User
Pass
2FA
 
 

Event g v g
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other
Author Message5192
kakarotxz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-01-2017 11:52)
Joined: 05 Feb 2011
Posts: 96, Topics: 14
Location: Romania

Reputation: 101
Votes: 10

 
Post Posted: 19-10-2015, 23:22:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shocker wrote:
Se vrea event cu multi playeri, nu doar cu cateva guilde. O sa ne gandim si incercam sa il facem, in 1-2 zile postam ceva info concrete



Pai in primul rand ca sa ai event PVP cu multi playeri trebuie sa existe Playeri care fac PVP, ceea ce pe freakz nu gasesti decat vreo 50 / 2000, deci teoretic ar trebui sa va ganditi cum sa corupeti lumea sa faca mai mult PVP !


Ca sã-þi pierzi capul, trebuie sã-l ai.
0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nayty

[The Ashbringer]



Status: Offline
(since 30-09-2018 12:02)
Joined: 19 Oct 2011
Posts: 978, Topics: 121
Location: Romania

Reputation: 343.8
Votes: 51

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 19-10-2015, 23:27:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca ei nu vor sa faca pvp nu mai bn ii fortam cu world pvp on? Poate asa se trezeste si hoarda sa creeze niste guilde pvp mai bunicele.Cat despre event chiar ar trebui sa aiba loc deoarece oamenii s-au pregatit doar ca au tinut echipele secrete ca sa nu se stie cine joaca.


1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Njurax

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-06-2017 16:45)
Joined: 18 Jun 2015
Posts: 148, Topics: 17
Location: Romania

Reputation: 57.1
Votes: 17

 
Post Posted: 20-10-2015, 00:33:12 [Bad post] | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Staff

Anulare Event? Pe bune?!
OAMENI BUNI, NU SE FACE ASA CEVA! L-AI ANUNTAT, IL TII.

Daca e succes, toate bune, daca e fail, asta e, dar nu anulezi un event global pentru care ati creat atata agitatie, efectiv nu-l anulezi!
Miscare de mare amatorism. In loc sa va folositi de oportunitati, voi va puneti singuri piedici, fabulos ...
Va e frica ca nu va fi de nota 10? Si ce daca? Si cu 5 se trece, stati linistiti.

Ia nu faceti prostii acum, saptamana asta lasati event, ce iese, iese, peste o saptamana sau 2 saptamani, faceti altceva si tot asa.
Nebunie totala, va las singuri cateva ore... si uite la ce se ajunge.
Asta era singurul event demn de remarcat in ultimele 3 luni, si voi vreti sa il anulati?!
Credeti ca asa se atrag jucatori noi, mai ales de PvP ?

===================
*Sugestie:
Pe viitor, daca vreti sa nu mai fie probleme de genul, puneti termen limita la inscrieri, faceti regulile in asa fel incat sa va avantajeze si sa puteti fi in control.
Te gandesti dinainte, ce probleme de organizare as putea intampina? aia, aia, aia, ok, ce reguli pun sa le evit?
===================

V-ati dat singuri cu stangu' in dreptu' la faza asta, pentru ca nu v-ati gandit la implicatii, dinainte sa anuntati. Un event bun, nu se organizeaza pe fuga.
Asa se intampla daca nu aveti un GM care sa fie activ in joc, pe server, sa intrebe in stanga-dreapta, sa se intereseze de situatie.
Eventul asta GvG a creat atata agitatie si orgolii, incat au venit oameni de pe alte servere si de pe retail ca sa participe.
S-au facut migrari din unele guilde in altele, strategii, pregatiri in BG, si voi vreti sa anulati eventul ... Doamne ma fereste!




0 3
  
Back to top
View user's profile Send private message
frid@y

[shamaniancutotemqtro]



Status: Offline
(since 13-06-2020 22:18)
Joined: 02 Jul 2012
Posts: 2161, Topics: 322
Location: Buzau Totem

Reputation: 22.6
Votes: 125

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 20-10-2015, 09:40:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Njurax sunt total de acord cu ce ai spus dar cum s-a mai spus,nu are cine sa organizeze.Nu are rost sã ne plângem ca nu se face x sau nu se repara y atât timp cât sunt doar câțiva oameni.Daca am incerca toți sa ajutãm (bug report,propuneri events'n'shit) lucrurile ar merge foarte bine.Un exemplu bun a fost topicul fãcut de Njurax pentru revitalizare pvp.


Music





0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Njurax

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-06-2017 16:45)
Joined: 18 Jun 2015
Posts: 148, Topics: 17
Location: Romania

Reputation: 57.1
Votes: 17

 
Post Posted: 20-10-2015, 10:04:26 [Bad post] | Translate post to: ... (Click for more languages)

frid@y wrote:
@Njurax sunt total de acord cu ce ai spus dar cum s-a mai spus,nu are cine sa organizeze.Nu are rost sã ne plângem ca nu se face x sau nu se repara y atât timp cât sunt doar câțiva oameni.Daca am incerca toți sa ajutãm (bug report,propuneri events'n'shit) lucrurile ar merge foarte bine.Un exemplu bun a fost topicul fãcut de Njurax pentru revitalizare pvp.

