User
Pass
2FA
 
 

I was such a noob when I started
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 19, 20, 21  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message75861
So Bizzare

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-08-2010 14:47)
Joined: 14 Aug 2010
Posts: 185, Topics: 13
Location: Romania

Reputation: 50.7
Votes: 4

Post Posted: 15-08-2010, 21:01:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

credeam ca dupa ce omor toti mobi din durotar termin jocu


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cocalaru

[I != Geek]



Status: Offline
(since 21-09-2010 18:02)
Joined: 24 Jul 2010
Posts: 56, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 52.3
Votes: 5

 
Post Posted: 15-08-2010, 22:22:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cand am intrat in primul guild am fost trimis la gv sa iau niste iteme. Mi-au zis ca vaultul e acela maro cu cap de leu. Apoi am intrebat: "Pai care e al nostru, ca toate arata la fel?"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alma

[Owner of Evolution]



Status: Offline
(since 16-09-2017 00:34)
Joined: 10 Mar 2010
Posts: 1160, Topics: 66
Location: Romania

Reputation: 252
Votes: 23

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-08-2010, 23:16:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

|Nixon| wrote:
Alma wrote:
Pe 1.0.8,primu char mi'a fost Blood Elf Holy Pala, era cel mai zeu cand am facut achievementul de lvl 10.
right>.>... i know i'm special



atunci nu erau achievementuri

si nici blood elfi, that's why i said i know i'm special


Zohlomg wrote:
Eram pe TBC si vroiam sa fac gnome cu codite roz.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
So Bizzare

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-08-2010 14:47)
Joined: 14 Aug 2010
Posts: 185, Topics: 13
Location: Romania

Reputation: 50.7
Votes: 4

Post Posted: 15-08-2010, 23:43:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Alma wrote:
|Nixon| wrote:
Alma wrote:
Pe 1.0.8,primu char mi'a fost Blood Elf Holy Pala, era cel mai zeu cand am facut achievementul de lvl 10.
right>.>... i know i'm special



atunci nu erau achievementuri

si nici blood elfi, that's why i said i know i'm special


El putea sa isi faca si dk ma ..ce stiti voi

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Westy

[Tom&Jerry Fan]



Status: Offline
(since 26-05-2019 09:28)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 2197, Topics: 190
Location: In A Mouse Hole

Reputation: 283.9
Votes: 38

 
Post Posted: 16-08-2010, 11:42:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ma daca nu vreti sa spuneti cum erati la inceput cand nu stiati wow , nu spuneti . Nu mai inventati povesti doar ca sa aveti +1 post.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Hotz

[< Ghost Rider >]



Status: Offline
(since 13-11-2010 20:25)
Joined: 30 May 2010
Posts: 400, Topics: 44
Location: Romania

Reputation: 7.9
Votes: 25

 
Post Posted: 16-08-2010, 12:01:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu prima data cand am jucat wow , am jucat pe blizz trial , eram pe tbc , si m'am facut Orc Warrior - , dupa care am luat eu questurile alea toate care le arata pe minimap si dupaia am omorat niste porci si am ajuns la mama naibi ^^ de m'am lasat de el , l'am si sters .

Dupa ceva timp , un baiat s'a apucat de wow ( tbc ) , si el era lvl 70 tot , stia sa joace , si mi'a zis si mie sa vin daca vreau , eu bine inteles am acceptat si mi'am instat wow tbc dinou , si go la lvl , m'am facut night elf hunter , mi'a explicat el ce trebuie sa fac , mi'a dat carbonite si niste addonuri folositoare , si am crescut foarte repede ( era 100x bonus o saptamana ) si m'ai ma crescut un baiat lvl 70 . Dupa ce m'am facut lvl 70 m'am bagat la bg'uri , tin minte cum stateam toti in shattrah la vendori sa dam join - , si am facut bg'uri multe pana am strans de un item ( waist ) , si in loc sa mi'l iau de Hunter l'am luat de Shaman - radeau aia de mine pe acolo , nu stiam nimic atunci , pana cand o fata buna , i'am dat id de skype tot , si m'a invatat tot ce era de wow , eu puneam intrebarile ea imi dadea raspunsurile ca sa le inteleg eu , si am mai jucat eu ce am mai jucat dupa care m'am apucat de instante , faceam mai mereu instanta din Isle of Quel'Danas , si acolo cadea un bow calumea si l'am luat eu , eram cel mai fericit - , am jucat eu ce am mai jucat , am invatat ce era de baza .. dupa care s'a inchis sv pentru ceva timp ca vroai sa se bage lk , dupa care am venit pe serverul vostru :d , jucam pe tbc , am facut lvl acolo , dupa care ma intalnesc cu unu si imi zice ca de joc aici ca nu e nimeni , ca toti joaca pe lk , si m'am mutat si eu pe lk - si cu timpul am invatat cam tot :d :d

