User
Pass
2FA
 
 

Blacklist - Confirmed Genesis Ninjas
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message53511
nseries

[Dumnezeu in devenire]



Status: Offline
(since 08-10-2022 13:11)
Joined: 08 Feb 2012
Posts: 5215, Topics: 114
Location: Miss Ghica

Reputation: 677.7
Votes: 162

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-06-2013, 14:35:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mai sunt playeri straini care joaca pe Genesis. Nu vad de ce as vorbi limba romana cand si ei fac raiduri/comunica precum romanii, doar ca in alta limba. Asta ar fi rasism.
Limba Engleza este cea mai folosita limba la ora actuala, fiind un thread Important nu vad de ce nu as folosi-o si eu.

EN: I'll just use English for all my posts from now on! You can use the Freakz translator policy to understand my EN/RO writings.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Raster

[ACNA]



Status: Offline
(since 02-09-2016 09:51)
Joined: 24 Feb 2011
Posts: 5377, Topics: 210
Location: In my mind palace

Reputation: 765.4
Votes: 81

     
Post Posted: 18-06-2013, 16:49:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E ok asa, te deranjeaza pe tine in mod special daca e in engleza ? Chiar daca nu mai sunt guilde (sau poate sunt) de straini, mai sunt jucatori straini si pe Genesis, nu stiu daca frecventeaza forumul, dar e ok asa.


воронья
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Menion

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-07-2014 19:53)
Joined: 06 Mar 2013
Posts: 54, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 83.9
Votes: 3

 
Post Posted: 18-06-2013, 18:38:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nseries wrote:
Menion wrote:
Menionjr
<HEAVEN>
Screenshot / Armory (of rolls or who took the item):Leader,and, to who he gived the item
Screenshot1
Screenshot2
Screenshot3
Additional Info: I rolled higher and he gived item to someone from hes own guild.
Grommgar http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Grommgarthe beggining of the raid i SAID that everybody will roll for his raid spec.That item is for Enhancement(itemd ID 73585),and from what i saw here:http://tinypic.com/view.php?pic=63ruww&&s=5 you were healer,and durra from my guild was dps(enhancement) and hi also rolled higher than shaeszlol,so he won that item and i gave him that item.


So what you're saying Durra received the item because he is MAIN SPEC. Ok, sorry for the inconvenience! In the next future I'll be more accurate! Thank you.

No problem

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Barnie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 26-04-2020 01:36)
Joined: 04 Feb 2012
Posts: 1822, Topics: 68
Location: Erebor

Reputation: 250.4
Votes: 32

 
Post Posted: 19-06-2013, 22:48:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nseries wrote:
Mai sunt playeri straini care joaca pe Genesis. Nu vad de ce as vorbi limba romana cand si ei fac raiduri/comunica precum romanii, doar ca in alta limba. Asta ar fi rasism.
Limba Engleza este cea mai folosita limba la ora actuala, fiind un thread Important nu vad de ce nu as folosi-o si eu.

EN: I'll just use English for all my posts from now on! You can use the Freakz translator policy to understand my EN/RO writings.


1.Cred ca procentul incultilor e cu mult mai mare decat cel al strainilor pe freakz, deci raman la ideea mea.
2.Nu e engleza cea mai vorbita limba, poate doar ca si limba comuna sau w/e, dar nu, cea mai vorbita e limba mandarina(chineza).
3.Nu stiu ce rasism vezi tu, nu mi se pare rasism sa vorbesti in engleza pe un server(forum->section) roman. Avem si un english zone sa sti, si nu, nu e pentru exodus(doar).


 
Staff message (Raster):
 
Nu mai continua.




Twitch
Vand wow gametime


Last edited by Barnie on 19-06-2013, 22:58:43; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
skyreaker24

[Faraon intergalactic]



Status: Offline
(since 21-01-2023 19:17)
Joined: 09 Nov 2011
Posts: 4193, Topics: 363
Location: timisoara

Reputation: 123.5
Votes: 90

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 19-06-2013, 22:54:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-deleted-

 
Staff message (Raster):
 
+1






Last edited by skyreaker24 on 20-06-2013, 21:48:34; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nseries

[Dumnezeu in devenire]



Status: Offline
(since 08-10-2022 13:11)
Joined: 08 Feb 2012
Posts: 5215, Topics: 114
Location: Miss Ghica

Reputation: 677.7
Votes: 162

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 19-06-2013, 23:06:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Barnie wrote:
1.Cred ca procentul incultilor e cu mult mai mare decat cel al strainilor pe freakz, deci raman la ideea mea.
2.Nu e engleza cea mai vorbita limba, poate doar ca si limba comuna sau w/e, dar nu, cea mai vorbita e limba mandarina(chineza).
3.Nu stiu ce rasism vezi tu, nu mi se pare rasism sa vorbesti in engleza pe un server(forum->section) roman. Avem si un english zone sa sti, si nu, nu e pentru exodus(doar).


