User
Pass
2FA
 
 

Lick king 10man normal tactica/videos
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message5237
Pericol
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-04-2011 21:04)
Joined: 20 Oct 2010
Posts: 374, Topics: 30
Location: Every where internet exist.

Reputation: -32.6
Votes: 25

 
Post Posted: 30-11-2010, 22:10:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

The Lich King 10 man Normal tactica.
Scris de Mision @ Wowbox
Joi, 02 Septembrie 2010 07:10
The Lich King
Normal
10man


Necesita:
2tanks
3healers
5 dps


Un fight foarte greu unde orice greseala poate resulta un wipe.

- Faza 1
MainTank-ul va aduce boss`ul aproape de marginea platformei,healerii si ranged dps trebuie sa stea impreuna la cel putin 10-15yards departare de off-tank.Impreuna cu maintank-ul or sa formeze un triunghi.
Pe durata intalnirii el casteaza 2 spell`uri pe raid:
-cast = Necrotic Plague cand primiti acest debuff, aveti 5 secunde sa va duceti langa offtank si plague`ul sa fie curatat.Debuff`ul va sarii pe unul din adds.
- cast = Infest - va fi aplicat pe tot raidul pana cand toti playerii au peste 90% hp.
La diferite intervale el va sumona 2 tipuri de adds,Shambling Horrors si Dredge Ghouls.OffTanku trebuie sa ii adune si sa`i tina departe de raid.Shambling Horror-ul are un cone attack si enrage.
Dps nu da in adds,ei or sa fie omorati de Necrotic Plague.
Poza



[color=orange]La 70% o faza de tranzitie va incepe.
Toti playerii trebuie mearga pe platforma exterioara si sa formeze 3 grupuri.Melee cu tanks un grup, healerii un group, ranged dps alt grup.Raidul va fi afectat de Pain And Suffering pe durata tranzitiei.
Cand un player este afectat de Raging Spirit acesta are 2-3 secunde sa se duca langa tank.Lui ii va fi creata o imagine si trebuie omorata rapid.3 astfel de imagini vor aparea in faza de tranzitie.Cand tranzitia se va termina , cel putin un Spirit va mai ramane asa ca trebuie omorat pana sa`l atacati pe LK.
Puneti un range sa aibe grija de Ice spheres.Sunt niste bile albe ce se indreapta spre raid si daca lovesc pe cineva vor lua knockback si vor fi aruncati de pe platforma.
[color=darkred]Cand incepe sa casteze Quake aveti 1.5secunde sa parasiti platforma exterioara.

Poza[/color]


- Faza 2
In phase 2 nu va mai casta Necroting Plague dar va folosi 3 noi abilitati.
In primul rand tankul va duce boss`ul in mijlocul platformei.
In loc sa sumoneze Horror`s si Dredge Ghouls el [color=cyan]va chema un Val`kyr care va lua un membru pe sus si va incerca
sa`l arunce de pe platforma.El va anunta cand va sumona un val`kyr si in momentul acela toti membrii trebe sa se duca in mijlocul platformei, ca val`kyr`ul sa aibe mai mult de zburat, timp in care poate fi omorat(folositi stun si slow effects pe val`kyr).
Cand casteaza Soul Reaper pe tank este indicat sa se faca schimb pentru ca damage`ul este destul de mare.
A doua abilitate este Defile, ce este castat un membru si timp de 2secunde acel player trebuie sa se miste din locul in care initial.Sub el va aparea o umbra ce creste cu cat face mai mult damage.Oricine calca pe umbra o va marii.
Poza[/color]


La 40% platforma exterioara va fi refacuta si va incepe o alta faza de tranzitie.Doar ca in loc de 3 Spirite , 4 vor aparea.Este indicat sa folositi Heroism/BloodLust in aceasta tranzitie.

- Faza 3
Faza 3 nu va mai avea val`kyr sau infest, [color=cyan]in schimb va sumona cate 8 spirite, ce vor survola arena timp de 30secunde, dupa care vor incepe sa atace.Ranged trebuie sa le omoare rapid.Explodeaza cand sunt omorate.
Defile va continua sa fie castat pe playeri.
Pe langa aceste abilitati el va casta Harvest Soul pe un membru care trebuie heal`uit rapid, iar daca supravietuieste acel player o sa fie teleportat in Frostmourne unde il va ajuta pe Terenas Menethil sa invinga Spirit Wardenul.


