User
Pass
2FA
 
 

Guild recruitment
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 35, 36, 37  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message93011
coldeath

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-09-2020 12:00)
Joined: 11 Apr 2012
Posts: 113, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 151.9
Votes: 4

 
Post Posted: 17-08-2012, 16:34:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

de acum cei care faceti request pt un invite in guild legati-va contul


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
crymonelly

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-03-2013 15:53)
Joined: 16 Aug 2012
Posts: 3, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 57.1
Votes: 2

 
Post Posted: 17-08-2012, 20:08:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

e legat acum.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
m1RacLe

[The Real Miracle]



Status: Offline
(since 05-01-2024 18:12)
Joined: 06 Jun 2010
Posts: 1046, Topics: 146
Location: Dalaran

Reputation: 480.8
Votes: 32

 
Post Posted: 21-08-2012, 20:30:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? : In fiecare zi, oricât este nevoie, de dimineata pana seara.
2. Clasa: Rogue
3. Main Spec/OFF spec: Combat / Mutilate (ma pot muta pe mutilate, daca raid leaderul imi cere asta)
4. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Miracle
5. De ce ai ales specul pe care joci acum? : Deoarece este un spec foarte bun, am regen la energie, am mult dps, si este specul patchului 4.0.6a.
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Pei, in primul rand, primul meu caracter a fost pe tbc, rogue, de atunci numai rogue am jucat, indifierent de server, cunosc specurile foarte bine, sunt capabil sa-mi fac singur specul in functie oamenii cu care sunt la raid, rotatia este foarte simpla, doar cateva speluri care trebuie sa fie activatde la cd, iar de dmg doar 3/4 speluri.

7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Pe tbc, a fost prima oara cand m-am apucat de wow, alaturi de niste prieteni care stiau sa joace, am invatat de la ei, iar pe wotlk, m-am descurcat singur, icc25hc il faceam fara probleme, pentru ca aveam oamenii necesari in guild, oameni seriosi, si comunicativi.

8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) : Am fost in untoppable, nu am facut raiduri, pentru ca am fost o perioada scurta de timp, am vrut sa ma mut pe evolution, numele meu era luat, am abandonat aceasta dorinta, iar acum caut un guild, sa ma stabilesc si sa ma inteleg bine cu oamenii. Momentan, in aceasta guilda in care ma aflu, raidurile sunt 0, doar cu 1/2 oameni pot sa ma inteleg, si ma gandesc sa parasesc guildul.

9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Am fost atras de progresul raidurilor, si presupun (sper sa nu ma insel) ca guildul este construit din oameni seriosi, maturi, cu experienta in wow, cu activitate, etc.

PS : Mai am putin si imi iau feet-urile din valor point.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ray16

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-01-2014 17:20)
Joined: 17 Jun 2011
Posts: 58, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 139.1
Votes: 6

 
Post Posted: 21-08-2012, 20:53:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vreau sa vad gearu pve si un test pe dummy /w ingame
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ray16

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-01-2014 17:20)
Joined: 17 Jun 2011
Posts: 58, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 139.1
Votes: 6

 
Post Posted: 21-08-2012, 20:53:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vreau sa vad gearu pve si un test pe dummy /w ingame
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
TheBassline

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-11-2012 05:12)
Joined: 27 Mar 2012
Posts: 2, Topics: None
Location: Sweden

