User
Pass
2FA
 
 

Cross-faction battlegrounds?
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 28, 29, 30  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts

Cross-faction battlegrounds?
Yes
61%
 61%  [ 511 ]
No
38%
 38%  [ 318 ]
Total Votes : 829

Author Message54983
Eqynox

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-03-2015 18:46)
Joined: 18 Jun 2014
Posts: 23, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 47.8
Votes: 1

 
Post Posted: 25-06-2014, 11:24:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu e o solutie . Se strica jocul de tot , plus ca nu mai are nici un farmec.

De ce nu faceti ceva sa stimulati pvp-ul ?
Gen cele mai multe kill-uri intr-o saptamana in BG castiga o piesa din setul Ruthless(sau orice alt reward / titlu ) si nu iei in calcul playerii care au piese din setul Cataclysm . Cel mai mult damage dat in bg-uri sau hk / hd .

Poti sa introduci rated BG's, decat chestia asta . Poate ar fi mult mai fun.

De asemenea poti sa mai scriptezi din BG-urile care mai sunt , nu au fost implementate toate.

Dupa cum vad eu statistica din voturi , formularul o sa iasa pozitiv . Adica , sa se implementeze CFB.
Ganditi-va de 2 ori inainte sa faceti aceasta modificare. Am vazut si am patit si eu de multe ori acele faze cu 40 - 3 , 20 - 0 , 15 - 2 s.a.m.d. dar asta nu e solutia. Mai ganditi-va !

Si ganditi-va si la faptul ca 30 - 40 % din server (ce reiese din acel formular ) (care voteaza NU ) nu vor mai intra in BG's . De ce? Pentru ca nu sunt de acord cu ideea asta . Nu vor accepta aceasta modificare . Unde se ajunge ?



@Magge > mai jos . Mare dreptate !


--------------------------------------------------------------------------------------------



Last edited by Eqynox on 25-06-2014, 11:31:53; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Magge
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 13-06-2015 21:21)
Joined: 04 May 2013
Posts: 434, Topics: 18
Location: Bucuresti

Reputation: 207.4
Votes: 20

   
Post Posted: 25-06-2014, 11:25:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hai sa facem si cross-faction PVE.. Sa facem cu totii un Dragon Soul.
Hai sa facem si questurile din Tol Barad impreuna, sa nu ne mai omoram aiurea -.

Din ce spunea cineva in topicul asta rezulta ca Alliance>Horde...Atunci lasati sa se bata 7-10 sau 10-15, ei compenseaza prin potere si valoare.
Pai situatia e simpla, fac 2 premade-uri cu guilda, picam unul contra celuilalt in team-uri separate si sa vezi atunci farm de achievements in BG-uri si farm de Creepjackers. Sa vedeti atunci cum pun baietii sa stea afk sau sa se plimbe prin colturile hartii ca sa batem la 0 sa facem achieve. Am dat doar un exemplu.

E ok ideea. Achievement trade.

Mie unu mi se pare ca se merge prea departe cu ideea Cross-faction. Daca vreti balans, oferiti niste bonusuri celor de la hoarda care vor sa se duca la alianta. Transfer gratuit, alegerea clasei gratuita. Ca altfel lucrurile vor degenera...

Singurele avantaje ar fi ca nu mai stai in queue mult si poti intra mai rapid, astfel poti face Honor points mai usor, mai repede. Dar vor exista si dezavantaje pe partea cealalta.
Daca farmarea de HK a mers acum ceva timp (Ex:Drputricide 170,000 HK, se stie cum le-a facut), acum va fi o alta varianta..




