User
Pass
2FA
 
 

Regulament Admini

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message1584
Dulce

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-09-2010 12:15)
Joined: 21 Aug 2010
Posts: 32, Topics: 2
Location: Bucuresti

Reputation: 52.2
Votes: 2

Post Posted: 22-08-2010, 03:07:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Regula Nr.1-Principala !



*Playeru` nostru stapanu` nostru!!!
*Explicatie: - Fratilor sa va intre in cap noua ne trebuiesc playerii, asa ca lasati figurile de "admin" si gesturile de "baietie" ca veti fi sanctionati . RESPECTATI playerii ca vorba aia "ei sunt painea voastra".



Regula Nr. 2 !
*Nu se vor folosi comenzi intre admini. Orice problema ( cearta ) se va rezolva pe FORUM . Daca se incalca aceasta regula, adminul in cauza este rugat sa faca reclamatie impreuna cu dovezi pentru a se lua masuri drastice.
*Exceptie este cazul in care se doreste verificarea unui admin prin POZE, dar nu excesiv.


Regula Nr. 3 !
*Toti adminii au OBLIGATIA de a juca de pe numele pe care au adminul si a isi executa sarcinile sale.Cei care "dorm" in post vor fi sanctionati pana la SLOT .



Regula Nr. 4 !
*Hartile de tip fy_ sau aim_ awp_ se vor juca in maxim 14 jucatori.In caz contrar atunci nu se va mai lua in considerare timpul hartii si se va da la vot minim 2 harti.



Regula Nr. 5 !
*Harta se schimba numai cu amx_votemap [map] [map] [map] in ultimele 5 minute ale hartii pe care se joaca .Este interzisa votarea unei harti daca aceasta a mai fost jucata in interval de 60 min.Intotdeauna se vor pune cel putin 2 harti la vot.
NU SE VOR DA LA VOT HARTI CARE AU FOST JUCATE IN ULTIMELE 5 ! (ve-ti verifica ce harti sau jucat prin comanda "/harti")



Regula Nr. 6 !
*Restartul se da numai o singura data Restart Live , dupa prima runda a hartii si nu mai tarziu.



Regula Nr. 7 !
*Banarea unui potential codat se face astfel :
1.Dupa ce l-ati urmarit atent si aveti suspiciuni, se va folosi comanda amx_ss [nick]
2.Anuntati playerul respectiv ca ia-ti facut poze cu comanda amx_say prin care ii spuneti ID de Mess pt verificarea pozelor
3.Daca acesta refuza sa dea ID sau POZELE se va utiliza comanda amx_banip [nick], deoarece aceasta mai face 2 poze in care sunt prezente ip/ora/data/adresa de la forum, astfel stiind unde sa intre in caz de neclaritati.
4.In cazul in care playerul iese de pe server cand a observat ca i-ati facut poze utilizati comanda amx_lastip , copiati IP si apoi utilizati amx_addban [ip] .



Regula Nr. 8 !
*Este interzis abuzul comenzilor. ( amx_say , amx_tsay , amx_csay sau orice alta comanda de avertizare vizuala ). Le folositi de MAXIM 3 ori pe runda!



Regula Nr. 9 !
*Daca jucatorii au lag constant de peste 200 se va da prima oara kick si pe urma temporar ban daca jucatorul insista sa intre pe server ( 240 min ) .



Regula Nr. 10 !
*Pentru injuraturile/jignirile adresate adminilor de pe server se da gag/slay/kick/ban (maxim : 1000min ) in functie de gravitate.





Regula Nr. 11 !
*Nu folositi un limbaj vulgar/jignitor la adresa altor admini sau playeri.Daca totusi vreti sa refulati folositi-va de comanda amx_chat (say_team@) pentru a va "descarca" .



Regula Nr.12 !
*Nu favorizati jucatori pe server care va sunt prieteni/iubiti/rude.Vor fi tratati ca orice alt jucator de pe server.



Regula Nr. 13 !
*In caz ca nu veti putea intra pe server din cauza unui motiv sau altul, veti deschide un topic in ANUNTURI, in care veti explica pe cat posibil motivul si spune numarul de zile/saptamani cat veti lipsi de pe server.



Regula Nr. 14 !
*Respectati deciziile luate de adminii mai mari.Daca totusi considerati ca a gresit puteti descide un topic la reclamatii cu numele adminului la subiect.



Regula Nr. 15 !
Pentru orice nelamurire/cerere/reclamatie/sugestie al vreunui player sunteti obligati sa ii indrumati pe forum dandu-le adresa lui.De altfel este indicat a face "reclama" forumului nostru insa nu in mod abuziv ( maxim de 2 ori pe runda ).



Regula Nr. 16 !
*Ca admini sunteti obligati sa va faceti user pe acest forum, sa cititi regulamentul serverului cat si al forumului si sa fiti activi pentru a solutiona orice problema legata de server ( acuzatii/reclamatii/banuri date de voi) in maxim 3 zile de cand se va crea topicul/postul respectiv.Daca nu stiti sa folositi un forum, invatati atunci.



Regula Nr. 17 !
*Blindul se da doar la inceputul rundei pentru a evita ca playerul respectiv sa faca frag din gresala voastra .




Regula Nr.18 !
*Daca dati gag unui player si acesta da RETRY va fi banat pe o perioada de 120 '




*Admini trebuie sa tina redirectele deschise in fiecare zi minim 5 ore,activitate pe forum si pe servar cine nu va respecta acest regulament vor primi Down grad pana vor ajunge la remove

by AMAR



Last edited by Dulce on 29-08-2010, 12:52:30; edited 3 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
D A M A G E

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-09-2010 14:42)
Joined: 15 Aug 2010
Posts: 58, Topics: 6
Location: Bucuresti

Reputation: 52.7
Votes: 2

Post Posted: 23-08-2010, 01:51:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sa speram ca se respecta...dar nu prea cred - cand nu sunt admini mai mari pe serv isi facc de cap ceilalti admini


am vazut eu cum sta treaba

oricum gg

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
buga

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-09-2010 23:25)
Joined: 19 Aug 2010
Posts: 67, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 39.3
Votes: 6

Post Posted: 23-08-2010, 15:14:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

in cazul in care un jucator a dat retry dupa gag cum va fi sanctionat ii dam iarasi gag -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Biatch

[God Damn it!]



