User
Pass
2FA
 
 

Banii inseamna totul?!
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message2033
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 24-01-2016, 21:18:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In viitor cand poate va veni sfarsitul lumii. Ce ve-ti face voi cei care ati strans fiecare leu la viata voastra si ati economisit in continuu? Daca aveti vreo problema la batranete, sau doamne fereste decedati mai devreme ce faceti cu banii stransi de o viata?
Trebuie sa economisim, dar trebuie si sa ne bucuram de ei! Sa va aud comentariile pe tema asta! -


Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
GabrielDrunk

[classy]



Status: Offline
(online 4 days ago)
Joined: 30 Apr 2015
Posts: 10694, Topics: 595
Location: France

Reputation: 1210.6
Votes: 296

     
Post Posted: 24-01-2016, 23:05:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu as da averea mea copiilor mei,in caz ca as deceda de batranete ..
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 24-01-2016, 23:08:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Probabil oricine ar face asta. Dar merita, merita sa strangi toata viata bani pentru ce. Ca sa mori si sa ii dai mai departe? Ca sa stii ca ai muncit atata timp degeaba. Da, ii dai copiilor tai. Si cine stie ce fac copii tai cu banii? Daca le zici de pe acum ca le dai banii si apartamentul ei vor trai pe viitor cu ce ti-ai dorit tu pe vremea asta. Nu vor avea niciodata ceva ce si-au dorit ei( ma refer la ceva mai scump)

Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 25-01-2016, 07:29:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

WW3 nu o sa aduca sfarsitul lumii. Poate intr-o era post apocaliptica in cel mai rau caz, dar banii nu inseamna totul....ma rog, pentru unii. Banii aduc fericirea, dar daca nu ai cu cine sa ii imparti intr-un moment, deja le cam ai pe toate si incepi sa te plictisesti, sa nu mai vezi rostul unor lucruri. Oricum, daca le dai totul copiilor si nu ii inveti inainte valoarea banului, cum sa investeasca, daca doar cheltuiesc in prostie, atuncii grav, ca vor ajunge faliti si unul care ajunge din om bogat in om sarac dupa o noapte, pai aia ii cam game over in multe cazuri.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Raj

[#rehabisforquitters]



Status: Offline
(since 17-08-2018 16:54)
Joined: 02 Dec 2014
Posts: 3864, Topics: 118
Location: Bucuresti

Reputation: 788.5
Votes: 60

 
Post Posted: 25-01-2016, 10:24:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Se cunoaste faptul ca banul nu aduce fericirea ci doar o intretine. Cat despre subiect, parerea mea e Carpe Diem

Uita ceea ce ai invatat pentru a-ti aminti ceea ce stii!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 25-01-2016, 10:47:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Paragon wrote:
WW3 nu o sa aduca sfarsitul lumii. Poate intr-o era post apocaliptica in cel mai rau caz, dar banii nu inseamna totul....ma rog, pentru unii. Banii aduc fericirea, dar daca nu ai cu cine sa ii imparti intr-un moment, deja le cam ai pe toate si incepi sa te plictisesti, sa nu mai vezi rostul unor lucruri. Oricum, daca le dai totul copiilor si nu ii inveti inainte valoarea banului, cum sa investeasca, daca doar cheltuiesc in prostie, atuncii grav, ca vor ajunge faliti si unul care ajunge din om bogat in om sarac dupa o noapte, pai aia ii cam game over in multe cazuri.

Se poate intampla orice. Nu ai auzit cazul cu fata aia care a descoperit ca are o boala rara si mai are un an de trait. Si daca face o operatie si iese gresite poate scade la jumate? Si ea a zis ca prefera sa isi petreaca frumos cat mai are din viata decat sa riste sa esueze operatia si sa traiasca mai putin


Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 25-01-2016, 12:13:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Era la stiri acum cativa ani un om care avea un caz grav de cancer, iar el isi traia viata, manca ce dorea, mergea si la piscina, chestie ce nu ii indicata, isi traia viata, pe el nu il interesa ca avea cancer, ain't nobody got time for that.
Eu inca ma intreb la fazele astea cu bolile grave care nu prea par sa se vindece, sau ba urca, ba coboara. Ii mai bine sa isi traiasca viata cum vrea, chiar daca in felul asta risca sa isi scada cativa ani din viata sau sa isi prelungeasca viata cu inca cativa ani, dar in schimb sa traiasca cu regim alimentar, mancare de 2 lei si un sertar plin de medicamente scumpe?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 25-01-2016, 12:23:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu personal inca sunt mic. Nu am peste 18. Dar am facut ce am vrut cu viata mea. Am intrat la liceul care imi placea, am fost unde am dorit si consider ca in cazul in care ar venii sf. lumii. Sunt realizat

Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Raj

[#rehabisforquitters]



Status: Offline
(since 17-08-2018 16:54)
Joined: 02 Dec 2014
Posts: 3864, Topics: 118
Location: Bucuresti

Reputation: 788.5
Votes: 60

 
Post Posted: 25-01-2016, 12:24:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pai trebuie sa te gandesti : tu ce ai alege in cazul de mai sus? Eu unul prefer sa traiesc clipa. In cazul de mai sus e destul de greu sa treci peste socul initial, dar daca esti oarecum open minded, cred ca tot acolo ajungi . Pe principiul : Ataca viata, oricum o sa te omoare la un moement dat -

