User
Pass
2FA
 
 

Guild recruitment
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 35, 36, 37  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message94126
ReDucTor

[Elder Newb]



Status: Offline
(since 19-04-2016 13:36)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 58, Topics: 6
Location: Bucuresti

Reputation: 214.9
Votes: 6

       
Post Posted: 08-07-2012, 08:08:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. dupa ora 18:00 pana la ultima picatura de energie. avand in vedere ca muncesc, e cam greu sa stau mai tarziu de 01:00.
2. Clasa: Hunter
3. Main Spec/OFF spec: Marksmanship / Marksmanship
4. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&n=Reductor
5. Pentru ca e maxdps pve spec la huntard.
6. MM Hunter se joaca la agility + crit, ~1200 haste prioritar. Mastery rating se cam neglijeaza. Rotatie: Aimed, Steady, Steady, Chimera, Steady, Steady si de la capat (spre uimirea multora, nu folosesc Arcane Shot). Oricum, e dinamic, in functie de haste si de boss.
7. Joc World of Warcraft din 2004, mai exact de cand a aparut. Am fost guild master in 1st guild dupa server si la hoarda si la alianta prin Vanilla si TBC. Malediction, Realness, Death and Taxes. N-am mai jucat de ceva vreme. M-am reapucat dar cu o limita de bun simt de a sta online + ca numai vreau sa ma agit facandu-mi iar guilda, sa stau dupa toti mucosii sa-i dadacesc. Vreau sa stau linistit la raiduri, sa apas pe butoane si sa-i las pe altii sa-si bata capul. Cunosc script-urile, joc bine, ma adaptez usor, nu suport copilarismele. In Cataclysm nu am apucat sa fac mare lucru in pve avand in vedere ca gearul e destul de slabut (355). Oricum scripturile din ce-am vazut, nu necesita un IQ utopic. Sunt relativ usoare.
8. Malediction, Realness si alte nickname-uri d'astea "cool". N-am plecat din ele. M-am lasat de joc si usor usor s-au destramat.
9. Sincer, singurul motiv care am ales guilda voastra este pentru ca pe forum la Guild GENESIS sunteti pe locul 2 la points, iar asta spune multe -. Si sa nu omitem faptul ca momentan sunt un creep pe harta.

Have fun!


Not everything that counts can be counted, and not everything that can be counted counts - Albert Einstein
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
darkspirit15

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-02-2017 19:20)
Joined: 23 Sep 2011
Posts: 145, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 87.2
Votes: 5

 
Post Posted: 08-07-2012, 08:26:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

/w neadruid/neadk sau orice sgm/ofiter



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Calarasu

[Roaga'te la toteme]



Status: Offline
(since 23-06-2016 16:49)
Joined: 13 Jun 2012
Posts: 226, Topics: 26
Location: Colosseum

Reputation: 82.3
Votes: 30

   
Post Posted: 09-07-2012, 11:48:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

boga4life wrote:
Nu la asta ma refer , era ideea ca daca joci 2-3-4-5 ani pe blizz teoretic sti sa te misti si intelegi un script imediat. Binenteles asta e doar parerea mea



Ai dreptate , cu timpu acumulezi experienta si nu mai ai probleme in a te misca si folosi anumite skilluri in functie de encounter.

Eu nu am vrut sa comentez la treaba cu " exp de pe blizz e 0 aici" pentru ca am stiut din start ca persoana a dat fail cand a spus asta , si nu am vrut sa il jignesc in nici un fel, spre norocul meu acu ma aflu intr-o guilda unde se apreciaza mai mult alte lucruri, ce pot spune... i-am facut pe HC si aici acu, si singurele diferente sunt la Valiona si Atramedes unde pe blizz is mai grei un pic daca ii privesti dintr-o alta perspectiva (parerea mea)... in rest treaca vino , Magmaw cu "capul in burta" si alte chestii dastea cum ar fi stun pe trash in BWD ceea ce pe blizz nu exista , nu o sa zic de tier 11 nici tier 13 dar o sa bat pe tier 12 (firelands) unde toti bossi necesita miscare mai ceva ca Atremedes care ar spawna sound din burta non stop , atunci o sa se intrebe colegul daca "xp pe blizz e 0? cu adevarat" pana atunci mai are Shocker de bagat ceva bossi.


