User
Pass
2FA
 
 

BOT - Valiona & Theralion
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message53199
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(since 13-08-2024 09:04)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 28-08-2012, 10:08:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Paragon au dat 600 wipe-uri la Ragnaros si nu tipau ca e BUGGED BUGGED, voi cred ca n-ati dat nici 10-20.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sott

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-10-2015 18:08)
Joined: 12 Dec 2011
Posts: 172, Topics: 22
Location: Romania

Reputation: 62.8
Votes: 13

Post Posted: 28-08-2012, 10:26:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
Paragon au dat 600 wipe-uri la Ragnaros si nu tipau ca e BUGGED BUGGED, voi cred ca n-ati dat nici 10-20.

Au dat 600 de try pt ca pe blizz cand se baga un boss nu baga si video cu hkp facand acel boss.Acei playeri stau 7-8 ore pana gasesc cea mai buna modalitate de a face un boss.
Noua ne bagi in fata un video cu o guilda care se duce sa faca acel boss doar ca sa dea de la iteme.Pune aceiasi playeri din acel video da nu cu 370ilvl si cu 360 sa vezi daca mai pot face bossul



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(since 13-08-2024 09:04)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 28-08-2012, 10:45:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Video-ul a fost pus la vreo 16 zile dupa release, cred ca au dat si ei ceva try-uri ;o.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MindBreaker

[Metamorphosed]



Status: Offline
(since 04-02-2018 20:37)
Joined: 16 Jul 2010
Posts: 1320, Topics: 143
Location: Romania

Reputation: 564.8
Votes: 40

 
Post Posted: 28-08-2012, 10:48:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hmm un boss foarte usor in bot e halfus care merge lejer facut pe heroic daca esti full gearat din bwd normal cu tier si alt prostii.
La valiona te duci cand ai full bwd heroic(cu itemele de pe normal si chesti epice din thras faci si bwd heroic) si ce mai e de prin Halfus si faci vreo 365. Intelegeti odata heroic mode mai ales la bot care dupa mine e cea mai grea instanta pe patch nu e pentru ori si cine.
Daca o guilda a putut pot si restu daca vor si ii duce nitel capul sa puna in aplicare o tactica calumea.



4.0.6 Protection Paladin PvE Guide
4.3.4 Demonology Warlock PvE Guide

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Soullpriesttt

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-11-2013 14:06)
Joined: 04 Jan 2012
Posts: 58, Topics: None
Location: United Kingdom

Reputation: 103.2
Votes: 3

 
Post Posted: 28-08-2012, 10:56:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deci din cate observ eu scopul acestui post nu isi atinge concret si corect punctul pe i. S-au dat try-uri multe in special, noi We Pee in Moonwells , l-am testat si il testam in continuare pe 10h si 25h am postat niste vid-uri in care se vede clar ca cei care intra in twilight chaimber li se pun 20 21 de stakuri fara sa intre in vreo bila, si ajung la 1 hit in 15-30 secunde cu tot cu heal (tranquil pe ei).

Raspunsul primit de gm a fost- "stiu ca pentru tine are maxim sens cuvantul ala 'aiurea', dar pentru mine e o prostie" - Zohlomg.

Nu am nici 14 nici 18 ani ci peste; si intradevar este un server bun si spuneti ca sunteti profesionisti. Fiti va rog : nu postam si spunem de bug-uri doar ca sa aflam in treaba; foarte bine ca puneti script de blizzlike dar tineti cont va rog si de ce va spunem noi. Daca noi am observat acea problema inseamna ca nu este blizzlike.

Cel putin 15 insi dintre noi ofiteri, veterani si gm-i, nu ne-am apucat de Valiona& THeralion pana nu am studiat toata forumurile si vid-urile cu acest script, dupa care am dat try-uri la fel cum apara pe site-uri inclusiv Wow scrip blizz. Si am dat peste 30 de try-uri.

Este clar ca sunt probleme la script, dar nu ne mai luati in deradere ca nu suntem in stare sau ca dam 10 try-uri si nu dam bosu jos, pentru ca nu e asa. Daca postam, o facem sa va ajutam si pe voi sa reparati bug-urile si pentru noi sa avem posibilitatea sa jucam pe un server din ce ince mai bun cu scripturi blizzlike.

Dorim sa ne ajutam reciproc nu sa dam peste nas unu altuia.

