User
Pass
2FA
 
 

Reguli importante pentru echilibrul si armonie

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message109
Coltenul

[1vs8 Ez Game]



Status: Offline
(since 18-07-2022 20:20)
Joined: 04 Feb 2016
Posts: 554, Topics: 11
Location: DN1 si A1

Reputation: 141.5
Votes: 12

 
Post Posted: 22-05-2019, 17:50:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut, dupa cum spune si titlul o sa va explic niste "reguli" de adminat si de gameplay pe care o sa trebuiasca sa le respectati pentru a fi un echilibru in joc si tot odata modul in care se comporta staff-ul( Am observat ca unele persoane inca nu stiu cum sta treaba cu adminatu pentru ca este prima data cand sunteti admini ((unii dintre voi)) si o sa aveti nevoie de ceva ajutor ca sa nu fie probleme - )

1. Modul in care vorbiti cu playerii pe voce sau pe chat. Incercati sa vorbiti cat mai calm si cat mai frumos (cand e cazul , chiar daca persoana respectiva va jigneste sau ameninta voi sa nu faceti acelasi lucru, ii atribuiti sanctiunea in functie de gravitatea situatiei , nu va apucati sa ii ziceti "pfaa sa vezi ce gag , mute , slay , kick , ban iti dau eu ")

2. Tratati toti playerii la fel , indiferent daca sunt unguri , turci , rusi samd
Si ei sunt oameni ca si noi si merita si ei sa fie avertizati , informati ca nu este bine sa faca un lucru , sa vorbeasca tare etc etc. Nu aplicati din start sanctiunea sau mai stiu eu ce , ii strigati pe chat sau pe voice , eventual le dati un slap si abia dupa aceea aplicati sanctiunea.

Aceste 2 "reguli" de buna purtare in mare parte au fost spuse si de InLovee , doar ca vad anumiți admini care nu au citit regulamentul, si aceste 2 sunt importante pentru a menține playerii pe server.

Reguli de gameplay

1. Extra itemele. Unii nu stiu care sunt extra itemele si care nu , pe care ai voie sa le cumperi de cate ori vrei si pe care nu.
Armele cu $ sunt considerate si ele extra si nu aveti voie sa le cumparati ori de cate ori vreti , aveti voie DOAR 3 pe HARTA si intra toate armele care NU SUNT DIN GAMEPLAY-UL CLASIC, adica armele ca scar , awp , nova , g3sg1 etc aveti voie sa le cumparati de cate ori vreti.
Itemele din meniul "extra iteme" nu sunt incluse in aceasta regula deoarece nu sunt arme (exceptand drill ul si jetpack ul)
Aceasta regula este valabil pentru toti , nu inseamna ca daca esti vip sau admin esti scutit

2. Laserele

Va plangeti ca nu respecta playerii regulile si pun baricada , dar voi puneti si voi la randu vostru si aveti pretentia sa fiti atacati sau mai stiu eu ce ..
De acum adminii nu mai au voie sa pune Baricade. De ce spun ca nu mai aveti voie ? Uneori playerii care nu stiu se iau dupa admini in ce a ce fac , daca voi puneti baricada , el zice ca este voie si la randul lui va pune si el , dupa tot el primeste slay pentru ca are baricada(ajungand ultimu om) , el nestiind ca nu mai are voie cu baricada

Laserele la spawn , incercati pe cat posibil sa nu le mai puneti in aproapriere de spawn pentru ca si playerii o sa faca acelasi lucru si o sa il puna in spawn , (valabil si la teleport)

3. Block-ul

Daca aveti admin nu inseamna ca nu mai lasi pe nimeni sa intre cu tine , ca are lv 10 15 40 80 200 sau 1 , il lasi sa intre, MAI ALES daca este de lv mic


Aceste "reguli" nu sunt neaparat noi , ci mai degraba re amintite pentru ca prin aceste reguli mentii playeri si tot odata poti aduce playeri , daca un strain vine pe sv si ii place , el poate aduce la randul lui alti playeri si asa populezi serverul doar prin modul ca te comporti ca un om cu el si nu il faci sa se simta inferior doar prin simplul fapt ca si tu vip admin sau mai stiu eu ce

Daca toti respectam aceste reguli serverul o sa o duca mult mai bine din multe puncte de vedere


Tin sa precizez ca daca incalcati aceste reguli o sa le monitorizez si in cele din urma puteti primii de la suspend pana la remove( in functie de situatie)

TOTI ADMINII trebuie sa le respecte , inclusiv eu AndreiGod si NRS , daca vedeti ca un admin abuzeaza de ceva ii faceti demo si postati pe forum sau ne trimiteti in privat (lui love sau mie)
Sper ca m am facut inteles si sa nu fie totul degeaba , intelegeti ca popularitatea serverului tine si de admini , daca adminii sunt incompetenți , automat popularitatea serverului va scadea

O zi frumoasa



^TM^ ColtenMC
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Coltenul, 22 May 2019 15:50



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 24-04-2024, 07:12:12
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x