User
Pass
2FA
 
 

Guild recruitment
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 35, 36, 37  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message91637
daryus23

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-12-2012 10:51)
Joined: 04 Oct 2012
Posts: 20, Topics: 10
Location: Craiova

Reputation: 52.7
Votes: 2

 
Post Posted: 18-10-2012, 08:02:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? 5-6 ore
2. Clasa: Paladin
3. Main Spec/OFF spec: Retribution
4. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Hacker
5. De ce ai ales specul pe care joci acum? Joc pe paladin din wotlk
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc). Eu de obicei la raiduri intru in combat si incep sa imi dau burstul (trinket ->avenging warth -> inquistsion -> crusader strike si dupa main spells toata asta o fac prin macrouri, despre gear tot ce pot spune este ca strength is boss
7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm): In WOTLK am inceput si eu pentru prima data sa fac raiduri nu stiam nimic , ce e script ce e mob ... plm si am inceput sa le prind una cate una
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Light of Dawn, perverts (nu fac raiduri ca e lag...)
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Eu sunt dornic de raiduri. premade-uri, dungeon-uri... arene...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dragoste33

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-12-2015 19:07)
Joined: 13 Aug 2012
Posts: 105, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 121.3
Votes: 7

 
Post Posted: 18-10-2012, 09:13:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Suntem la alianta nu la horde ^^ ... daca ai un character la alianta si vrei sa intri cu el te rog modificati link la armory ^^

Love Is Forever


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Hankextreme

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-12-2012 11:12)
Joined: 02 Sep 2011
Posts: 11, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 65.5
Votes: 2

 
Post Posted: 18-10-2012, 15:52:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? Cam 3-3.5 ore pe zi.Sfarsit de saptamana, 4-5.
2. Clasa: MAGE
3. Main Spec/OFF spec: fire pve/ fire pvp
4. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Arrumad
5. De ce ai ales specul pe care joci acum? Imi place foarte mult fire mage in pvp, iar in pve este cea mai buna clasa AOE si mie imi palce AOE -
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc). Prioritatea e Hit pana cap, intellect, haste pana la soft cap 519, crit mult , si mastery este last.Rotatia aoe este Living bomb pe toti, flamestrike spam si blast wave pe cd.
Ocazional combustion, daca trebe MULT AOE.
7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). Jucam si in WOTLK, insa doar pvp, in cata am inceput cu pve, apoi pvp, Achievement am BWD normal inafara de Atramedes si Nefarian (obvious). Heroic am Halfus, chima, magmaw.
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Ultima guilda in care am fost era "The darksiders" , am plecat fiindca leadu a plecat si mai multi de 3 nu eram nici cand se promitea raid.
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Fiidnca caut o comunitate in wow, sa fac raiduri multe.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
boga4life

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-10-2013 12:21)
Joined: 17 Nov 2011
Posts: 329, Topics: 47
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 88.1
Votes: 8

 
Post Posted: 19-10-2012, 15:06:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Respins ai mainu in showdown -

Only god can Judge me !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
riodel

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-11-2019 12:12)
Joined: 25 May 2012
Posts: 25, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 124.1
Votes: 8

 
Post Posted: 19-10-2012, 22:29:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

_____


Last edited by riodel on 21-10-2012, 12:46:07; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
boga4life

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-10-2013 12:21)
Joined: 17 Nov 2011
Posts: 329, Topics: 47
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 88.1
Votes: 8

 
Post Posted: 20-10-2012, 23:26:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Speram sati raspunda un druid dar : Respins

Only god can Judge me !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
RCata

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-12-2017 08:47)
Joined: 21 Oct 2012
Posts: 20, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 60.7
Votes: 3

 
Post Posted: 21-10-2012, 16:59:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?


In functie de faculta as zice cam 3-4 pe zi , poate mai mult in weekend.


2. Clasa:


Mage


3. Main Spec/OFF spec:


Fire/Fire


4. Link Armory*:



http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Chryo


5. De ce ai ales specul pe care joci acum?


Arcane PvE nu prea este o optiune prea buna in Cataclysm , iar frost ...e frost -. Plus Fire ofera mobilitatea 'necesara' in Cata. Raid-urile sunt mult mai 'mobile' decat pe WOTLK -.


6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc).



