User
Pass
2FA
 
 

reclamatie catre ...... avioane / 2

 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war4.freakz.ro -> Unban Requests + Complaints
Author Message742
unudoitrei

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-02-2015 20:40)
Joined: 12 Dec 2010
Posts: 39, Topics: 13
Location: Romania

Reputation: 115.3
Votes: 3

Post Posted: 10-03-2011, 11:39:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Imi permit sa revin cu o precizare, legat de topicul care a avut ca punct de interes o reclamatie si ulterior a fost inchis nemaiputand sa imi exprim punctul de vedere ...

Cand eram eu admin pe alte servere, asta mai demult, comanda maxima pentru sanctionarea unui jucator care vorbea mai deocheat era kick. Ma rog, inteleg situatia, alt server alte reguli dar, nu stiu cati din voi au observat faptul ca niciodata n-am vazut sa se dea kick pentru injuratura ? Solutiile pe server sunt urmatoarele, gag in cele mai bune cazuri, care rareori se foloseste comanda asta, iar daca respectivul in cauza persista chiar si dupa ce ii expira gag-ul, urmeaza un ban scurt si la obiect.
Mie unul mi se pare ca se cam abuzeaza de comanda "ban" pe server la injuraturi, iar comanda kick care e la indemana oricui nu se foloseste aproape niciodata. Ma refer strict la jigniri.


Freakz
Intra cine poate, iese cine vrea.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 10-03-2011, 11:45:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

unudoitrei wrote:
Imi permit sa revin cu o precizare, legat de topicul care a avut ca punct de interes o reclamatie si ulterior a fost inchis nemaiputand sa imi exprim punctul de vedere ...

Cand eram eu admin pe alte servere, asta mai demult, comanda maxima pentru sanctionarea unui jucator care vorbea mai deocheat era kick. Ma rog, inteleg situatia, alt server alte reguli dar, nu stiu cati din voi au observat faptul ca niciodata n-am vazut sa se dea kick pentru injuratura ? Solutiile pe server sunt urmatoarele, gag in cele mai bune cazuri, care rareori se foloseste comanda asta, iar daca respectivul in cauza persista chiar si dupa ce ii expira gag-ul, urmeaza un ban scurt si la obiect.
Mie unul mi se pare ca se cam abuzeaza de comanda "ban" pe server la injuraturi, iar comanda kick care e la indemana oricui nu se foloseste aproape niciodata. Ma refer strict la jigniri.



Ai zis bine :
1 - CAND .
2 - ALTE SERVERE

Aici se da gag pentru injuraturi limbaj obscen ,nu kick/quit
Ban pentru injuraturi grave si/sau persoane care sunt pe lista neagra , care revin si au limbaj porcos

ps. esti pe langa , de ce ?
Nu are treaba limbaju cu motivul pentru care i-am dat ban.
Ban nr 1. - a inceput sa comenteze pentru o treaba de pe forum , NU este permis acest lucru , ma deranjeaza , eu am trecut cu vederea si i-am explicat , ai citit raspunsurile lui ? nu cred.
Ban nr 2. - retry dupa ban.

Tie ti se par multe , esti unul din aia care comenteaza mereu , care au impresia ca serverul SI adminii le apartin , ei bine te inseli .
Avem owneri care sa ne indrume , sa ne traga la raspundere SI sa ne sanctioneze si crede-ma , o fac , nu exista "pile" , asa ca ai postat sa ce ? ...
Nu te mai lega de mine ca nu are rost , leaga-te de altii , poate ..poate , reusesti ceva.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dmc24

[offline]



Status: Offline
(since 26-12-2014 17:04)
Joined: 18 Feb 2007
Posts: 1385, Topics: 44
Location: Terra Nova

Reputation: 278.3
Votes: 17

Post Posted: 10-03-2011, 11:52:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

123 baiatul asta nu este la prima abatere, ieri m-am certat si eu cu el, nu am recurs la ban sau altele, dupa gag devine recalcitrant si incepe cu amx_page sa isi continue cearta, pentru o astfel de persoana nu cred ca se merita o solutie cum ar fi kick, o sa intre inapoi sa isi continue cearta ...
topic inchis nu mai face-ti altul!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by dmc24, 10 March 2011 09:53



 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war4.freakz.ro -> Unban Requests + Complaints  


The time now is 21-09-2024, 06:47:37
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x