User
Pass
2FA
 
 

Asa dadea si pe retail

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message2092
david33
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-08-2017 14:46)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 1352, Topics: 203
Location: Barlad

Reputation: -368.4
Votes: 62

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-07-2015, 00:08:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mai exact..cine **** mea vreti sa va faca report la dmg la feral cand playerii nu stiu de la ce vine dmg asta cretin si feralii n-au o treaba pe forum. Cum trebuie sa va deseneze oamenii ca feralu da tare si ca trebuie sa il investigati?
https://youtube.com/watch?v=dBpZjGwt_-A:

.be
http://i.imgur.com/xjvssvo.jpg
http://i.imgur.com/Q6TYXt1.jpg

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
NELLY RLD

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-07-2017 19:45)
Joined: 07 Apr 2015
Posts: 65, Topics: 19
Location: Romania

Reputation: 45.2
Votes: 7

 
Post Posted: 18-07-2015, 00:52:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu nu inteleg care-s prioritatile astora la bug report, adica pe blizzard se juca priest holy pentru ca disc era praf, iar aici disc e cel mai bun healer, adica pune peste 100k absorb in dreadfull si cateva malevolante.. ma gandesc cu full pridefull oare cat pune absorb 3-400k?; hunter marks da dmg ca pe frix, adica joci marks+disc si bati cam tot, e clar; feralu era cea mai slaba clasa pe mop. Ar trebui sa se faca un echilibru macar cat de cat proportional cu ala de pe blizzard, adica sa repare chestiile de la clasele astea in principal si dupa celelalte prostii.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IzzyCelRau

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-04-2021 19:15)
Joined: 06 Jun 2015
Posts: 301, Topics: 34
Location: Romania

Reputation: -156.1
Votes: 19

 
Post Posted: 18-07-2015, 01:32:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De la un timp am inceput sa ghicesc viitorul, cu postul asta presimt ca vine marele GM - Cascaval si il inchide cu motivul : "fa post la sectiunea bug report".
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 18-07-2015, 09:20:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tweety, my friend.... Prea prost esti frate! Am raportat ce buguri am gasit de o saptamana deja.

Problema nu e asta... chiar voiam sa fac un topic azi prin care sa explic ceva destul de clar: SERVERUL ASTA NU ARE NICIO LEGATURA CU MOP-UL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Feralul si warriorul n-ar trebui in viata lor sa dea peste 80k hituri (mai ales pt ca avem 370k HP in ***** asta de gear). Asa cum clasele astea n-au nici cea mai mica legatura cu jocul original, NICI CELELALTE CLASE NU AU (cu exceptia retului care e aproape de adevar totusi -)) ), dar la ele se observa mai putin.

Sincer sa fiu nici nu stiu daca merita sa-mi bat capul avand in vedere ca:
- jucam cu malevolent/dreadfull si cu formule de 5.4
- avem pvp power mai mult decat ai in pridefull (dmg mai mare)
- avem BF mai mic (healul e prea mare = un healer tankeaza 4-5 dps)
- nu cred ca o sa fie de acord stafful sa faca fixuri custom in caz de nevoie astfel incat sa ne apropiem de realitate

Daca e shocker de-acord cu o balansare a claselor eu m-as baga sa ajut....so let us know if we play mario or MOP.

Mai terminati astia de mai sus cu: "OMG CLASA AIA ERA CEA MAI PRAF PE BLIZZ". Exista pridefull gladiatori din aproape toate clasele asa ca ma gandesc ca nu sunt chiar paralele cu jocul - , dar oricum ar trebui sa ne domine magii/warlockii/druizii balance/rogue/hunter/shaman. Astea sunt clasele care se jucau la nivel inalt pt ca sunt singurele care fac fata!! La ultimul blizzcon pe mop nici n-am vazut warr mai departe de primele meciuri pt ca era useless! Pe freakz faci 1v3 cu warrioru daca stii sa dai 3 spelluri la rand... Nu mai spun ca feral nu exista decat unu la 100 de ani si ala juca singurul combo care batea ceva pe mop... I mean...sigur nu dadeau ca mine, dar eu joc pe freakz si stiu sa dau dmg - (fara suparare, e chiar funny chestia asta): http://imgur.com/p7d6cl0

Nici macar nu ma incanta faptul ca omor ceva in 3 secunde pt ca nimeni nu vrea sa joace impotriva mea.... eu chiar m-am gandit sa renunt la joc daca nu exista un balance ceva soon pt ca e chiar plictisitor...



1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
hanry
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 16-09-2015 13:46)
Joined: 12 Feb 2015
Posts: 76, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: -210.9
Votes: 9

Post Posted: 18-07-2015, 11:22:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BUN si DK nu da prea tare? te-ai uitat la HP meu cum se ducea? si ala nici macar nu ma atingea (doar pet dmg ).ORICUM +1 bossutai pentru ce a spus.Nici macar world pvp nu este pe srv asta ...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rep107

[Creep]



Status: Offline
(since 10-08-2017 21:37)
Joined: 07 Jan 2015
Posts: 605, Topics: 81
Location: 🐉 ☯

Reputation: -95
Votes: 65

Post Posted: 18-07-2015, 11:25:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Propun sa se treaca cat mai repede la next PvP phase, cu valori de 5.3 si gear Griveous sau care o fi.


