User
Pass
2FA
 
 

[4.3.4] [RO] Druid Tank PvE Guide
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm
Author Message71579
MagicName

[ HATER !!!]



Status: Offline
(since 09-10-2022 11:14)
Joined: 08 Jan 2012
Posts: 2397, Topics: 55
Location: In Focuri

Reputation: 350.4
Votes: 48

 
Post Posted: 16-12-2012, 14:35:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sa faci video cand vorbesti.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
arggalati12

[The Gatekeeper]



Status: Offline
(since 21-08-2019 07:59)
Joined: 20 Nov 2010
Posts: 1764, Topics: 181
Location: Cluj

Reputation: 296.9
Votes: 59

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-01-2013, 13:00:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sejta care este liderul din DREAM Paragon este druid tank si pe 4.3.4 tanka cu http://www.wowhead.com/item=77999 si cu http://www.wowhead.com/item=77994
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
goodplayer

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-06-2016 17:20)
Joined: 11 Mar 2012
Posts: 53, Topics: 1
Location: Pe scaun

Reputation: 1.8
Votes: 5

Post Posted: 22-01-2013, 21:56:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Frumos guide GJ!

Welcome to FREAKZZARD!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
marilego

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-09-2019 11:13)
Joined: 08 Jan 2012
Posts: 100, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 244
Votes: 10

 
Post Posted: 23-01-2013, 11:04:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

arggalati12 wrote:
Sejta care este liderul din DREAM Paragon este druid tank si pe 4.3.4 tanka cu http://www.wowhead.com/item=77999 si cu http://www.wowhead.com/item=77994

omu a spus dc juca asa, din cauza la bufful cu nerf la bossi, si avand trinketi de dps ii ajuta sa termine mai rpd run-ul, scotea cam cu 10k mai mult dps... nu juca cu trinketi aia si soketi de agi pt ca il ajuta la tankat, ci il ajuta la dps, la noi nu va fi cazul, ca nu se baga bufful ala



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pufarinaa

[Arch Druid]



Status: Offline
(since 23-02-2023 22:39)
Joined: 28 Apr 2011
Posts: 587, Topics: 25
Location: Bucharest

Reputation: 492.1
Votes: 37

 
Post Posted: 02-02-2013, 22:46:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ovidiu_2311 wrote:
La BIS gear ai trecut la neck un item care pica in FL, BIS ar fi Cameo of Terrible Memories deoarece are ilvl mai mare dar si stats mai bune stamina/agility.

Pusesem din greseala link-ul de normal. Am updatat acum cu cel de heroic.

Prefer mai mult Choker of the Vanquished Lord decat Cameo of Terrible Memories pentru ca iti da mastery in loc de hit. Hit-ul pe freakz oricum e useless pe tanci din cate am vazut.

O sa mai adaug cate ceva zilele astea. Nu prea am mai avut timp sa modific si mi s-a si scarbit de acest server si de atmosfera din el.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
amesburytoad

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-02-2013 14:10)
Joined: 07 Feb 2013
Posts: 1, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 46
Votes: 2

Post Posted: 07-02-2013, 13:15:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Merci, foarte frumos structurat! De apreciat -

La sanavita, magazin naturist, poti gasi colostrum prime life pret foarte ieftin.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Blizzkid

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-12-2022 01:55)
Joined: 25 Oct 2012
Posts: 34, Topics: 3
Location: Bucuresti

Reputation: 56.3
Votes: 2

 
Post Posted: 10-02-2013, 21:03:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Momentan sunt probleme majore in legatura cu rage-ul facut de urs si prot warrior asa ca va trebui sa bagati totusi 2 puncte in primal fury si sa renuntati la feral aggression.In loc de glyph of fairy fire eu personal optez pentru frenzied regeneration.
Hit rating-ul este foarte important pe tank, eu joc cu 6% minim.Am observat ca in raiduri warrior-ul si palacu fac destul threat in burst si va trebui totusi sa tineti pasul cu ei, daca nu pur si simplu scapati boss-ul:) un miss poate face diferenta.Acelasi lucru si pentru aoe threat.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pufarinaa

[Arch Druid]



Status: Offline
(since 23-02-2023 22:39)
Joined: 28 Apr 2011
Posts: 587, Topics: 25
Location: Bucharest

Reputation: 492.1
Votes: 37

 
Post Posted: 14-02-2013, 20:19:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Blizzkid wrote:
Momentan sunt probleme majore in legatura cu rage-ul facut de urs si prot warrior asa ca va trebui sa bagati totusi 2 puncte in primal fury si sa renuntati la feral aggression.In loc de glyph of fairy fire eu personal optez pentru frenzied regeneration.
Hit rating-ul este foarte important pe tank, eu joc cu 6% minim.Am observat ca in raiduri warrior-ul si palacu fac destul threat in burst si va trebui totusi sa tineti pasul cu ei, daca nu pur si simplu scapati boss-ul:) un miss poate face diferenta.Acelasi lucru si pentru aoe threat.