La 10% Lich King va da wipe la tot raidul(nu dati release) dar Terenas va reinvie.

https://youtube.com/watch?v=CVLSV7EL3Hc:

(Part 1)

https://youtube.com/watch?v=a3Y4izypDQ4:

(Part 2)


https://youtube.com/watch?v=Kp6zzDY5Yig:

(Part 1)

https://youtube.com/watch?v=f9rV_kTiWD0:

(Part 2)




Quote:
Cuz... sunt periculos,ambitios , vorbesc frumos , te intorc pe dos!



Last edited by Pericol on 22-03-2011, 14:09:31; edited 8 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
sundaysfantasy

[The Human Equation]



Status: Offline
(since 16-10-2018 18:20)
Joined: 16 Apr 2010
Posts: 6776, Topics: 210
Location: Romania

Reputation: 645.8
Votes: 55

 
Post Posted: 30-11-2010, 22:16:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nice, good job.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pericol
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-04-2011 21:04)
Joined: 20 Oct 2010
Posts: 374, Topics: 30
Location: Every where internet exist.

Reputation: -32.6
Votes: 25

 
Post Posted: 30-11-2010, 23:02:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sundaysfantasy wrote:
nice, good job.

Multumim!




Quote:
Cuz... sunt periculos,ambitios , vorbesc frumos , te intorc pe dos!



Last edited by Pericol on 21-03-2011, 07:49:57; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Pericol
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-04-2011 21:04)
Joined: 20 Oct 2010
Posts: 374, Topics: 30
Location: Every where internet exist.

Reputation: -32.6
Votes: 25

 
Post Posted: 21-03-2011, 07:52:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

THE LICH KING IS COMING!



Quote:
Cuz... sunt periculos,ambitios , vorbesc frumos , te intorc pe dos!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
cherosh

[Warrior Junkie]



Status: Offline
(since 09-09-2019 08:00)
Joined: 21 Dec 2010
Posts: 458, Topics: 15
Location: Bucuresti

Reputation: 179.9
Votes: 14

   
Post Posted: 22-03-2011, 11:14:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pericol wrote:
Doar in poze o sa vezi bosul al carei tactica este mai sus,copiata sau nu,aici este scrisa de mine.


Ce-am sa rad de voi cand Premonition o sa faca Realm First 25HC - !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Pericol
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-04-2011 21:04)
Joined: 20 Oct 2010
Posts: 374, Topics: 30
Location: Every where internet exist.

Reputation: -32.6
Votes: 25

 
Post Posted: 22-03-2011, 11:35:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cherosh wrote:
Pericol wrote:
Doar in poze o sa vezi bosul al carei tactica este mai sus,copiata sau nu,aici este scrisa de mine.


Ce-am sa rad de voi cand Premonition o sa faca Realm First 25HC - !


Posibil,avand playeri care lucreaza suntem obligati sa plasam inceperea raidurilor de 25 man undeva mai spre seara,asta ar fi un dezavantaj pentru noi.Dar sa nu-l facem?Nu cred ca o sa avem probleme.

P.S. nici n-am auzit de guilda Premonition,este pe celalat realm ?




Quote:
Cuz... sunt periculos,ambitios , vorbesc frumos , te intorc pe dos!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
cherosh

[Warrior Junkie]



Status: Offline
(since 09-09-2019 08:00)
Joined: 21 Dec 2010
Posts: 458, Topics: 15
Location: Bucuresti

Reputation: 179.9
Votes: 14

   
Post Posted: 22-03-2011, 11:58:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pericol wrote:
cherosh wrote:
Pericol wrote:
Doar in poze o sa vezi bosul al carei tactica este mai sus,copiata sau nu,aici este scrisa de mine.


Ce-am sa rad de voi cand Premonition o sa faca Realm First 25HC - !


Posibil,avand playeri care lucreaza suntem obligati sa plasam inceperea raidurilor de 25 man undeva mai spre seara,asta ar fi un dezavantaj pentru noi.Dar sa nu-l facem?Nu cred ca o sa avem probleme.

