User
Pass
2FA
 
 

BOT - Valiona & Theralion
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message52399
Theraphy

[Unstoppable]



Status: Offline
(since 02-02-2014 10:54)
Joined: 18 Aug 2012
Posts: 182, Topics: 8
Location: explorer.exe

Reputation: -73.5
Votes: 15

 
Post Posted: 25-08-2012, 10:49:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
vlad237 wrote:
Parerea mea este ca ati facut varza scriptu!
mai mult l-ati stricat.
nu ma asteptam la mizeria asta de script.


te bate scriptu sau? Inafara de faza cu blackout nu mai e niciun bug major.



Zohlomg wrote:
Post here any bugs you have encountered in the Valiona & Theralion fight.

Known bugs so far:[PENDING] Valiona's breaths are bigger than 1/3 of the room, currently 1/2

Asta nu se claseaza ca fiind bug major?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MindBreaker

[Metamorphosed]



Status: Offline
(since 04-02-2018 20:37)
Joined: 16 Jul 2010
Posts: 1320, Topics: 143
Location: Romania

Reputation: 564.8
Votes: 40

 
Post Posted: 25-08-2012, 10:56:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu chiar deoarece se poate face lejer encounterul cu sau fara acel bug. Blackout este un bug major deoarece nu prea faci encounterul din cauza lui.


4.0.6 Protection Paladin PvE Guide
4.3.4 Demonology Warlock PvE Guide

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Berna

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-10-2019 19:56)
Joined: 18 Jul 2011
Posts: 387, Topics: 34
Location: Italy

Reputation: 246.5
Votes: 5

 
Post Posted: 25-08-2012, 14:21:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

guys in my opinion there's something wrong with the new script (which is a good news). We tried several times on 10hc, and the damage going on is insane: we are NOT standing in front of Valiona, avoiding Devouring Flames, but still when we stack on the tail of her during Blackout we are really low on Hp and no, we are not noob healers.

Also, isn't Blackout supposed to be dispellable on Heroic too? I saw ALOT of retail videos (again) and, apart the fact that i don't see that much damage going on, they are dispelling Blackout istantly once stacked.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 25-08-2012, 14:36:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Blackout is dispellable on heroic in 4.1.0, until then, you can only 'control' it with overheal.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Berna

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-10-2019 19:56)
Joined: 18 Jul 2011
Posts: 387, Topics: 34
Location: Italy

Reputation: 246.5
Votes: 5

 
Post Posted: 25-08-2012, 14:40:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
Blackout is dispellable on heroic in 4.1.0, until then, you can only 'control' it with overheal.


thanks.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amore

[Creep]



Status: Offline
(since 31-07-2015 03:29)
Joined: 26 Mar 2010
Posts: 698, Topics: 106
Location: Romania

Reputation: -3.3
Votes: 16

 
Post Posted: 25-08-2012, 16:42:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
Amore wrote:
Zohlomg wrote:
vlad237 wrote:
Parerea mea este ca ati facut varza scriptu!
mai mult l-ati stricat.
nu ma asteptam la mizeria asta de script.


te bate scriptu sau? Inafara de faza cu blackout nu mai e niciun bug major.


dotul din twilight se stackeaza c-am de 2-3 ori mai repede si nu am observat sa poata fi resetat


se stackeaza exact o data la 2 secunde, ca pe blizz, nu mai vorbiti aiurea.

resetat cu ce?



https://youtube.com/watch?v=2i9dCnqCc0g:



minutul 3:50...si priveste te rog cat de greu se stack

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 25-08-2012, 16:47:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

3:51 1 stack
3:53 2 stack
3:55 3 stack

Exact ca la noi. Point proven, thanks.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
marilego

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-09-2019 11:13)
Joined: 08 Jan 2012
Posts: 100, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 244
Votes: 10

 
Post Posted: 25-08-2012, 19:08:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

in valiona phase, flames sunt date la doar 2 secunde dupa ce pune blackout, este greu sa te stackezi pt blackout dar sa si fugi cu tot raidul din fata bossului, pune stres mare pe healeri care trebuie sa refaca raidul dupa blackout dar si sa tina pe cei care sunt prinsi in fata la boss
nu este normal ca doua dmg-uri mari sa se intample in acelasi timp
din filmulete am vazut ca pune blackout si dupa 15 sec da flames



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
razervlad

[The Godfather]



Status: Offline
(since 26-06-2020 19:12)
Joined: 24 Dec 2011
Posts: 594, Topics: 66
Location: propriu barlog

Reputation: 176.6
Votes: 21

 
Post Posted: 25-08-2012, 21:41:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

MindBreaker wrote:
Nu am testat daca merge aici dar ar trebui sa fie resetat cu Cloak of Shadows, Divine Shield(cu asta am inteles ca merge resetat) etc.




