User
Pass
2FA
 
 

DK T10 4P Bonus

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message1189
Mnemonic

[Steamy]



Status: Offline
(since 01-07-2012 15:00)
Joined: 20 Sep 2010
Posts: 52, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 105.1
Votes: 3

Post Posted: 12-12-2010, 14:44:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nici acum nu merge 4p bonusul de la dk pe frost spec dar dupa mai multe teste am gasit o rezolvare sper

Rotatia la frost este in felul urmator : icy touch plague strike obliterate frost strike blood strike blood strike, dupa ceva teste am vazut ca daca dupa toata rotatia asta bagi un icy touch SE activeaza 4p bonus, toate bune si frumoase doar ca asta e un foarte mare dps loss la dk pt ca majoritatea pe frost joaca cu glyph of disease care da refresh prin pestilence + ca icy touch foloseste o runa frost cu care ai putea sa dai un obliterate. Problema este din ce pot eu sa-mi dau seama ca la anumite abilitati nu se inregistreaza toate runele care le folosesc. De exemplu pe blizz se zice clar ca poti sa ai acest bonus pre-combat doar sa dai un death and decay si sa faci presence switch sau sa dai army, pe srv aici nu merge nici pe unholy nici pe frost sa faci chestia asta. Cum pe unholy merge 4p bonus nu cred ca este problema cu jocul care te vede ca te pui frost si nu-ti mai da bonusu ( lol ) ci cu obliterate cred. Daca ai putea sa te uiti Shockere si sa vezi daca este vreo problema cu Obliterate, faza e ca si fara glyph of disease tot nu ai putea sa ai bonusu pt ca trebuie sa dai un icy touch foarte repede dupa ce termini prima rotatie si acolo ai pierdut din start un obliterate in plus (care este prima sursa de damage la un dk pe frost).

TLDR. tind sa cred ca este o problema cu inregistratul runelor de catre srv, mai anume ca el ti le foloseste dar nu le si inregistreaza ca ar fi folosite ex: Obliterate( runa frost ), Death and Decay

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Heru

[Bored2Death]



Status: Offline
(since 18-07-2012 12:55)
Joined: 01 Sep 2010
Posts: 57, Topics: 14
Location: Romania

Reputation: 102.1
Votes: 2

 
Post Posted: 17-12-2010, 09:40:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

merge foarte bine si pe frost, numai ca nu ai tu rotatia cum trebuie.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
merllin

[Rated Awesome.]



Status: Offline
(since 26-11-2018 13:59)
Joined: 18 Aug 2010
Posts: 104, Topics: 11
Location: Romania

Reputation: 360.5
Votes: 10

 
Post Posted: 17-12-2010, 10:05:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu vreau sa incep cu felul in care jucati cu dku. dar pentru ca multi stiu sa joace, ei folosesc Glyph of Pestilence pentru a prinde 2 Obliterate. Intr-adevar, se activeaza numai la Icy touch, dar daca eu dau numai la inceput - pentru ca folosesc Glyph of Pestilence - mi se activeaza numai la chance.

Ps : acest post este duplicate. http://forum.wow-freakz.com/Dk-tier-bonus-t52056.html

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
moonshadow

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-11-2011 20:20)
Joined: 30 Sep 2010
Posts: 404, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 89
Votes: 7

Post Posted: 17-12-2010, 11:17:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

daca ar fi asa cum zici tu, ca foloseste runa dar nu o inregistreaza ca fiind folosita ai putea sa folosesti respectiva runa de 2 ori.

cu alte cuvinte sa dai 3 icy touch cu 2 frost runes.

dar este putin probabil sa fie asa cum zici tu.
ca daca serverul nu ar inregistra folosirea runei cum trebuie, nu ar inregistra-o nici pe cealalta runa de frost, si nici nu ar inregistra vreodata ca ai folosi runa, nu doar atunci cand folosesti prima data.

practic, o anomalie la rune ar trebui sa fie dureros de evidenta daca ar exista, pt ca tu nu esti singurlui DK de pe serverul asta.

si hai sa presupunem ca ar aparea numai cand folosesti icy touch, si tot ar fi fost vizibila pt multi alti jucatori, ot ca sunt sigur ca Icy touch e una dintre cele mai folosite vraji ale DK-ului.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mnemonic

[Steamy]



Status: Offline
(since 01-07-2012 15:00)
Joined: 20 Sep 2010
Posts: 52, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 105.1
Votes: 3

Post Posted: 17-12-2010, 20:47:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu ma referam la icy touch ca este problema ma refeream la Obliterate ca nu inregistreaza runa frost care o foloseste si astfel dupa ce faci toata rotatia in loc sa ai toata runele pe cd mai ai o frost si asta o vezi prin faptu ca daca dai un icy touch dupa toata rotatia SE ACTIVEAZA 4p bonus
@Heru. daca ai fi citit tot ai fi inteles ca si eu am descoperit cum pot sa il activez dar ca sa faci chestia asta trebuie sa joci fara Glyph of disease sau sa iti strici total rotatia. oricum ai juca este dps loss

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
moonshadow

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-11-2011 20:20)
Joined: 30 Sep 2010
Posts: 404, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 89
Votes: 7

Post Posted: 17-12-2010, 23:48:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

aha

inteleg acum ce vrei sa zici.

ai putea sa testezi faza asta.

sa dai 2 obliterate la rand si apoi sa vezi daca poti folosi icy touch/chains of ice.

pt ca daca obliterate nu consuma runa de forst, e un bug destul de mare.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Heru

[Bored2Death]



Status: Offline
(since 18-07-2012 12:55)
Joined: 01 Sep 2010
Posts: 57, Topics: 14
Location: Romania

Reputation: 102.1
Votes: 2

 
Post Posted: 18-12-2010, 11:18:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu pe dk am glyph of disease si tot mi-a procuit Advantage. Normal eu nu tin 4 piese pe mine pentru ca nu le am sanctified si nu are rost, le-am pus pe mine sa testez. Am folosit rotatia mea normala ca sa incerc sa vad daca merge.

http://www.obeyd3.com - Diablo 3 Community Forums
http://www.facebook.com/Obeyd3com
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 11-05-2024, 09:49:57
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x