User
Pass
2FA
 
 

[APROBAT] [ Propuneri ] - Popica

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> CS 2006-2019 (Archived)
Author Message485
PopicaAdv

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-12-2019 12:19)
Joined: 14 Apr 2019
Posts: 189, Topics: 12
Location: Satu Mare, Romania

Reputation: 8.4
Votes: 1

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  - 
Post Posted: 05-07-2019, 01:13:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

As avea o lista cu cateva update-uri folositoare la server :

1. Reintroducerea comenzii “!tag” pe server, deoarece multi codati cand intra pe server se uita pe TAB si vad ca sunt admini on si ies direct, cu comanda asta, adminii / helperii / moderatorii pot sa isi puna tag normal si nimeni nu o sa ma stie ( playeri noi ) daca este sau nu este Staff online.



2. Adaugarea unui bonus in credite tuturor jucatorilor online cand serverul atinge un numar de playeri online zilnic. Spre exemplu pot fi 2 bonusuri zilnice : 1 bonus la 25 on in valoare de 10k credite si altul la 32 on (maximul momentan ) in valoare de 20k credite. Desigur, 2 bonusuri / zi, nu de fiecare data cand o sa atinga 25 de jucatori sa primeasca toti 10k credite, ar fi absurd. * numarul creditelor este total random, va ganditi voi cum e mai bine sa nu schimbati economia *



3. Acuma, o propun, nu stiu daca o puteti si face : cand un jucator moare, cei in viata sa nu-l mai poata auzii pentru a nu le strica jocul.


4. Voice rooms. Sa fie o comanda pe chat gen “/vr” de la voice rooms si sa iti apara in stanga o lista de nu stiu 5-10-1000 de voice room-uri si sa arate langa jucatorii conectati la respectivul spre exemplu daca vr sa intru cu un amic pe voice room 3, scriu in chat “/vr” apas tasta 3 si m-am conectat la voice room-ul ala. Pot auzii si comunica doar cu cei din Voice Room 3. Desigur, nici nu mai zic avantajele care le ofera pentru ca va puteti gandii si voi ce bine ar fi ca atunci cand nu sunt helperi online sa nu stea un om sa auda 24/7 cum urla ala in microfon - si alte multe exemple.



5. Man Hunt Sistem : In fiecare runda, unul dintre cei activi pe server sa fie “The Target” si daca acesta este omorat de altcineva, acel cineva primeste un numar de credite ce variaza intre 500-1000 de credite *avand in vedere ca acest lucru se intampla runda de runda, numarul creditelor trebuie sa fie unul relevant* Daca x il omoara pe y ( the target ) atunci x devine noul target. E un minigame destul de fun si o sa tina jucatorii entertained, spun eu.


6. In [/shop] sa fie adaugata inca o ramura : Skins. In care sa fie costume de Iepure, Urs, Bufnita, etc. In general animale care sa fie la preturi de 500k minim. La ramura Not rich enough sa fie adaugate o subramura cu titlul de Premium Skins care sa contina skinuri de : Batman, Superman, Aquaman, Spiderman, etc. Aceste skinuri sa fie insa la pretul de 1mil / skin. Sau cum vreti voi, 250k skin normal si 750k skin premium, alegerea voastra.



7. Un quest nou, dar de asemenea un sistem nou. Atunci cand un player atinge rank-ul de “Global Elite” sa poata sa isi dea restart la rank si sa primeasca un premiu, cum ar fi VIP 2-3 zile. Asta ar face jucatorii sa joace din ce in ce mai mult ca sa incerce sa atinga rank-ul de Global Elite. De asemenea, poti sa pui asta la quest dar sa iti vina atunci cand esti aproape sa faci global Elite nu cand ai Gold Nova 2 sa iti vina quest cu “Reach Global Elite Tier- prize 50k credits” si sa stea lumea cu acelasi quest pana il indeplinesc.. intelegi ce zic. Cand mai are cineva nu stiu 500-1000 experienta de facut pentru Global elite sa ii vina misiunea asta cu premiul de 50k credite siiii sa aiba posibilitatea sa dea “/resetrank” sau cum vreti voi sa puneti comanda si sa primeasca Silver 1 cu VIP 1 saptamana sau nu stiu, ca nu faci usor Global Elite, deci ma gandesc la ceva marisor daca implementati acest sistem VIP 5 zile - 1 saptamana, bunnyhop 3 zile free, etc. Va ganditi voi la niste premii pe masura la acest sistem care, ma repet, o sa faca jucatorii sa se joace din ce in ce mai mult pentru a face “ The Global Elite”.



Cam astea is, sunt foarte curios ce o sa puteti face in legatura cu punctele 2) ; 3) ; 4) ; 6) ; 7), dar sper sa fie adaugate toate.