HKP nu este isngura guilda buna de pe serverul acesta, mai sunt cel putin 3 4 minim, si nu au reusit sa dea Valy pe 25h 10h down. Nu e putin cam ciudata treaba asta?

Ca si idee va pot sugera sa va echipati cu 360 ilvl 10 insi si sa faceti si voi Vali , apoi sa postati vid nu de la HKP ci de la voi.

Multmesc!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MindBreaker

[Metamorphosed]



Status: Offline
(since 04-02-2018 20:37)
Joined: 16 Jul 2010
Posts: 1320, Topics: 143
Location: Romania

Reputation: 564.8
Votes: 40

 
Post Posted: 28-08-2012, 11:06:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

spuneai ca oameni iau stack-uri fara sa loveasca bile pei sa iti distrug fericirea: asa e normal!


4.0.6 Protection Paladin PvE Guide
4.3.4 Demonology Warlock PvE Guide

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(since 13-08-2024 09:04)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 28-08-2012, 11:09:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Soullpriesttt wrote:
am postat niste vid-uri in care se vede clar ca cei care intra in twilight chaimber li se pun 20 21 de stakuri fara sa intre in vreo bila


Stack-urile se pun o data la 2 secunde, nu au nicio treaba bilele cu stackurile. Daca intri in bila iei vreo 50k damage aditional & bila e inactiva 5-8 secunde.

Raspunsul meu: stiu ca pentru tine are maxim sens cuvantul ala 'aiurea', dar pentru mine e o prostie
Ce am vrut sa zic? Acel aiurea poate insemna
"se pun stackuri pe playeri care nu sunt in twilight"
"se pun stackuri in twilight"(poate nu stii de ele, si zici 'aiurea')
"se pun stackurile mai repede"
"se pun stackurile mai incet"
"stackurile nu dispar cand ies din twilight"(asa e normal"
aiurea ala poate avea 10+ intelesuri, cand faci un bug report trebuie sa specifici CLAR ce nu merge, nu cum a facut domnul Clubber aici -)).

Nu am ras si nici nu v-am luat la misto cand ati postat buguri, am inceput sa vorbesc despre altceva cand se vine cu fraze gen "pe blizzard faci in albastre valiona heroic, pe freakz nu".

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 28-08-2012, 13:04:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sott wrote:
Zohlomg wrote:
Zohlomg wrote:
Arata-mi Valiona, nu Atramedes, cel mai usor Heroic Boss din 4.0.6

Also, HKP vs Valiona and Theralion 10H - New Script.


Sa nu se piarda

Zohl as vrea sa te intreb...crezi ca aceiasi playeri din hkp daca s-ar fi dus pentru prima data sa faca valiona, neavand itemele de la boss(adica back de heal,2 iteme de tank, trikete, etc) sau daca acest script ar fi fost implementat atunci cand a fost introdus si bossul cand maixm ilvl era pe la 360 ar fi putut face vali pe 10hc?
Din acel video eu vad un singur lucru...cum o guilda cum e hkp cu playeri peste 370ilvl se chinuie sa dea jos acest boss. Cum te poti astepta ca o guilda care are playeri de 360-365ilvl sa faca acest boss??
Mie unu imi pare bn ca incercati sa faceti tot mai multe fix-uri si sa faceti PVE mult mai ''challenging'' dar cred ca in modul asta nu mai dati sanse guildelor mult mai slabe sa mai faca pve...cel putin pe in hc mode.
Spor in continuare si cat mai multe fix-uri!


L-am facut in 365 ilevel cand era scriptul de 5 ori mai praf decat acum, check 1st server 25H kill. 2-3 saptamani de tryuri, in concluzie fara itemele de la boss trinkete de tank, iteme de healeri, arme, etc.. Asta ca sa-ti raspund la intrebarea.. "crezi ca aceiasi playeri din hkp daca s-ar fi dus pentru prima data sa faca valiona, neavand itemele de la boss". Un boss il dai jos cu strategia si tacticile folosite, nu cu trinketu'.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Hiddan180291

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-09-2012 18:10)
Joined: 13 Aug 2012
Posts: 35, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 54.9
Votes: 4

Post Posted: 28-08-2012, 14:57:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Soullpriesttt wrote:
Deci din cate observ eu scopul acestui post nu isi atinge concret si corect punctul pe i. S-au dat try-uri multe in special, noi We Pee in Moonwells , l-am testat si il testam in continuare pe 10h si 25h am postat niste vid-uri in care se vede clar ca cei care intra in twilight chaimber li se pun 20 21 de stakuri fara sa intre in vreo bila, si ajung la 1 hit in 15-30 secunde cu tot cu heal (tranquil pe ei).

