User
Pass
2FA
 
 

[Rejected]Diferite buguri in zona "The Arboretum"

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> WoW Freakz - Shadowlands -> Bug Report -> Rejected bugs
Author Message218
cata133

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-02-2022 15:09)
Joined: 08 Nov 2021
Posts: 1, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 3

 
Post Posted: 08-11-2021, 14:50:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salutari!

Am incercat sa farmez in Arboretum (Jade Forest) pentru un cloud serpent, prin sistemul de reputatie. Problema este ca am gasit o serie de Bugs, la questurile din zona, ce fac obtinerea lui imposibila.
Questurile sunt:
-"It's a..." (apas butonul de accept dar nu intra animatia specifica, neputand continua questul)
-"Riding the skies" (necompletabil din imposibilitatea de a avea reputatia specifica cu "The august celestials")
-Toate trainer's challange (nu apare nici un npc pentru a le continua)
x Ace Longpaw
x Big Bao
x Suchi the Sweet
x Qua-Ro Wtihebrow
-"Empty nests" (aduc puii de dragoni in nests dar nu se completeaza)
-"Onix to godess" (am gasit numeroase oua onix dar nu pot sa le iau in inventar)
-"They grow like weeds" (nu apare npc-ul specific)
Reputation levelul este Neutral cu 2.000/3.000. am facut misiunile ce functioneaza 2 zile la rand (in prima am strans 2.000 de puncte iar in cea de astazi nu s-a pus nici un punct). Nu sunt sigur daca este bug pentru ca inca sunt player nou.

Alte posibile buguri intalnite:
-imi apar atat "propriul pui de dragon, cat si dragonul" inca de cand am ajuns in zona, fara sa ofer oul npc-ului. Aceastia sunt amandoi albastrii, desi eu am ales oul verde.
-Misiunea "A time-lost treasure" posibil sa fie buguita. In zona, nu am gasit oul specific iar in Timeless Isle apare dar ofera doar curency cand dau click pe el.

Aici se poate gasi link pentru dovezi
https://imgur.com/OLVe17N - oul onix spawnat
https://imgur.com/a/OyPGLB6 - dragonii spawnati

Sper ca au fost de folos enumerarea acestora si sper sa fie rezolvate. ( i love could serpents and they are my favorite mount. Sadly i cannot get one... ). Daca stiti o metoda de a lua un cloud serpent (inafara de auction house/trading), please write it down. Imi trag parul din cap de 2 zile :p.

Regards, Cata133


[/img]

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Arkod

[Zero Mortals]



Status: Offline
(online 10 hours ago)
Joined: 09 Mar 2015
Posts: 710, Topics: 21
Location: Timisoara

Reputation: 11174
Votes: 42

Post Posted: 03-12-2021, 13:43:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut,

Fiecare bug trebuie raportat individual, nu intr-un singur post. Poti sa postezi bugurile descoperite aici in cazul in care acestea nu au fost raportate deja.

De asemenea, poti sa arunci o privire peste sectiunea de legacy content de pe Trello-ul nostru pentru a vedea progresul realizat in solutionarea problemelor intampinate.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Arkod, 03 December 2021 11:43



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> WoW Freakz - Shadowlands -> Bug Report -> Rejected bugs  


The time now is 19-04-2024, 01:46:17
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x