Va salut pe toti si lasati deoparte treaba cu "xp pe Blizz e 0" ca e infirma diferenta.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Inuyasha02

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-09-2016 17:41)
Joined: 14 Oct 2010
Posts: 108, Topics: 5
Location: Undeva departe undeva pe Marte

Reputation: 109.1
Votes: 4

   
Post Posted: 09-07-2012, 23:23:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

imi pare rau daca team jignit cand am zis ca experienta pe bliz =0 aici da am primit atarea cereri de inv in g de la oamei care se laudau cu cat au ajucat pe blizz si cand ii vedeai in raiduri ca stareau in foc nu se stacau cand trebuie nu stateau unde trebui si etc ai tendinta de a nu mai crede pe nimeni si + eu nu am de unde sa stiu ca caracterele alea pe care leai pus tu acolo sunt chiar ala tale din nou imi cer scuje daca team jigniit



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
campionbc

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-02-2015 21:52)
Joined: 26 Nov 2011
Posts: 62, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 40.9
Votes: 6

 
Post Posted: 13-07-2012, 11:16:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.):Toata ziua
2. Clasa: Paladin
3. Main Spec/OFF spec:Prot/Retri
4. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Uuzzii
5. De ce ai ales specul pe care joci acum? :Am experienta mare si imi place sa joc pe el
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc). :Talentele le am luate de pe un site,dupa parerea mea trebuie dus la 15% dodge si parry apoi stamina full,40%+ block.
7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). :Joc wow de 6 ani aproape am jucat pe vanilla putin apoi pe tbc am inceput sa fac raiduri iar pe woltk am devenit pro si in cataclysm am facut mari realizari cu charurile chiar mai mari decat in woltk
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) :Batteries not Included(s-a spart)Freak mafia(a fost hackuita<<guilda mea>>)Raiders of Freakz mafia(ne-au plecat multi oameni pro<<guilda mea>>)Opus dei(nu m-am inteles cu ei).Actual ThePheonix(am un prieten aici)
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? :Am auzit multe despre voi,am avut un prieten acolo si chiar vreau o guilda capabila cu oameni de treaba.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Inuyasha02

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-09-2016 17:41)
Joined: 14 Oct 2010
Posts: 108, Topics: 5
Location: Undeva departe undeva pe Marte

Reputation: 109.1
Votes: 4

   
Post Posted: 13-07-2012, 11:49:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

/w ingame Nightshard sau orice sgm/ofiter



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dan01

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-10-2013 15:08)
Joined: 18 Sep 2011
Posts: 26, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 65.2
Votes: 2

 
Post Posted: 15-07-2012, 21:27:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? Cat este necesar. Daca nu sunt online puteti sa imi dati un telefon si am aparut -
2. Clasa: Druid
3. Main Spec/OFF spec: Resto/Boomkin
4. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Watermelon Stiu ca as mai avea de lucrat la unele chesti din gear si la trinket. In 3 zile o sa mi`l iau din Tol Barad. Daca vreti sa ma pun boomkin la raids este ok -
5. De ce ai ales specul pe care joci acum? Pentru ca are aoe puternice si ca este foarte mobil,majoritate skillurilor pot fi castate din mers ceea ce imi usureaza treaba.
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc). Eu specul il folosesc pe acesta http://www.wowhead.com/talent#0hbbZcZrczIdcMuoho:oVcVbmzco.Cel mai important stats este intellect dupa haste si dupa spirit -.Gearul trebuie sa iti ofere cel putin soft cape la haste ~1005 dupa poti da reforge/sockets.Nu imi mai vine altceva in minte.Sunt prea obosit
7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). :Am inceput pe TBC care mi`a si placut cel mai mult.Raiduri mi se pareau mai complexe si distractie (BT). Pe LK am facut tot ce se putea facea inclusiv ICC 25H dupa peste 40 de tryuri cred.Pe cataclysm incepusem sa fac raiduri calumea pana mi s-a furat contu.. am luat o pauza de 2 luni dupa mi-am dat seama cum pot sa imi recuperez e-mailu si implicit contul
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Unstoppable innainte sa mi se fure contul.Atmosfera era ok,GM stiau sa organizeze un raid cap-coada si era disciplina.. nimeni nu comenta pentru item.
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Vreau sa incerc o provocare si sincer am auzit ca sunteti una dintre guildele cele mai bune de ally @genesis

