User
Pass
2FA
 
 

Lord Marrowgar Script
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message3980
Alanaa

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-09-2012 09:50)
Joined: 20 Oct 2010
Posts: 84, Topics: 9
Location: Bucuresti

Reputation: 153.3
Votes: 2

 
Post Posted: 02-01-2011, 11:26:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

AM si eu o intrebare : Scriptul la Lord este asa simplu din ce motiv ?- Adica, nu cred ca ar fi greu pt un dev ca shockerul sa modifice putin scriptul - . Am inteles din surse neoficiale ca era prea greu bosu cu script si s a plans lumea...de ce?

War comes and goes, but my warriors stay eternal( pentru razboinicii din guilda asta ) -)
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sundaysfantasy

[The Human Equation]



Status: Offline
(since 16-10-2018 18:20)
Joined: 16 Apr 2010
Posts: 6776, Topics: 210
Location: Romania

Reputation: 645.8
Votes: 55

 
Post Posted: 02-01-2011, 11:55:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Alanaa wrote:
Am inteles din surse neoficiale ca era prea greu bosu cu script si s a plans lumea...de ce?

nu cred ca asta a fost motivul pentru care s-a scos scriptul la lord. am impresia ca e din cauza aplicarii unui patch, nu mai tin minte.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alanaa

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-09-2012 09:50)
Joined: 20 Oct 2010
Posts: 84, Topics: 9
Location: Bucuresti

Reputation: 153.3
Votes: 2

 
Post Posted: 02-01-2011, 11:57:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Inteleg, oricum scriptul actual lasa mult de dorit trebuie sa recunoastem - E cel mai plictisitor boss din icc -

War comes and goes, but my warriors stay eternal( pentru razboinicii din guilda asta ) -)
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Theseus

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-04-2011 10:02)
Joined: 07 Jan 2011
Posts: 3, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 62.1
Votes: 2

Post Posted: 07-01-2011, 13:41:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salutare!Intr-adevar ar fi frumos sa fie un script mai apropiat de cel normal.Asa cine il poate face sa il faca,cine nu nu,sa nu fie chiar free loot:P.Sa aveti o zi buna!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
endzorel

[I <3 Music!]



Status: Offline
(since 02-09-2011 14:29)
Joined: 25 Jul 2010
Posts: 69, Topics: 13
Location: Romania

Reputation: 113
Votes: 2

Post Posted: 07-01-2011, 15:17:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dupa ce si-a luat toti ce vroiau de la marrowgar acum vor ca bossu sa fie mai greu..Sa fim seriosi parca shocker nu stie ca e leguma -

Ingame : Dopped
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alanaa

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-09-2012 09:50)
Joined: 20 Oct 2010
Posts: 84, Topics: 9
Location: Bucuresti

Reputation: 153.3
Votes: 2

 
Post Posted: 07-01-2011, 19:25:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

prietene eu sunt de acord cu delete items de la acel boss daca e(chit ca n am nici un item pe mine). dar tocmai asta este si ideea, ca sunt f multe guilde cu 50-60 de membrii la 6k+ gs. Deci scuza ma, daca la 6kgs raid nu esti in stare sa l omori pe marrowgar script normal, atunci....e trist. Cam asta este si ideea, nu inteleg de ce toata lumea prefera tank and spank...

War comes and goes, but my warriors stay eternal( pentru razboinicii din guilda asta ) -)
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
endzorel

[I <3 Music!]



Status: Offline
(since 02-09-2011 14:29)
Joined: 25 Jul 2010
Posts: 69, Topics: 13
Location: Romania

Reputation: 113
Votes: 2

Post Posted: 07-01-2011, 21:15:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Alanaa wrote:
prietene eu sunt de acord cu delete items de la acel boss daca e(chit ca n am nici un item pe mine). dar tocmai asta este si ideea, ca sunt f multe guilde cu 50-60 de membrii la 6k+ gs. Deci scuza ma, daca la 6kgs raid nu esti in stare sa l omori pe marrowgar script normal, atunci....e trist. Cam asta este si ideea, nu inteleg de ce toata lumea prefera tank and spank...


Hai sa privim altfel lucrurile. Nu e chestie de preferat. Iti dai seama ca 90% din server isi doreste un script almost blizzlike dar ne conformam la ce avem. Scripturile mai complexe mananca memorie.
Din cate imi amintesc marrowgar a mai avut cateva spelluri care au fost scoase, nu stiu de ce , probabil stie shocker ceva..

In fond si la urma urmei preferi bossi mai slabi , lume pe server si nolag sau bossi scriptati + lag?

Raman la ideea ca shocker stie ce are in curte...


Ingame : Dopped
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
andreyutzz93

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-09-2015 00:56)
Joined: 09 Apr 2010
Posts: 265, Topics: 40
Location: Romania

Reputation: 60.6
Votes: 8

Post Posted: 07-01-2011, 21:47:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Acum va plageti de lord ca e pre simplu ca nu stiu ce... si in joc va plangeti ca bq este mult prea greu de facut cu acel bite unde nu mai gasesti playeri nemuscati si ca enrage-ul este prea scurt(am auzit de la multi chestia asta chiar si de la cei mai vechi ca de nu este acel curaj sa postam pe forum).
Pai atunci ce vreti?
1-2 bosi legume sa mai luati si voi niste iteme sau nu vreti sa mai puneti deloc piciorul in icc sau va lasa-ti de wow unde la scripturile grele o sa se mai si ninjeze(OMG uite un item cine stie cand mai fac boss-ul asta si sigur nu o sa mai pice acel item)
Chiar nu va inteleg...