My History



Last edited by Hotz on 16-08-2010, 13:02:52; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
|Nixon|
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-08-2010 16:19)
Joined: 13 Jul 2010
Posts: 1232, Topics: 29
Location: Romania

Reputation: 14.4
Votes: 20

 
Post Posted: 16-08-2010, 12:28:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am inceput cu tbc...primu char un priest blood elf...pe un sv cu rate x5 am uitat cum se numea...am facut lvl 4-5 si dupaia am facut alt char ...mage blood elf am ajuns lvl 12 si s-a inchis sv`ul -. Dupaia m-am mutat cu un prieten pe alt sv..mi-am facut un mage am facut lvl 70 intr-o saptamana si dupaia am inceput sa fac raiduri gen zul`aman...black temple...ceva timp m-am lasat de wow pentru ca nu mai ma lua nimeni in raiduri pentru ca aveam http://www.wowhead.com/item=33831 dar pe mine nu ma interesa ce face imi placea pentru ca ma facea rosu...am lasat mage`ul si mi-am facut un warr tank :>Dupaia am invatat cam ce iteme trebuie sa iau cum sa tin aggro si tot asa...au urmat patch`uri dupa patch`uri pana a aparut sunwell si eram destul de fericit cand vedeam ca totusi merg in raid dar nu iau nici un item. Am continuat tot asa si nu m-am lasat pana nu am invatat tot ce era de invatat in tbc -


I am Hunter - Play Free Online Games
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Westy

[Tom&Jerry Fan]



Status: Offline
(since 26-05-2019 09:28)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 2197, Topics: 190
Location: In A Mouse Hole

Reputation: 283.9
Votes: 38

 
Post Posted: 16-08-2010, 13:01:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hotz wrote:
Eu prima data cand am jucat wow , am jucat pe blizz trial , eram pe tbc , si m'am facut Orc Warrior - , dupa care am luat eu questurile alea toate care le arata pe minimap si dupaia am omorat niste porci si am ajuns la mama naibi ^^ de m'am lasat de el , l'am si sters .

Dupa ceva timp , un baiat s'a apucat de wow ( tbc ) , si el era lvl 80 tot , stia sa joace , si mi'a zis si mie sa vin daca vreau , eu bine inteles am acceptat si mi'am instat wow tbc dinou , si go la lvl , m'am facut night elf hunter , mi'a explicat el ce trebuie sa fac , mi'a dat carbonite si niste addonuri folositoare , si am crescut foarte repede ( era 100x bonus o saptamana ) si m'ai ma crescut un baiat lvl 80 . Dupa ce m'am facut lvl 80 m'am bagat la bg'uri , tin minte cum stateam toti in shattrah la vendori sa dam join - , si am facut bg'uri multe pana am strans de un item ( waist ) , si in loc sa mi'l iau de Hunter l'am luat de Shaman - radeau aia de mine pe acolo , nu stiam nimic atunci , pana cand o fata buna , i'am dat id de skype tot , si m'a invatat tot ce era de wow , eu puneam intrebarile ea imi dadea raspunsurile ca sa le inteleg eu , si am mai jucat eu ce am mai jucat dupa care m'am apucat de instante , faceam mai mereu instanta din Isle of Quel'Danas , si acolo cadea un bow calumea si l'am luat eu , eram cel mai fericit - , am jucat eu ce am mai jucat , am invatat ce era de baza .. dupa care s'a inchis sv pentru ceva timp ca vroai sa se bage lk , dupa care am venit pe serverul vostru :d , jucam pe tbc , am facut lvl acolo , dupa care ma intalnesc cu unu si imi zice ca de joc aici ca nu e nimeni , ca toti joaca pe lk , si m'am mutat si eu pe lk - si cu timpul am invatat cam tot :d :d

My History


uite altu - lvl maxim pe TBC era 70



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Hotz

[< Ghost Rider >]



Status: Offline
(since 13-11-2010 20:25)
Joined: 30 May 2010
Posts: 400, Topics: 44
Location: Romania

Reputation: 7.9
Votes: 25

 
Post Posted: 16-08-2010, 13:02:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

am scris 80 din greseala - m'am luat dupa lk , stiu ca 70 era maxim pe tbc - greseala mea , editez acum
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
danwow

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-12-2010 14:07)
Joined: 04 Aug 2010
Posts: 15, Topics: 2
Location: Spain

