User
Pass
2FA
 
 

Meme dat afara de la Steaua
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports
Author Message4131
Gh[o]sT

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 22-03-2009 19:17)
Joined: 25 Jul 2006
Posts: 2716, Topics: 73
Location: Behind you !!!

Reputation: 213.1
Votes: 8

 
Post Posted: 01-05-2007, 12:48:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Meme dat afara de la Steaua!
Stoica si-a anuntat sambata demisia, fiind deranjat de ironiile lui Gigi Becali si simtindu-se tradat de Olaroiu * Ieri, boss-ul din Ghencea a anuntat ca l-a demis pe Meme inca de vineri si ca Argaseala este noul presedinte al CA

Ultimele evenimente aparute la nivelul conducerii ros-albastre s-au concretizat ieri prin despartirea lui Mihai Stoica de Steaua. Meme n-a mai fost prezent la ultimele meciuri ale echipei, motivandu-si absenta prin probleme de sanatate, iar brazilienii adusi de el - Andrey si Elton - au ramas pe banca de rezerve. In plus, ironiile lui Gigi Becali - "Cel caruia ii amorteste mana la greu nu e razboinic!" - au anticipat si ele "divortul anului" din fotbalul romanesc. "A facut o greseala mare, pe care n-o spun, dar din cauza careia mi-am sacrificat familia!", a spus Gigi Becali.

Mihai Stoica l-a anuntat inca de sambata pe Gigi Becali ca nu mai vrea sa continue in Ghencea. Meme n-a putut sa treaca peste actiunile patronului, care a organizat mascarada de conferinta de presa in care a anuntat prelungirea contractului cu Olaroiu. Se pare ca Stoica primise acceptul lui Gigi Becali sa caute un alt antrenor din vara - fiind vehiculat numele lui Walter Zenga - dar "sucirea" patronului l-a prins nepregatit pe managerul general. In plus, Olaroiu a aflat ca Meme a fost de acord cu schimbarea sa, dar l-a convins pe Gigi Becali ca poate redresa situatia. Olaroiu a primit mana libera la echipa pentru meciurile cu Politehnica Iasi si CFR Cluj, ambele castigate, iar Gigi Becali a decis sa mearga pe mana antrenorului. Prima "victima" a fost chiar Meme, caruia i s-a dat de inteles ca nu mai este dorit. Gigi Becali a contabilizat si el cateva dintre gafele lui Meme - declaratii dure la adresa unor "grei" din fotbal care s-au intors impotriva Stelei, lovirea suporterului, campania proasta de transferurui, dezicerea de jucatori in momentele dificile - si a decis ca a venit momentul despartirii. Chiar daca Gigi Becali l-a mai intors din drum de doua ori pe Stoica - ambii au confirmat acest lucru - de data aceasta boss-ul din Ghencea a acceptat decizia lui Meme. Ieri, Gigi Becali a anuntat ca Mihai Stoica nu mai este la Steaua, locul sau fiind luat de directorul executiv Valeriu Argaseala. "E oficial, Stoica nu mai e la Steaua! Nu mai conteaza de cand si de ce s-a intamplat acest lucru. In locul sau l-am numit pe Argaseala. Mai multe o sa aflati in zilele urmatoare", a spus Gigi Becali. Ceva mai tarziu, Gigi Becali a anuntat ca Valeriu Argaseala va fi noul presedinte al Consiliului de Administratie al FC Steaua, functia de vicepresedinte urmand sa fie ocupata de Iulian Ghiorghisor. "Presedinte este la aceasta ora Valeriu Argaseala, l-am pus pe el. Am dat afara tot CA, doi nepoti, Teia Sponte, Mihai Stoica si eu! Argaseala este presedintele CA, Iulian Ghirghisor - vicepresedinte, mai este Cristian Bivolaru, fostul fotbalist Gabi Popescu, in vara vor mai veni doua persoane, nu va pot spune cine", a declarat Gigi Becali.

Gigi: "Voi fi amiralul suprem!"