E o singura problema pe care tu nu o intelegi. Nu sunt doar romani pe Genesis.
Nu ma intereseaza ce compozitie are serveru Freakz, la ninja topic ai NUMELE SI GUILDA ninjalaului, care le intelege si un african. Celelalte chestii o sa primeasca traducere soon.
Si da, este rasism! Aia vorbesc engleza si noi suntem mai barosani, ne iubim tara si vorbim romana peste tot. Uite asa ne reintoarcem la 1) punct al tau.

@Raster, mesaju de deasupra

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 21-06-2013, 10:57:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nseries wrote:
Barnie wrote:
1.Cred ca procentul incultilor e cu mult mai mare decat cel al strainilor pe freakz, deci raman la ideea mea.
2.Nu e engleza cea mai vorbita limba, poate doar ca si limba comuna sau w/e, dar nu, cea mai vorbita e limba mandarina(chineza).
3.Nu stiu ce rasism vezi tu, nu mi se pare rasism sa vorbesti in engleza pe un server(forum->section) roman. Avem si un english zone sa sti, si nu, nu e pentru exodus(doar).


E o singura problema pe care tu nu o intelegi. Nu sunt doar romani pe Genesis.
Nu ma intereseaza ce compozitie are serveru Freakz, la ninja topic ai NUMELE SI GUILDA ninjalaului, care le intelege si un african. Celelalte chestii o sa primeasca traducere soon.
Si da, este rasism! Aia vorbesc engleza si noi suntem mai barosani, ne iubim tara si vorbim romana peste tot. Uite asa ne reintoarcem la 1) punct al tau.

@Raster, mesaju de deasupra


vezi ca faci offtopic!

Legat de ce spui tu: S-a deschis exodus pentru cei care vor sa vb in alta limba decat limba romana, pentru cei care joaca de afara, pentru toti cei care nu sunt romani (cu alte cuvinte exista o comunitate de straini pe freakz care au aceleasi drepturi ca toti ceilalti playeri) Este interzisa utilizarea limbii romane pentru a evita "conversatiile" aberante (de pe global)de pe genesis.
Genesis este un realm cu majoritatea playerilor vorbitori de limba romana. Aici fiecare vb in ce limba vrea si face ce vrea pe chat, dar pe canalul global sunt interzise cuvintele obscene si insultele la adresa serverului si a gm-ilor.

wow.freakz.ro este un site ROMANESC (este .ro nu?) adresat comunitatii FREAKZ. Proprietarul serverului cat si al site-ului este roman. Majoritatea jucatorilor sunt romani. Faptul ca exista topicuri deschise de playeri in engleza, este posibil pentru ca noi ca romani am adoptat neoficial o limba de circulatie internationala drept a doua limba natala (fiecare pusti stie engleza), iar pe majoritatea jucatorilor de pe server nu intereseaza ca esti tigan, ungur sau rus, atata timp cat stii sa joci.
Rasism inseamna sa persecuti pe cineva in functie de rasa....

ontopic: imi cam miroase a topic dublicate. Ce s-a intamplat cu topicul anterior?


 
Staff message (Raster):
 
Ma simt bine, dar nu te mai iert altadata.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nseries

[Dumnezeu in devenire]



Status: Offline
(since 08-10-2022 13:11)
Joined: 08 Feb 2012
Posts: 5215, Topics: 114
Location: Miss Ghica

Reputation: 677.7
Votes: 162

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 21-06-2013, 11:22:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu iti mai raspund si tie, vad ca sunteti cam superficiali.

Uite-te la toate posts din acest thread. TOATE!

Cand le-ai citit pe toate imi dai mie socoteala pentru ce fac si ce nu.

Repet un lucru: ceea ce voi trebuie sa stiti este doar dumele ninjalauui si guilda din care face parte (asta nu tine cont de limba) si regulile ca sa eviti un ninja (RO+EN)

Nu mai deschideti subiectu.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
dekay

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 14-11-2015 14:14)
Joined: 13 Oct 2011
Posts: 68, Topics: 19
Location: Romania

Reputation: 139.6
Votes: 5

 
Post Posted: 22-06-2013, 15:25:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ninja Name: Ztdk
Faction: Alliance, Night Elf, Death Knight
Screenshot / Armory (of rolls or who took the item): http://imgur.com/a/FVUF1
Additional Info: BH 10 a picat pants din setul de dps pentru paladin, nu era nici un paladin, si a mers pe principiul "primul venit, primul servit" si nu a dat itemul la roll.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nseries

[Dumnezeu in devenire]



Status: Offline
(since 08-10-2022 13:11)
Joined: 08 Feb 2012
Posts: 5215, Topics: 114
Location: Miss Ghica

Reputation: 677.7
Votes: 162

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 22-06-2013, 17:00:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dekay wrote:
Ninja Name: Ztdk
Faction: Alliance, Night Elf, Death Knight
Screenshot / Armory (of rolls or who took the item): http://imgur.com/a/FVUF1
Additional Info: BH 10 a picat pants din setul de dps pentru paladin, nu era nici un paladin, si a mers pe principiul "primul venit, primul servit" si nu a dat itemul la roll.


