User
Pass
2FA
 
 

Spam zone 1 [ Romanian ] -Part 9-
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 562, 563, 564 ... 907, 908, 909  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Discussions/Help
Show only staff posts
Author Message780374
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 16-02-2011, 12:32:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Malpraxxiss wrote:
revox wrote:
Medic idiot.. am stat 1 ora pe acolo sa-mi zica ca am gripa. - De parca eu nu stiam.
Am mai dat si $ pe taxi aiurea. :l


Meh, si ce vroiai sa-ti spuna daca asta ai pana la urma?

Tu crezi ca e usor sa pui un diagnostic, dar procedura e mult mai complexa. Pana la urma inveti 6ani+ pentru asa ceva. Trebuie sa faci un diagnotic diferential cu alte afectiuni, iar procedurile in sine pot sa dureze foarte mult. O simpla auscultare a cutiei toracice dureaza destul de mult daca e facuta ca la carte.
Cand te duci la doctor, astepti civilizat si ai putin respect.

Nu mai faceti medicii de ***** aiurea in tramvai! De unde stiai tu ca ai gripa? Ai dat un sahrci pe gugal si ai vazut niste semne si simptome? Nici macar nu stii diferenta dintre semn si simptom. Trebuia sa stai acasa daca erai sigur pe pew pew uberleet medical skills and knowledge of yours.


oare ? am avut o problema , am fost la cel putin 6 spitale/cabinet particular , toti mi-au spus sa-mi fac operatie la gat , sa scot amigdalele (era o problema destul de grava ... ) asta in Constanta , m-am dus la Bucuresti pentru o alta opinie iar acolo un doctor , batran , si-a facut treaba ca la carte , cu ceva medicamente m-a vindecat ...-
medicii din Romania , nu ii face nimeni de ***** (tu ai scris asta) , sunt ei singuri , noi doar le spunem pe nume.
toate cele bune.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Waynee

[BasedTontoVeli]



Status: Offline
(since 21-01-2023 08:21)
Joined: 14 Dec 2009
Posts: 24138, Topics: 407
Location: BasedTontoVeLI

Reputation: 1611.6
Votes: 187

 
Post Posted: 16-02-2011, 12:35:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Misto da nu prea.


Years tragic:
94: Birth of Bieber
95: Eazy's Death
96: 2Pac's Death
97: Biggie's Death
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
wTf.?

[Account disabled]



Status: Offline
(since 19-05-2011 11:53)
Joined: 05 Apr 2010
Posts: 3171, Topics: 120
Location: Primu oras iluminat.

Reputation: 46.6
Votes: 48

 
Post Posted: 16-02-2011, 12:40:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ce zici tu ma ?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
liq

[FC OÞELUL GALAÞI]



Status: Offline
(since 27-09-2017 19:00)
Joined: 23 Dec 2006
Posts: 6176, Topics: 326
Location: Galati

Reputation: 331.9
Votes: 98

Post Posted: 16-02-2011, 13:00:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Avioane, si care mai era pe aici, nu mai bagati toti medicii in aceasi oala, ca nu e chiar asa cum ziceti voi.

Intelligence plus character - that is the goal of true education
dr. Martin Luther King jr.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
revox

[Psychotic]



Status: Offline
(since 13-03-2023 07:43)
Joined: 11 Mar 2008
Posts: 9596, Topics: 492
Location: Romania

Reputation: 2911.8
Votes: 328

Post Posted: 16-02-2011, 13:00:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Malpraxxiss wrote:
revox wrote:
Medic idiot.. am stat 1 ora pe acolo sa-mi zica ca am gripa. - De parca eu nu stiam.
Am mai dat si $ pe taxi aiurea. :l


Meh, si ce vroiai sa-ti spuna daca asta ai pana la urma?

Tu crezi ca e usor sa pui un diagnostic, dar procedura e mult mai complexa. Pana la urma inveti 6ani+ pentru asa ceva. Trebuie sa faci un diagnotic diferential cu alte afectiuni, iar procedurile in sine pot sa dureze foarte mult. O simpla auscultare a cutiei toracice dureaza destul de mult daca e facuta ca la carte.
Cand te duci la doctor, astepti civilizat si ai putin respect.

Nu mai faceti medicii de ***** aiurea in tramvai! De unde stiai tu ca ai gripa? Ai dat un sahrci pe gugal si ai vazut niste semne si simptome? Nici macar nu stii diferenta dintre semn si simptom. Trebuia sa stai acasa daca erai sigur pe pew pew uberleet medical skills and knowledge of yours.