Reputation: 83.1
Votes: 2

Post Posted: 18-08-2010, 20:41:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Primul meu caracter a fost un Human Paladin (pe atunci imi placea sa fiu Human).Am facut level pana la 67 pe un server high-rates in Hellfire Peninsula.Eu,bucuros ca mai am doar 3 levele de facut pana la 70 (atunci era versiunea 2.4.3) m-am dus la marginea prapastiei,undeva pe langa The Dark Portal.Si numa` bine vine un hordac de level 70 si ma omoara.Si imi da spiritu la un cimitir pe margimea prapastiei.Eu am crezut ca in prapastie e un alt continent ce trebuie explorat si am sarit acolo (eram fantoma) in loc sa ma duc la corpse sau spirit healer...si nu mai puteam veni inapoi(pe atunci nu stiam de comanda /g .st).Si am vorbit cu un coleg de clasa pe mess (el mi-a zis de joc) si i-am explicat problema,el nu a stiut cum sa ma ajute,asa ca mi-am dat delete la char,crezand ca e lost forever.Asa mi-am pierdut primul caracter (asa am fost de suparat incat am vrut sa ma las de WoW).
Al doilea caracter al meu a fost un rogue belf.Imi placea sa ma dau smecher,sa ma bag in stealth cand se apropia cineva de mine si sa fac duele cu playerii de level 12-16(eu eram 20).In doua saptamani am facut level 70....si m-a invitat un coleg de guild in raid Magtheridon`s Lair.Am primit summon si am intrat in instanta...erau niste mobi in fata bosului care,i-am luat eu pe mine (pe atunci credeam ca toate clasele pot tanka) fara sa anunt pe nimeni....si am luat wipe,din fericire nimeni nu m-a injurat (sau nu imi amintesc eu),si nici nu am luat kick.Am dat release si nu am mai stiut drumu' spre Citadel...am stat o ora mort (aia cred ca au facut bossu de 10 ori fara mine,caci pe atunci mergea .instance unbind all).Noroc cu o colega de guild,care mi-a explicat ce trebuie sa fac atunci cand sunt in raid,cum se joaca cu rogue (si ea era rogue).Si pe cand am invatat sa joc mai bine cu rogue-ul s-a inchis serverul pe motiv ca adminul nu mai avea bani sa-l tina.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
evelina

[Aeria of Enigma]



Status: Offline
(since 26-06-2017 03:41)
Joined: 13 Apr 2010
Posts: 1081, Topics: 8
Location: 127.0.0.1

Reputation: 202.6
Votes: 19

 
Post Posted: 19-08-2010, 22:49:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Well, eu am inceput sa joc la 2 zile dupa prietenul meu, mi-a placut ideea asta de a putea fi impreuna intr-o lume virtuala, sa jucam impreuna si sa vorbim. Imi placea foarte mult faptul ca puteam sa imi aleg rasa , sexul si mai ales, sa-mi schimb frizuri and stuff.
Prietenul meu si-a facut undead rogue si am fost oarecum constransa sa imi fac si eu undead pentru a putea face level impreuna . Mi-am ales clasa (warlock) pentru ca imi placea rochita. -
Au trecut aproape 3 ani de atunci dar inca mai colectionez "rochite" .



Ma atragea (dar si speria un pic) Tirisfall Glades , imi placea atmosfera zonei. -
Tin minte ca eram in Brill si s-au auzit niste sunete mai ciudate, m-am speriat si am inchis jocul.


death.fm
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zmR

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-06-2022 14:54)
Joined: 15 Jul 2010
Posts: 460, Topics: 51
Location: Romania

Reputation: 197.5
Votes: 30

 
Post Posted: 21-08-2010, 22:44:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai..prima data cand am juca a fost acum vreo 6-7 luni..hotz m-a convins :d. Primul caracter a fost Human-Paladin,ca asa mi-a zis hotz sa-mi fac(si el avea un paladin). Am facut parca lvl 16 prin elwyn forest..omoram la lvl 15 mobi de lvl 3 :">,ma speriam cand veneau lupii la mine,puneam talentele pe "iconitele mai smechere". Tin minte prima data cand am ajuns in Stormwind, I was like "WoW" sincer,am ramas cu gura pana la urechi - In nici un joc nu mai intalnisem asa cetate mare - Apoi m-am lasat vreo 2-3 lunii. Am revenit pe Freakz,tot cu un paladin,apoi mi-am facut dk-ul si pe el am ramas. Dar tot mai frumos era parca la inceput -

Pepene's Return - by zmR

Antynya - Skinny love

zmR - Gravity

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
FrostBlaze

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-02-2017 23:47)
Joined: 19 Aug 2010
Posts: 138, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: 227.6
Votes: 9

Post Posted: 22-08-2010, 00:49:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu mai stiu ce versiune era, a fost acuma multi ani, era version 1.4 sau 1.5 - naiba stie, preTBC.
Incepusem sa joc pe un server romanesc numit "Dekadence", dupa ce vazusem un prieten de al meu cum juca WoW, "love at first sight" a fost xD, imi luasem un HDD portabil si copiasem jocu pt a putea juca.