As fi foarte multumit daca m`ati primi la un raid ca test sa vedeti cum ma descurc dupa sa imi ziceti daca as putea ramane -

Multumiri

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
boga4life

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-10-2013 12:21)
Joined: 17 Nov 2011
Posts: 329, Topics: 47
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 88.1
Votes: 8

 
Post Posted: 16-07-2012, 11:47:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu sunt de acord, /w nightshard/thirdshadow pt invite si test

Only god can Judge me !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
jerror4sale

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-07-2012 09:09)
Joined: 20 Nov 2010
Posts: 20, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 131.5
Votes: 2

Post Posted: 18-07-2012, 13:22:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Aprx 3 ore pe zi , dar daca este ceva important pot face o exceptie si pot sta mai mult.
2. Clasa: Warrior
3. Main Spec/OFF spec: Fury / Arms
4. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Joes
5. Deoarece la ora actuala pentru warrior cel mai bine este in PvE Fury.
6. Oke:
Prioritatea stats-urilor : Streght > crit > hit > haste > mastery. Dar in general expertiza si hitul sunt capped din gear.
Rotatia : in cazul warriorilor fury exista anumite skill-uri ce au mai multe lvle de prioritate :
a). Colossus smash (imi lasa toate abilitatile , timp de 6 secunde, sa treaca prin armura oponentului , facandu-miastfel toate abilitatile sa dea un dmg mult mai mare)
b).Bloodthyrst(are un cooldown forte mic , dmg destul de mare si sansa de a procui Bloodsurge care imi face urmatorul slam instant si cu 20% mai mult dmg.
c)raging blow (o abilitate ce se activeaza numai cand sunt Enrage si da un dmg extrem de mare.
glyphs : prime:slam ,raging , bloodthirst
major : heroic thrown , collosus smash , death wish
minor: battle , berserker rage , intimiding shout
Rotatia:
Prima data folosesc heroic thrown (datorita glyphului pune un stac de Sunder armour pe target , reducandu-i astfel armura cu 12%) , Battle shout , blood thirst , raging blow , bloodthirst , apoi slam de la proc , apoi din nou bloodthirst, daca nu mai am enrage folosesc Berserker rage care imi da rage si enrage si tot repet rotatia , ocazional cand am rage peste 50 si am GCD pot folosi heroic strike pentru a nu imi incetini burstul si eventual DMG-ul.

7. joc de 4 ani wow din TBC . am jucat si in wotlk si eventual si evident si in cata. stiu majoritatea scripturilor tuturor bosilor din wotlk si evident celor din cata.
8. Pe acest server mai mult PVP. dar stiu si PVe.
9. Pentru a-mi afce prieteni , pentru amuzament si desigur pentru PvE.!
[/b]

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sott

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-10-2015 18:08)
Joined: 12 Dec 2011
Posts: 172, Topics: 22
Location: Romania

Reputation: 62.8
Votes: 13

Post Posted: 18-07-2012, 16:10:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

/w hwt/sott/qwt sau altui officer on pt inspect si test


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ionut iulian

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-08-2012 14:44)
Joined: 30 Jun 2012
Posts: 4, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 49.1
Votes: 2

 
Post Posted: 21-07-2012, 20:03:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? 2-5 ore ( lucrez numai in skimbul de nopate ) ies a 2 zi dimineatza
2. Clasa: warr
3. Main Spec/OFF spec: furry(361) pro.(358)
4. Link Armory*:
5. De ce ai ales specul pe care joci acum? ajuta mult in raid dar si pe mn
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc).
7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). de 4 ani joc 1 pe oficial
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) unstopable kik k am facut bh cu globalu..si am facut intentionat
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? ptr k vreau sa fac hc raid stiu all script

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
boga4life

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-10-2013 12:21)
Joined: 17 Nov 2011
Posts: 329, Topics: 47
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 88.1
Votes: 8

 
Post Posted: 22-07-2012, 01:01:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Din perspectiva mea trebuie un raspuns mai complet, macar la Link Armory : - sau macar sa ne lasi un nume de char, daca prinzi vreun ofiter online vorbeste cu el si te testeaza el

Only god can Judge me !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ZaPus

[Valoare bitch!]