"Eu conduc Steaua pana la moarte, dar nu mai sunt presedinte. Inseamna ca nu am fost bun presedinte, daca Steaua a ajuns in situatia care este. Am lasat haturile prea multa vreme. Mi-am dat seama ca nu mai merit si mi-am dat mie singur demisia. Presedintele nu va mai fi ca Gigi Becali pana acum, sa stea la palat si sa semneze actele. Cine este presedinte trebuie sa munceasca. Eu doar voi da ordine, voi fi amiralul suprem! Singur m-am dat afara. Steaua a ajuns la momentul cand am tras o linie. Pai, ce sa fac? Am pus totul cap la cap si am dat pe toata lumea afara. Mihai a fost si el demis, desi spune ca si-a dat demisia. Pai, daca Dinamo, care se lauda ca are nu stiu cati investitori, este la 15 puncte diferenta, desi am bagat de cinci ori mai multi bani in transferuri, nu trebuia sa-mi dau singur demisia?", a adaugat Gigi Becali, care a adaugat ca Olaroiu a ramas in functie pentru ca a muncit. Gigi Becali a precizat ca noua structura era facuta din urma cu o luna, insa nu dorea anuntarea ei decat la finalul campionatului. "Dar acum, din moment ce s-a aflat... Totul s-a oficializat vineri, intr-o adunare generala", a adaugat Gigi Becali. "Nu este nici un fel de cearta la Steaua. Cearta este una si niste masuri sunt altele. Am facut o analiza si astea au fost deciziile mele. Ne-am despartit prieteneste, salut si cu asta basta. I-am spus: <> si asta a fost. El a facut o greseala, pentru care eu mi-am sacrificat familia, si a platit! Nu spun ce greseala a facut", a mai adaugat Gigi Becali. (Marius GHERGHE)

Stoica in alb si negru

Meme facea parte din conducerea administrativa a FC Steaua de la 1 iulie 2002. El a ocupat initial functia de director executiv al AFC Steaua, din care a demisionat in martie 2003, pentru a ocupa postul de presedinte executiv al SC Steaua SA, in cadrul careia AFC Steaua detinea actiuni. In 2005, functia lui Stoica a devenit aceea de manager general.

In plan sportiv, Stoica are in palmares, asa cum este normal, si reusite, si esecuri. Doua titluri, o supercupa, trei "primaveri europene" si o intrare in grupele UEFA Champions League. De asemenea, Ghionea, Bostina, Nicolita, Cristocea, Dica, Iacob si Ochirosii sunt doar unii dintre jucatorii adusi de Meme si care au confirmat in Ghencea. Totusi, Carlos, Saban, Andrey si Elton pot fi trecuti la transferuri nereusite, chiar daca ultimii doi sunt veniti de putin timp. In schimb, Stoica a refuzat sa negocieze transferul la Steaua pentru Semedo si Lobont, fotbalisti care au confirmat in Liga I. In plan managerial, Stoica a condus bine Steaua, chiar daca n-a avut niciodata probleme cu banii in conditiile in care Gigi Becali s-a aratat dispus sa investeasca masiv. In schimb, in planul imaginii, Meme a tarat clubul in mai multe scandaluri. Pe 14 mai 2005, Stoica, pe atunci presedinte executiv la FC Steaua, a lovit un suporter cu pumnul in timpul unui meci cu CFR Cluj, gest in urma caruia a fost amendat de Jandarmerie cu suma de 5 milioane de lei vechi (a fost sanctionat si de Comisia de Disciplina a FRF, care l-a suspendat pe o perioada de un an si l-a amendat cu 5370 de euro; pedeapsa a fost ulterior redusa la sase luni de suspendare si la amenda de 1370 de euro). Un alt moment negativ a avut loc in mai 2006, cand la finalul unui meci cu Gloria Bistrita, pierdut in deplasare cu 0-1, Stoica a avut o altercatie la vestiare cu presedintele clubului ardelean, Jean Padureanu, caruia i-ar fi spus ca ar vrea sa-l vada mort! Tot atunci, Stoica l-a agresat fizic pe seful Inspectoratului Judetean de Jandarmi Bistrita, colonelul Ionel Ciumuca, incident in urma caruia a fost amendat pentru ultraj, cu 1000 RON, si a fost introdus in baza de date a Jandarmeriei, riscand ca la o noua abatere sa i se interzica accesul pe stadioane pe o perioada de 6 luni pana la trei ani! In urma incidentelor de la Bistrita, Stoica a fost suspendat sase luni si amendat cu 1000 de euro de Comisia de Apel a FRF, sanctiunea fiind marita in apel la opt luni de suspendare. In total, Stoica a acumulat 20 de luni de suspendare pe plan intern, o etapa de suspendare din partea UEFA, 5370 euro si 11.000 de lei - amenzi. (MIG)

"Voi fi stelist toata viata!"

