User
Pass
2FA
 
 

[FIXED] [Frost Mage] High Damage + dovezi/formule by Shay.
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message14135
BritR

[UN-UNDEFEATABLE]



Status: Offline
(since 09-02-2015 12:53)
Joined: 31 Mar 2011
Posts: 460, Topics: 35
Location: Romania

Reputation: 75
Votes: 9

 
Post Posted: 09-10-2011, 19:53:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1 more thing, here dmg calculator http://ragial.com/mdamage/ bagati stats si vedeti cat o sa dati dmg non crit si crit, scadeti rezi si va iese valoarea aproximativa, daca se invarte in jur la alea e bine, daca nu nu
puteti baga cat sp vreti, cu trinkete procuite etc, zicea unu ca trb 20k sp sa dai 40k crit, asta arata ca doar 10k, care o fii mintind?


herad wrote:

@offtopic : mi-a zis zohlong ala pe PM ca ma voie sa scriu colorat cand vreua sa EVIDENTIEZ ceva .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BoogieNxx

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-10-2013 22:27)
Joined: 10 Apr 2011
Posts: 32, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 118.2
Votes: 2

Post Posted: 09-10-2011, 22:00:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BritR wrote:
1 more thing, here dmg calculator http://ragial.com/mdamage/ bagati stats si vedeti cat o sa dati dmg non crit si crit, scadeti rezi si va iese valoarea aproximativa, daca se invarte in jur la alea e bine, daca nu nu
puteti baga cat sp vreti, cu trinkete procuite etc, zicea unu ca trb 20k sp sa dai 40k crit, asta arata ca doar 10k, care o fii mintind?



Nu stiu cat de mult minte asta postat de tine, dat fiind faptul ca iti arata direct numarul final, fara metoda de calcul, dar primul minte grav. E pe atat de prost facut cat e de irelevant.

E irelevant pentru ca numerele de acolo sunt batute in cuie, ceea ce nu se va intampla aproape niciodata intr-un PvP encounter, si lasand deoparte procuri, buffuri, debuffuri, ma refer in special la Mastery. In calculul ala e luat in considerare doar base mastery, ca si cum ai avea 0 in rest. Deci probabil ca ti-ar trebui 20k spellpower (daca calculul ar fi corect) in cazul in care ai avea +0 mastery (doar base). Si sa fim seriosi, aratati-l pe ala care face PvP cu 0 mastery si da Ice Lance-uri de 30-40k. Cu cat creste mastery, cu atat scade numarul necesar de spell power.

Si in al doilea rand e prost facut pentru ca nu e calculat bine acel 2x multiplier against frozen targets de la Ice Lance. E pur si simplu adaugat in calcul, insa spre deosebire de Mastery bonus si FoF bonus (si altele) ala nu e aditiv, ci se adauga abia dupa ce ai pus toate celelalte bonusuri. Multiplierul nu se raporteaza la 100% initial Ice Lance damage, ci la damage-ul total modificat de alte bonusuri.



Postam matematici frumoase scrise de altii, dar e greu sa gandim cu capul nostru.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BritR

[UN-UNDEFEATABLE]



Status: Offline
(since 09-02-2015 12:53)
Joined: 31 Mar 2011
Posts: 460, Topics: 35
Location: Romania

Reputation: 75
Votes: 9

 
Post Posted: 09-10-2011, 22:09:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dude, e postat pe arenajunkies, site care se ocupa special cu asta, cel mai renumit in materie de pvp, cumsa minta? acolo iti introduci statsurile si ala iti calculeaza dmgu, easy dude.

herad wrote:

@offtopic : mi-a zis zohlong ala pe PM ca ma voie sa scriu colorat cand vreua sa EVIDENTIEZ ceva .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BoogieNxx

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-10-2013 22:27)
Joined: 10 Apr 2011
Posts: 32, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 118.2
Votes: 2

Post Posted: 09-10-2011, 22:25:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BritR wrote:
dude, e postat pe arenajunkies, site care se ocupa special cu asta, cel mai renumit in materie de pvp, cumsa minta? acolo iti introduci statsurile si ala iti calculeaza dmgu, easy dude.