Eu m-am dus sa-mi dea o reteta / pastile nu sa-mi zica sa stau in pat si sa beau ceai fierbinte.
De ce trebuie sa ii arat respect? Ca fara $ nici nu se uita la tine oricat de grava ar fi problema pe care o ai? (putin care mai au respect fata de pacient) Cand or sa ofere ei respectul cuvenit pacientilor atunci o sa le ofer si eu respect.
Iti trebuie 3 facultati, 2 mastere si inca 5 cursuri de specializare sa-ti dai seama ca ai gripa atunci cand te dor muschii, ai nas infundat, te doare capu si ai febra?
Acum te rog sa-ti vezi de treaba ta. Mersi.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Malpraxxiss

[Very Important Person]



Status: Offline
(since 17-08-2022 18:54)
Joined: 06 Nov 2006
Posts: 1086, Topics: 54
Location: Romania

Reputation: 1206.4
Votes: 30

Post Posted: 16-02-2011, 13:04:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^AvioanE^ wrote:
Malpraxxiss wrote:
revox wrote:
Medic idiot.. am stat 1 ora pe acolo sa-mi zica ca am gripa. - De parca eu nu stiam.
Am mai dat si $ pe taxi aiurea. :l


Meh, si ce vroiai sa-ti spuna daca asta ai pana la urma?

Tu crezi ca e usor sa pui un diagnostic, dar procedura e mult mai complexa. Pana la urma inveti 6ani+ pentru asa ceva. Trebuie sa faci un diagnotic diferential cu alte afectiuni, iar procedurile in sine pot sa dureze foarte mult. O simpla auscultare a cutiei toracice dureaza destul de mult daca e facuta ca la carte.
Cand te duci la doctor, astepti civilizat si ai putin respect.

Nu mai faceti medicii de ***** aiurea in tramvai! De unde stiai tu ca ai gripa? Ai dat un sahrci pe gugal si ai vazut niste semne si simptome? Nici macar nu stii diferenta dintre semn si simptom. Trebuia sa stai acasa daca erai sigur pe pew pew uberleet medical skills and knowledge of yours.


oare ? am avut o problema , am fost la cel putin 6 spitale/cabinet particular , toti mi-au spus sa-mi fac operatie la gat , sa scot amigdalele (era o problema destul de grava ... ) asta in Constanta , m-am dus la Bucuresti pentru o alta opinie iar acolo un doctor , batran , si-a facut treaba ca la carte , cu ceva medicamente m-a vindecat ...-
medicii din Romania , nu ii face nimeni de ***** (tu ai scris asta) , sunt ei singuri , noi doar le spunem pe nume.
toate cele bune.


Exemplu tipic de cetatean cu o viziune foarte superficiala asupra problemei si care pune etichete.

Invata de la mine, sunt situatii clinice in care exista mai multe atitudini terapeutice care pot fi urmate in scopul tratarii suferintei. Nu cunosc cazul tau ca sa-mi dau cu parerea, dar se pare ca tu ai niste uberleet medical skills and knowledge ca revox incat sa-ti stii ca cealalta varianta a.k.a. tonsilectomia avea rezultate mai proaste.
O sa-ti dau exemplul meu. Cand eram mic, mi se faceau amigdalele cat o lamaie la cea mai banala raceala. Deci tratamentul medicamentos antiinflamator care putea sa-mi fie administrat era strict paliativ. De ce? Pentru ca la urmatoarea raceala se intampla la fel, pana faceam un ulcer eventual de la atatea AINS-uri. Prin urmare mi-am facut o tonsilectomie bilaterala.

In concluzie, inainte sa mai pui etichete cum ca medicii aia din Constanta erau praf, te rog sa iei in considerare mai multe aspecte:
-specialitatea medicala. Un medic de specialitate va avea mai multe cunostinte medicale legate de problema ta.
-existanta mai multor posibilitati de tratament, fiecare cu evolutie favorabila si cu rezultate sensibil egale.
-lipsa nejustificata de cunostinte medicale a medicului raportata la specializarea lui (te sfatuiesc sa iei varianta asta ca ultima in calcul)

revox wrote:
Eu m-am dus sa-mi dea o reteta / pastile nu sa-mi zica sa stau in pat si sa beau ceai fierbinte.
De ce trebuie sa ii arat respect? Ca fara $ nici nu se uita la tine oricat de grava ar fi problema pe care o ai? (putin care mai au respect fata de pacient) Cand or sa ofere ei respectul cuvenit pacientilor atunci o sa le ofer si eu respect.
Iti trebuie 3 facultati, 2 mastere si inca 5 cursuri de specializare sa-ti dai seama ca ai gripa atunci cand te dor muschii, ai nas infundat, te doare capu si ai febra?
Acum te rog sa-ti vezi de treaba ta. Mersi.


Nu exista tratament curativ in gripa inteligentule, doar tratament simptomatic. Niste antiinflamatoare, un nurofen 200mg cu paracetamol 500mg la 4 ore, alternativ.
Deci medicul ala practic ce-a facut:
-a exclus posibilitea altei boli, deci acum stii sigur ca ai gripa cum ai aflat tu conform gugal.
-nu ti-a recomandat medicamente - nu cheltui bani aiurea si nici nu iti distrugi ficatul sau stomacul.