P.S. nici n-am auzit de guilda Premonition,este pe celalat realm ?


La fel si la noi, cu servici / facultate / liceu / scoala. Guilda Premonition e pe Genesis, e noua, infiintata acum 3 zile, si este formata din o parte din playerii guildei de la alianta Too Many Buttons + guilda proaspat desfiintata Only Lag Can Kill Me + random people.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Pericol
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-04-2011 21:04)
Joined: 20 Oct 2010
Posts: 374, Topics: 30
Location: Every where internet exist.

Reputation: -32.6
Votes: 25

 
Post Posted: 22-03-2011, 12:05:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Este bine de stiut ca avem "concurenta" :d . PLayeri sunt multi,mai ales pe Genesis la hoarda,dar lipsesc guildele bune.



Quote:
Cuz... sunt periculos,ambitios , vorbesc frumos , te intorc pe dos!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
sundaysfantasy

[The Human Equation]



Status: Offline
(since 16-10-2018 18:20)
Joined: 16 Apr 2010
Posts: 6776, Topics: 210
Location: Romania

Reputation: 645.8
Votes: 55

 
Post Posted: 22-03-2011, 18:06:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cherosh wrote:
Pericol wrote:
cherosh wrote:
Pericol wrote:
Doar in poze o sa vezi bosul al carei tactica este mai sus,copiata sau nu,aici este scrisa de mine.


Ce-am sa rad de voi cand Premonition o sa faca Realm First 25HC - !


Posibil,avand playeri care lucreaza suntem obligati sa plasam inceperea raidurilor de 25 man undeva mai spre seara,asta ar fi un dezavantaj pentru noi.Dar sa nu-l facem?Nu cred ca o sa avem probleme.

P.S. nici n-am auzit de guilda Premonition,este pe celalat realm ?


La fel si la noi, cu servici / facultate / liceu / scoala. Guilda Premonition e pe Genesis, e noua, infiintata acum 3 zile, si este formata din o parte din playerii guildei de la alianta Too Many Buttons + guilda proaspat desfiintata Only Lag Can Kill Me + random people.

care o parte ma ca ati plecat 3 insi -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Levier
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-08-2012 11:57)
Joined: 15 Feb 2007
Posts: 6876, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 86.5
Votes: 126

 
Post Posted: 22-03-2011, 18:38:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pericol, daca editezi primul post iei ban, daca mai ai vreodata un comportament ca aici, iei ban, daca respiri in principiu iei ban.

Nu ti se pare ca esti cam foarte nesimtit? Cin' te crezi? Dumnezeu Tatal?

Also, am curatat topicul, nu ma faceti sa revin sa-l mai curat odata ca-l curat cu voi cu tot.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pericol
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-04-2011 21:04)
Joined: 20 Oct 2010
Posts: 374, Topics: 30
Location: Every where internet exist.

Reputation: -32.6
Votes: 25

 
Post Posted: 22-03-2011, 19:54:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Levier wrote:
Pericol, daca editezi primul post iei ban, daca mai ai vreodata un comportament ca aici, iei ban, daca respiri in principiu iei ban.

Nu ti se pare ca esti cam foarte nesimtit? Cin' te crezi? Dumnezeu Tatal?

Also, am curatat topicul, nu ma faceti sa revin sa-l mai curat odata ca-l curat cu voi cu tot.


Daca as putea sa moderez partea aceasta a forumului care apartine guildei PVE nu s-ar mai intampla asta.Dar cand intra tot felul de copii aici si incep sa atace, sa critice ,sa scuipe,sa vorbeasca urat,etc NORMAL eu nu pot face nimic(sa sterg postu),atunci trebuie cumva sa-i mustrez.Eu inteleg ca depasesc limita de multe ori,bine mai mereu,dar niciodata nu incep eu!
S-a intamplat cand am fost injurat si etc aici si nu s-a mai sters nici un post,a trebuit sa fac eu report dupa 2-3 zile.
Am editat topicul pentru a evita facerea a mai multor si sa ramana unele fara rost,tot din motivul pentru ca nu pot modera topicul guildei.

