User
Pass
2FA
 
 

bug

 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> zm.freakz.ro -> Technical Problems
Author Message1550
flywithme

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-09-2010 14:24)
Joined: 19 Jan 2010
Posts: 26, Topics: 6
Location: Moldova, Republic of

Reputation: 93.7
Votes: 4

Post Posted: 17-02-2010, 20:53:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu am avu pierdere de credite in cantitati mari, sa zicem ca ieri am avut de 2 ori pierderi de credite, in total ~200. In fine, nu ma deranjeaza... am observat si dc au loc... cand are loc schimbarea mapei, uneori au loc erori si pica serverul pe cateva secunde si peste ~10 secunde e de_dust2 ca mapa.... se pierd anume acelea credite care le-ai acumulat din momentul conectarii pe server pana in momentul acestei erori... te arunca de pe server fara sa se faca update la nr de credite... si raman alea vechi.... asa am patit eu de 2 ori.... deci ca sa rezolvi problema cu pierderile de credite - rezolva problema cu schimbarea mapei....
Alta problema e cu linkarea asta a ta a 2 servere... am avansat aseara pana la lvl 7... eram 6... mi-am adunat 3200 credite chiar aseara (am si martori), eram pe zm2, si am avansat in lvl, era totul ok, ca sa fiu increzut ca nu mi-am pierdut lvl am dat un reconnect si era ok.... cand ma conectez pe zm acolo am lvl6 - dar aceleasi nr de credite pe care le am si pe zm2 la lvl7 adica 0

sper ca ai inteles ideea...
nustiu ce schimbari ai facut azi pe srv, ca am observat azi niste schimbari.... dar m-am conectat la zm2 si acolo la fel am lvl 6 pe cand aseara aveam 7.... so vreau sa faci ceva sa-mi adaugi lvl inapoi, cat mai curand posibil - ms mult... astept reply

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
*w@R*

[1n:@:L057,W0R1D]



Status: Offline
(since 10-08-2019 09:27)
Joined: 12 Nov 2009
Posts: 5809, Topics: 357
Location: Ploiesti/berceni

Reputation: 585.6
Votes: 76

   
Post Posted: 17-02-2010, 21:53:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1:creditele pierdute atunci cand se schimba plansa si apar erori sunt cele facute pe plansa anterioara,nu de cand te-ai conectat pe server,deci la schimbarea oricarei planse,creditele se salveaza automat,dak tu erai pe inferno si ai facut acolo 200 credite si s-a schimbat plansa,au aparut intreruperi asta inseamna ca tiai pierdut doar alea 200 nu si cele facute pe plansele anterioare,
2:scrie si tu mai bine,te-ai cam incurcat in cuvintele alea:-?
3:pe asta puteai sa o pui la pierderi credite nu la bug,Thinking
4:puteai sa faci ceva poze dak ai incercat treaba asta,nu?...fiecare ar trebui,cand fac un lvl mai mare,o poza,si gata,o sa ai dovada asta,dar asa nu o sa creada cnv cv,deci cand ati facut lvl,facetii si o poza,nu e nevoie de martori,asta poate fi oricine,scz fly:P



facebook profile
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
flywithme

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-09-2010 14:24)
Joined: 19 Jan 2010
Posts: 26, Topics: 6
Location: Moldova, Republic of