Mihai Stoica a aparut ieri in fata presei, in fata Manastririi Casin, incercand sa explice despartirea sa de Steaua. Meme n-a dorit nici el sa intre in detalii, motivand decizia prin aceea ca ruptura a fost amiabila. "Am demisionat, dar se poate spune si ca am fost demis", a spus Stoica.

"Detalii despre motivele care m-au determinat sa renunt, n-am sa va dau. Ne-am despartit in relatii cordiale, n-are sens sa incepem sa acuzam in stanga si in dreapta. Am ales acest loc pentru ca n-am avut altul; la stadion nu era cazul inainte de meciul cu Otelul. Totusi, am decis sa anuntam despartirea luni, Gigi Becali s-a grabit si a anuntat-o mai devreme. Mai era o varianta si sa amanam totul pentru finalul campionatului, dar nu puteam sa traiesc in minciuna. Maine (n.r. - luni) o sa merg la stadion sa-mi iau ramas bun de la colaboratorii mei - jucatorii, bineinteles - si sa-mi iau fotografiile personale din birou", a spus Stoica. "Cele mai importante meciuri au fost castigate: in Giulesti si la Cluj. Urmeaza alte doua care trebuie castigate pentru atingerea obiectivului, locul doi. Nu voi face ca altii, care au lucrat la Steaua si apoi au criticat-o. Sper sa nu fie cazul sa ajungem la acuze. Oricum, la Steaua ma voi gandi cu dragoste oricand si oriunde voi lucra. Ma doare inima, mai ales pentru suporteri. Am fost mereu aproape de ei", a mai spus Meme, cu lacrimi in ochi, explicandu-se: "Lacrimi pot avea doar pentru jucatori si pentru suporteri". "Este exclusa o revenire la Steaua!", a precizat Stoica. Acesta a vorbit si despre Argaseala si Olaroiu: "Argaseala nu m-a anuntat ca-mi va lua functia. Eu l-am adus, dar probabil nu mi-a spus pentru a nu ma rani. Eu am vorbit cu el despre intentia mea de a pleca. Olaroiu si-a demonstrat valoarea la Steaua, poate reconfirma ceea ce a facut. Fara Olaroiu, Steaua nu ajungea unde a ajuns". Despre viitor, fostul oficial stelist a spus: "Este posibil sa nu mai lucrez la nici un club. Voi ramane insa in fotbal, este posibil sa devin agent FIFA pentru jucatori. Nu am planuri de viitor, deoarece proiectele mele erau legate de Steaua. Pana acum, n-am primit nici o oferta". "Am facut si erori la transferuri, am gresit si in multe discutii particulare, poate sunt un tip mai dificial care a vrut sa-si impuna punctul de vedere. Totusi, cel care investeste trebuie sa decida la o echipa, nu un angajat", a mai spus Stoica.

Sursa: ziare.ro



^Signature by Kre@toR - - -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
r@mbo

[Luptator K1]



Status: Offline
(since 01-02-2016 20:49)
Joined: 17 Jul 2006
Posts: 1382, Topics: 41
Location: Saint Tropez

Reputation: 372.7
Votes: 7

 
Post Posted: 01-05-2007, 18:19:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

oricum in ultimu timp a facut niste transferuri ... - ,de knd a plecat si nu la mai bagat pe andrei si pe ala micu' steaua a inceput sa castige -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
mitzocul
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 07-07-2007 06:44)
Joined: 06 Jan 2007
Posts: 160, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 102.9
Votes: 4

Post Posted: 01-05-2007, 18:37:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

o plecat meee meee -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ritmer

[r0b0t]



Status: Offline
(since 09-05-2013 16:25)
Joined: 21 Jan 2007
Posts: 2596, Topics: 190
Location: in orasul in care nimeni nu doarme

Reputation: 221.4
Votes: 33

 
Post Posted: 01-05-2007, 20:01:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pana acum toti il injurau , acum toti iti plang de mila ca nare bani de apa - ce penibil ! , si asta nu e stire...pt stirea asta am aruncat eu degeaba banii pe ziare in ultimele zile -