I should not be woken, I'm the walking dead but I'm just a talking head, a zombie floating
But I got your mom deep throating

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
DeathinsideDK

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-08-2014 10:29)
Joined: 10 Apr 2014
Posts: 13, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 55.4
Votes: 2

 
Post Posted: 25-06-2014, 11:31:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca ar fi Cross-Faction in bg nu ar mai exista alii si horde pt ca in bg se bate horde vs alianta deci nu ar mai exista ! Nu e logic sa se bate horde vs horde sau alianta vs alianta ! Eu votez NU!!!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catpro

[Rank Uno]



Status: Offline
(since 30-06-2020 19:31)
Joined: 31 Jul 2012
Posts: 17, Topics: 1
Location: Ukraine

Reputation: 319.6
Votes: 9

 
Post Posted: 25-06-2014, 11:40:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Fat "+" for RDF and Raids but not sure about bgs.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
exeduss666

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-05-2018 08:05)
Joined: 12 Jan 2014
Posts: 8, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 34.8
Votes: 4

 
Post Posted: 25-06-2014, 11:40:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Magge wrote:

Mie unu mi se pare ca se merge prea departe cu ideea Cross-faction. Daca vreti balans, oferiti niste bonusuri celor de la hoarda care vor sa se duca la alianta. Transfer gratuit, alegerea clasei gratuita. Ca altfel lucrurile vor degenera...


Asta ar fi misto , in rest mi se pare o tampenie ideea de Cross-faction in bg-uri...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 25-06-2014, 11:42:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Magge deja alianta este peste hoarda ca numar....nu vad asta sa fie motiv


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shadowy

[Creep]



Status: Offline
(since 02-09-2017 16:49)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 532, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 75.1
Votes: 40

Post Posted: 25-06-2014, 11:44:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

it's pathetic how all these "newbs" vote for NO because alliance vs horde. You do realise that rated battlegrounds are not faction vs faction, right?
Most of the players who voted NO are those types of guys who are following one guy while they are 10 just because that one guy is from another faction.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
weitrem

[Eeny meeny miny moe]



Status: Offline
(since 22-08-2019 20:51)
Joined: 10 Jul 2011
Posts: 138, Topics: 36
Location: Romania

Reputation: 188.6
Votes: 12

 
Post Posted: 25-06-2014, 11:45:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ro: Hai sa zicem ca pentru pve, e ok, timpul de asteptare al raidurilor/dungeons e mai mic, dar idea pentru bgs cam strica pvp-ul, ally si horde ar trebui sa fie rivale, nu un faction sa dea carry la celalalt in bgs
En: Let's say that for pve it's ok, the waiting time for raids/ dungeons is smaller, but this idea for bgs is ruining the pvp, ally and horde suppose to be against each other in bgs



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Magge
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 13-06-2015 21:21)
Joined: 04 May 2013
Posts: 434, Topics: 18
Location: Bucuresti

Reputation: 207.4
Votes: 20

   
Post Posted: 25-06-2014, 11:46:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai sa fie peste in cadrul celor care fac bg-uri. La asta ma refeream. Dar e greu sa cataloghezi categoria de la Hoarda care s-ar muta la Ally pentru Bg-uri.



I should not be woken, I'm the walking dead but I'm just a talking head, a zombie floating
But I got your mom deep throating

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 25-06-2014, 11:48:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu am char la hoarda si la alianta ,astept la fel de mult deci -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Samycarlos

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-02-2019 19:19)
Joined: 16 Jan 2014
Posts: 3, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 42.2
Votes: 1

 
Post Posted: 25-06-2014, 11:53:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu se merita, adica BG-urile asa sunt facut sa fie Alliance vs Horde, daca ar fi Alliance vs Alliance sau Horde vs Horde n-ar avea sens si in plus nu patesti nimic daca astepti 5-10 minute in que.
La arene e alt ceva, sunt in echipa 2 playeri de aceeasi factiune, cum ar fi Alliance+Alliance vs. Horde+Horde, Alliance+Aliance vs. Aliance+Alliance sau Horde+Horde vs Horde+Horde.Daca ar fi Horde+Alliance vs Horde+Alliance s-ar strica logica PvP-ului

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Samycarlos

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-02-2019 19:19)
Joined: 16 Jan 2014
Posts: 3, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 42.2
Votes: 1