Raspunsul primit de gm a fost- "stiu ca pentru tine are maxim sens cuvantul ala 'aiurea', dar pentru mine e o prostie" - Zohlomg.

Nu am nici 14 nici 18 ani ci peste; si intradevar este un server bun si spuneti ca sunteti profesionisti. Fiti va rog : nu postam si spunem de bug-uri doar ca sa aflam in treaba; foarte bine ca puneti script de blizzlike dar tineti cont va rog si de ce va spunem noi. Daca noi am observat acea problema inseamna ca nu este blizzlike.

Cel putin 15 insi dintre noi ofiteri, veterani si gm-i, nu ne-am apucat de Valiona& THeralion pana nu am studiat toata forumurile si vid-urile cu acest script, dupa care am dat try-uri la fel cum apara pe site-uri inclusiv Wow scrip blizz. Si am dat peste 30 de try-uri.

Este clar ca sunt probleme la script, dar nu ne mai luati in deradere ca nu suntem in stare sau ca dam 10 try-uri si nu dam bosu jos, pentru ca nu e asa. Daca postam, o facem sa va ajutam si pe voi sa reparati bug-urile si pentru noi sa avem posibilitatea sa jucam pe un server din ce ince mai bun cu scripturi blizzlike.

Dorim sa ne ajutam reciproc nu sa dam peste nas unu altuia.

HKP nu este isngura guilda buna de pe serverul acesta, mai sunt cel putin 3 4 minim, si nu au reusit sa dea Valy pe 25h 10h down. Nu e putin cam ciudata treaba asta?

Ca si idee va pot sugera sa va echipati cu 360 ilvl 10 insi si sa faceti si voi Vali , apoi sa postati vid nu de la HKP ci de la voi.

Multmesc!



Sunt total de acord cu ceea ce spui.Playerii in special care sunt activi pe forum nu vorbim cu voi despre anumite probleme cu bossii ca sa ne aflam in treaba,ca sa va enervam sau ca sa luam in deradere munca pe care o depuneti.Fiindca sunt sigur ca nu este usor sa scriptezi un boss.O facem pur si simplu din dorinta de a va ajuta pe voi,voi la randul vostru ajutandu-ne pe noi facand bossii sa mearga cat mai bine.Comunitatea incearca sa ofere ca sa poata pretinde dar fiti si voi putin mai toleranti cand vine vorba de capitolul asta ca suntem oameni.Si pe bune Zohll...Acest serves nu sta in HKP sau in oamenii de acolo,cum spune baiatul caruia i-am dat quote:Mai cunosc cateva guilde foarte bune si o sa dau si cateva exemple:Madness,Opus Dei,I need a life,Showdown,We Pee in Moonwells s.a.m.d.Daca am uitat vreuna imi cer scuze.Revenind:Daca nu ne-ar face placere sa jucam pe acest server,nu am mai juca pur si simplu si nici macar nu ne-am sinchisi sa facem anumite posturi cu diferite probleme.La fel voi daca nu ati fi interesati ca playerii sa aiba un gameplay cat mai bun nu cred ca v-ati mai deranja sa fixati tot felul de buguri.Dar indiferent de ierarhia de pe acest server...o mica parere care nu e venita din partea vreunui animal cu apucaturi si injuraturi ca la mamuca la tara eu zic ca ar putea fi binevenita(nu neaparat luata in considerare) si nu luata in deradere.O zi placuta in continuare!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sott

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-10-2015 18:08)
Joined: 12 Dec 2011
Posts: 172, Topics: 22
Location: Romania

Reputation: 62.8
Votes: 13

Post Posted: 28-08-2012, 15:28:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Qiu-sunt de acord cu tn ca un boss il dai jos cu tactica si strategie..dar un video cu un boss care este facut numai cu playeri de 370ilvl si in care priestu moare de 2 ori, iar la final mai mor 1-2 playeri este irelevant pt mn.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MindBreaker

[Metamorphosed]



Status: Offline
(since 04-02-2018 20:37)
Joined: 16 Jul 2010
Posts: 1320, Topics: 143
Location: Romania

Reputation: 564.8
Votes: 40

 
Post Posted: 28-08-2012, 18:39:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ok sunt de acord ca damage-ul este foarte mare in encounter si acu ai nevoie sa fii full bwd heroic ca sa faci valiona hc adica sa ai (367-368ilvl) dar spuneti voi care sunt bugurile.
Inafara de:
Dazzling Destruction & Devouring Flames in the same time
Devouring Flames imediat dupa Blackout.
ce spuneti voi ca e buguit.
Toti intr-o pagina spuneti ca bossul e mult prea greu de facut la end gear actual da niciunu nu spune de la ce vine damage-ul ala asa mare.



