User
Pass
2FA
 
 

[FIXED] [warr] SLAM BUGGED
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message41306
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 16-05-2012, 07:55:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si sa stii ca asa e, multi wari bloodthirsty dau mai DIVIN decat dau altii full vicious. -


,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Naturezftw

[zonic]



Status: Offline
(since 19-08-2018 21:47)
Joined: 31 Mar 2012
Posts: 542, Topics: 64
Location: Romania

Reputation: 390.4
Votes: 27

 
Post Posted: 16-05-2012, 08:01:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

durham wrote:
slam damage NU este buguit..... L0L
conform testelor facute damage-ul este foarte mic la "SLAM"

ARMA: http://www.wowhead.com/item=62473
WEAPON DAMAGE: 5110 - 6685
SLAM CRIT: 74451
POZA: http://i.imgur.com/gXXRP.jpg


ARMA: http://www.wowhead.com/item=64377
WEAPON DAMAGE: 5400 - 7177
SLAM CRIT: 69373
POZA: http://i.imgur.com/lqvJw.jpg

cu cat speedul la arma creste si cu cat weapon damage este mai mare cu atat scade mai MULT acest "SLAM" damage
deci in concluzie bugul de la slam avantajeaza numai pe cei low gear si cu arma ilvl mic.

nu avem dc.sa ne facem griji in viitoarele patchuri (cu cat armele si gearul devine mai puternic) "SLAM" damage va ajunge la normal.


Ma omule tu te auzi ce spui?! taci si nu te mai baga in seama aiurea...adu calcule/dovezi ca ssurile alea nu dovedesc nimik...
Pana atunci FIX this plz ca deja m-am saturat sa iau 40k pe 4k resil



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
durham

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-02-2021 14:50)
Joined: 01 Feb 2012
Posts: 160, Topics: 26
Location: Romania

Reputation: 57.6
Votes: 9

 
Post Posted: 16-05-2012, 10:40:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Naturezftw wrote:

Ma omule tu te auzi ce spui?! taci si nu te mai baga in seama aiurea...adu calcule/dovezi ca ssurile alea nu dovedesc nimik...
Pana atunci FIX this plz ca deja m-am saturat sa iau 40k pe 4k resil


ma omule tu vezi ce scri ?!!!
o sa-ti fac o traducere sa intelegi si tu.....

1. eram sarcastic (e si normal sa te simti frustrat cand vezi sute de warriors care habar nu au de propria clasa cum isi dau cu parerea)
2. nu e nevoie de calcule si dovezi pentru ca e la mintea cocosului si se vede din avion cat de buguit este slamul (nu exista nici un server in lume unde slamul da 70k crit damage la statsurile mele de kakat) si pe retail daca te duci acum cu gearul meu nu treci de 15-20k crit ever.
3.atunci cand weapon damage creste................. scade slam damage deci e logic ca formula aplicata pe server este "praf" nu-i de mirare ca este asa de praf...... atata timp cand "oameni" de genul tamaie , lonn si alte sute de keyturneri/clikeri/backpedalari isi dau cu parerea si fac calcule..normal ca-l dezinformeaza si-l zapacesc pe sokeru de saracu om nu mai stie ce sa faca sa linisteasca turma asta de agitati........
.......sa fim seriosi ca nu poti lucra linistit cand sunt sute de warriors(zeci dintre ei au donat pt.arma sau gear si habar nu au ce fac toate abilitatile la warrior dar isi dau cu parerea de parca au ani de /played) ........ plang pe forum si ei habar nu au sa de un intervene sau un focus/cc.

p.s. bravo lor ca au donat si eu am donat in lk nu asta este problema, problema este ca dezinformeaza si fac posturi/calcule aiurea si se ajunge la ce este azi warriorul pe server lejer dai 30-40k crit pe 3.6k resil.....


uite cat da un warrior full pvp gear patch 4.1 same gear ca in 4.0.6 full vici si arma tier 2 - si nu spuneti ca 8% nerf la weapon damage face diferenta dintre 10-15k crit si 40k crit cum e la noi pe server

https://youtube.com/watch?v=14CfXuvs0Oc:



si uite cat da un warrior pe freakz cu gear de tot rahatu cu arma de kakat luata pe reputatie (full blues) pe 4k resil


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Phixelzilla

[ONLY HUMAN]



Status: Offline
(since 26-10-2018 19:46)
Joined: 06 Dec 2011
Posts: 2327, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 146.2
Votes: 53

 
Post Posted: 16-05-2012, 11:34:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

durham wrote:
uite cat da un warrior full pvp gear patch 4.1 same gear ca in 4.0.6 full vici si arma tier 2
- si nu spuneti ca 8% nerf la weapon damage face diferenta dintre 10-15k crit si 40k crit cum e la noi pe server

https://youtube.com/watch?v=14CfXuvs0Oc:



si uite cat da un warrior pe freakz cu gear de tot rahatu cu arma de kakat luata pe reputatie (full blues) pe 4k resil



Hai zi "zau" cu limba scoasa.