 
Post Posted: 25-06-2014, 11:53:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu se merita, adica BG-urile asa sunt facut sa fie Alliance vs Horde, daca ar fi Alliance vs Alliance sau Horde vs Horde n-ar avea sens si in plus nu patesti nimic daca astepti 5-10 minute in que.
La arene e alt ceva, sunt in echipa 2 playeri de aceeasi factiune, cum ar fi Alliance+Alliance vs. Horde+Horde, Alliance+Aliance vs. Aliance+Alliance sau Horde+Horde vs Horde+Horde.Daca ar fi Horde+Alliance vs Horde+Alliance s-ar strica logica PvP-ului

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
InsanePain

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-07-2014 19:56)
Joined: 16 Nov 2013
Posts: 13, Topics: 1
Location: Peste tat'

Reputation: 51.5
Votes: 1

Post Posted: 25-06-2014, 11:54:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aseara am votat Da in graba...
Pana la urma intradevar suna "***-up"... E adevarat daca ai chef sa fugaresti low-gearati si sa nenorocesti cativa nefericiti dintr-un bladestorm... well premade.
S-a mai zis undeva in topicu` asta, nu prea putem stii pana nu vedem cum e.
Ex: Intra ally cu premade cat timp fac bg sa-mi gearez magul...
Imi iau un burst de la un pala full cata cu gurthalak... mai am chef?
Intru pe dk blood full pvp pentru ca sunt "Pro" wtf... Dar daca e cu mine in team mai intru cu dk? Nu doar ca il vanez pe palacu` ala de exemplu dar cine stie de cati nefericiti dau care erau in aceeasi situatie ca mine cu mag-ul...
Pana la urma, in ce consta si sistemul de achiv?
Un ally la H in bg omoara 2 in warsong flag room... Ia achiv ca a in ally flag room?
Din moment ce acest topic a fost deschis banuiesc ca Gm s-au gandit la toate posibilitatiile si s-au pregatiti sa scripteze mult si bine...





"In the land of the killers, a sinner`s mind is a sanctum."
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 3 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 25-06-2014, 11:54:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Rainek wrote:
Instead of making partial solutions, maybe let's think about merging genesis and exodus ?


This is also something we are taking very seriously into consideration. We've been talking on-and-on about this in the past weeks. There are SHITLOADS of advantages and SHITLODS of downsides. We've gotta figure out which SHITLOAD is bigger.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
CbR*
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-12-2015 23:12)
Joined: 07 Feb 2011
Posts: 7663, Topics: 165
Location: Kyoto

Reputation: 139.9
Votes: 432

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 25-06-2014, 11:56:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

blades wrote:
Astia care spuneti ca nu va fi nimic challenging daca ma uit la profilele voastre vad numai chars H si probabil maj. bg-urilor pe care le faceti sunt in premade.Va poftesc sa incercati niste bg's din perspectiva aliantei.....ah stati ca ia-ti vazut si voi cum crapa un ally de sta saracu' numai la gy.Normal ca ati votat cu "nu" ca doar nu vreti ca saracul ala care statea la gy acum sa se mute in team-ul vostru.Chestia asta ar aduce un mare balans in pvp.Prefer sa-mi vad "fratiorii" de la H in team decat "chestiute" de la ally.Se strica esenta jocului?Macar de a-ti face role-playing adevarat nu mesaje date pe /yell bagate in macros marindu-va e-peen-ul.Unu' spunea ca daca vede H in bg da leave.Normal ca da leave ca stie ca H il distruge.


Fa-ti character la H sau cautati un guild PVP capabil de premade si asta e... -

Oricum, is curios ce o sa iese cu cross-faction bg's.


[quote="DaNy."]Am trimis mesaj privat lui nr913 gresit .. normal trebuia sa ajunga la idiotu de Gugal. Dosent Matter[/quote]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Zohlomg, 08 July 2014 00:08



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 28, 29, 30  Next    


The time now is 08-05-2024, 13:40:58
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x