User
Pass
2FA
 
 

Montare difuzoare auto

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Hardware
Author Message532
Maiter

[Young&Fearless]



Status: Offline
(since 05-11-2023 14:02)
Joined: 21 Jun 2018
Posts: 693, Topics: 168
Location: Romania

Reputation: 103.4
Votes: 114

Post Posted: 25-03-2020, 13:20:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi in legatura cu alesul difuzoarelor, montarea lor si tot ce este de stiut in legatura cu asta?
As dori sa le montez pe un logan 2005 in fata(n au mai fost puse inainte alte boxe). Este greu sa le montezi singur si sa le conectezi la casetofon? Este recomandabil sa mergi la cineva sa le monteze? Cam care ar fi pretul pentru asta?
Orice sfat, cat de mic, este de mare ajutor!!!


Must check out!
-my profile
-my playlist
-my photo gallery
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mouz'

[Forever young !]



Status: Offline
(since 02-02-2022 18:17)
Joined: 05 May 2010
Posts: 11033, Topics: 173
Location: Balta Alba Titan !

Reputation: 1219.5
Votes: 144

     
Post Posted: 25-03-2020, 15:46:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut.

In primul rand afla dimensiunea boxelor deja existente. (Nu am inteles foarte bine din postul tau daca ai sau nu boxe pe fata) Daca nu ai dupa ce sa te montezi , vezi locasul boxelor si masoaral ca sa-ti dai seama ce diametru de boxe incape acolo. Montarea lor este usoara , iar daca ai cabluri deja e si mai usor. Trebuie demontate fetele usilor (nu stiu cum este la logan , la fosta mea masina , un opel astra , fetele de usa erau prinse in clips-uri.) prinsa boxa , conectata la cabluri si aia e. Daca nu ai cablu , aici e mai complicat , trebuie demontat mai mult. Aici recomand sa mergi la cineva in domeniu. Casetofonul acum este foarte important. Sa fie destul de puternic incat sa trimita suficienti W la boxe. In materie de brand...recomand Hertz , Bose , Focal (astea sunt premium) Pentru ceva mai low cost Sony , JBl , Pioneer. Sunt multe modele , cu diferite specificatii. Mare atentie cand le alegi. Cel mai bine e sa intrii pe facebook pe un Club de Logan si sa ceri sfaturi acolo. O sa primesti sfaturi mult mai bune! Succes


Equipment

MSI B75A-G43
Intel Core i5 3570k 3.4GHz
Cooler Master Hyper T4
MSI GeForce GTX 1660 6GB OC ARMOR EDITION 192bit
HyperX Fury Black 4GB DDR3 1866 MHz CL10 x2

Peripherals

Zowie EC1-A
HyperX Cloud II
Steelseries QcK+ PUBG

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Maiter

[Young&Fearless]



Status: Offline
(since 05-11-2023 14:02)
Joined: 21 Jun 2018
Posts: 693, Topics: 168
Location: Romania

Reputation: 103.4
Votes: 114

Post Posted: 25-03-2020, 23:55:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In spate am deja 2 boxe montate dar una nu merge, si as vrea sa le schimb pe ambele. In fata n am nim,ic si ma gandeam sa nu fiu chiar Hercules si sa ma apuc sa le fac singur de nebun cand eu nu stiu sa leg 2 fire. In spate in schimb nu stiu daca ar fi okay sa ma aventurez sa le schimb singur( asta in cazul in care nu m as mai chinui sa mi pun si n fata, desi, daca e ieftin sa imi puna cineva nu m ar deranja, de asta am intrebat pretul). Dar mai am o problema, casetofonul nu mai face bine conectarea cu carcasa respectiva, nu stiu exact de ce, si sunt curios daca as putea sa cumpar efectiv doar partea aceea care se monteaza( aia care se si da jos) de undeva, sau trebuie sa schimb toata carcasa. Am avut niste boxe LG cu casetofon tot LG, nu stiu mai mult -.
Deci ar fi important sa fie un casetofon care suporta multi W si doar niste boxe care sa se potriveasca?


Must check out!
-my profile
-my playlist
-my photo gallery
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Hardware  


The time now is 29-03-2024, 09:54:04
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x