In primul rand, tu chiar crezi ca o musca cineva pe aia ca damage-ul ala e dat pe dummy cu 4k resil? Eu de pe warriorul meu am dat 35 k crit maxim cu full procs + colossus si imi vii tu sa imi zici ca dai 37 k in full blues. O stii pe aia cu alta masa. Do it.

In al doilea rand, nu compara tu (dupa cum am zis inainte), ce dai tu pe dummy cu 0 resilience cu ce da un warrior pe playeri cu resilience, fara 3x slaughter, cu colossus de 50 % armor reduction.

Proof in 2 secunde

Edit:



Maxim slam cu colossus + pvp trinket + enrage + back enchant (landslide nu a vrut sa procuiasca) = 32 k

Mai mult decat atat, average slam damage (non-crit) e 8.9 k. Ti se pare mult sa iei 8 k damage de la slam in full pvp gear? Nici mie. Iar eu din obsnuinta dau slam mai mult doar cu colossus, daca as face test fara colossus ajung la 7 k maxim.

Si tu vii si mai spui ca 9300 ai tu average damage in blue gear cu arma de ilvl 333. Sure pumpkin. Vezi ca pentru dovezi care duc staff-ul in eroare iei warn.

Salut.

Le: chiar nu inteleg ce va deranjeaza asa de tare pe voi: slam da pe target cu 4 k resilience cu colossus aplicat in jur de 15 k sa zicem (non-crit). Daca nu aplici colossus, damage-ul e undeva pe la 8 k si ceva, pentru ca mai ai coef de armura care reduce damage. Ce va deranjeaza pe voi e altceva: faptul ca abilitatea asta, colossus smash are o rata de refresh incredibil de mare, plus ca exista playeri care au gasit un exploit din cate am auzit prin guilda, anume o rotatie pentru colossus refresh mereu. Nu vi se pare normal pe 3.5 k resil sa iti iei full procs 40 k ? Asta e, blame blizz pentru patchul asta, blame colossus, blame ce vrei tu, dar nu incepeti sa veniti cu dovezi false ca se impute treaba.


cause maybe one day I will walk away and say "you *** disappoint me"
click
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
durham

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-02-2021 14:50)
Joined: 01 Feb 2012
Posts: 160, Topics: 26
Location: Romania

Reputation: 57.6
Votes: 9

 
Post Posted: 16-05-2012, 12:30:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cred ca este evidenta diferenta dintre:


target cu 0 armura 0 resil



si target cu 4k resil 20k armura



si crede-ma (se poate verifica caracterul se poate verifica damage conform cu statsurile mele si ultimul meu gand este sa-mi apar clasa sau sa induc stafu in eroare cu aberatii)

si repet inca odata : acest damage este imposibil la gearul si arma mea (absolut imposibil) la 5k weapon damage nu poti sa dai 74k crit

Posturi unite automat, 16-05-2012, 13:30:04

Phixelzilla wrote:


Le: chiar nu inteleg ce va deranjeaza asa de tare pe voi: slam da pe target cu 4 k resilience cu colossus aplicat in jur de 15 k sa zicem (non-crit). Daca nu aplici colossus, damage-ul e undeva pe la 8 k si ceva, pentru ca mai ai coef de armura care reduce damage. Ce va deranjeaza pe voi e altceva: faptul ca abilitatea asta, colossus smash are o rata de refresh incredibil de mare, plus ca exista playeri care au gasit un exploit din cate am auzit prin guilda, anume o rotatie pentru colossus refresh mereu. Nu vi se pare normal pe 3.5 k resil sa iti iei full procs 40 k ? Asta e, blame blizz pentru patchul asta, blame colossus, blame ce vrei tu, dar nu incepeti sa veniti cu dovezi false ca se impute treaba.