Nu ai screens necesare pentru a raporta ninjatul. Iti trebuiau screens ca au picat itemele, ca ai dat roll si ai castigat, insa nu ai primit itemul.
Nu ma pot baza doar pe afirmatiil Srry.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
-CSK-

[Account disabled]



Status: Offline
(since 04-01-2014 14:13)
Joined: 19 Dec 2012
Posts: 539, Topics: 34
Location: Romania

Reputation: 42.3
Votes: 18

Post Posted: 26-07-2013, 15:47:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ninja name : Armid
Faction : Horde
SS : ]1[/url] ]2[/url] ]3[/url] ]4[/url] ]5[/url]
Adition Info : Au picat handsurile , eram decat 2 hunteri , 1 le avea si mai eram eu ..am dat roll apoi a inceput sa dea kick la lume , la sfarsit vedeti ca a intrat un hunter in raid , am luat si eu kick si cam atat..

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nseries

[Dumnezeu in devenire]



Status: Offline
(since 08-10-2022 13:11)
Joined: 08 Feb 2012
Posts: 5215, Topics: 114
Location: Miss Ghica

Reputation: 677.7
Votes: 162

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 29-07-2013, 16:58:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Added ^.

Totusi, @Csk, ai hands hc, la ce iti trebuiau pe normal?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
alyn509

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-11-2014 14:23)
Joined: 18 Aug 2012
Posts: 51, Topics: 9
Location: Sibiu

Reputation: 107.9
Votes: 5

   
Post Posted: 29-07-2013, 22:20:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

am o intrebare pt voi?? stiti unde-l doare efectiv pe roman cand e amenintat ca a furat?? fix in "c*r.. ca sa zic pe intelesul tuturor..

Credeti ca o listutza cu cateva caractere care au fost remarcate ca au furat loot din raid ii va potoli?? sau chiar credeti ca va ajuta cu ceva?? Chestia asta e ca si cum ai urla pe strada ca un tigan te-a furat.. ala primul lucru incepe sa se jure ca nu a furat in viata lui si apoi cauta sa te fure din nou..

Mai nou incep sa vad tipi cu set de vicious, aproape fara trinket si cu staff heroic de la Yor.. WTF?? si chiar indrazneste sa faca raid in continuare ca la un anume adica se jura ca il are din raid si ca nu a ninjat niciodata si in fond nu are nici macar un achievement... si apoi.. fraierii care fac raid cu el se trezesc ca da la roll numai 3 iteme in loc de 4, care al 4-lea de fapt "nu a picat".. sa fim seriosi... dati-le ban direct pe IP la astia daca tot au posibilitatea sa isi cumpere deban-ul



BM Hunter PvE Guide

Fury Warrior PvE Guide

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
nseries

[Dumnezeu in devenire]



Status: Offline
(since 08-10-2022 13:11)
Joined: 08 Feb 2012
Posts: 5215, Topics: 114
Location: Miss Ghica

Reputation: 677.7
Votes: 162

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 29-07-2013, 22:27:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da cine a spus ca lista asta e "Dumnezeu pe pamant"?
Pur si simplu este un lucru orientativ care este facut cu rolul de a "micsora" rata ninjatului. Poate ca functioneaza, poate ca nu, insa de ce sa nu facem asta daca avem timpul/rabdarea necesara?
Daca jucatorii chiar folosesc lista asta, sunt fericit. Daca nu, bravo lor. Nu ii forteaza nimeni.

Si cu "ban la ninja", nu cred ca raid leader te-a fortat sa intrii in raidul ala, te-a fortat sa dai dps, sa folosesti scriptul invatat/curent/internet. Deci nu este vina lui in totalitate. Si aici revenim la prima parte, daca playerii ar popula forumu, s-ar uitat la topicurile importante ( ca doar nu sunt puse la misto ) , "samuraii" nu ar mai avea pe cine sa ninjeze.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
AMBosSH

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-10-2013 11:16)
Joined: 06 Jun 2013
Posts: 9, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 47.3
Votes: 3

 
Post Posted: 30-07-2013, 17:06:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ninja Name NUCLEO GUILDA WE PE IN MOONWELS
Faction ALIANCE
Screenshot / Armory (of rolls or who took the item): TOKEN SHOULDERS DRUID am dat roll 100 el a dat 20 si a zis ca nu am vede la master loot sa imi dea si pune FFA de aci se vede ce face:
SS:
http://tinypic.com/view.php?pic=2w3x6jr&s=5
http://i44.tinypic.com/2mzjper.jpg
http://i39.tinypic.com/2zs8ihd.jpg
http://i41.tinypic.com/23iwio3.jpg

Additional Info NINJA GUILD We pee in moonwels !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Zohlomg, 14 November 2014 02:28



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next    


The time now is 26-06-2024, 21:43:53
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x