Status: Offline
(since 27-12-2011 08:56)
Joined: 18 May 2010
Posts: 80, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 87.7
Votes: 8

Post Posted: 23-08-2010, 15:43:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scuzatima ca postez aici..am vazut serverul si am zis sa ma uit si eu...Regulamentul este destul de bun...Gj dulce....sper sa aveti playeri din ce in ce mai multi ... xD...


@buga"..Normal daca da retry dupa gag..ii dai ban (pentru sfidare)...cel putin pe serverul pe care sunt eu admin asa se face(cs\fun.freakz.ro)



Va urez succes in continuare cu serverul -...am sa intru si eu cand am timp -


(ADMINS) PIX : eu nam glumit
(ADMINS) PIX : ai 1 warn
(ADMINS) Soul : am 1 warn
(ADMINS) Soul : yay
(ADMINS) PIX : esti intrun grup select
(ADMINS) PIX : si lies
(ADMINS) PIX : si alanebun
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dulce

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-09-2010 12:15)
Joined: 21 Aug 2010
Posts: 32, Topics: 2
Location: Bucuresti

Reputation: 52.2
Votes: 2

Post Posted: 23-08-2010, 21:10:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu buga il banezi 120 de minute o sa editez si regulamentul scz ca nu am trecut - dar
eram cam sti u .... - dus ... pe marte -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
buga

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-09-2010 23:25)
Joined: 19 Aug 2010
Posts: 67, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 39.3
Votes: 6

Post Posted: 23-08-2010, 21:11:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

o data nu se pune de data asta te iert: -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tweetty

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 20-09-2020 19:52)
Joined: 27 Apr 2010
Posts: 3362, Topics: 160
Location: Craiova

Reputation: 324.7
Votes: 48

 
Post Posted: 26-08-2010, 19:33:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scuzați cã mã bag cu nasu unde nu-mi fierbe oala dar am vrut sã vã zic de o greșealã gramaticalã în regulament

Regula Nr. 6 !
*Restartul se da numai o singura data Restart Live , dupa prima runda al hartii si nu mai tarziu.

Deci încã odatã scuzele mele pentru intervenire.

Sper sã devinã și serverul ãsta cu playeri ca pe war4 sau war3 și o sã mã joc și eu.


Un om inteligent rezolvã problema, un om ºi mai inteligent o evitã.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dulce

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-09-2010 12:15)
Joined: 21 Aug 2010
Posts: 32, Topics: 2
Location: Bucuresti

Reputation: 52.2
Votes: 2

Post Posted: 27-08-2010, 02:04:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

oke ms orcum pentru atentionare tweetty ... sa remediat -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tweetty

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 20-09-2020 19:52)
Joined: 27 Apr 2010
Posts: 3362, Topics: 160
Location: Craiova

Reputation: 324.7
Votes: 48

 
Post Posted: 27-08-2010, 14:24:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scuze dar am ceva cu scrierea corectã gramaticalã și îți mai corectez cât de cât :

Regula Nr. 5 !
*Harta se schimba numai cu amx_votemap [map] [map] [map] in ultimele 5 minute ale hartii pe care se joaca .Este interzisa votarea unei harti daca aceasta a mai fost jucata in interval de 60 min.Intodeauna se vor pune cel putin 2 harti la vot.

Ultima propoziție probabil vroiai sã scrii Intotdeauna nu Intodeauna

Regula Nr. 8 !
*Este interzis abuzul comenzilor. ( amx_say , amx_tsay , amxl_csay sau orice alta comanda de avertizare vizuala ). Le folositi de MAXIM 3 ori pe runda!

Probabil amx_csay nu amxl_csay, hai cã o sã intru mai încolo pe server sã vãd și eu cum e atmosfera.

Nu stau sã îți corectez toate greșelile cã nu sunt profesor de românã.


Un om inteligent rezolvã problema, un om ºi mai inteligent o evitã.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dulce

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-09-2010 12:15)
Joined: 21 Aug 2010
Posts: 32, Topics: 2
Location: Bucuresti

Reputation: 52.2
Votes: 2

Post Posted: 29-08-2010, 12:49:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

da ms pentru corectare ... prietene ... dar vreau sa sti ca era in jur de 4 dim cand l-am facut
imi era foarte somn l-am facut in graba cred ca se intelege ce vreau sa spun .. chiar daca
sunt cateva greseli minore(ca sa zic asa) daca il editez iar mai gasesti ? -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tweetty

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 20-09-2020 19:52)
Joined: 27 Apr 2010
Posts: 3362, Topics: 160
Location: Craiova

Reputation: 324.7
Votes: 48

 
Post Posted: 29-08-2010, 14:46:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu -

Faci ce vrei eu doar ți-am arãtat...


Un om inteligent rezolvã problema, un om ºi mai inteligent o evitã.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dulce

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-09-2010 12:15)
Joined: 21 Aug 2010
Posts: 32, Topics: 2
Location: Bucuresti

Reputation: 52.2
Votes: 2

Post Posted: 29-08-2010, 17:39:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

oke ms ... dar de acum inainte te-a`s ruga sa nu te mai bagi doar daca am sa iti cer vreodata parerea oke?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 02-07-2024, 07:09:29
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x