nu veni prietene cu povesti dastea de "gura sobei" nici macar nu e nevoie sa joci cu talentul https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=29725 (wowhead link) pentru ca odata dat burstul cineva moare in jurul unui warrior care stie sa apese 3 butoane chiar nu e nevoie de cs (spam) sau mai stiu eu ce rotatii sa ti up cs pe target. e si logic ca nu e nevoie slam da 20% more damage, ms da si ala damage grupa mare op da si ala saracu o carca de damage (hs + talent rupe fesu) si tot asa.
da na lumea pe forum cand e vorba sa recunoasca o baga pe maneca toti............... unu in ruptul capului nu ar zice adevarul despre clasa lui "bugata" ce draq ca asa e romanu.

daca tie la 5k weapon damage ti se pare normal sa dai 74k slam crit pe 0 resil si 38k crit pe 4k resil inseamna ca esti mare amator de fun server.... nu mai am nimic de zis pentru ca nu cred ca vorbele isi mai au rostul , pozele vorbesc de la sine.....

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bigblackjoey
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-10-2013 11:53)
Joined: 08 May 2010
Posts: 619, Topics: 33
Location: Romania

Reputation: -145.8
Votes: 24

Post Posted: 16-05-2012, 12:35:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

durham wrote:
cred ca este evidenta diferenta dintre:


target cu 0 armura 0 resil



si target cu 4k resil 20k armura



si crede-ma (se poate verifica caracterul se poate verifica damage conform cu statsurile mele si ultimul meu gand este sa-mi apar clasa sau sa induc stafu in eroare cu aberatii)

si repet inca odata : acest damage este imposibil la gearul si arma mea (absolut imposibil) la 5k weapon damage nu poti sa dai 74k crit

Posturi unite automat, 16-05-2012, 13:30:04

Phixelzilla wrote:


Le: chiar nu inteleg ce va deranjeaza asa de tare pe voi: slam da pe target cu 4 k resilience cu colossus aplicat in jur de 15 k sa zicem (non-crit). Daca nu aplici colossus, damage-ul e undeva pe la 8 k si ceva, pentru ca mai ai coef de armura care reduce damage. Ce va deranjeaza pe voi e altceva: faptul ca abilitatea asta, colossus smash are o rata de refresh incredibil de mare, plus ca exista playeri care au gasit un exploit din cate am auzit prin guilda, anume o rotatie pentru colossus refresh mereu. Nu vi se pare normal pe 3.5 k resil sa iti iei full procs 40 k ? Asta e, blame blizz pentru patchul asta, blame colossus, blame ce vrei tu, dar nu incepeti sa veniti cu dovezi false ca se impute treaba.


nu veni prietene cu povesti dastea de "gura sobei" nici macar nu e nevoie sa joci cu talentul https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=29725 (wowhead link) pentru ca odata dat burstul cineva moare in jurul unui warrior care stie sa apese 3 butoane chiar nu e nevoie de cs (spam) sau mai stiu eu ce rotatii sa ti up cs pe target. e si logic ca nu e nevoie slam da 20% more damage, ms da si ala damage grupa mare op da si ala saracu o carca de damage (hs + talent rupe fesu) si tot asa.
da na lumea pe forum cand e vorba sa recunoasca o baga pe maneca toti............... unu in ruptul capului nu ar zice adevarul despre clasa lui "bugata" ce draq ca asa e romanu.

daca tie la 5k weapon damage ti se pare normal sa dai 74k slam crit pe 0 resil si 38k crit pe 4k resil inseamna ca esti mare amator de fun server.... nu mai am nimic de zis pentru ca nu cred ca vorbele isi mai au rostul , pozele vorbesc de la sine.....


74k crit ? Deja o dam in fantezii.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Phixelzilla

[ONLY HUMAN]



Status: Offline
(since 26-10-2018 19:46)
Joined: 06 Dec 2011
Posts: 2327, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 146.2
Votes: 53

 
Post Posted: 16-05-2012, 12:36:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Asa pisi, enerveaza-te si arata-ne cat dai tu cu exploit de 2 trinkete de 1600 strength si cine stie ce altceva Dosent Matter

De ce trebuie mereu sa ne uitam la cele mai mari crituri cu toate procurile posibile si sa fim OMGOMGOMG uite damage mare, bug, clar.

Uita-te in propriul tau print de la dummy cu 0 resil 0 armura si ia zi cat ai dat minim pe slam (non-crit). Aaaaaa, 4 k, ok, bugged damage, e clar.