4.0.6 Protection Paladin PvE Guide
4.3.4 Demonology Warlock PvE Guide

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Hiddan180291

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-09-2012 18:10)
Joined: 13 Aug 2012
Posts: 35, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 54.9
Votes: 4

Post Posted: 28-08-2012, 19:19:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

MindBreaker wrote:
Ok sunt de acord ca damage-ul este foarte mare in encounter si acu ai nevoie sa fii full bwd heroic ca sa faci valiona hc adica sa ai (367-368ilvl) dar spuneti voi care sunt bugurile.
Inafara de:
Dazzling Destruction & Devouring Flames in the same time
Devouring Flames imediat dupa Blackout.
ce spuneti voi ca e buguit.
Toti intr-o pagina spuneti ca bossul e mult prea greu de facut la end gear actual da niciunu nu spune de la ce vine damage-ul ala asa mare.


In esenta ceea ce este de retinut e ca bossul da un dmg urias.Gearul ar trebui sa faca diferenta intelegi?Deci cu raiduri cu oameni de 367/368 ar trebui sa se vada diferenta atat la heal cat si la dmg-ul luat.Din pacate momentan nu este asa.Practic toate dezbaterile astea sunt inutile fiindca pana cand nu merge Zohll,Kos,Burton sau care gm's mai sunt...pana nu merg ei in raid cu gear 365 ilvl sa vada ce dmg si in ce hal se ia dmg...nu se v-a face nimic.Si mind...bossul asta nu ar trebui sa il faci la End Gear.Bossul asta il faci la Gear Bun,nu trebuie sa fii BiS s.a.m.d.Cum este actualmente bossul,il voi face maxim doua guilde si si alea il vor face cu multe injuraturi.Intrebarea mea este urmatoarea:Daca sa presupunem ca doar aceste doua guilde mega hyper ultra imba epice biblice legendare vor face acest boss,restul guildelor vor face...ce?Vor sta sa se uite la video-uri cu HKP cum pica un boss care practic nu e picabil?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 29-08-2012, 01:29:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hiddan180291 wrote:
MindBreaker wrote:
Ok sunt de acord ca damage-ul este foarte mare in encounter si acu ai nevoie sa fii full bwd heroic ca sa faci valiona hc adica sa ai (367-368ilvl) dar spuneti voi care sunt bugurile.
Inafara de:
Dazzling Destruction & Devouring Flames in the same time
Devouring Flames imediat dupa Blackout.
ce spuneti voi ca e buguit.
Toti intr-o pagina spuneti ca bossul e mult prea greu de facut la end gear actual da niciunu nu spune de la ce vine damage-ul ala asa mare.


In esenta ceea ce este de retinut e ca bossul da un dmg urias.Gearul ar trebui sa faca diferenta intelegi?Deci cu raiduri cu oameni de 367/368 ar trebui sa se vada diferenta atat la heal cat si la dmg-ul luat.Din pacate momentan nu este asa.Practic toate dezbaterile astea sunt inutile fiindca pana cand nu merge Zohll,Kos,Burton sau care gm's mai sunt...pana nu merg ei in raid cu gear 365 ilvl sa vada ce dmg si in ce hal se ia dmg...nu se v-a face nimic.Si mind...bossul asta nu ar trebui sa il faci la End Gear.Bossul asta il faci la Gear Bun,nu trebuie sa fii BiS s.a.m.d.Cum este actualmente bossul,il voi face maxim doua guilde si si alea il vor face cu multe injuraturi.Intrebarea mea este urmatoarea:Daca sa presupunem ca doar aceste doua guilde mega hyper ultra imba epice biblice legendare vor face acest boss,restul guildelor vor face...ce?Vor sta sa se uite la video-uri cu HKP cum pica un boss care practic nu e picabil?


