User
Pass
2FA
 
 

[REJECTED] Legendare sterse

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message580
vict0ras

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-02-2021 22:23)
Joined: 25 Aug 2011
Posts: 30, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 69.1
Votes: 3

Post Posted: 11-07-2019, 12:28:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Character Name: Pandalica

Item Name & ID:
1)https://www.wow-freakz.com/item_finder.php?item=132451&name=mystic-kilt-of-the-rune-master
2)https://www.wow-freakz.com/item_finder.php?item=151808&name=mantle-of-the-first-kirin-tor
3)https://www.wow-freakz.com/item_finder.php?item=151642&name=soul-of-the-archmage
4)https://www.wow-freakz.com/item_finder.php?item=132410&name=shard-of-the-exodar
5)https://www.wow-freakz.com/item_finder.php?item=144259&name=kil-jaeden-s-burning-wish

Armory Link:https://armory.wow-freakz.com/character/felsong/pandalica

Details: (optional)
Mi-au fost sterse fix legendarele acestea pe motiv de exploit(Mi-au fost lasate cele mai useless precum sephuz si norganon boots, desi acestea le-am facut doar cu eoa farm, cele sterse le-am facut si cu content). In primul rand, abordarea mi s-a parut agresiva si nepotrivita atat pentru toti ceilalti playeri, cat si pentru mine ca player care joaca de pe WOTLK pe acest server si nu am folosit niciodata vreun bug/exploit sau cheat in favoarea mea. Argumentele de mai jos am incercat sa le spun obiectiv, iar motivele pentru care nu mi se pare corect ce s-a intamplat sunt urmatoarele:

1) Motivul pentru care au fost sterse sunt de ,,exploit". Sunt foarte multe bug-uri pe freakz si este de inteles, nu poate fi ca blizzard deoarece este un server privat si singura sursa de venit este din donatii. Insa nu consider ca cei care au facut gul dan pana acum ar trebui sa ia ban pentru ca nu contine cele mai importante si grele parti din script-ul de pe blizz. Nu consider ca daca tu ca un player random care nu ai jucat niciodata pe blizz si nu stii care ii treaba, cand vezi toti world bossi spawnati si te duci sa ii faci sa iei ban. Nu consider ca daca de 2 ani fara exagerare se fac zilnic sute de premade-uri cu EOA first boss farm pe freakz, palyerii ar trebui sa aiba legendarele sterse pe motiv de exploit. Daca de 2 ani se face lucrul acesta, pe care nu l-am facut tocmai pe acest considerent, acum o luna cand am vazut ca toti playerii o fac de atata timp si au succes am zis ca este o chestie specifica freakz si o fac si eu, chiar daca dureaza extrem de mult, este obositoare, anosta, dar utila pentru ca oricum e un joc de RNG la iteme ( In jur de 300-400 run-uri a cate 1 minut pentru o legendara, echivalentul la a 6-8 ore de facut run-uri ca robotul fara pauza).

Proof ca de 2 ani se face asta cel putin: GHID PE YOUTUBE FACUT DE PLAYER pe 16 iulie 2017 -> https://youtube.com/watch?v=Ff2UwqK2q3s:



Prin aceasta si prin sutele de premade-uri facute si populatia mare de playeri in fiecare zi in fata la eoa, refuz sa cred ca de 2 ani nu se stia de problema asta. Tocmai din acest considerent, am zis ca e freakz specific si nici vorba de ceva ,,exploit sau bug"

2)Legendary drop system -> https://www.wowhead.com/legion-legendary-items-guide
Sunt sigur ca il stiti. Pe scurt, sursele de legendary drop sunt :

LEGENDARY ELIGIBLE SOURCES1:
Dungeon bosses
Raid bosses
World bosses
Emissary Caches (rewarded after completing 4 world quests)
Arena wins
Rated/Unrated Battleground wins
PvP Strongboxes
Mythic+ Weekly Caches
Rare mobs
Treasures
Blingtron 6000 Gift Package2
Relinquished gear tokens
Paragon reputation bags - Reward obtained from obtaining reputation beyond Exalted with Legion factions
Lesser and Greater Argus Invasion Point bosses


LEGENDARY NON-ELIGIBLE SOURCES:
Individual World Quests
Daily Quests
Storyline/Levelling Quests
Non-boss mobs
Fishing2
Gathering