Ma omule, eu nu de ala ma luam. Eu vorbeam de ala cu 20k spell power pt 40k crit, postat mai la inceput. Ala postat de tine pare credibil.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sheep

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-10-2013 11:43)
Joined: 30 Aug 2011
Posts: 105, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 134.4
Votes: 4

 
Post Posted: 10-10-2011, 10:44:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shay, formulele tale sunt gresite :

http://www.arenajunkies.com/topic/207362-mage-pvp-calculators/

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shay

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-12-2013 22:13)
Joined: 19 Sep 2011
Posts: 307, Topics: 42
Location: Europe

Reputation: 124.6
Votes: 7

 
Post Posted: 10-10-2011, 11:10:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sheep wrote:
Shay, formulele tale sunt gresite :

http://www.arenajunkies.com/topic/207362-mage-pvp-calculators/


M-am lasat de discutia asta pana se reduce mastery si nu mai primesc mages FoF din faptul ca arunca cu un critter in tine. Btw, pvp mage calculator e facut in 4.1, deci tb scazut 10% damage din ce scrie acolo.
Quote:
[Fingers of Frost] bonus damage applied to [Ice Lance] has been increased to 25%, up from 15%.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sheep

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-10-2013 11:43)
Joined: 30 Aug 2011
Posts: 105, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 134.4
Votes: 4

 
Post Posted: 10-10-2011, 11:52:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shay wrote:
Btw, pvp mage calculator e facut in 4.1, deci tb scazut 10% damage din ce scrie acolo.
Quote:
[Fingers of Frost] bonus damage applied to [Ice Lance] has been increased to 25%, up from 15%.


Chiar si asa dmg pe care il vad eu este destul de apropiat cu cifrele de acolo . Ramane de vazut cum o sa fie - 6 mastery .

Ice Lance va fi buffed , ca sa vezi... -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Whysomad
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 10-10-2011 23:20)
Joined: 29 Sep 2011
Posts: 93, Topics: 16
Location: Italy

Reputation: 57.9
Votes: 4

Post Posted: 10-10-2011, 17:03:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da uitate aici dmg cu icelance buffed.
https://youtube.com/watch?v=18OMwkhv5bU:


Asta da la best gear 20k max dmg cu icelance cu procs, fara da 16k si 20k fbolt. Aici dai mai mult cu icelance decat cu fbolt.
In afara de nova de la pet, omu ala are 2,3 procuri de fof si 2,3 de ffire in 3 minute. E ceva foarte suspect cu procurile de la mag pe freakz. Spamezi icelance si iti intra nonstop instante+fof. Te bate gcdu ca mage, iti fac proc unele peste altele.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BritR

[UN-UNDEFEATABLE]



Status: Offline
(since 09-02-2015 12:53)
Joined: 31 Mar 2011
Posts: 460, Topics: 35
Location: Romania

Reputation: 75
Votes: 9

 
Post Posted: 10-10-2011, 17:17:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

honourless, asta e pe alt patch 100%, vicious gladiator title sa dat dupa 4.2, noi suntem pe 4.0.6, sau schimbat multe intretimp, atat ca gear cat si ca spelluri, coeficienti etc.
ala da chiar spre sfarsit 20k non proc, cu procuri dadea 30k (daca ar avea 2 trinkete pve, si enchantu weapojn procuit si ench back-asta in caz ca esti human)


herad wrote:

@offtopic : mi-a zis zohlong ala pe PM ca ma voie sa scriu colorat cand vreua sa EVIDENTIEZ ceva .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Whysomad
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 10-10-2011 23:20)
Joined: 29 Sep 2011
Posts: 93, Topics: 16
Location: Italy

Reputation: 57.9
Votes: 4

Post Posted: 10-10-2011, 17:28:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Asta era si ideea (mane) pe patch urmator a fost buffat dmg la icelance cu 10%.
A da si sa nu uitam de partea asta:
Whysomad wrote:
In afara de nova de la pet, omu ala are 2,3 procuri de fof si 2,3 de ffire in 3 minute. E ceva foarte suspect cu procurile de la mag pe freakz. Spamezi icelance si iti intra nonstop instante+fof. Te bate gcdu ca mage, iti fac proc unele peste altele.


-




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sheep

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-10-2013 11:43)
Joined: 30 Aug 2011
Posts: 105, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 134.4
Votes: 4

 
Post Posted: 10-10-2011, 18:44:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Whysomad wrote:
Asta da la best gear 20k max dmg cu icelance cu procs, fara da 16k si 20k fbolt. Aici dai mai mult cu icelance decat cu fbolt.
In afara de nova de la pet, omu ala are 2,3 procuri de fof si 2,3 de ffire in 3 minute. E ceva foarte suspect cu procurile de la mag pe freakz. Spamezi icelance si iti intra nonstop instante+fof. Te bate gcdu ca mage, iti fac proc unele peste altele.