Toti suntem la fel, dar nu la acelasi nivel.


Last edited by PopicaAdv on 05-07-2019, 01:20:16; edited 1 time in total
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
steelhd

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-09-2019 16:30)
Joined: 03 Jul 2019
Posts: 12, Topics: 4
Location: Sibiu, Romania

Reputation: 0.4

     
Post Posted: 05-07-2019, 01:39:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sincer sa fiu sunt de acord cu el, PRO.

To live a creative life, we must lose our fear of being wrong.
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AndCretu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-12-2019 19:30)
Joined: 03 Feb 2019
Posts: 114, Topics: 6
Location: Romania, Neamt, Roman

Reputation: 3.9
Votes: 1

 
Post Posted: 05-07-2019, 10:20:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1) Sincer... chiar as dori din nou comanda !tag
2) Este deja un bonus cand serverul atinge 32/32 jucãtori
3) Dacã deranjeazã ii putem da mute
4) Dacã punem voicerooms uni jucãtori se vor aduna pe anumite canale si vor înjura in voie
5) Nush ce sa zic...
6) Momentan doar VIP pot avea models si ar fi corect sa ramana doar pentru VIP ca nu degeaba dau eu o anumitã sumã de bani.
7) Da... dar premiile sa nu fie exagerate






0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
The_Flame

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-12-2019 18:07)
Joined: 21 Jun 2019
Posts: 70, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 2.3

Post Posted: 05-07-2019, 12:46:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

AndCretu wrote:
1) Sincer... chiar as dori din nou comanda !tag
2) Este deja un bonus cand serverul atinge 32/32 jucãtori
3) Dacã deranjeazã ii putem da mute
4) Dacã punem voicerooms uni jucãtori se vor aduna pe anumite canale si vor înjura in voie
5) Nush ce sa zic...
6) Momentan doar VIP pot avea models si ar fi corect sa ramana doar pentru VIP ca nu degeaba dau eu o anumitã sumã de bani.
7) Da... dar premiile sa nu fie exagerate


As adaugă ceva în propunerea ta!
7) Propunerea este bună dar.. Dacă un player atinge rank-ul de "Global Elite" să poată sa își dea rs și sa primească un premiu în valutare de x credite(40k-60k). Sau...sa primești un bonus de 2% de fiecare dată când un player atinge rank-ul de "Global Elite"
Ps: bonusul este doar pentru credite.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
PopicaAdv

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-12-2019 12:19)
Joined: 14 Apr 2019
Posts: 189, Topics: 12
Location: Satu Mare, Romania

Reputation: 8.4
Votes: 1

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  - 
Post Posted: 05-07-2019, 13:23:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

AndCretu wrote:
1) Sincer... chiar as dori din nou comanda !tag
2) Este deja un bonus cand serverul atinge 32/32 jucãtori
3) Dacã deranjeazã ii putem da mute
4) Dacã punem voicerooms uni jucãtori se vor aduna pe anumite canale si vor înjura in voie
5) Nush ce sa zic...
6) Momentan doar VIP pot avea models si ar fi corect sa ramana doar pentru VIP ca nu degeaba dau eu o anumitã sumã de bani.
7) Da... dar premiile sa nu fie exagerate





4) Nu prea cred, deoarece cineva tot o sa zica pe u@ ca pe canalul x se injura. In plus, daca se aduna pe un canal toti care injura, si mai bine. Macar nu trebuie sa auda toata lumea cum vorbesc ei, ne-ar mai scuti si de o grija cu mute-ul.
5) Mie imi place mult ideea.
7) am pus premii total random, Trap si replay o sa isi dea cu parerea si adauga ei premiul cel mai potrivit.
6) Da, modelele care sunt acum existente pentru VIP sa nu fie si in shop. Dar, modele de Tigru, Urs, etc. sa fie implementate deoarece skin-urile care sunt acum sunt deja "de moda veche".


Toti suntem la fel, dar nu la acelasi nivel.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
replayTM

[Owner GOARENA-FREAKZ]



Status: Offline
(since 14-12-2019 06:34)
Joined: 26 Dec 2018
Posts: 134, Topics: 13
Location: Germany

Reputation: 34.3
Votes: 2

 
Post Posted: 06-07-2019, 02:15:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Propunerile tale au fost luate in considerare. Acestea vor fii evaluate si vom incerca sa adaugam chestiile pe care le consideram mai interesante.

T/C



Last edited by replayTM on 06-07-2019, 02:16:12; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by replayTM, 06 July 2019 00:16



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> CS 2006-2019 (Archived)  


The time now is 03-05-2024, 01:36:57
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x