Reputation: 49.1
Votes: 2

 
Post Posted: 22-08-2012, 01:51:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
Sunt online in fiecarie zi a saptamanii,si stau cam 4-5 ore pe zi intervalul variaza si orarul meu e flexibil.
2. Clasa:
Mage
3. Main Spec/OFF spec:
Fire/Arcane(mai putin,nu il folosesc decat pentru bufful de Focus Magic) 359 ilvl.
4. Link Armory*:
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Soulscape
5. De ce ai ales specul pe care joci acum?
Am incercat toate spec-urile de mage si fire a avut cel mai mare dps,asadar am ales sa joc mage fire deoarece este cel mai bun spec in pve,dupa parearea mea
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc).
acestea sunt talentele si glyfurile pe care le folosesc:
http://www.wowhead.com/talent#o0hZffhrkbRRscoc:cozMzo0Vo
Rotatie:Scorch(Pentru aplicarea debuffului) -> Living Bomb(tin tot timpul aceste 2 spelluri active pe target) -> Fire Blast il dau la cooldown->la fel si Orbul ->dupa ce m-am asigurat ca am aplicat scorch si living bomb spamez fireball,si ma asigur ca doturile sunt mereu active,cand se activeaza pyroblast il folosesc cat de repede posibil iar apoi daca fire blast este activ il folosesc imediat dupa pyroblast pentru sanse mai mari de a activa din nou pyroblast,in momentul in care bossul este cel mai vulnerabil,momentul in care toti playeri isi dau burstu ,ma asigur ca am toate doturile pe target inainte sa dau combustion.
Daca sunt pe post de dps la larve la magmaw incep prin a pune living bomb pe o larva ->blast wave->flamestrike si pun doturile posibile pe targetul cu living bomb,daca se activeaza impact il voi folosi pentru a imprastia dot pe toate targeturile.
Nu cred ca gearul este mai important decat cunostintele jucatorului si cunoastere scriptului+rotatia si buildul acestuia.
Cat despre buildul meu si despre staturile alese,ma concentrez pe Critical Strike si pe Hit rating,incerc sa ating hit cap in pve:17% iar mai apoi sa scot cat mai mult critical strike deoarece fire mage este avantajat de acest stat mai mult decat de mastery sau haste,si in plus critical poate afecta sansa de a primi instant pyroblast,pyroblast fiind cel mai puternic spell de damage al magului fire.Nu cred ca mastery sau haste il avantajeaza foarte mult pe fire mage.
7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Am inceput sa joc World of Warcraft prin iarna 2005-2006 pe un home-server si a fost destul de greu pana m-am obijnuit cu stilul de joc,m-am reapucat de World of Warcraft in 2008 cand aparuse Burning Crusade si am inceput sa inteleg mai bine jocul,in Burning Crusade am facut aproape toate raidurile mari,mai ales Black Temple,Tempest Keep si Sunwell Plateau.In 2009 am jucat si Wotlk si am facut de asemenea si toate raidurile din Lich King.
Cataclysm am inceput sa il joc pe un server mai slabut si cand am aflat ca si freakz a trecut pe Cataclysm am revenit pe server(Aveam un Account din Wotlk).Stiu toate scripturile la toti bosii,si normal si heroic,inclusiv la Ascendant Council si pe mage am facut toti bossi normal iar pe heroic am facut Halfus.Asadar sunt capabil de raiduri pe orice dificultate.
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Am fost in guilda Avallone si mi s-a parut un guild bun,am facut pe normal toate raidurile cu ei,cu ts3.Din pacate guilda Avallone s-a destramat in urma unui conflict intre liderii acesteia.
Am mai fost recent si in guilda The Legendaries dar am ales sa o parasesc din lipsa de organizare, de seriozitate si de punctualitate a liderilor si din lipsa progresului in raiduri/
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Doresc sa ma alaturi guildei deoarece am auzit si stiu ca este o guilda buna in care membrii se pot intelege si cred ca este o guilda care progreseaza rapid si ca pot progresa alaturi de ea.De asemenea cred ca guilda are o multime de membrii dedicati si amabili si as fi bucuros daca as putea sa ma alaturi si eu lor.



__________________________

IMG: https://www.wow-freakz.com/sig/Soulscape-Genesis.png

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alexdany23

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-07-2015 07:21)
Joined: 02 May 2012
Posts: 23, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 58.9
Votes: 3

Post Posted: 22-08-2012, 10:12:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Soulscape ( whisp illectra in joc) dar mai intai leaga-ti contul din wow cu cel de pe forum . Altfel nu avem ce discuta




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
TheBassline

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-11-2012 05:12)
Joined: 27 Mar 2012
Posts: 2, Topics: None
Location: Sweden

Reputation: 49.1
Votes: 2

 
Post Posted: 22-08-2012, 10:27:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

