User
Pass
2FA
 
 

Holy Pally Pvp( 2.1k - 2.2K) rating
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message6508
Koldfire
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 23-01-2011 07:41)
Joined: 23 Jul 2010
Posts: 21, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 94
Votes: 2

Post Posted: 11-12-2010, 05:57:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cuvintele abreviate au o stelutza langa,pentru cei ce nu sunt familiarizati cu limbajul... cuvintele sunt explicate mai jos:)


Salut!
Am vazut ca se discuta in special despre palla holy si as vrea si eu sa completez cu cate ceva:)
Pe freakz joc 2's cu sp* , daca nu sti sa joci nu poti sa faci nimic cu setup-ul* asta... iti trebuie comunicare,sa sti cand sa joci defensiv si cand sa joci agresiv...
O sa vb in special de holy/sp combo* dar si de alte posibilitati ptr holly pally.
M-am gandit la anumite chesti pe care trebuie sa le sti (elementare) si anumite tricks&tips.

Armory Link:
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=WoW+Freakz&&cn=Koldfire

Acum am gear ceva mai bun,dar am ajuns la 2.1k rating cu 4/5 furious si umeri titan-forged deci nu trebuie sa va lasati inpresionati de gear(sau descurajati)...
Posibile intrebari: -Dc parteneru tau are rating asa mic?
A iesit din greseala din team!
-Ce cauta evilme in team?
Cauta prietenie da nu gaseste:))

Cum spuneam gearu nu e esential...Dar daca sti ce sa alegi si cum sa combini e ok.

Recomand full pvp gear cum vedeti si pe charu meu cu un haste de aproximativ 200 desi.. poti sa optezi ptr necku cu crit ... dar nu e mare diferenta.Eu am trinketu din icc 25 hc de la bq care sa zicem nu e foarte usor de obtinut.... alte variante ptr el ar fi batlemaster trinket(cu spell power) usor de obtinut.

Sokete: Eu prefer sa joc full intelect alti joaca spell power pe rosi/sp +int pe orange/stamina si sp pe albastre VOI DECIDETI...
Insa... dc joc cu int full... ptr ca in 80% din meciuri priestu e targetu ci nu eu. more int =>more crit=>more mana=>more instant cast. sp+statamina = more heal>less mana>more hp>less crit.

Mie,sincer,stamina mi se pare inutila pe absolut orice clasa in pvp....
Atat timp cat ai resi nu ai nevoie de stamina.. intelectu sau sp te ajuta in toate situatile.....stamina... mai deloc,daca e sa mori ai buble ... si nu mori decat daca pici cu double dps. Cat tine buble si cat rezisti tu.... unu moare sigur:)

Intrebari: -Nu trebuie hit pe paladin?
Soft hit capu* in pvp* ptr spels e 4%...4% pe care poti sa il opti cu 2 talent points in holy three un talent foarte bun dupa parerea mea...
- Dc nu joci Sacred cleansing si cu light's grace?
Sacred ptr ca e inutil...rogi pun poisons aproape instant,cu dispelu de la priest la sacred shield nu poti sa rezisti cu rogu pe tine si sa dai si cleanse... pe casteri nu stiu ce sa zic ... LOS* FTW*!

Cu light grace nu joc ptr ca mi se pare total inutil... e foarte bun DOAR DACA pici cu warr/holy || warr/druid cu 999999 apr* si shadowfailmourne si nu poti sa iti ti parteneeru doar cu holy sock si flash spam...

Glyphuri si talente le vedeti pe armory... la glyhpuri nu prea ai alte alternative.... la talente totul se muta in functie de combo/gear.