In principiu daca as avea acces sa moderez topicul guildei ar fi curat/liniste/pace/intelegere aici. Fiecare doarme cum isi asterne.Daca intelegi inseamna ca ai fost atent.
Ati putea incerca sa oferiti la fiecare topic al guildei,moderator catorva persoane cu rank din acel guild.Atunci ai putea sa ma critici cum ai facut-o mai sus.




Quote:
Cuz... sunt periculos,ambitios , vorbesc frumos , te intorc pe dos!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Levier
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-08-2012 11:57)
Joined: 15 Feb 2007
Posts: 6876, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 86.5
Votes: 126

 
Post Posted: 22-03-2011, 21:20:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cred ca nu ne-am inteles. Tu oricine-ai fi nu vorbesti asa pe forumul asta. Nu se dau drepturi de moderare pe topicuri si personal cred ca l-ai folosi numai ca sa cenzurezi ce nu iti place.

Revenim, nu te mai referi la ei drept copii, citeste regulamentul forumului. Printre altele, el avea dreptate deci tot ce-ai zis cu
Quote:
si incep sa atace, sa critice ,sa scuipe,sa vorbeasca urat,etc
e putin irelevant din moment ce tu i-ai vorbit pe un ton atat de agresiv ca ai incita la ura un calugar budist.

Daca ai probleme cu vreun user care te injura, care te batjocoreste, te insulta sau are un comportament deviant de la regulamentul forumului (citeste-l o sa te ajute) te duci in coltul din dreapta sus al postului sau si apesi pe R si scrii frumos motivul pentru care raportezi postul si atunci, un moderator, supermoderator sau administrator va veni si va constata situatia si va imparti pedepsele necesare. Sau cum crezi ca am ajuns eu aici?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pericol
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-04-2011 21:04)
Joined: 20 Oct 2010
Posts: 374, Topics: 30
Location: Every where internet exist.

Reputation: -32.6
Votes: 25

 
Post Posted: 22-03-2011, 23:37:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Inteleg,am sa ma abtin.



Quote:
Cuz... sunt periculos,ambitios , vorbesc frumos , te intorc pe dos!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
b1cole

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-04-2012 23:56)
Joined: 18 Oct 2010
Posts: 114, Topics: 46
Location: Romania

Reputation: 19.7
Votes: 12

 
Post Posted: 23-03-2011, 15:57:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deacord cu adminu. Bafta ptr first realm ! Atat am de zis in mare parte... Eu unu sper sa facem noi Mad Dogs.. daca nu asta este.. macar vom fi fair play cu toate guildele !! infine... Bafta si gg ptr tactica chiar dak a fost tradusa sau orice altceva nu conteaza makar a fost pusa.. si nu nu am intrat sa fur tactica sau ceva...am intrat ca plangea womanizer de bucurie ca sa facut tactica intra rpd intra rpd:)))))

.... asa .... P.S : Premonition .... Ce guilda e asta?? n-am auzit niciodata de ea... ati dat vreodata council pe hc?
Cat despre faza cu mutatu ... va dat adminu de gol : v-ati mutat doar 3 insi .... asa ca nu va mai laudati atat .. fosta guilda to many butons si rahaturi .... o opinie personala mai bine ati trece la fapte decat la vorbe copilasi. sal

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pericol
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-04-2011 21:04)
Joined: 20 Oct 2010
Posts: 374, Topics: 30
Location: Every where internet exist.

Reputation: -32.6
Votes: 25

 
Post Posted: 23-03-2011, 17:06:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Initial am pus tactica preventiv si provizoriu,sunt sigur ca lich kingul "nostru" nu o sa fie ca cel de pe blizz,chiar daca mi-as dorii sa fie,tactica va fi mult mai diferita.
O sa schimb tactica postata mai sus in functie de ce miscari va face al nostru boss.
M-am grabit eu s-o postez si altii sa critice.

Cat despre first realm,nu stiu,eu nu stiu sigur daca o sa pot fi vineri si sambata acasa.Arabu nu mai intra,Tal ajunge seara de la lucru.
Deci nu stie stie nimic deocamdata.Insa de facut sunt convins ca o sa-l face.

Bafta tuturor.




Quote:
Cuz... sunt periculos,ambitios , vorbesc frumos , te intorc pe dos!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 20-05-2024, 05:58:17
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password