1. Am modificat spec-ul cu 2 pct in Primal Fury pentru ca Freakz este baza, iar rage-ul este de *****, insa iteme legendare si full end gear exista la donation shop chiar daca nu functioneaza raidurile.

2. Hit rating-ul este de ***** pe *Freakz e baza* la tanci. Iti spun din experienta. Am efectuat niste teste si am dat mai mult miss cu 8% hit chance decat cu 2% hit chance. Si daca nu ma crezi, iti pun niste ss-uri cu 2% hit chance ca sa vezi cate miss-uri am dat din "N" casturi, intr-un run de End Time.

Daca ceilalti membri sunt imbecili si nu stiu sa astepte 4-5 secunde aggro, mai ales ca acum rage e buguit, e problema lor. Eu nu am avut probleme cu threat-ul. Si chiar daca exista, dai taunt si gata.

3. Glyph of Frenzied Regeneration nu imi place pentru ca nu iti mai dai tu heal. Mai mult heal iti dai cu Frenzied Regeneration decat cu acel 30% increase de la altii. Poate ca raidul ia foarte mult aoe damage si healerii trebuie sa dea heal si pe raid, nu doar pe tine. In felul acesta ii ajuti si pe ei ca o sa ai self heal. Personal mi se pare total inutil acest glyph, dar voi faceti cum doriti.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pufarinaa

[Arch Druid]



Status: Offline
(since 23-02-2023 22:39)
Joined: 28 Apr 2011
Posts: 587, Topics: 25
Location: Bucharest

Reputation: 492.1
Votes: 37

 
Post Posted: 15-02-2013, 11:40:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am adaugat si Starting Gear, in care am incercat sa va explic cum sa va faceti gear in momentul actual pe Freakz in functie de mai multi factori: daca sunteti noi pe server, daca aveti chef de farm, daca aveti alte chare si vreti sa cumparati itemele de la action house.
Iconitele le voi adauga mai incolo.

Sfatul meu este sa farmati honor, sa il transformati in Justice, luati iteme si bagati tank and spank in End Time si Baradin Hold, pentru ca pe "Freakz e baza" doar aceste instante functioneaza.

Sper sa va fie de folos!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ovidiu_2311

[Mentally unStable]



Status: Offline
(since 13-08-2019 10:46)
Joined: 30 May 2010
Posts: 1326, Topics: 65
Location: Medias

Reputation: 438.7
Votes: 41

 
Post Posted: 15-02-2013, 13:34:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cateva iteme care le-ai omis la starting gear: chest pe valor points: Deep Earth Raiment, wrists pe justice points: Flamebinder Bracers iar legs si hands care le-ai pus la Raid pot fi cumparate si pe valor points. Daca mai gasesc ceva te anunt.

Edit: alt item care l-ai omis este ring-ul pe reputatie cu Avengers of Hyjal si anume Viridian Signet of the Avengers



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pufarinaa

[Arch Druid]



Status: Offline
(since 23-02-2023 22:39)
Joined: 28 Apr 2011
Posts: 587, Topics: 25
Location: Bucharest

Reputation: 492.1
Votes: 37

 
Post Posted: 15-02-2013, 14:18:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ovidiu_2311 wrote:
Cateva iteme care le-ai omis la starting gear: chest pe valor points: Deep Earth Raiment, wrists pe justice points: Flamebinder Bracers iar legs si hands care le-ai pus la Raid pot fi cumparate si pe valor points. Daca mai gasesc ceva te anunt.

Edit: alt item care l-ai omis este ring-ul pe reputatie cu Avengers of Hyjal si anume Viridian Signet of the Avengers

Deep Earth Raiment se poate lua doar cu token care pica in Dragon Soul.

La wrists am bagat din greseala pe cele de valor la justice. Am editat acum si le-am trecut pe amandoua.

Am adaugat si Viridian Signet of the Avengers, uitasem de el, mersi ca mi-ai zis.



Last edited by Pufarinaa on 15-02-2013, 17:32:49; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ovidiu_2311

[Mentally unStable]



Status: Offline
(since 13-08-2019 10:46)
Joined: 30 May 2010
Posts: 1326, Topics: 65
Location: Medias

Reputation: 438.7
Votes: 41

 
Post Posted: 15-02-2013, 14:23:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da, intradevar doar acum am observat ca toate piesele de t13 chest, hands, legs se pot lua doar pe tokene respectiv din Baradin Hold (hands si legs). Eu tinam minte ca se pot lua ca si pana acum pe valor points dar se pare ce m-am inselat. -

Eventual ai mai putea adauga la back acest back: Mantle of Doubt care este reward de la un quest line cu Thrall care incepe din Orgrimar de la portalele spre Uldum, Mount Hyjal, Deepholm etc. Problema este ca eu personal nu am verificat tot quest line-ul daca functioneaza aici pe server, decat primele 2 questuri pe PTR care mergeau.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pufarinaa

[Arch Druid]



Status: Offline
(since 23-02-2023 22:39)
Joined: 28 Apr 2011
Posts: 587, Topics: 25
Location: Bucharest

Reputation: 492.1
Votes: 37

 
Post Posted: 15-02-2013, 17:33:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ovidiu_2311 wrote:
Eventual ai mai putea adauga la back acest back: Mantle of Doubt care este reward de la un quest line cu Thrall care incepe din Orgrimar de la portalele spre Uldum, Mount Hyjal, Deepholm etc. Problema este ca eu personal nu am verificat tot quest line-ul daca functioneaza aici pe server, decat primele 2 questuri pe PTR care mergeau.