Status: Offline
(since 02-03-2018 11:15)
Joined: 25 Feb 2012
Posts: 226, Topics: 1
Location: Timbuktu

Reputation: 180
Votes: 7

 
Post Posted: 27-07-2012, 16:07:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?-In functie de zi,de la 2-3 ore pana la 10-11
2. Clasa:Warrior
3. Main Spec/OFF spec:Fury/Protection
4. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Mane --->sper sa nu prindeti ramasitele de gear de tank(e in lucru)
5. De ce ai ales specul pe care joci acum?
Am ales Fury ca main spec pentru warriorul meu deoarece mi se pare cel mai interesant si de asemenea este singurul de dps(PvE).
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Importanta abilitati:
ColosusSmash(la CD)-Slam sau RagingBlow in functie de ce procuie primu si cat rage am-Bloodthirst-Heroic Strike(cand am 50+ rage)-Whirlwind cand e nevoie de AoE damage
De la 20%HP pe target 5 Execute pentru 25%haste
Importanta stats:
Strenght-Hit(8%)-Expertise(26)-Crit-Haste-Mastery
7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
De World of Warcraft m-am apucat mai serios in aceasta iarna deci am prins numai perioada de Cataclysm.Am reusit sa ,,dobor" toti bossii scriptati pe freakz atat pe 25N cat si pe 25HC, raiduri de 10 nu prea am facut,mi se par mult mai interesante cele de 25 deoarece necesita mai multa sincronizare si mai multa atentie a membrilor.
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)-Madness
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Pot sa zic ca am mai avut placerea de a juca in guilda voastra timp de cam 1 luna si m-am simtit foarte bine,lume prietenoasa cu care poti sa glumesti(decent normal,asta e marele avantaj).In acelasi timp guilda voastra mi s-a parut foarte unita si cu un progres PvE foarte bun
Multumesc anticipat pentru timpul acordat:)


''Viața se întâmplã și asta ne sperie groaznic.''

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
boga4life

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-10-2013 12:21)
Joined: 17 Nov 2011
Posts: 329, Topics: 47
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 88.1
Votes: 8

 
Post Posted: 28-07-2012, 01:55:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Din partea mea sa te testeze un ofiter si welcome back,

Only god can Judge me !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
claudelbnn

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-08-2012 07:28)
Joined: 15 Jul 2012
Posts: 6, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 48.2
Votes: 2

Post Posted: 05-08-2012, 13:03:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
3-4 ore pe zi in unele zile si mai mult
2. Clasa: Hunter
3. Main Spec/OFF spec: Marksmanship
4. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Cronicutza
5. De ce ai ales specul pe care joci acum? Deoarece dupa parerea mea este cea mai buna la pve
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc).
talente :http://www.wowhead.com/talent#cMhMZfMGoGkMuroc:kVs0amzM0
rotatie :2x steady -1 aimed -2x steady -2x aimed -3 xsteady -2xaimed-3 xsteady-1 chimera -2 x arcane
stats:hit Hit cap > Agi > Crit > Haste > Mastery
7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). am jucat pe wotlk de cand sa bagat pe freakz
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)nu am fost intro guilda adevarata .... adica la lvl mic mi-au dat inv si am ramas .....am iesit deoarece nu se respectau raidurile si playeri intre ei!
9.Doresc sa ajung intr-o guilda in care playeri se respecta , in care playeri sunt seriosi si stiu ce au de facut!



Last edited by claudelbnn on 06-08-2012, 15:47:44; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 35, 36, 37  Next    


The time now is 17-09-2024, 08:44:44
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x