User
Pass
2FA
 
 

stealth+vanish

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message954
aprow

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-01-2012 11:47)
Joined: 02 Jul 2010
Posts: 102, Topics: 39
Location: Romania

Reputation: 135.8
Votes: 6

 
Post Posted: 07-11-2010, 21:58:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ma intrebam daca se poate rezolva problema cu stealth detection,este foarte buguit aici si nivelul de stealth nu merge cum trebuie ptr ca poti sa ai orice enchant sau stealth improvement din talente si adversarul sa nu aiba si el te poate vedea la fel cum si tu il poti vedea pe el,banuiesc ca nu se tine cont de acest lucru.Inca ceva,cand vezi pe cineva in stealth ar trb sa il vezi pana se indeparteaza de tine sa tu de el, nu e normal sa il vezi o fractiune de secunda si dupa sa iti dispara din target...Cam aceeasi problema si la vanish,cand dai vanish ar trb sa intri intr-un improved stealth mode in care"poti detecta,dar esti detectat mult mai greu" de catre alti playeri.Nu stiu cum se poate repara...dar cei de pe Abyssal-wow au reusit cumva sa faca blizzlike,ma gandeam ca se poate si aici,stiu ca probabil e foarte greu,dar ar fi super ok daca s-ar putea rezolva.Sunt sigur ca si alti rogi care au beneficiat de experienta aceea pot confirma ceea ce zic.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 07-11-2010, 22:06:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tine cont de enchantments, e printre singurele private pe care merge asta tocmai pentru ca l-am reparat, tu ce spui acolo sunt povesti si vad ce "experienta" ai cand spui ca nu tine cont de ele.

FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
aprow

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-01-2012 11:47)
Joined: 02 Jul 2010
Posts: 102, Topics: 39
Location: Romania

Reputation: 135.8
Votes: 6

 
Post Posted: 07-11-2010, 22:20:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shocker wrote:
Tine cont de enchantments, e printre singurele private pe care merge asta tocmai pentru ca l-am reparat, tu ce spui acolo sunt povesti si vad ce "experienta" ai cand spui ca nu tine cont de ele.

si atunci cand stai in fata roguelui in stealth fara niciun stealth improvement ,tu cu toate enchanturile etc ,cum reuseste respectivul sa prinda sapul primul.Stand fata in fata....ori este rng ori este random la stealth. Nu mi se pare normal sa nu pot vedea roguel in stealth care are nivelul de la spell mult mai mic ca al meu,nu?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Itstroublelol
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 12-01-2013 11:19)
Joined: 21 Jun 2010
Posts: 526, Topics: 46
Location: Romania

Reputation: -88.9
Votes: 36

 
Post Posted: 07-11-2010, 22:24:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

testata pe 3 servere diferite faza cu stealth detection.probabil ceva la stealth level e bugged ..macar mai uitete o data sau ceva nu stiu ce sa zic dar nu are cum sa fie asa stealthu e imposibil .chiar si cand dai vanish si ai improved stealth e degeaba . check & fix it plx
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 07-11-2010, 22:27:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

N-ai ce sa testezi pe alte servere pentru ca alte servere nu tin cont de stealth increase/stealth detection chance
aprow wrote:
Shocker wrote:
Tine cont de enchantments, e printre singurele private pe care merge asta tocmai pentru ca l-am reparat, tu ce spui acolo sunt povesti si vad ce "experienta" ai cand spui ca nu tine cont de ele.

si atunci cand stai in fata roguelui in stealth fara niciun stealth improvement ,tu cu toate enchanturile etc ,cum reuseste respectivul sa prinda sapul primul.Stand fata in fata....ori este rng ori este random la stealth. Nu mi se pare normal sa nu pot vedea roguel in stealth care are nivelul de la spell mult mai mic ca al meu,nu?

E clar ca tu vii cu drame din cate citesc ce scrii. E dupa sansa, poti sa ai 99% chance of detect si el 1% chance si tot sa dea primul sap, nu mai veni cu aberatii de genul


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook


Last edited by Shocker on 07-11-2010, 22:29:11; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
aprow

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-01-2012 11:47)
Joined: 02 Jul 2010
Posts: 102, Topics: 39
Location: Romania

Reputation: 135.8
Votes: 6

 
Post Posted: 07-11-2010, 22:27:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Itstroublelol wrote:
testata pe 3 servere diferite faza cu stealth detection.probabil ceva la stealth level e bugged ..macar mai uitete o data sau ceva nu stiu ce sa zic dar nu are cum sa fie asa stealthu e imposibil .chiar si cand dai vanish si ai improved stealth e degeaba . check & fix it plx


+1

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Itstroublelol
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 12-01-2013 11:19)
Joined: 21 Jun 2010
Posts: 526, Topics: 46
Location: Romania

Reputation: -88.9
Votes: 36

 
Post Posted: 07-11-2010, 22:36:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

treaba sta in felul urmator . serverul e al tau scripturile playerii si tot . noi suntem 2 players . aman2 am jucat si pe alte servere am incercat am verificat si testat ..si doamne ajuta nu suntem 2 randoms..daca vrei sa ne crezi sau macar sa arunci o privire sau sati pui un semn de intrebare " ba da de ce aici e asa ? " sau "ba da astia sunt toti nebuni cand imi zic de stealth " si sa verifici macar e ok daca nu e tot ok e treaba ta . nu cred ca eu sau motion am incercat vreodata sa ne favorizam clasa in vreun fel or smth . aici e vorba de un bug pe care fie ca ma crezi sau nu fie ca intelegi sau nu este bug si aia e .noi doar am incercat sa iti explicam despre ce e vorba si cum sta treaba.nu cred ca vreunu din noi a venit la tine pe forum cu dume proaste sau cu vrajeli de 2 lei .
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 07-11-2010, 22:40:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Facem altcumva ca vad ca aveti dume destule in voi.

Mergeti pe blizzard si faceti video-uri cum e stealth detection-ul acolo, cu talente, fara talente, cu enchants, fara enchants si mi le postati

Daca mai aud o singura data duma cu "pai pe alte servere" inchid direct topicul pentru ca voi cereti sa fie cum e pe alte servere, iar eu va repet ca alte servere nu au implementate sansele de detection pentru ca STIU ce are trinity-ul in el si NU le are. Ca voua vi se pare mai "ok" cu alea e problema voastra, asta nu inseamna ca asa trebuie sa fie.

In consecinta urmatorul vostru post o sa contina video de pe blizzard (ACTUAL, nu de acu 100 de ani) sau inchid topicul


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BlackSun

[Nerdstompers Inc.]



Status: Offline
(since 28-02-2019 17:25)
Joined: 05 Jul 2010
Posts: 869, Topics: 106
Location: Romania

Reputation: 452.2
Votes: 47

Post Posted: 08-11-2010, 11:58:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu mai exista stealth detection pe Blizz.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
aprow

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-01-2012 11:47)
Joined: 02 Jul 2010
Posts: 102, Topics: 39
Location: Romania

Reputation: 135.8
Votes: 6

 
Post Posted: 08-11-2010, 17:25:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BlackSun wrote:
Nu mai exista stealth detection pe Blizz.


.
Asta este si motivul pentru care top rated rogues nu isi mai pun stealth enchants sau mai baga puncte in Heightened senses

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 02-07-2024, 17:08:28
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x