AA ok,l-am legat -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ionutts

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-09-2012 17:27)
Joined: 22 Aug 2012
Posts: 3, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 45.1
Votes: 2

 
Post Posted: 22-08-2012, 22:27:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) : depinde de zi, in general am timp si de wow si de alte lucruri ( in medie 4 / zi )
2. Clasa: Druid
3. Main Spec/OFF spec: Resto/Balance
4. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/search.xml?searchQuery=stickss&searchType=all
5. De ce ai ales specul pe care joci acum?
In general imi place sa ajut, intr-o instanta cred ca cel mai benefic ajutor vine din partea healerilor. Pe de alta parte imi place druid resto, are un heal foarte bun, si este clasa cu care ma descurc cel mai bine.
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Despre stats : Ordinea celor mai importante ar fi Intelect / Spirit / Haste, cel putin eu pe acest criteriu merg.
Despre gameplay ... stim cu totii ca druidul resto este healerul cu cele mai multe instant casturi, asta il avantajeaza si ne ofera un joc mai placut si mai usor .
7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Am jucat mult TBC (best expansion), WOTLK destul de putin dar am revenit pe Cataclysm. Legat de raiduri, am facut bot 10/25n, stiu scripturile n/hc. Am facut Halfus pe Hc 10/25 dar la Valiona nu am avut acelasi noroc. In bwd la fel stiu scripturile am facut pe 10/25n, dar pe Hc am achiv doar la Chima.
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Am fost in The Legendaries. Nu am nimic de reprosat oamenilor, dar problema mare este lipsa raidurilor, nu pot progresa deloc.
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Din cate am vazut sunteti o guilda prospera, serioasa cu experienta in raiduri.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
m1RacLe

[The Real Miracle]



Status: Offline
(since 05-01-2024 18:12)
Joined: 06 Jun 2010
Posts: 1046, Topics: 146
Location: Dalaran

Reputation: 480.8
Votes: 32

 
Post Posted: 23-08-2012, 13:38:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ray16 wrote:
Vreau sa vad gearu pve si un test pe dummy /w ingame


Nu te-am prins online, in seara asta daca se poate, ca plec la mare pana luni.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
violance

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-08-2012 06:09)
Joined: 25 Aug 2012
Posts: 2, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 45.1
Votes: 2

Post Posted: 25-08-2012, 01:44:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.)?
Avand in vedere ca sunt student si mai am si un job care nu are orar stabil, nu pot sti cu exactitate ora cand pot fi online. Noptile oricum le cam pierd in WoW. Au fost zile cand am stat in fata calculatorului jucand WoW si 8ore/zi, dar deasemenea au fost si zile in care poate nu am intrat deloc din pricina unor deplasari din afara localitatii natale.

2. Clasa:
Warrior

3. Main Spec/OFF spec:
Avand multe caractere crescute la activ, tot jucam cu dual spec, main si off spec de pve. Mereu ma incurcam intre ele, nu stiam care sa o tin prioritara, pe care sa ma bazez mai mult. Asadar am ales o clasa buna (de altfel clasele melee sunt preferatele mele), care are atat main cat si off spec Fury.

4. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Violance

5. De ce ai ales specul pe care joci acum?
Am jucat World of Warcraft si pe retail si pe servere private, niciodata jucand cu un warrior, mi se parea dificil. Insa saturandu-ma de atatea clase (Holy/Protection Paladin, Frost Death Knigh, Frost Mage, Resto Druid/Shaman) m-am gandit sa ma provoc insumi si sa joc o clasa cu care nu jucasem niciodata. Asadar Warrior-ul a fost si este o provocare pentru mine, in fiecare encounter invat anumite chichite noi fie PvE fie PvP. Damage dealer atractiv, burst de asemenea, plus ca ideea de Titan's Greep mi se pare geniala, caci asa cum glumesc cu prietenii mei: "distrugem planete! -"

6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Clasele melee strenght au o problema cu critical-ul. Insa Fury Warrior-ul beneficiaza de Rampage. Joc la mult critical, fiind prioritar pentru mine, pentru ca mai apoi sa dau reforge in mastery pe unde am ocazia, de acest stat beneficiind foarte mult in timpul burstului si cand sunt enrage. Desigur sa nu uitam de Strenght si Hit cap, Expertise cap. Bloodthirst la cd, Slam la proc si incercand sa stau cat mai mult enrage folosesc la cd Raging Blow. Heroic Strike cand am rage, sa mai economisesc din cooldowns, acesta din urma nebeneficiind de GCD.