Alte combouri ptr holly pally: Holy/warr && holy/dk
FOARTTEEE usor de jucat.
Dc? ptr ca parteneru tau e plater,are o groaza de defensive cd's si dmg cat incape.
Plusuri:Survability mare,Dmg de asemenea..
Minusuri:Foarte greu de jucat inpotriva casterilor IN SPECIAL vs shatter play*

Orice combo e posibil.Dupa cum vedeti eu joc cu sp... totul ramane la atitudinea dvs:)




Tips: Folositi hand of sacrifice/divine sacrivice inainte de un poly/blind,va scoate imediat daca parteneru ia dmg...
IMPORTANT:stati tot timpu departe de rogue,nu o sa aibe range sa dea blind si cand vedeti ca se aproprie dati absorbu imediat:)
e foarte greu sa ii dea dispel kiar daca joaca priest/rogue || mage rogue || orice alt combo... 1 tick de la deadly poison si ai iesit din cc*-

IMPORTANT: Fake cast* si los!! faceti fakecasturi* ptr a nu lua spell lock* e exential daca vrei sa castigi inpotriva unei high rated skilled team:)
Los* la fel. Uni nu fac los deloc sau fac los doar ei.NU!.Faceti los inpreuna cu parteneru indiferent daca e caster sau melle.Daca picati cu double dps pastrati hand of fredomu ptr a juca defensiv si ptr los!

IMPORTANT: Comunicare... folositi skype sau orice altceva dar sa comunicati tot timpu daca sunteti in cc*/spell lock/muriti.

Sunt sigur ca am omis multe lucru dar sunt obosit ....e 4-5 dimineata nu stiu dc nu mi-e somn:)!
Ma bucur oricum ca am terminat umilul meu post:)


VA ROG!!!!! Adresati orice fel de intrebare doriti....
Sunteti curiousi cum jucam inpotriva anumitor compuri?Sau de anumite strategii? INTREBATI DOAR!-

Have fun with wow!
Take it easy!-


Lista abrevieri:
sp=shadow priest /spell power;
setup=combo=ce clase fac parte din teamu tau de 2's;
pvp=player'vs'player
soft cap=minimul necesar(neinfluetant de talente/racials/orice altceva ce reduce chace to be hitted)
apr || arp =armor penetration rating
los=line of sight=pillar
ftw=for the win
Shatter play= shadow priest/frost mage 2's combo
|| =sau
cc=crowd control=poly/blind/hex etc...
spell lock=atunci cand luati silence in timp ce castati ceva de pe un tree.De exeplu silence cand castezi flash e de vreo 6-8 secunde... daca nu castezi doar 2-4.
fake cast=castati un spec pana la jumatate sau kiar mai putin ptr a scoate un silence de la adversar si ptr a evita spel locku

Sper ca nu am uitat nimic:)!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Moirr1
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 07-02-2011 19:58)
Joined: 29 Sep 2010
Posts: 102, Topics: 8
Location: Portugal

Reputation: 32.1
Votes: 9

Post Posted: 11-12-2010, 19:26:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Stamina este oarecum folositoare celor cu resill foarte mic

A State of Trance


Just Feel the Vibe
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Koldfire
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 23-01-2011 07:41)
Joined: 23 Jul 2010
Posts: 21, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 94
Votes: 2

Post Posted: 11-12-2010, 20:35:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E acelasi lucru....- ori ca ai resi ori ca nu ai,stamina tot la fel de mult te ajuta si celalalte stats la fel:)
Ramane la decizia voastra.. Puteti si sa jucati full stamina si 1.4 resi i dont care:)!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Moirr1
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 07-02-2011 19:58)
Joined: 29 Sep 2010
Posts: 102, Topics: 8
Location: Portugal

Reputation: 32.1
Votes: 9

Post Posted: 11-12-2010, 20:38:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu ma referam full intelect , sockete de sp si intelect

A State of Trance


Just Feel the Vibe
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Koldfire
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 23-01-2011 07:41)
Joined: 23 Jul 2010
Posts: 21, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 94
Votes: 2

Post Posted: 11-12-2010, 20:39:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Stiu la ce te-ai referit:)
Da eu raman la parerea mea...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
robitzzi