Uita ceea ce ai invatat pentru a-ti aminti ceea ce stii!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 25-01-2016, 12:28:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bine zis Raj. De exemplu. Ma duc sa imi fac analizele si doctorul zice ca am cancer. Paii... Eu nu zic ca am muncit mult sa faci bani etc. Ca-s copil.. Dar cand ai cancer ai nevoie de medicamente. Si ai multe stari rele. Numai poti face ce puteai inainte. Asta zic. Este mai bine sa traim cat mai avem timp

Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 25-01-2016, 12:43:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca aia o poti numi viata....Dureri, depresie, medicamente, bani aruncati pe geam dupa ce isi va da seama ca medicamentele nu prea mai functioneaza. Eu unul mi-as baga piciorul, cu toata energia ramasa, chiar daca as mai trai 3 ani, as profita de tot, decat sa mai traiesc inca 5 ani, in mizerie, cu mancare de 2 lei si sa stai mai mult in casa, iar banii sa se duca pe ceva care au sanse foarte mici sa te vindece. La tumoarea cerebrala nu mai zic, ca asta ii printre cele mai nasoale boli, si cel mai grav cancer.
Mori fericit si implinit, nu muri trist si golit.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 25-01-2016, 13:37:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Banii poate nu aduc fericirea in multe cazuri,dar credema..ca chiar ai nevoie de ei ,odata ce esti la varsta care sa intemeiezi o familie deja te gandesti ,casa masina ,educatie etc.. Va spun din experienta ,eu am luat un apartament la 30,000 euro adica peste 1 miliard 350 de milioane lei vechi ,frate nu puteti sa va dati seama ce greu se poate face banii astia ,poti sa castigi si 3000 de euro in tara ,dar nu iti permiti nici in 5 ani sa iti cumperi pe banii tai un apartament,ce crezi ? daca aveam banii astia ar fi fost foarte usor...dar stiti ce ?ma bucur ca muncesc pe ei si nu primesc totul gratis..iti da un scop in viata


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
linke

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 11-12-2019 10:52)
Joined: 24 Aug 2012
Posts: 11543, Topics: 960
Location: Suceava

Reputation: 345.4
Votes: 935

 
Post Posted: 25-01-2016, 14:58:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ca tot vad abureli de genul "mai am x ani de trait", orice boala din lume poate fi tratata. Nu stiu cati de pe aici aveti habar ce poate face medicina naturista si nu face cea conventionala. In loc sa-ti irosesti banii si sanatatea pe niste medicamente care efectiv sunt de rahat si le iei numai sa mai prinzi ziua maine, mai bine dai cativa leuti pe niste fructe si legume si tii regim (durata e in functie de boala si de starea acesteia). Le mananci CRUDE neaparat tot timpul asta. Eu am o problema cu sistemul nervos si mai pun si niste argila pe maduva spinarii (SNC). E greu, adevarat, nu multe persoane rezista (psihic), dar succesul si probabilitatea de recuperare este garantat. Organismul uman are puterea sa elimine orice tip de tesut infectios atata timp cat nu e asaltat de MILIOANELE de toxine prezente in orice aliment (incluzand painea si apa nefiltrata de la robinet). Pentru cei interesati, cautati terapia gerson pe net (carte) si nu mai dati bani pe prostii.
Revenind on-topic, atata timp cat banii iti asigura existenta iar tu daca nu existi nu poti fi fericit, atunci da, au un rol important. E foarte normal sa strangi bani sa-i lasi copilului tau sa se descurce la inceput de drum, ce tot aberati acolo ? Faptul ca el nu stie cum sa-i gestioneze, pai ma scuzi, aici e vina ta ca nu l-ai invatat si nu i-ai explicat ce si cum stau treburile. Oricum, de la 18 ani deja e mare si are puterea sa decida singur pentru el cum isi va organiza viata, nu mai e nevoie sa te bagi tu ca parinte peste el. Chestia aia cu sfarsitul lumii, te rog, revino cu picioarele pe pamant.



Daca ai cumva presimtirea ca un membru al familiei tale are de gand sa mearga la vot sa voteze PSD, fa o fapta buna si ascunde-i buletinul.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 27-01-2016, 09:55:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Linke. Sunt momente cand trebuie neaparat sa iei pastile. Vrei sa zici ca ai cancer si iei fructe?

Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
linke

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 11-12-2019 10:52)
Joined: 24 Aug 2012
Posts: 11543, Topics: 960
Location: Suceava

Reputation: 345.4
Votes: 935

 
Post Posted: 27-01-2016, 10:10:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Exact asta face lumea cu cei naivi, va manipuleaza. NORMAL ca daca te duci la un medic el o sa-ti prescrie un tratament conventional, ca el cu asta lucreaza. La inceputurile vietii nu era pic de medicament, se murea de pneumonie, te-ai intrebat cum au reusit ceilalti sa supravietuiasca ? Orice boala din lume se trateaza cu fructe si legume, de aia si zice la tv "pentru o viata sanatoasa consumati zilnic fructe si legume" si SPORT. Astea combinate + tratamentul specific pentru boala duce la recuperare completa.


Daca ai cumva presimtirea ca un membru al familiei tale are de gand sa mearga la vot sa voteze PSD, fa o fapta buna si ascunde-i buletinul.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 25-04-2024, 11:06:03
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x