Last edited by Rep107 on 18-07-2015, 11:31:48; edited 1 time in total
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
marius_xy
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-12-2019 09:13)
Joined: 15 Apr 2014
Posts: 253, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -288.8
Votes: 19

 
Post Posted: 18-07-2015, 11:28:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

http://www.wowhead.com/items=4.4?filter=na=Crafted+Malevolent+Gladiator;ub=1#items:0+9-2

In versiunea 5.4 itemele care se pot cumpara cu honor au la vendor ilvl 476. Banuiesc ca si cele care se pot lua cu puncte conquest, justice sau valor au ilvl mai mare decat sunt acum pe freakz. Asta e o prostie sa stai sa faci RDF ca nebunul si sa te mai si enervezi cand nimeresti in grup cu niste jucatori cu iteme de lvl 85, iti cumperi iteme cu valor sau faci upgrade la cele existente si cand iti spui ca esti cel mai tare din parcare te trezesti ca se trece la 5.4 si iar trebuie sa o iei de la 0 pt ca ai iteme slabe.

Asta e o gandire gresita sa crezi ca cei de la Blizzard vor astepta pe Shockeru pana trece la 5.4. Daca maine Blizzard anunta ca nu va mai scoate nici un patch pt Warlords of Draenor si ca urmeaza ca in curand sa scoata un alt expansion pack, va garantez ca imediat forumul va fi invadat de cereri pt a trece la Warlords of Draenor si nr jucatorilor care sa continue sa joace pe MOP va scade simtitor. Oricum deja exista servere privat de WOD si pana are de gand Shockeru sa treaca la 5.4 acestea vor avea suficient timp sa aiba macar cateva BG-uri sau dungeonuri functionale.

Shockeru a tot spus pe forum ca a invatat din greselile anterioare insa in realitate demonstreaza ca nu a invatat nimic. S-a pierdut enorm de mult timp aiurea cu MOP test pt a face fericiti niste jucatori care probabil nu au nici 12 ani. S-a pierdut timpul aiurea rezolvand buguri pt mounturi sau achievementuri.

Varsta minima recomandata pt a juca WOW e 12 ani dar chiar si asa nu imi inchpui cum cineva intra sa joace WOW doar pt mounturi sau achievementuri. Are sa zicem 1 milion de mounturi si care-i smecheria? Se duce in Elwynn Forest, pune un mount si incepe sa strige: "Vino mama sa ma vezi sunt calare pe un calut mare si stralucitor... Dii calutu" apoi dupa cateva minute alege o pasare si extrem de fericit iar o cheama pe masa si cu lacrimi in ochi zice: "uite mama zbor....". Dupa ce s-a lansat MOP intram zilnic pe forum sa vad la ce se lucreaza si vedeam zilnic bug report intr-un topic cu numele loremaster. Am crezut ca se lucreaza la vreun chain quest pt o arma legendara. Daca tot am vazut ca se insista zilnic cu loremaster am cautat pe google informatii suplimentare si ce am gasit nu mi-a venit sa cred. Practic era vorba de un achievement pt titlul de loremaster si premiul era un tabard!!!!! Nu credeam sa existe si jucatori care intra sa joace WOW doar pt a dezbraca si imbraca un caracter.

Inainte de a lansa MOP trebuia sa se organizeze un topic de discutii si la final sa se puna de acord asupra unei liste de prioritati. Trebuia gandit pragmatic si sa se inceapa cu rezolvarea bugurilor acolo de unde ar putea venii banutii din donatii. Aici s-a mers pe principul sa fie toata lumea multumita si fara o lista de prioritati. Cum naiba sa lucrezi la niste buguri ca sa mearga q din WOTLK sau Cataclysm cand pt a ajunge la lvl 85 nu trebuie decat sa faci niste dungeonuri care sunt oricum mai distractive decat sa faci q de unul singur. Cum naiba sa pierzi timpul sa lucrezi la niste q pt mounturi pt ca un pusti de 10 ani a avut un calut la tara care a murit de boala limbii albastre si e musai sa aiba acel calut care semana cu cel decedat? Cum naiba sa lucrezi pt achievementuri pt un pusti de 10 ani care isi doreste sa fie fata si are niste fetisuri legate de imbracaminte?
Cei de la Blizzard se misca extrem de rapid si in loc sa te grabesti sa faci un server cat mai functional ca sa iti aduca bani fiind constient ca timpul e limitat, pierzi timpul aiurea corectand buguri neimportante.

3 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Demob

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-05-2020 03:21)
Joined: 24 Sep 2011
Posts: 89, Topics: 18
Location: Timisoara

Reputation: 150.1
Votes: 7

 
Post Posted: 18-07-2015, 13:50:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu stiu ce va chinuiti ca imediat vine un albastru sa zica 'topic closed, postati in bug report' sau chiar Shockeru sa zica ca suntem si ratati.
Lasa ca suntem PRIMUL SERVER PRIVAT CU SCENARIOS, da-le dracu de clase, nu?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 18-07-2015, 14:01:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bossutai wrote:


Sincer sa fiu nici nu stiu daca merita sa-mi bat capul avand in vedere ca:
- jucam cu malevolent/dreadfull si cu formule de 5.4
- avem pvp power mai mult decat ai in pridefull (dmg mai mare)
- avem BF mai mic (healul e prea mare = un healer tankeaza 4-5 dps)
- nu cred ca o sa fie de acord stafful sa faca fixuri custom in caz de nevoie astfel incat sa ne apropiem de realitate


dar oricum ar trebui sa ne domine magii/warlockii/druizii balance/rogue/hunter/shaman. Astea sunt clasele care se jucau la nivel inalt pt ca sunt singurele care fac fata!!


Cam asta ar trebui sa vada GM. Ce scrie mai sus.

Freakz -> https://www.wow-freakz.com/arena_ladder.php


https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/sylvanas/mostfckedup
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 18-07-2015, 14:03:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Chiar nu intelegeti ca degeaba faceti drame si wall of texturi? Nu ajuta cu nimic posturile astea, ce ajuta sunt BUG REPORTURILE concrete pe care le repar in masura in care pot/am timp

FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Shocker, 18 July 2015 12:03



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  


The time now is 19-04-2024, 13:15:01
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x