7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
World of Warcraft joc de pe vremea TBC, de pe un server privat, adica undeva acum vreo 4 ani aproximativ. Am jucat putin WOTLK pe retail, insa nu cu mari realizari. In Cataclysm am progres BH 10/25, Halfus 10N/H 25n, Valiona si Theralion 10/25N; insa ce tine de BWD, am facut doar cand era Chimaeron on in raid, pe 10 si 25 N.

8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Recent am intrat in The Legend of Crimes, insa de 1 saptamana de cand sunt, nu cred ca s-a facut un raid mai serios, in care sa ma alatur. Am mai fost prin guilde PvP, ca ma pasioneaza si PvP-ul. Le-am parasit in speranta ca trecand din guilda in guilda, voi gasi una serioasa. Acest lucru naintamplandu-se am intrat pe forum sa ma documentez. Din tot ce am vazut si auzit pe Global, am comparat, am ajuns la concluzia ca imi doresc sa am alaturi acestei guilde si cine stie sa fac progres impreuna cu voi.

9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Fara sa-mi dau seama si nu vreau sa ma repet, am specificat si la 8) de ce vreau sa ma alaturi acestei guilde.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
boga4life

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-10-2013 12:21)
Joined: 17 Nov 2011
Posts: 329, Topics: 47
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 88.1
Votes: 8

 
Post Posted: 25-08-2012, 01:47:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Sa ai contu legat alta data.
2. Nu ai gearu corespunzator.
3. Respins


Only god can Judge me !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
violance

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-08-2012 06:09)
Joined: 25 Aug 2012
Posts: 2, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 45.1
Votes: 2

Post Posted: 25-08-2012, 08:09:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In ce sens nu am gear corespunzator? Ilvl?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
boga4life

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-10-2013 12:21)
Joined: 17 Nov 2011
Posts: 329, Topics: 47
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 88.1
Votes: 8

 
Post Posted: 25-08-2012, 11:37:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

in sensu ca esti dps cu iteme de tank pe tine si nici ilvl nu te ajuta

Only god can Judge me !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
aWrOm

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-09-2012 21:25)
Joined: 19 Aug 2012
Posts: 3, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 46.1
Votes: 2

 
Post Posted: 25-08-2012, 13:59:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? 3-7ore depinde de zi , am si alte activitati
2. Clasa: Warrior
3. Main Spec/OFF spec: Joc arms pvp , si joc si fury pt pve
4. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Awrom
5. De ce ai ales specul pe care joci acum? Joc arms , pentru ca este mai complex , mai dinamaic , fury apesi doua butoane si so terminat duelu , imi place ceva mai strategic .
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc). Pai ca sa joci Arms pvp trebe sa-ti faci o tragedie de exemplu in duel , sa ti adversaru tot timpu in charge si throwdown si bine inteles trebe sa ai un macro pt boost .
7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). Prima data am jucat Vanilla , un timp foarte scurt si a aparut Bc , acolo am facut raiduri , Black Temple , si am jucat si Wotlk .
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Am fost in KissmyDarnassus , a fost o guilda serioasa , respectoasa numai ca am primit kick ca nu am mai jucat un timp , iar dupaia am fost in Unstopable , numai ca nu mea placut de oarece guild masteru , in raiduri injura foarte mult , daca greseai cu ceva injura , in loc sa-ti explice si nu era respect si bun simt !
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Vreau sa incerc ceva nou si cred ca aceasta guilda are potential mare fata de celelalte .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 35, 36, 37  Next    


The time now is 08-08-2024, 03:43:47
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x