Daca vrei sa dovedesti ca e ceva buguit, iei si testezi serios fara gear, mai ales fara trinkete on-use (2 lol) si alte baliverne de procuri. Ce, cand a dat honourless 87 k ferocious bite pe dummy s-a facut nerf imediat ca asa dadeau toti nu? Ok, repet faza cu masa.

Le: btw, cand te avanti in explicatii, mai baga semnele astea doua pe undeva: "." si "," pentru ca, sincer, e greu de urmarit.
Le2: si arma aia albastra nu e singura ta arma Rolling Eyes


cause maybe one day I will walk away and say "you *** disappoint me"
click
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tamaie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-04-2020 14:58)
Joined: 28 Dec 2010
Posts: 1492, Topics: 75
Location: Romania

Reputation: -882.4
Votes: 102

   
Post Posted: 16-05-2012, 13:22:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

phixele lasa'l pe durham ca e prea spart omu asta.A mai facut un topic de pe un dk cand a luat in bg 38k cu slam dar nu a pus si el poza cu ce avea warru ala pe el.Omu face tot felul de posturi total aiurea pe forum dar nu inteleg dc ca nu mai are ce face cu reputatia.
@Durham daca mai comentezi ceva la adresa mea o sa ne certam.Eu zik sa te tii de clasa ta care o joci si sa lasi oamenii din staff sa considere daca slamul este buguit sau nu.Nu sa vii u aici sa faci pe jmekeru si sa jignesti u toti warriori sau mai stiu eu pe cne.Sincer nu ma intereseaza ce ai u de spus si nu cred ca intereseaza pe nimeni altcineva.
@Naturezftw si tie ti'am mai spus pe o pagina anterioara sa ramai la feralu tau care tot il aperi ca nu e buguit ca nsh ce....si sa iti vezi de treaba ta.Nu te mai baga tu in topic de warr cand nici macar nu cunosti clasa si bagi dume dalea ca iei 40k.Dar u ca dai cu ripu cu app 2k mai mult pe tick si doar fugi prin arena nu mai zici?...hai sa fim oameni si terminati dq cu copilariile astea.
@V'a adus phixel poze ati vaz dmg, durham daca e nev o sa testez si eu in full burst pe 4k resil si iti aduk poza.Btw am trinketu din chimaeron 2k+ str...si o sa fac in full burst...sa vezi ca mancati toti....ce nu trebuie.


Edit later:

http://i49.tinypic.com/289j3g1.jpg => poza cu charul meu, stats si arma hc !
http://i45.tinypic.com/f51ulv.jpg => noncrit hit se vede pe dummy de 20k armor + 4k resil full brust.
http://i48.tinypic.com/2a8mix0.jpg => full burst crit.Al 2lea dmg este fara colossus smash pe target....deci se vede dif dintre colossus si fara.
http://i50.tinypic.com/e6qe02.jpg => poza cu recountul.

DE adaugat: dmg'ul dat este in berserker stance deci 10% dmg nu 5% ca in battle.Am dat asa pt ca sunt pe specul de arms PVE si am toate macros pt stance dance...nu am arms pvp facut.
Apoi burstu adica : http://wow1.freakz.ro/item_finder.php?item=65072&&name=heart-of-rage + viciosul de 1650 + landslide adica 1k ap + 10% din stance + 30% http://wow1.freakz.ro/spells.php?spell=84588&&name=lambs-to-the-slaughter + battle shout adica 549 str.

@Daca ai ceva nelamuriri mergem si testam pe player 4k resil..sau cat vrei tu.NU e nici o problema vin la orice ora doar dami /w in game.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tianna

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-06-2014 20:39)
Joined: 17 Jul 2011
Posts: 305, Topics: 42
Location: Romania

Reputation: -66.7
Votes: 19

 
Post Posted: 16-05-2012, 14:26:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BlackSun wrote:
durham wrote:
deci concluzia este ORI am gresit eu la calcule ORI slam spec este intradevar buguit dar NEGATIV si dai damage mai mic.

Base damage-ul de 450 ai impresia ca nu tine cont de talente?

LE: Nu are rost sa fac prea multe calcule, Slam are deja weapon damage mai mare decat ar trebui.


1) Slam (wowhead link) pe Wowhead are 145% weapon damage plus 430 (nu s-a schimbat nimic pana in 4.3.3). La noi in shimb, fara talente, are 174% weapon damage plus 750.

2) Cu talente ar trebui sa aiba (145%+430)*1.15(War Academy)*1.2(Imp. Slam)=200.1% weapon damage plus 593.4, in schimb la noi are 234% weapon damage plus 1009.