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-07-2011 16:27)
Joined: 03 Sep 2010
Posts: 53, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 74
Votes: 3

 
Post Posted: 17-12-2010, 20:27:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ce faci daca prinzi de exemplu pala holy warr sau pala holy dk? te bate ca ramane priestu fara mana... hai sa vad raspuns bun -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Koldfire
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 23-01-2011 07:41)
Joined: 23 Jul 2010
Posts: 21, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 94
Votes: 2

Post Posted: 17-12-2010, 21:24:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Priestu nu isi foloseste mana absolut deloc...
Hand of freedom pe priest (dupa grip) daca e dk
pre dots pally,double fear,full dps pe pally stunt dupa fear,raciala mea si daca nu isi da bula inca ii dam si silence de la priest
e de ajuns daca scoatem si trinku la primu swithc
Practic ai vreo 5 sanse sa il omori pana raman eu fara mana... conteaza cat de tare de warr/dk si de cum prindem double fear
cc chainu e foarte simplu:)

FFFF important: DIspertion cand iti vine pe cd
Shadowfield la fel
skimba bufele din bok in bow si prinde un him of hope(nu stiu sigur daca e asa ) cel de mana FULL double fear si go dupa pillar

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
robitzzi

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-07-2011 16:27)
Joined: 03 Sep 2010
Posts: 53, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 74
Votes: 3

 
Post Posted: 18-12-2010, 09:50:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

isi da dispel la toate dots degeba dai tu stun fear raciala ca daca face cu warr nui scazi 30k+ hp. nu zic ca nu e interesant comboul, si eu am incercat, dar nu faci rating prea mare -. btw, cu druid resto care isi tine hots pe el chiar ca nai ce face. iti rade in fata, nu isi da nici heal macar -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Koldfire
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 23-01-2011 07:41)
Joined: 23 Jul 2010
Posts: 21, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 94
Votes: 2

Post Posted: 18-12-2010, 12:56:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

robitzzi wrote:
isi da dispel la toate dots degeba dai tu stun fear raciala ca daca face cu warr nui scazi 30k+ hp. nu zic ca nu e interesant comboul, si eu am incercat, dar nu faci rating prea mare -. btw, cu druid resto care isi tine hots pe el chiar ca nai ce face. iti rade in fata, nu isi da nici heal macar -

Dude n-ai inteles... predots adica pui devoring/shadow pain
Double fear =>free cast vampiric touch => IN FEAR NU AI cum sa iti dai dispel=>stunt=> trink/buble de la paladin
Pe warr nu tre sa dai ca nu-l omori.
Daca e cu resto druid e si mai usor
Un druid n-am vazut pe server care sa tine hots pe el faci switch pe el exact ca pe paladin si moare si mai repede dupa ce si-a dat trinku la un swtich anterior.
Nu am spus ca holy/sp e un combo bun.. dinpotriva.. dar eu joc asa ptr ca ne stim reallife:)
Si da nu poti sa ajungi foarte sus ... Noi de exemplu nu putem trece de 2.2 dar nu cred ca este un team holy/sp cu rating mai mare:)
So server first:))

FOARTE IMP : Daca pui numai vampiric touch pe el si isi da dispel e foarte bine ptr tine. aproximativ 6k dmg cu un fear imediat dupa (sa nu foloseasca holy sock).. practic ai castigat free dmg:)
E foarte import sa eviti death-grip,intercept,kick,strangulate cand faci switchu....

Soo cum eviti asta... Double fear(daca e warr il dai degeaba desi cd la bersekr rage e mai mare ca al fearului la urmatoru fear are trinku so .. ) Primu double fear pe care il dati tre sa vine foarte repede imediat dupa ce ai dat dispel de pe cei doi.La primul nu ai nici un scop decat trinketu de la paladin FOarte IMportant -Foloseste hand of sacrifice in timp ce dai pe pally.Uni subestimeaza dmg un holy pally ... DEci hand of sac pe priest=>less dmg=>more dmg on pally
Daca ai scos trinku de la paladin la urmatoru switch iti dai toate cd's pastrezi silence..pally is da aripi,divine,,,.... tot si IMPORTANT : buble pe priest => free cast

Mass dispel la buble Si silence de la prist... preferam sa pastram silencu de la priest ptr ca s-ar putea ca dk/warr sa vina pe mine in timp ce noi dam pe pally si nu o sa pot sa dau raciala...