Intr-adevar, nu merita deloc respect. Medicul ala a invatat in facultate, strict in facultate, mai mult decat o sa inveti tu in viata curenta si in viata de apoi. Eu sunt de parere ca el merita intai respectul tau si apoi tu respecul lui.
O sa imi vad de treaba mea cand iti vezi si tu de treaba ta si nu mai arunci cu prostii in medici.



Last edited by Malpraxxiss on 16-02-2011, 13:13:23; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
revox

[Psychotic]



Status: Offline
(since 13-03-2023 07:43)
Joined: 11 Mar 2008
Posts: 9596, Topics: 492
Location: Romania

Reputation: 2911.8
Votes: 328

Post Posted: 16-02-2011, 13:11:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Totusi.. sa incetam. - Fiecare cu parerile lui, experientele lui si viziunile din perspectiva profesionala sau neprofesionala.

l.e. este problema mea daca consider ca medicul x sau y merita respect sau nu. Tu fa-ti meseria bine si o sa primesti respectul pacientilor si o sa devii apreciat.
In ultima vreme bunicul meu a stat prin spital (4 la numar) si am vazut cum e treaba cu medicii/asistentele din Romania.
Poate sa aibe el 5 facultati, cat timp isi degradeaza imaginea prin diverse actiuni... Last post pe tema asta, n-am chef de discutii inutile.



Last edited by revox on 16-02-2011, 13:37:22; edited 3 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 16-02-2011, 13:16:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

N-am de gand sa intru in conflict cu nimeni , nu am bagat pe "toti" , ba chiar am zis ca 1 a fost ok 1 din 200 , asta e tot .
Am dat un exemplu` si nimic mai mult .
am incheiat discutia despre "ingerii" umani.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dazz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-09-2011 20:40)
Joined: 03 Oct 2010
Posts: 927, Topics: 30
Location: Intrebare Stupida -.-

Reputation: 56.8
Votes: 41

 
Post Posted: 16-02-2011, 14:55:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Avioane,tu cine esti ma ?

Install & Patch World of Warcraft to 3.3.5a
Tutorial Shaman Enhancement
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Setemotion

[Been Cursed]



Status: Offline
(since 06-08-2016 04:40)
Joined: 14 Dec 2010
Posts: 6852, Topics: 370
Location: Germany

Reputation: -239.6
Votes: 246

   
Post Posted: 16-02-2011, 15:06:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dazz wrote:
Avioane,tu cine esti ma ?

and u are ?


Setemotion - Goin Hard***
Setemotion's box of EDM goodies
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
T4 *Cost1n

[Nobody Changes]



Status: Offline
(since 06-12-2017 22:17)
Joined: 09 Dec 2007
Posts: 11219, Topics: 162
Location: cu pianul in baie<3

Reputation: 321.9
Votes: 230

Post Posted: 16-02-2011, 15:18:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

el e cel care te va bantui in somn >_>

You gave him what he asked for.
I gave him what he needed.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Setemotion

[Been Cursed]



Status: Offline
(since 06-08-2016 04:40)
Joined: 14 Dec 2010
Posts: 6852, Topics: 370
Location: Germany

Reputation: -239.6
Votes: 246

   
Post Posted: 16-02-2011, 15:40:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

moartea - ?

Setemotion - Goin Hard***
Setemotion's box of EDM goodies
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Dazz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-09-2011 20:40)
Joined: 03 Oct 2010
Posts: 927, Topics: 30
Location: Intrebare Stupida -.-

Reputation: 56.8
Votes: 41

 
Post Posted: 16-02-2011, 15:54:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu sunt cel ce bantuie forumul de 3-4 ani , tu cine esti ? Un crenvusti polonez ?

Install & Patch World of Warcraft to 3.3.5a
Tutorial Shaman Enhancement
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
CbR*
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-12-2015 23:12)
Joined: 07 Feb 2011
Posts: 7663, Topics: 165
Location: Kyoto

Reputation: 139.9
Votes: 432

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 16-02-2011, 16:02:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

salut de la liceu.

[quote="DaNy."]Am trimis mesaj privat lui nr913 gresit .. normal trebuia sa ajunga la idiotu de Gugal. Dosent Matter[/quote]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Setemotion

[Been Cursed]



Status: Offline
(since 06-08-2016 04:40)
Joined: 14 Dec 2010
Posts: 6852, Topics: 370
Location: Germany

Reputation: -239.6
Votes: 246

   
Post Posted: 16-02-2011, 16:06:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dazz wrote:
Eu sunt cel ce bantuie forumul de 3-4 ani , tu cine esti ? Un crenvusti polonez ?

forumlifer <3 ?
btw "Termenul “cremwurst” este format din doua cuvinte: crem+ wurst. Crem = crema iar wurst = carnat" , esti total pe langa.


Setemotion - Goin Hard***
Setemotion's box of EDM goodies
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Shocker, 12 April 2011 15:34



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Discussions/Help  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 562, 563, 564 ... 907, 908, 909  Next    


The time now is 26-04-2024, 08:20:37
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x