Ca orice noob, am inceput cu un Warrior-Nightelf si impreuna cu alti 3 prieteni neam apucat de explorat acest joc minunat.

Stupid Stuff:
-delete la heartstone
-sa ma imbrac numai cu haine de la vendori, pt mine stats nu insemnau nimic, cu cat era la "armor" numaru mai mare, cu atat mai bun gearu.(pt mine)
-purtam si gear de paladin nu conta, armor sa aiba cu spirit si intelect, nu conteaza, chiar dak eram war.
-eu si cu cei 3 amici stateam si il omoram pe Rexxar si Misha(elite mobs, in TBC iau mutat in outland din desolance), toata ziua ii capaceam, si ne mandream ca lam spart pe REXXAR, un mare jmecher din warcraft 3, suntem cei mai buni!!!(abia asteptam sal omoram pe Thrall)
-aveam lvl 44 si tot in desolance eram, si ne intrebam dc facem lvl asa de greu.
-dupa ce am dat lvl 45 si am pus mana pe plate items, o saptamana mai incolo luasem wipe.(+ca mio luat 2 luni sa dau lvl 45 la ce noob eram...xp rate parca era 10 sau 20)
-questurile nu prea mergeau si mai nimic in acea perioada, early emulators, nici skilluri, joburi, nimik.
CUmparau piese de tier 1 cu 15 gold de la alti oameni, itemele nu erau soulbound.
-Stats nu erau scriptate cum trebuie, dak aveam 100 stamina din iteme, ajungeam la vreo 30k hp+dodge rate enorm, mergeam de unu singur si omoram bosi din BRD si alte instante.
-Dak vroiam sa facem raid intro instanta, ne baga pe toti in aceeasi(horde si alliance la un loc), de multe ori eram atacati de horde in timp ce vroiam sa dam jos un boss xD, era panarama mare, dar eu credeam ca asa trebuie sa fie jocu, nu stiam ca fiecare raid ar trebui sa fie intro instanta separata.

+Multe altele, imi este foarte dor de preTBC times.



Last edited by FrostBlaze on 16-04-2011, 18:04:33; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
addicter

[/spit...Palalila!]



Status: Offline
(since 05-04-2012 08:19)
Joined: 16 Aug 2010
Posts: 191, Topics: 37
Location: Belgium

Reputation: 107.6
Votes: 5

 
Post Posted: 26-08-2010, 19:04:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hehe...am ras ceva rasfoind pe aici, si mi-am adus aminte cu placere de nabia mea...
Am incepu ca si warr..si din cauza ca era asa de nerabdator sa incep am scris numele gresit..iesind´´aoka´´ draenei warr..am intalnit in zona de start un paladin cu 22k HP si o sabie ´´fermecata´´ (aesir)..numele ´´eroului´´era Nexar.
El ma indrulat spre zone si mia aratat ca nu trebe sa stabat harta la talpa si ca am taxi...am facut mai mult de 10printuri in timp ce zburam..si, find de haloween, la 80 am primit cadou de la nexar, o matura zburatoare..mount instant...cu care ma mandream la oricine...ajungand si eu in curand la 24k HP se intampla sa ma omoare toti...si mi se parea ca dk...ajungi doar daca il omori pe regele jocilui LK...curand am intrat in guilda cu nexar...Dominium, condusa de vanila...dar atunci...prostia ma facut..sa dau delete la warr...pt ca nam vazut ca pot creea 2 sau mai multe chare...si am facut un preot undead..de atunci joc doar cu priest..si ne stiind ca..horde si aly sunt factiuni ´´in razboi´´am ajuns sa lupt contra lui nexar...care ulterior...nu reusea sa ma mai invinga...acum eramsi eu ´´imba´´ aveam full deadli
Asa am inceput sa joc:p



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cosmopolitan

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-02-2011 16:58)
Joined: 20 Feb 2010
Posts: 8, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 95
Votes: 4

Post Posted: 02-09-2010, 11:02:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eu mi'am facut human si credeam ca toata harta e doar acolo la inceput -!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 19, 20, 21  Next    


The time now is 17-09-2024, 05:42:30
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x