Cel mai usor lucru pe lumea asta e sa devii artist, e floare la ureche(a) lui van gogh ...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
NkE

[Creep]



Status: Offline
(since 04-05-2008 10:41)
Joined: 20 Nov 2006
Posts: 928, Topics: 44
Location: In lumina reflectoarelor

Reputation: 127.8
Votes: 5

 
Post Posted: 01-05-2007, 20:40:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Buna miscare -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Florinnn

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 03-10-2015 01:15)
Joined: 11 Mar 2007
Posts: 3372, Topics: 76
Location: pe Pamant

Reputation: 649.7
Votes: 18

Post Posted: 06-05-2007, 01:41:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

si asa ma enrerva pe mine bine ia facut


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pepy

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 27-02-2014 01:30)
Joined: 01 Dec 2006
Posts: 3112, Topics: 119
Location: Galati

Reputation: 293.6
Votes: 20

Post Posted: 06-05-2007, 08:52:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pe langa MM si-a dat si 2 nepoti afara .
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pepsi

[Liverpool F.C FaN :X]



Status: Offline
(since 08-05-2021 22:22)
Joined: 05 Feb 2007
Posts: 2586, Topics: 162
Location: Bucuresti

Reputation: 138.4
Votes: 9

 
Post Posted: 07-05-2007, 07:32:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Asta nu are ce cauta la Steaua !
E un Papagal!
Nu e in stare sa faca nishte transferuri k lumea!
Sa plece ca ma doare in -





In2 In2: Your username is: in2itiona
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Gh[o]sT

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 22-03-2009 19:17)
Joined: 25 Jul 2006
Posts: 2716, Topics: 73
Location: Behind you !!!

Reputation: 213.1
Votes: 8

 
Post Posted: 07-05-2007, 09:30:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

a plecat deja -


^Signature by Kre@toR - - -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Pepsi

[Liverpool F.C FaN :X]



Status: Offline
(since 08-05-2021 22:22)
Joined: 05 Feb 2007
Posts: 2586, Topics: 162
Location: Bucuresti

Reputation: 138.4
Votes: 9

 
Post Posted: 07-05-2007, 09:32:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

A da? -




In2 In2: Your username is: in2itiona
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Gh[o]sT

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 22-03-2009 19:17)
Joined: 25 Jul 2006
Posts: 2716, Topics: 73
Location: Behind you !!!

Reputation: 213.1
Votes: 8

 
Post Posted: 07-05-2007, 09:48:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

lol - de o sapt


^Signature by Kre@toR - - -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Pepsi

[Liverpool F.C FaN :X]



Status: Offline
(since 08-05-2021 22:22)
Joined: 05 Feb 2007
Posts: 2586, Topics: 162
Location: Bucuresti

Reputation: 138.4
Votes: 9

 
Post Posted: 07-05-2007, 09:49:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Stiu ma ziceam la mishto -
Totusi nu-s chiar asa de prost -





In2 In2: Your username is: in2itiona
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Gh[o]sT

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 22-03-2009 19:17)
Joined: 25 Jul 2006
Posts: 2716, Topics: 73
Location: Behind you !!!

Reputation: 213.1
Votes: 8

 
Post Posted: 07-05-2007, 09:55:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pepsi wrote:
Stiu ma ziceam la mishto -
Totusi nu-s chiar asa de prost -


inseamna ca esti spammer -



^Signature by Kre@toR - - -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Pepsi

[Liverpool F.C FaN :X]



Status: Offline
(since 08-05-2021 22:22)
Joined: 05 Feb 2007
Posts: 2586, Topics: 162
Location: Bucuresti

Reputation: 138.4
Votes: 9

 
Post Posted: 07-05-2007, 09:57:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

yea I am A SPamer!
Am spus parerea mea despre ala si din greseala am folosit "sa plece" si a inceput toata asta!
Oricum nu cred ca mai are rost!
TOata lomea stie ca a fost dat afara...





In2 In2: Your username is: in2itiona
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Clauditzuu
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 02-11-2013 14:01)
Joined: 19 Feb 2007
Posts: 232, Topics: 18
Location: Austria

Reputation: 32.5
Votes: 4

Post Posted: 07-05-2007, 10:10:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

la interviu meme mai avea putin si incepea sa planga -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 19-04-2024, 00:11:45
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x