MindBreaker, nu te mai da tu zmeu si fa frumos un raid si du-te la Valiona. Ca vad ca tu de mult nu ai mai dat-o jos. Lasa oamenii care merg la ea sa posteze bugurile.

Scz de off topic, dar mi se pare jenant sa spuna cineva doar lucruri teoretice

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 25-08-2012, 22:10:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

razervlad wrote:
MindBreaker wrote:
Nu am testat daca merge aici dar ar trebui sa fie resetat cu Cloak of Shadows, Divine Shield(cu asta am inteles ca merge resetat) etc.




MindBreaker, nu te mai da tu zmeu si fa frumos un raid si du-te la Valiona. Ca vad ca tu de mult nu ai mai dat-o jos. Lasa oamenii care merg la ea sa posteze bugurile.

Scz de off topic, dar mi se pare jenant sa spuna cineva doar lucruri teoretice

tocmai asta e problema ca am pus un palac heal si a dat divine shield si nu i-a scos stackurile. Cred ca e vorba de delay, la noi apare ca se stackeaza din secunda in secunda, dar adevarat se stackeaza din 2 in 2.



,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
MindBreaker

[Metamorphosed]



Status: Offline
(since 04-02-2018 20:37)
Joined: 16 Jul 2010
Posts: 1320, Topics: 143
Location: Romania

Reputation: 564.8
Votes: 40

 
Post Posted: 25-08-2012, 23:16:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

razervlad am sa te rog sa iti vezi de treaba ta. Nu ma cunosti nici irl nici in-game nu ai dreptul sa spui ca am facut sau nu valiona sau de cand nu am mai facut-o. Pentru cunostintele tale am si alte chare oricum am sa te rog sa iti vezi de treaba ta si sa nu mai postezi daca nu ai un bug de raportat.
Eu am raportat ceva nu cred ca esti tu in masura sa imi spui tu ce sa fac. Daca confirmi sau infirmi ce am spus cu proff esti bine venit altfel stfu.



4.0.6 Protection Paladin PvE Guide
4.3.4 Demonology Warlock PvE Guide

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Hiddan180291

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-09-2012 18:10)
Joined: 13 Aug 2012
Posts: 35, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 54.9
Votes: 4

Post Posted: 26-08-2012, 12:02:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

MindBreaker wrote:
Pana acuma lumea se plangea ca bossi nu sunt full scriptati si ca nus destul de "challenging" acuma o d-ati la intors terminati-va , numai postati daca nu aveti ceva important spus(report la un bug in encounter).
Cat despre a 4-a piesa din set poti sa o ai si maine, vezi ca pica la raifaissen. Nici nu s-a picat council pe 25h si vrei alt boss asteapta ca o sa se ajunga si la ceilalti bosi si o sa ai si a 4-a piesa "moca".