LE2: Gresisem niste calcule, ma bate WoW-ul. :-S

^ Asta e dovada
Nu pozele voastre de *****. Unu testeaza la full proc, pve gear si tot ce trebe pe 0 armura 0 resil sa iasa cat mai mult, dupa care vine altu care isi apara clasa ca orbu si testeaza pe 4k resil 20k armura, fara procuri sa arate ca da mai putin.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tamaie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-04-2020 14:58)
Joined: 28 Dec 2010
Posts: 1492, Topics: 75
Location: Romania

Reputation: -882.4
Votes: 102

   
Post Posted: 16-05-2012, 15:59:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Alta habarnista in topic...de unde apareti bai nene?....ramai la warloku tau.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
suckyourself
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-06-2012 19:01)
Joined: 18 Aug 2010
Posts: 206, Topics: 17
Location: Constanta

Reputation: -192.5
Votes: 14

Post Posted: 16-05-2012, 16:13:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

suckyourself wrote:
Pt. qq-erii care o tin pe a lor ca slam merge ok blablabla , am un singur cuvant : BULLSHIIT !!

Testele initiale au fost facute cu talente , si de acolo ati venit ca nu e bine si blablabla ...

Asadar m-am decis sa fac niste teste fara talente , fara gear , sa vedem ce iese.
http://shareimage.ro/viewer.php?file=kf76yh93pxzy320fzz.jpg
http://shareimage.ro/viewer.php?file=lmjx1uy55pk89e8wpwrl.jpg

Deci , la dps-ul acela , minim dmg la slam trebuie sa fie 145*1.69+430=675 , iar max dmg trebuie sa fie 145*1.84+430=697 .
Numai ca pe server la noi pe server lucrurile stau cam asa : http://shareimage.ro/viewer.php?file=krr05qww6274ti6qzu2.jpg .

Acum sunt 100% sigur ca formula e gresita , mai ales ca mie fara talent / gear , tooltipul de la slam arata ceva in genul asta : http://shareimage.ro/viewer.php?file=hhkmqp9cq0z6jax76dw.jpg .

Acum ii astept pe acei class defenders incapabili sa vina sa-mi spuna ca n-am o treaba cu topicul ! -



Fara talente , fara gear , cu calcule , cu tot . Nu mai faceti pe grozavii si asteptati fix.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Phixelzilla

[ONLY HUMAN]



Status: Offline
(since 26-10-2018 19:46)
Joined: 06 Dec 2011
Posts: 2327, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 146.2
Votes: 53

 
Post Posted: 16-05-2012, 17:51:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tianna wrote:
BlackSun wrote:
durham wrote:
deci concluzia este ORI am gresit eu la calcule ORI slam spec este intradevar buguit dar NEGATIV si dai damage mai mic.

Base damage-ul de 450 ai impresia ca nu tine cont de talente?

LE: Nu are rost sa fac prea multe calcule, Slam are deja weapon damage mai mare decat ar trebui.


1) https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=1464 (wowhead link) pe Wowhead are 145% weapon damage plus 430 (nu s-a schimbat nimic pana in 4.3.3). La noi in shimb, fara talente, are 174% weapon damage plus 750.

2) Cu talente ar trebui sa aiba (145%+430)*1.15(War Academy)*1.2(Imp. Slam)=200.1% weapon damage plus 593.4, in schimb la noi are 234% weapon damage plus 1009.

LE2: Gresisem niste calcule, ma bate WoW-ul. -

^ Asta e dovada
Nu pozele voastre de *****. Unu testeaza la full proc, pve gear si tot ce trebe pe 0 armura 0 resil sa iasa cat mai mult, dupa care vine altu care isi apara clasa ca orbu si testeaza pe 4k resil 20k armura, fara procuri sa arate ca da mai putin.


Eu am testat strict rotatie pvp, inclusiv cu procuri + trinket. Deci nu veni sa zici ca imi apar clasa ca orbul Sigh.

Daca vrea cineva sa faca toate calculele si sa testeze, sa testeze, fara gear/cu gear, fara procuri si vedem atunci si daca are coef prea mare din attack power, si daca e ceva gresit la formula de baza. Dar nu asa, vine nenea cu full procs si vrea sa ne luam dupa cat a dat el maxim OMG bugged.


