evil-ice_attack
zm_evil-night
zm_infantry2 - (mapa asta ma marcat pe mine si a inceput sa-mi placa sa joc zm 2010-2011)
etc.
Am observat ca la mape ies multi jucatori ...gen nu au unde sa se ascunda imediat sunt infectati .
Uni admini baga mape care au ei avantaje pentru ei.
3. Se bagat cateva efecte specifice jocului.
4.Admini sa fie mai indulgenti la greseli minore, ei imediat aplica sanctiunea si uni se oftica imediat si iese. (Eu le-am zis, daca vrei sa castigi mai lasa de la tine ca un kick/slay poate da oricine dar de adus useri nu aduce oricine.)
Daca comite o fapta sa il atentioneze de 2 ori, iar a 3-a oara il sanctioneaza. (ei aplica comanda din prima) "unii"

Cam atat deocamdata.

MeTaL^Y



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sloo69

[ ~ HeLL ~ ]



Status: Offline
(since 04-09-2021 08:25)
Joined: 24 Apr 2017
Posts: 644, Topics: 57
Location: Mehedinti

Reputation: -113.1
Votes: 64

Post Posted: 04-02-2019, 17:20:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Propun mici modificari la clasele de zombie :
La level 14 ,sa fie mutat predatorul .
La level 13 cerberus. (Cu un boost ,adica abilitatea sa dureze minim 35 de sec.)
La level 12 sirena.
La level 11 smokerul.
La level 10 boomerul.( Mai putin HP si mai putine credite facute pe abilitate )



~ Zmx.Freakz.Ro ~

Discord : Sloo#6780

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Char

[ Nani? ]



Status: Offline
(since 24-09-2019 15:50)
Joined: 30 Dec 2018
Posts: 172, Topics: 14
Location: Romania-Buzau

Reputation: 42.3
Votes: 7

 
Post Posted: 04-02-2019, 17:32:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunt si eu de acord...predatorul are si damage mare si invizibilitate si merita sa fie la 14,cerberus e op ,sirena iar e greu de evitat,smokerul e ok si boomerul e ehh dar merge la 10 cu nerf
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
RaykZ0r

[Be happy.]



Status: Offline
(since 06-10-2020 20:44)
Joined: 15 Feb 2015
Posts: 1282, Topics: 85
Location: Braila

Reputation: 0.3
Votes: 96

Post Posted: 04-02-2019, 17:57:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sloo69 wrote:
Propun mici modificari la clasele de zombie :
La level 14 ,sa fie mutat predatorul .
La level 13 cerberus. (Cu un boost ,adica abilitatea sa dureze minim 35 de sec.)
La level 12 sirena.
La level 11 smokerul.
La level 10 boomerul.( Mai putin HP si mai putine credite facute pe abilitate )
Si un player care nu are gold cam cat o sa-i ia sa faca acele nivele sa aiba acces la aceste nivel ? Slo ai level 14 si te plangi de cand ai facut ca e slab de ce sa mutam predator la 14 , nu mi se pare chiar asa de op . Unu care a tras sa faca un nivel pentru o rasa si dupa se trezeste ca joaca cu aceiasi rasa inca cateva luni bune ? Sunt ok rasele cum sunt acum doar boomer sa fie mutat la un nivel mai mic iar teleportul sa fie mutat la 14 cu un mic update.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Post new topic   Reply to topic    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> zmx.freakz.ro -> Discussions & Proposals  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 20-04-2024, 13:24:24
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x