Sunt un om ca fiecare.Respect reciproc!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hej
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 02-07-2011 15:28)
Joined: 03 Nov 2010
Posts: 508, Topics: 15
Location: Sunset BLVD

Reputation: 46.4
Votes: 21

Post Posted: 07-01-2011, 22:03:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca s-ar baga si spikes ar fi toti OMFG QQ SHIT IMPOSSIBLE LOL.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alanaa

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-09-2012 09:50)
Joined: 20 Oct 2010
Posts: 84, Topics: 9
Location: Bucuresti

Reputation: 153.3
Votes: 2

 
Post Posted: 07-01-2011, 23:31:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

andreyutzz93 wrote:
Acum va plageti de lord ca e pre simplu ca nu stiu ce... si in joc va plangeti ca bq este mult prea greu de facut cu acel bite unde nu mai gasesti playeri nemuscati si ca enrage-ul este prea scurt(am auzit de la multi chestia asta chiar si de la cei mai vechi ca de nu este acel curaj sa postam pe forum).
Pai atunci ce vreti?
1-2 bosi legume sa mai luati si voi niste iteme sau nu vreti sa mai puneti deloc piciorul in icc sau va lasa-ti de wow unde la scripturile grele o sa se mai si ninjeze(OMG uite un item cine stie cand mai fac boss-ul asta si sigur nu o sa mai pice acel item)
Chiar nu va inteleg...


Eu unul nu m am plans niciodata de script greu - Chiar imi place. Ideea e in felul urmator( cel putin pe blizz - era) : Lord este un boss test. Daca nu esti in stare sa l pici, nu ai ce cauta in icc...


War comes and goes, but my warriors stay eternal( pentru razboinicii din guilda asta ) -)
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Theseus

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-04-2011 10:02)
Joined: 07 Jan 2011
Posts: 3, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 62.1
Votes: 2

Post Posted: 08-01-2011, 02:26:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Total de acord cu Alanaa!+1 pt un script mai dificil:).Noapte buna
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
andreyutzz93

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-09-2015 00:56)
Joined: 09 Apr 2010
Posts: 265, Topics: 40
Location: Romania

Reputation: 60.6
Votes: 8

Post Posted: 08-01-2011, 03:39:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De ce tot timpul va referiti la blizz?
Poate ca sunt probleme pe server si nu se poate face asa ceva... vrei script blizzlike du-te acolo...
O sa ti se para si mai dificil cu flame-urile si bosul care nu sta intr-un loc cand da bone storm plus spikes si dupa o sa zici ma duc inapoi pe freakz ca acolo e mai bine joc in liniste si iau si ceva iteme ,ma si distrez in raiduri decat tot timpul numai seriozitate, seriozitate.
Dupa parerea mea ar trebui inchis/sters acest topic deoarece stie shocker de ce a mai simplificat scriptul.


Sunt un om ca fiecare.Respect reciproc!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Hasken

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-08-2013 00:39)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 136, Topics: 13
Location: Romania

Reputation: 65.2
Votes: 5

 
Post Posted: 10-01-2011, 23:46:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Este foarte mult de munca banuiesc , un script necesita multe batai de cap(nu vreau sa-mi imaginez ce inseamna sa fix-ezi Gunship , Sindra etc). Oricum, un lucru este cert: Daca ar fi icc-ul de aici functional 100% -> 80% din pug-isti n-ar face nici marrowgar 10n. Multi "este" obisnuiti cu tank and spank.

BrainScore > GearScore
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Grotesque

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-01-2011 23:01)
Joined: 11 Jan 2011
Posts: 1, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 47
Votes: 2

Post Posted: 11-01-2011, 07:42:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Theseus wrote:
Total de acord cu Alanaa!+1 pt un script mai dificil:).Noapte buna


+1

De la aparitia "maritului" add-on Gearscore, al carui efect nociv este resimtit de orice persoana care percepe intr-o oarecare masura regulile dupa care se ghideaza acest joc, exista o foame pentru gear de high lvl, in conditiile in care sa zicem ca persoana respectiva s-ar putea sa nu beneficieze de pe urma lui, sa nu il foloseasca chiar, decat pentru a avea un numar roshu in character sheet. Probabil din aceasta cauza unii prefera sa se echipeze cat mai rapid si cat mai usor.

Raidurile, ca si bg-urile, arenele, lore-ul sunt cateva din mijloacele acestui joc de a crea o oarecare satisfactie. In conditiile in care un boss prezinta un script partial, simplu si nu ofera in nici un fel o provocare, nu are cum sa existe o satisfcatie pentru cei care chiar vor sa faca PVE. Avansarea in gear PVE faciliteaza progresul in raiduri atat ca si content, cat si pe nivele de dificultate mai mari. Tot odata gearul poate fi perceput ca si pe o recompensa sau o dovada, ca playerul sau grupul respectiv a trecut un obstacol. Sistemul gandit acestui mmporg a fost sa ii determine jucatorului un sentiment ca avanseaza incontinuu.

Daca cineva prefera raiduri usoare, ar trebui sa se limiteze la instantele mai vechi si la gearul aferent.

Este totusi un server privat, jucam gratis, noi ca si jucatori nu resimtim efortul pe care il suporta admin-ul sa il intretina. Probabil ca daca va putea sa remedieze aceasta problema o va face.

Topicul in sine are doar rolul de a semnala o problema si nu de a impune o schimbare (nu avem acest statut).

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Adytzu1993

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-01-2012 17:39)
Joined: 02 Jan 2011
Posts: 49, Topics: 7
Location: Moonglade

Reputation: 80.5
Votes: 3

 
Post Posted: 12-01-2011, 11:49:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

acest script care este la bosu asta am vazut p majoritatea serverelor:P...eu zik ca ar trebuie modificat in cv mai mijto:P-


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 27-05-2024, 13:48:06
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password