////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


Ok, here comes the testing:

In primul rand, rezultatele:
http://img225.imageshack.us/img225/2049/wowscrnshot051612185817.jpg

Apoi vine partea interesanta:

Formula la https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=1464 (wowhead link) e asta: 145% weapon damage + 430. Asta e in mod curent pe blizz si nu scrie nimic in patchnotes 4.1, 4.1 a, 4.2, 4.3 ceva de vreo modificare.

Sa calculam deci:

4418*1,45+430 = 6836.1, care e base damage la Slam.

Acum intervin modifier-ii:

1) https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=84572 (wowhead link) - 15 %
2) https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=12330 (wowhead link) - 20 %
3) https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=29859 (wowhead link) - 4%
4) https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=84588 (wowhead link) - 30%
5) https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=56611 (wowhead link) - 10%


Deci, sa vedem cat ar trebui sa dea Slam:

6836.1*1.15*1.20*1.04*1.3*1.1=14030 damage w00t? in 0 gear? Da, pentru ca Slam nu are attack power coefficient, iar singurul mod in care afecteaza attack power-ul damage-ul este modul in care afecteaza weapon damage-ul.


Ok, dar eu am Landslide pe arma. Sa vedem cum sta treaba cu enchantul.

Cu Landslide activat, weapon damage-ul meu ajunge la 4740

Reluam calculele:

4740*1.45+430=7303 Slam base damage

Intervin modifier-ii si ajungem la:

7303*1.15*1.20*1.04*1.3*1.1=14500 roughly


Deci asta e damage-ul pe care ar trebui sa il dea, asta il da. Pentru eventuale probleme, consultati un specialist.

In caz de nelamuriri:

Toate chestiile de bonus damage pasiv in general de la warrior, gen 2h specialization, battle stance bonus se regasesc in weapon damage-ul aratat de character tab


cause maybe one day I will walk away and say "you *** disappoint me"
click
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tianna

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-06-2014 20:39)
Joined: 17 Jul 2011
Posts: 305, Topics: 42
Location: Romania

Reputation: -66.7
Votes: 19

 
Post Posted: 16-05-2012, 18:37:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tamaie wrote:
@Problema la slam cred ca este din formula

Tamaie tu uiti repede ce scri. Revin la ideea mea, iti aperi clasa ca orbu.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Phixelzilla

[ONLY HUMAN]



Status: Offline
(since 26-10-2018 19:46)
Joined: 06 Dec 2011
Posts: 2327, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 146.2
Votes: 53

 
Post Posted: 16-05-2012, 18:49:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tianna wrote:
Tamaie wrote:
@Problema la slam cred ca este din formula

Tamaie tu uiti repede ce scri. Revin la ideea mea, iti aperi clasa ca orbu.


Ori postezi ceva util, ori nu mai postezi.


cause maybe one day I will walk away and say "you *** disappoint me"
click
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
suckyourself
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-06-2012 19:01)
Joined: 18 Aug 2010
Posts: 206, Topics: 17
Location: Constanta

Reputation: -192.5
Votes: 14

Post Posted: 16-05-2012, 18:59:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

suckyourself wrote:
suckyourself wrote:
Pt. qq-erii care o tin pe a lor ca slam merge ok blablabla , am un singur cuvant : BULLSHIIT !!

Testele initiale au fost facute cu talente , si de acolo ati venit ca nu e bine si blablabla ...

Asadar m-am decis sa fac niste teste fara talente , fara gear , sa vedem ce iese.
http://shareimage.ro/viewer.php?file=kf76yh93pxzy320fzz.jpg
http://shareimage.ro/viewer.php?file=lmjx1uy55pk89e8wpwrl.jpg

Deci , la dps-ul acela , minim dmg la slam trebuie sa fie 145*1.69+430=675 , iar max dmg trebuie sa fie 145*1.84+430=697 .
Numai ca pe server la noi pe server lucrurile stau cam asa : http://shareimage.ro/viewer.php?file=krr05qww6274ti6qzu2.jpg .

Acum sunt 100% sigur ca formula e gresita , mai ales ca mie fara talent / gear , tooltipul de la slam arata ceva in genul asta : http://shareimage.ro/viewer.php?file=hhkmqp9cq0z6jax76dw.jpg .

Acum ii astept pe acei class defenders incapabili sa vina sa-mi spuna ca n-am o treaba cu topicul ! -



Fara talente , fara gear , cu calcule , cu tot . Nu mai faceti pe grozavii si asteptati fix.


^^

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Shocker, 19 August 2012 11:40



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next    


The time now is 02-10-2024, 18:19:38
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x