O sa verific quest line-ul si daca functioneaza o sa bag si back-ul asta.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Blizzkid

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-12-2022 01:55)
Joined: 25 Oct 2012
Posts: 34, Topics: 3
Location: Bucuresti

Reputation: 56.3
Votes: 2

 
Post Posted: 16-02-2013, 00:55:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Yep, questul functioneaza..sunt anumite buguri dar poti sa il faci=) , eu l-am terminat acum 2 saptamani
@puf sunt de acord cu tine in legatura cu hit rating-ul dar pana la urma fiecare trebuie sa-si creeze propriul stil de joc.Pentru mine este mult mai comod sa am hit cap decat sa dau un miss la aoe thread si sa-mi scape agro=) dumnezeule am patit asta de cateva ori cand jucam pe exodus la maloriak si nu a iesit prea frumos.Am 43% dodge rating pe urs momentan si cred ca este mai mult decat perfect, nu vad nici un motiv pentru care sa stric hit rating-ul pentru 2-3% dodge in plus.
Exact cum ai spus si tu pe freakz momentan functioneaza un raid si un dungeon, pentru 2 bosi care sunt mai mult tank and spank prefer acest glyph, pe viitor mai mult ca sigur se va schimba situatia dar momentan glyphul ala este mai mult decat perfect.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pufarinaa

[Arch Druid]



Status: Offline
(since 23-02-2023 22:39)
Joined: 28 Apr 2011
Posts: 587, Topics: 25
Location: Bucharest

Reputation: 492.1
Votes: 37

 
Post Posted: 13-03-2013, 03:55:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Blizzkid wrote:
Yep, questul functioneaza..sunt anumite buguri dar poti sa il faci=) , eu l-am terminat acum 2 saptamani
@puf sunt de acord cu tine in legatura cu hit rating-ul dar pana la urma fiecare trebuie sa-si creeze propriul stil de joc.Pentru mine este mult mai comod sa am hit cap decat sa dau un miss la aoe thread si sa-mi scape agro=) dumnezeule am patit asta de cateva ori cand jucam pe exodus la maloriak si nu a iesit prea frumos.Am 43% dodge rating pe urs momentan si cred ca este mai mult decat perfect, nu vad nici un motiv pentru care sa stric hit rating-ul pentru 2-3% dodge in plus.
Exact cum ai spus si tu pe freakz momentan functioneaza un raid si un dungeon, pentru 2 bosi care sunt mai mult tank and spank prefer acest glyph, pe viitor mai mult ca sigur se va schimba situatia dar momentan glyphul ala este mai mult decat perfect.

Nu o sa adaug back-ul de la acel quest pentru ca se completeaza foarte greu. Mai usor este sa faci honored cu Avengers of Hyjal.

Mie nu mi s-a intamplat sa dau miss cu Thrash sau Swipe pana acum. La Maloriak celelalte valuri de mobi in afara de primul pur si simplu nu luau agro de la AoE damage-ul tau. Eu pe aia ii luam unul cu mangle, unul cu Faerie Feral si altul cu taunt si rezolvam problema (ma refer la aberatii). Pentru oazele alea negre dadeam AoE taunt-ul, activam berserk, spam de mangle + AoE damage si rezolvam problema.
Momentan am 4% hit si dau cam 2-3 miss-uri pe encounter, ceea ce ma multumeste. In schimb am 52% dodge and I want more !! (mi-am luat acum un addon smecher si vreau sa fac niste teste, am sa postez rezultatul zilele astea)
Oricum aici depinde de preferintele voastre: daca vreti sa jucati la hit cap nu aveti decat, insa eu nu recomand pe acest server, merge mai bine stack de dodge.



Am updatat lista de Starting Gear : am adaugat itemele noi care pica in Dragon Soul (atat la boss cat si la trash) cat si unele indicatii.
O sa mai fac completari si pe la rotatie, sa explic mai bine unele chestii.



    Things to do:

  • Videouri in End Time si Dragon Soul din punctul de vedere al tank-ului cu indicatii pe parcurs (ce trebuie sa faceti, cum sa va pozitionati, cum sa ajutati party-ul sau raidul cat de mult puteti, etc)
  • Excel data sheet cu calcule pentru diferite iteme in parte ca sa va fie voua mai usor sa faceti o comparatie intre ele (ce castigati, ce pierdeti, ce sockete sa puneti si de ce, etc)
  • O varianta mult mai scurta a acestui ghid pentru lenesii carora le e sila sa citeasca atat.
  • Sa pun pictograme la toate link-urile (o sa fie un calvar)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Pufarinaa, 30 August 2015 20:15



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next    


The time now is 27-04-2024, 16:00:44
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x