Este foarte clar din wowhead si ce am scris mai sus ca BOSS MOBS dau DROP CHANCE la legendara. Si boss-ul din eoa, dupa primul run pe saptamana, se comporta ca un oricare elite mob sau rare mob, care are sansa lui de legendary drop.
Tocmai de aceasta, trebuia sa faci 300-400 de run-uri pentru o legendara, pentru ca procentajul era FOARTE MIC si se comporta ca un oricare Elite Mob/Rare Mob/ Dungeon Boss. Daca blizzard nu ar fi acceptat acest lucru, nu ai fi putut sa faci acelasi raid de cate ori vrei, chiar daca ai cd, sau acelasi dungeon de cate ori vrei chiar daca ai cd. Aceeasi poveste si cu bonus roll-ul la Bossi care ai cd, se poate. Plus, nu este specificat niciunde ca kill-urile repetate din dungeon nu ar functiona ( am cautat mult pe wowhead sau alte surse credibile blizzard si nu am gasit).

3)Inteleg si sunt de acord ca este server-ul vostru si regulile voastre. Insa consider ca trebuie facute regulile si lucrurile acestea de dinainte si nu asa. Daca nu vreti sa se mai intample asta, reparati bug-ul si nu se va mai intampla. Sau faceti un anunt specific pentru acest lucru daca chiar e un cod informatic pe care nu il gasiti care sa reparati ( desi nu cred ca era ceva foarte dificil). Am jucat pe freakz deoarece consider ca este un server reusit si din ce in ce mai multi playeri joaca, in special pentru ca este legion si bfa pe blizzard pana acum nu a fost foarte atractiv pentru public. Insa daca am stat o luna intreaga sa fac Raid-uri, toate m0-urile pe saptamana, emissary, o gramada de chei care nu stiu daca la ele merge legendary drop sau este prea mic si nu in functie de dificutlate, blingtron 6000 zilnic, multe quest-uri cu rare mobs sau elites, brokens shore si pe langa astea eoa farm, mi se pare nedrept pentru toate munca practic sa mi se stearga tot pe un motiv care exista pe server de cel putin 2 ANI.

4) Ultimul argument ar fi ca, daca voi considerati ca acesta este un bug care ii prezent si facut in fiecare zi de 2 ani incoace, dau exemplul cu Emag din nou, daca cei de la emag au gresit pretul la un produs de al lor, cumparatorul nu are nicio vina. Sunt 99% sanse sa nu stie cumparatorul ca e o greseala, cum este si in cazul de pe fata pe freakz. Si in situatia data, cumparatorul nu are nicio vina si prin constitutie primeste produsul si vanzatorul este cel care trebuie sa repare problema, nu poate merge acasa la cumparator sa ii ia produsul. In cazul de fata, cumparatorul fiind eu (recunosc, am donat doar o data) insa am investit timpul ca moneda o luna aproape non stop doar pentru acestea, pentru ca incerc cu tot RNG-ul din joc, sa pot sa joc arcane mage si sa am loc la raid, chiar daca patch-ul si drop-ul la iteme nu ma ajuta. ( Am farmat arcway de 15-20 ori si gnawed thumb ring nu a picat, insa a picat alt item de doua ori la rand).

Sper sa cititi tot mesajul, sa luati in considerare si perspectiva player-ului care nu a incercat sa faca niciodata ,,rau" server-ului si a jucat intotdeauna corect si doar pe serverul vostru de pe wotlk incoace. Stiu ca sunteti mai duri pentru ca sunt foarte multi playeri prosti care cred ca li se cuvine tot, dar in unele situatii precum aceasta, va rog sa va puneti in postura mea sau a unui player obisnuit care isi mananca mult din timpul cu prietenii, prietena, facultatea pentru un joc, ca sa ramana si fara acesta.

Pandalica



Last edited by vict0ras on 11-07-2019, 12:34:25; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
LethalFactorLK

[Very Important Person]



Status: Offline
(since 03-03-2021 16:57)
Joined: 24 Jul 2014
Posts: 17583, Topics: 354
Location: The Secret Aerie

Reputation: 56086.6
Votes: 220

Post Posted: 11-07-2019, 14:12:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Some legendaries were removed from people who used an exploit to farm them.

Cannot help.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by LethalFactorLK, 11 July 2019 12:12



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 27-04-2024, 17:28:22
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x