WIN! Desigur asta nu merge de fiecare data... E foarte greu ptr noi...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
robitzzi

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-07-2011 16:27)
Joined: 03 Sep 2010
Posts: 53, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 74
Votes: 3

 
Post Posted: 18-12-2010, 19:11:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ma rog... daca imi zici tu un team tare de pe sv asta care l-ai batut, sa zicem ca te cred, da oricum pala poate face los si toate cele tu imi explici ca ii dai stun fear silence ca si cum ai da in training dummy... iti mai pui si aripile -
e interesant topicul dar hai sa fim seriosi totusi

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Koldfire
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 23-01-2011 07:41)
Joined: 23 Jul 2010
Posts: 21, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 94
Votes: 2

Post Posted: 18-12-2010, 21:34:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dude - ma amuzi serios.. eu spuneam cc chainu de pe pally Tu ai spus ca isi da dispel... Cum pisici sa isi dea dispel daca nu iese din cc?
Ce team tare sa bat... uitate la rating si vezi alte teamuri warr/holy la acelasi rating sunt pe alea le-am batut sau de la alea am luat bataie... pana mea eu nu sunt vedeta asa ca tine:) Nu stiu sa joc cu warr si sa dau 3 butoane... anyway deviem... cum zici tu

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
robitzzi

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-07-2011 16:27)
Joined: 03 Sep 2010
Posts: 53, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 74
Votes: 3

 
Post Posted: 19-12-2010, 16:34:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eu am pierdut 20 pana la 2160 nu 80. si am zis ca isi da holy shock instant cum iese din primu cc... daca nu intelegi frumos uite: poti sa te speli pe cap cu combou tau de kkt
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Setemotion

[Been Cursed]



Status: Offline
(since 06-08-2016 04:40)
Joined: 14 Dec 2010
Posts: 6852, Topics: 370
Location: Germany

Reputation: -239.6
Votes: 246

   
Post Posted: 19-12-2010, 16:41:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

comboul lui de "kkt" are mai mult cc si mai mult burst decat dk/pallyu tau... l2p nub... u vorbesti de park toti sunt tommoyo sau hydra

Setemotion - Goin Hard***
Setemotion's box of EDM goodies
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Koldfire
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 23-01-2011 07:41)
Joined: 23 Jul 2010
Posts: 21, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 94
Votes: 2

Post Posted: 19-12-2010, 17:00:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

+1
Asa ziceam si eu... pana mea eu nu's skilled sa joc cu dk/warr

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
robitzzi

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-07-2011 16:27)
Joined: 03 Sep 2010
Posts: 53, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 74
Votes: 3

 
Post Posted: 19-12-2010, 17:58:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

macar daca ar juca spriest cu rdrood as zice da tu tot o tii pe a ta cu 14 cc-uri. mai lasa-i si pe aia sa joace la los ceva ce crezi ca aia nu se pot tine? credema ca asa iti sparge dku priestu tau pana iti faci "burstu" de nu te culegi de pe jos. crezi ca pana tineti cc pe pala dku mananca? hai ma lasama. deaia tiam zis sami zici ce team tare ai batut tu pe sv asta cu combou tau
@setemotion: nam zis ca nare burst, da nare atata burst cat sa pice un pala holy cu gear decent si juma de creier sau un druid resto full hots

ps: n-am zis ca nu esti skillat ca nam picat cu tn in arena, da mai lasa si tu de la tn nu o tot tine pe a ta cu ccurile si double fear

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 06-10-2024, 01:53:04
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x