Reputation: 93.7
Votes: 4

Post Posted: 17-02-2010, 23:07:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ba war =) nu te supara dar te bagi si tu ca musca in kkt -
1. o faci pe desteptu a? eu nu stiu cand anume se salveaza creditele... ideea era ca cand se schimba mapa si intervine vreo eroare nu se mai salveaza creditele....
2. scriu cum vreu defapt nu tu ai sa-mi pui mie conditii.... nu tu ai access la scripturile serverului si nici nu tu poti sa vindeci bugurile -> nu tie iti era adresat mesajul
3. BAAAI... ASTA E BUG !!! (daca stii sensul cuvantului) daca ai observat ce am scris eu... nu ma afecteaza celea ~200 credite care le-am pierdut... topicul se numeste cum? corect! "Probleme de natura tehnica"... asta la noi ce e? corect - o "problema de natura tehnica" - un BUG.
4. bine, aici chiar mi-a trecut prin cap sa fac niste imagini ca stiam ca daca le pun pe forum ma apar cumva dar m-am luat cu alte ganduri si serios am uitat... dar nu e vina mea - dai un ochi aici http://forum.wow-freakz.com/Pierderi-de-credite-v.2-t27926.html si vezi ce a scris RIWIX acolo : "Noul sistem ne permite sa verificam foarte exact daca pierderea este reala."
asa cum va permite sa verificati pierderea de credite asa va permite si sa verificati pierderea de lvl -
+ la asta eu daca editez o poza si iti demonstrez ca acolo sunt lvl 9 ma faci tu lvl 9? =) sa fim seriosi....



In concluzie war, rog si alti supermani, nu bagati vorbe aiurea ca nu de asta aveti statutul de ADMIN -
bafta
astept reply de la riwix

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
*w@R*

[1n:@:L057,W0R1D]



Status: Offline
(since 10-08-2019 09:27)
Joined: 12 Nov 2009
Posts: 5809, Topics: 357
Location: Ploiesti/berceni

Reputation: 585.6
Votes: 76

   
Post Posted: 18-02-2010, 00:59:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ideea e ca tu cam esti copil prostcrescut, si ar trebui sa fi sanctionat,la ce urat vorbesti tarane,eu tiam explicat cum iti salveaza servarul creditele dar tu esti batut in cap,dupa ce ca deabia scri mai vrei sa si intelegi?...slabe sanse.....te mai faci si destept bv tie:))...poate esti,dar ai vrea tu,si titlul topicului,broavo,cred k tia luat o zi ca sal gandesti,sa-l corecteze pe asta cnv,la cum scrie,tre sa aducem un translator din limba amerindiano-tiganeassca,sfatul meu-mai invata romana tataaa,,,,k e grea viata,Thinking


facebook profile
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
flywithme

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-09-2010 14:24)
Joined: 19 Jan 2010
Posts: 26, Topics: 6
Location: Moldova, Republic of

Reputation: 93.7
Votes: 4

Post Posted: 18-02-2010, 11:56:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

hai war lasa urme....
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
RIWIX
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-10-2013 10:06)
Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1848, Topics: 82
Location: Romania

Reputation: 178.4
Votes: 47

Post Posted: 18-02-2010, 13:07:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

valabil pentru war si ceilalti admini - nu va bagati la probleme tehnice pentru ca nu sunt sigur ca nu stiti in detaliu cum functioneaza schema incat sa determinati problema, va rog nu va mai bagati.

well flywithme, cunoastem problema... au fost efectuate niste modificari si s-au rezolvat cateva buguri mai urate, din acele buguri a rezultat alt bug, acest bug. pana incercam sa ne dam seama cum putem rezolva vom verifica in log-uri cresterile de levele pentru ca se poate face asta si vom rezolva cu pasi mici si siguri problemele care apar intre timp.


00001 010 01101 000010 00001 0100
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
flywithme

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-09-2010 14:24)
Joined: 19 Jan 2010
Posts: 26, Topics: 6
Location: Moldova, Republic of

Reputation: 93.7
Votes: 4

Post Posted: 18-02-2010, 15:30:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ok riwix - ms p/u intelegere, sper ca rezolvi bugurile caat mai curand si sa-mi verifici contul - bafta
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dany96

[aSSauLt JuGGerNauT]



Status: Offline
(since 28-12-2012 12:47)
Joined: 13 Dec 2009
Posts: 20, Topics: 3
Location: Bucuresti

Reputation: 146.2
Votes: 4

Post Posted: 09-05-2010, 19:43:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

frate sper ca macar bugu care face creditele sa dispara sa il rezolve da nu ar strica si un anti-lag pe server - -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by RIWIX, 10 May 2010 06:16



 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> zm.freakz.ro -> Technical Problems  


The time now is 27-04-2024, 20:45:56
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x