Pai cum nu e picabil daca e picabil? Voi cam vreti mura-n gura, eventual sa moara bossul dupa ce scrieti /flex.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cherosh

[Warrior Junkie]



Status: Offline
(since 09-09-2019 08:00)
Joined: 21 Dec 2010
Posts: 458, Topics: 15
Location: Bucuresti

Reputation: 179.9
Votes: 14

   
Post Posted: 29-08-2012, 04:31:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Voi se pare ca nu intelegeti o chestie: daca voi nu puteti pica boss-ul, nu inseamna ca are o problema(mai ales cand altii pot), ci inseamna ca de la voi s-ar putea sa fie problema. Bosii pe Heroic, prin definitie, "HEROIC MODE" nu e ceva care ar trebui sa fie facut de toata lumea, ci de playerii capabili, faptul ca nu reusiti nu e ceva anormal. Voi macar stiti cum se facea bossul pe blizz in 4.0.6? Pe 10-man se fac 2 echipe de cate 3 (compuse din 1 healer + 2 dps pref ranged) care intra pe rand in portal si omoara cati mobi pot, pana debuffu ala devine prea puternic iar healeru care e cu ei nu ii mai poate tine, Deep Breath-u e random, si il da de 3 ori, nu de 2(de 2 ori il dadea ultima oara cand am batut valiona aici), stackurile de Twilight Shift se pun pe tank si cand Valiona e jos, iar Devouring Flames le da random, intorcandu- se cu fata la un player din raid. In concluzie, era mult mai greu fata de cum stiu eu ca era aici cand m-am mutat.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Hiddan180291

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-09-2012 18:10)
Joined: 13 Aug 2012
Posts: 35, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 54.9
Votes: 4

Post Posted: 29-08-2012, 06:40:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Catalepsia wrote:
Hiddan180291 wrote:
MindBreaker wrote:
Ok sunt de acord ca damage-ul este foarte mare in encounter si acu ai nevoie sa fii full bwd heroic ca sa faci valiona hc adica sa ai (367-368ilvl) dar spuneti voi care sunt bugurile.
Inafara de:
Dazzling Destruction & Devouring Flames in the same time
Devouring Flames imediat dupa Blackout.
ce spuneti voi ca e buguit.
Toti intr-o pagina spuneti ca bossul e mult prea greu de facut la end gear actual da niciunu nu spune de la ce vine damage-ul ala asa mare.


In esenta ceea ce este de retinut e ca bossul da un dmg urias.Gearul ar trebui sa faca diferenta intelegi?Deci cu raiduri cu oameni de 367/368 ar trebui sa se vada diferenta atat la heal cat si la dmg-ul luat.Din pacate momentan nu este asa.Practic toate dezbaterile astea sunt inutile fiindca pana cand nu merge Zohll,Kos,Burton sau care gm's mai sunt...pana nu merg ei in raid cu gear 365 ilvl sa vada ce dmg si in ce hal se ia dmg...nu se v-a face nimic.Si mind...bossul asta nu ar trebui sa il faci la End Gear.Bossul asta il faci la Gear Bun,nu trebuie sa fii BiS s.a.m.d.Cum este actualmente bossul,il voi face maxim doua guilde si si alea il vor face cu multe injuraturi.Intrebarea mea este urmatoarea:Daca sa presupunem ca doar aceste doua guilde mega hyper ultra imba epice biblice legendare vor face acest boss,restul guildelor vor face...ce?Vor sta sa se uite la video-uri cu HKP cum pica un boss care practic nu e picabil?


Pai cum nu e picabil daca e picabil? Voi cam vreti mura-n gura, eventual sa moara bossul dupa ce scrieti /flex.


Da Qiu,tot serverul vrea mura-n gura.Sunt unul dintre putinii care chiar s-au chinuit sa invete scriptul ala fiindca sunt tank si daca eu nu stiu scriptul atunci degeaba.Asa ca nu ma astept si nici nu vreau sa fie bossul tank and spank.Si e picabil pentru voi(nu ma lua cu"Fa o cerere de recrutare la noi ca sa fii respins",HKp-ul e ultima guilda in care m-as duce vreodata).Asta jur ca devine deja topic de discutii argumentative motiv pentru care voi inceta sa mai postez aici ca la urma urmei e Bug Reports.O zi placuta

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next    


The time now is 01-10-2024, 08:00:30
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x