Intr-adevar.Erau globalisti care picau Valiona si Theralion pe HC.Ideea este ca momentan acest boss nu il poti face datorita cumulului de dmg.Si in punctul doi o sa te citez putin:"Vezi ca a 4-a piesa pica la Reiffeisen"?Ce e cu raspunsul asta?Eu chiar am donat sa ajut serverul,serverul ajutandu-ma la randu-i da?Am donat,mi-am schimbat rasele la caractere de m-au luat toti dracii din diferite motive,dar nu am donat pentru gear.De ce?De ce as dona pentru o piesa care pica la un boss?Eu cand ajung la bossul la care pica piesa pe care deja o am,care e rostul in a mai face acel boss?Oamenii care fac chestia asta au la randul lor parerile lor,banii lor s.a.m.d. da?.Acum nu s-a picat council pe 25 hc fiindca din nou momentan nu e picabil.L-au picat baietii din HKP,felicitari pentru ei...si si ei l-au picat fiindca sunt foarte gearati si foarte foarte informati cu privire la script.Si e dreptul lui sa ceara informatii.Nu ai absolut niciun drept aici pe server fiind un privilegiu de a juca aici.Dar cred ca daca se pun cateva intrebari cu privire la un server pe care iti petreci destul de mult timp...nu cred ca acest lucru face vreun rau cuiva.Si in ultimul rand,nu mai da tu dispozitie ce,cine,cum sa intrebe ca nu esti Game Master din cate stiu.Doar pentru simplul fapt ca ai postat cateva buguri asta nu inseamna absolut nimic.Sunt Game Masteri care lucreaza cu adevarat la bugurile serverului si nu au atitudinea pe care o ai tu.Si nu trimite tu pe nimeni la Reiffeisen ca nu faci absolut nimic notabil pentru acest server ca sa iti poti permite lucrul asta si nu te cheama Shockeru si si daca te-ar chema Shockeru tot nu ai putea sa spui asa ceva trimitand oamenii la donatii.Shockeru a scris clar la topicul de donatii,cine vrea,cine doreste sa faca o donatie pentru server.Nu am vazut sa scrie acolo:"prietene,vrei gear?mars la donatii".As far as i'm concerned esti doar un random pe care-l bate limba romana cu 20-0.Vreau sa te vad vorbind,comentand doar cand fontul din postul tau v-a fi colorat cu albastru.Bossii am incredere ca voi fi facuti cum trebuie intr-un timp foarte scurt,no stress.O zi placuta in continuare

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
RaW_StriKeR

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-11-2015 02:07)
Joined: 26 Sep 2011
Posts: 147, Topics: 11
Location: Romania

Reputation: 83.8
Votes: 3

 
Post Posted: 26-08-2012, 12:08:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Suntem atat de buni incat in mintea ta doar GM Power ramane.
Felicitari celor din staff care au facut Valiona si mai Blizzlike!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MindBreaker

[Metamorphosed]



Status: Offline
(since 04-02-2018 20:37)
Joined: 16 Jul 2010
Posts: 1320, Topics: 143
Location: Romania

Reputation: 564.8
Votes: 40

 
Post Posted: 26-08-2012, 12:22:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ok prietene:
1. Facem off-topic
2. Omul acela caruia i-am comentat se plange ca s-a schimbat scriptul inloc sa posteze sa fie cat mai apropiat de blizzlike si killable. Nici nu s-a picat noul boss pe 25hc si el intreaba de a 4-a piesa, ar trebui sa mai gandeasca inainte sa posteze.
3. Nu l-am trimis la donatii i-am spus doar ca o poate avea cand vrea el daca doneaza, adica l-am informat, i-am adus la cunostinta in caz ca nu intelegi.
4. Nu ma intereseaza ca ai donat tu pentru server si vorbeai ca nu donezi pentru gear ca pica la boss, actual a 4-a piesa nu o vezi la bossi pentru ca nu sunt scriptati.
5. As putea fi rau sa iti zic ca te bate romana citez: "Nu s-a picat council pe 25hc fiindca din nou momentan nu e picabil. L-au picat baietii din HKP". Tocmai te-ai contrazis singur si ca idee e picabil acuma.
6. Citez: "Doar pentru simplul fapt ca ai postat cateva buguri asta nu inseamna absolut nimic." Ba sa sti ca inseamna ceva ca ajut serverul cu informatii legate de ce nu merge cum trebuie ca baieti sa stie ce au de facut.
7. "Vreau sa te vad vorbind,comentand doar cand fontul din postul tau v-a fi colorat cu albastru." Tocmai imi spui ce sa fac esti cumva game master?
8. Da bossi vor fi facuti dar pentru ca baieti din staff sa stie ce mai trebuie reparat la bossi trebuie sa postam noi bug reports, iar mie unu nu imi convine cand stau sa posteze buguri si urmaresc topicul sa vad daca alti confirma, infirma vad cate unu care se trezeste sa intrebe de nuj ce item si sa sufere ca s-a schimbat scriptul si ca nu poate sa faca el valiona in loc sa posteze ce e in neregula ca sa o poata face cand bugurile sunt fixate.



4.0.6 Protection Paladin PvE Guide
4.3.4 Demonology Warlock PvE Guide

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-08-2012, 12:25:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Voi nu intelegeþi ca BoT este o instanþã grea si mult mai complexa din punct de vedere al scripturilor decat Bwd. Dupa ultimile fixuri, scriptul bate tot mai mult spre blizzard.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next    


The time now is 02-07-2024, 17:55:20
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x