Da , da dmg la best gear PE best gear + Soul link (probabil si glyph)

Nu te mai deranja cu exagerarile si ignoranta, mai mult strici decat ajuti aici . Am numarat eu procurile pentru tine daca tie ti-a fost lene , au fost 11 FoF si 4-5 Brain freeze in exact 2 minute de combat cu Los si Cc gameplay.
Nu spamezi Ice lance si iti intra non stop instante , FoF nu ia proc de pe Icelance si Brain Freeze nu ia proc de pe Ffb.

Vrei sa testezi dmg, cauta-ma in joc si testam, asta la best gear ; dar probabil preferi sa ramai la parerea ta , ca deh... e mai buna. Sau poate testam putin si un Boomkin dmg la gear decent daca tot suntem acolo.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BoogieNxx

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-10-2013 22:27)
Joined: 10 Apr 2011
Posts: 32, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 118.2
Votes: 2

Post Posted: 10-10-2011, 21:56:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Whysomad wrote:

Asta da la best gear 20k max dmg cu icelance cu procs, fara da 16k si 20k fbolt. Aici dai mai mult cu icelance decat cu fbolt.
In afara de nova de la pet, omu ala are 2,3 procuri de fof si 2,3 de ffire in 3 minute. E ceva foarte suspect cu procurile de la mag pe freakz. Spamezi icelance si iti intra nonstop instante+fof. Te bate gcdu ca mage, iti fac proc unele peste altele.


Normal ca dai mai mult cu icelance decat cu fbolt, Ice Lance e facut sa il dai cand targetul e frozen/ai FoF pe tine; cand dai fbolt nu prea tii cont de asta.
Si e ceva foarte suspect doar in mintea ta, nu stiu unde ai vazut tu mage sa spameze Ice Lance si sa "ii intre nonstop instante+fof". Probabil asa ai conceput tu intr-un nerd rage cand ai luat bataie de la vreun mage. Sa fim seriosi, din tot topicul asta de 5 pagini, nici macar o pagina nu strangi de posturi serioase, numa' pamfleturi.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Whysomad
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 10-10-2011 23:20)
Joined: 29 Sep 2011
Posts: 93, Topics: 16
Location: Italy

Reputation: 57.9
Votes: 4

Post Posted: 10-10-2011, 22:06:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BoogieNxx wrote:
Nu stiu unde ai vazut tu mage sa spameze Ice Lance si sa "ii intre nonstop instante+fof". Probabil asa ai conceput tu intr-un nerd rage cand ai luat bataie de la vreun mage.

Go la bug report daca eu imi "imaginez" prostii si astept QQ acolo.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BoogieNxx

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-10-2013 22:27)
Joined: 10 Apr 2011
Posts: 32, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 118.2
Votes: 2

Post Posted: 10-10-2011, 23:38:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Whysomad wrote:
BoogieNxx wrote:
Nu stiu unde ai vazut tu mage sa spameze Ice Lance si sa "ii intre nonstop instante+fof". Probabil asa ai conceput tu intr-un nerd rage cand ai luat bataie de la vreun mage.

Go la bug report daca eu imi "imaginez" prostii si astept QQ acolo.



Vad ca tot o tii pe a ta si tare. Fa-ti un mag si da Ice Lance-uri pana o iei razna, si daca procuieste o singura data FoF sau BF eu imi sterg contu'.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Whysomad
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 10-10-2011 23:20)
Joined: 29 Sep 2011
Posts: 93, Topics: 16
Location: Italy

Reputation: 57.9
Votes: 4

Post Posted: 10-10-2011, 23:43:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BoogieNxx wrote:
Vad ca tot o tii pe a ta si tare. Fa-ti un mag si da Ice Lance-uri pana o iei razna, si daca procuieste o singura data FoF sau BF eu imi sterg contu'.

Esti invitatul meu sa il stergi



PS: Sper ca o faci in seara asta.... iar daca esti prea slab sa o faci, te rog nu mai posta nimic la bug report.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Shocker, 14 October 2011 20:17



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next    


The time now is 14-05-2024, 18:45:05
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x