Frate, nu-i vorba ca nu e cine sa organizeze, e vorba de lipsa de interes.
Daca nu ai destui oameni, mai aduci oameni, daca nu poti singur, ceri ajutor.
Nu te poti astepta ca toti oamenii pe care ii aduci sa fie buni, unii sunt slabi, altii prosti, dar gasesti si buni. In timp iti faci echipa.
Dar daca nu incerci macar, ci ramai blocat la cateva persoane din trecut, n-ai cum.

Nu la asta am intentionat sa ajung in ceea ce am scris in postul de mai sus, ci la faptul ca nu e deloc normal sa anulezi eventuri majore, asa pe o simpla banuiala.
Dupa, nu ma plang ca nu se face x sau nu se repara y, ma plang ca nu se iau decizii bune.
Suntem multi care incercam sa ajutam, dar nu prea suntem bagati in seama, pentru ca multi, nu prea stim ce vorbim. A fost si cazul meu, cand fara sa ma informez am facut un ban report de toata jalea, asta e, mai gresim.

Voi comunitatea, trebuie sa intelegeti, ca degeaba incercati sa ajutati, daca dupa va comportati ca niste pustani de 15 ani, va faceti flame reciproc, nu dati dovada de seriozitate si asa mai departe.
Sunt ferm convins, ca ar fi mai multi semi-GMs ca si dreadblade, poate chiar 1 din fiecare clasa, daca avea staffu o persoana matura si competenta pe care sa o aleaga.
Si sunt convins ca sunt dintre voi, care ar putea fi maturi si competenti, dar, ori nu va dati interesul destul, ori va comportati ca niste infantili.

Si totusi, sa zicem ca ati trecut testele, ati ajuns GMs. Cand primiti putere, ce faceti?! O folositi in moduri in care nu ar trebui.




1 2
  
Back to top
View user's profile Send private message
NoNameGlad

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-11-2019 18:02)
Joined: 17 Dec 2013
Posts: 357, Topics: 44
Location: Romania

Reputation: 201.2
Votes: 25

 
Post Posted: 20-10-2015, 11:12:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Go with the 3v3 tournament.


0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bestialftw

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-04-2016 09:36)
Joined: 07 May 2014
Posts: 106, Topics: 21
Location: Buftea

Reputation: 12.4
Votes: 27

     
Post Posted: 20-10-2015, 13:13:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

NoNameGlad wrote:
Go with the 3v3 tournament.


Iar esti ratat ?





4 1
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 20-10-2015, 13:54:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^ -

Turbati mai sunteti.



0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Abis
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-10-2015 08:19)
Joined: 30 Jul 2015
Posts: 1405, Topics: 34
Location: Clinica de reabilitare psihiatrica

Reputation: 87.4
Votes: 93

Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 20-10-2015, 13:55:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eu i-am dat like ^ -


0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Vvtf

[Exploiter]



Status: Offline
(since 01-06-2019 22:57)
Joined: 20 Mar 2014
Posts: 671, Topics: 188
Location: Romania

Reputation: 392.2
Votes: 86

 
Post Posted: 20-10-2015, 13:57:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dati drumu la HnS Event!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 20-10-2015, 14:34:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Drame de cacat ca de obicei. Am discutat cu mihai si am citit si topicul de event https://forum.wow-freakz.com/PvP-Event-Battlegrounds-between-Guilds-3rd-Edition-t388110.html .
Unde vedeti voi ca s-a inscris lumea? UN SINGUR GUILD S-A INSCRIS. Pur si simplu NU VA INTELEG, ce o tot dati cu "ne-am pregatit pentru event" / "vai event anulat staff de cacat" cand NICI MACAR NU V-ATI INSCRIS? Mi-a aratat si PM-urile, nu era nimic concret. Data viitoare cand se anunta event sa va inscrieti daca vreti sa se tina, altfel cum v-ati fi asteptat sa se pregateasca eventul?

Am discutat cu el si a zis ca e dispus sa il tina DACA VA INSCRIETI IN TOPIC, lasati idioteniile cu "nu vreau sa se stie ca participam/cu cine participam". Am redeschis topicul, vorbiti-va toate guildele intre voi si postati rapid ca va inscrieti. Daca chiar o tineti cu faza aia ca nu vreti sa stie altii cu ce membri participati atunci macar postati in topic guild name-ul si ii dati mesaj privat lui mihai cu restul informatiilor


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Shocker, 20 October 2015 12:34



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 28-04-2024, 17:53:04
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x