Rotatie la Fire Mage:
Single Target:

Scorch ( Criticall mass debuff ) > Flame Orb (CD) > Living Bomb ( tinut sus in permanenta ) > Fireball. (Pyro la Proc) + Combustion cand sunt toate doturile pe target ( LB , Ignite , Pyro debuff).

Multi Target:

Keep living bomb up + Flamestrike / Blastwave

Stats:

Intellect>Hit to Cap>Haste>Crit>Mastery.
Intellect >Hit pt ca 17% hit este destul de greu de atins fara gear din raid-uri. Haste si crit sunt cam la fel de importante. Fire mastery e cel mai 'slab' stat , reforge-ul se face ideal din mastery.

Gems:
In functie de stat priority.

7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).

Vanilla+TBC FUll progression pe blizz.
WOTLK Full progress pe freakz ( fara LK 25hc).
Cataclysm Progress full mai putin Council 10 hc / 25 n / 25hc. Am facut pe 10 n.Cunosc scriptul la Council pe ambele dificultati dar n-am avut guildul potrivit pentru asta -.

8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)

Ejusdem Generis. Guild de strainii. Destul de bun ,cativa oameni ...penibili , motiv pt care am renuntat la joc in trecut si la guild.

9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre ?

Am nevoie de un guild capabil de progress PvE. Din ce am observat pana acum sunteti uni dintre putinele guilde solide,iar eu asta caut.
ilvl(353) si gear-ul meu momentan cam lasa de dorit ,as zice. Din anumite motive fostele mele chare au fost pierdute. Tot ce mi-a ramas a fost o rezerva bunicica de gold cu care am reusit sa imbrac characterul meu actual de la ah.

Alte precizari:

Meserii :
*Tailoring
*Enchanting
*Planuiesc sa cresc si cooking relativ curand , sunt obijnuit sa fiu omul cu feast-urile -.
Charul este relativ nou. Caut un inceput nou cu oameni diferiti -.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
boga4life

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-10-2013 12:21)
Joined: 17 Nov 2011
Posts: 329, Topics: 47
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 88.1
Votes: 8

 
Post Posted: 21-10-2012, 21:37:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pari baiat bun, si vad ca ti-ai dat interesu sa faci aceasta aplicatie , chiar daca intradevar gearu lasa de dorit iti urez bun venit in guild. /w ingame la un ofiter

Only god can Judge me !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ciunga

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-01-2013 13:22)
Joined: 12 Oct 2012
Posts: 6, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 51.2
Votes: 2

 
Post Posted: 25-10-2012, 21:30:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW ?
Pe zi am la dispozitie cam 3-4 ore uneori si mai mult cel mai des intru dupa ora 18-19.

2. Clasa:
Death knight

3. Main Spec/OFF spec:
Main spec-ul esti blood / Off spec Frost

4. Link Armory*:
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Xarftw ( pe armory vad ca arata alt gear daca e pot sa il arat in game )

5. De ce ai ales specul pe care joci acum?
Cand m-am apucat pe blizz pe vremea cand era WOTLK eram DPS cand a aparut Cata guilda mea avea nevoie de un tank si asa am decis sa ma trec blood cu timpul a inceput sa imi placa enorm de mult aceasta clasa si pana cand m-am retras de pe blizz numai dk blood am fost in PVE .

6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc).
http://wowtal.com/#k=twwBJ4Pw1.bqj.deathknight.
Rotatia :
-Pe single target : Diseases Up -> Death Strike -> Heart Strike -> Rune Strike
- AOE : death and decay -> Heart Strike ( daca sunt 2-3 ) Blood boil daca sunt mai multi -> Death Strike
- Gems Stamina si Mastery au prioritate

7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Prima data cand am jucat wow a fost pe un sv privat TBC apoi m-am mutat pe blizzard cand era patch 3.2 si am jucat acolo pana cand sa puna 4.3 .
Pe Cataclysm am facut BoT , BWD , Firelands ( pana la Ragnaros din pacate )
BoT Normal stiu full
BoT HC am facut doar Halfus
BWD Normal full
BWD HC stiu Magmaw ODS
Pe HC nu am un progres foarte impresionant dar nici nu prea am avut ocazia sa fac HC .

8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Singura Guilda care am fost aici este Too many Buttons numai doresc sa fiu acolo pt. ca nu prea se fac raiduri din 7 zile doar 2-3 zile sunt raiduri NU am avut conflicte cu cnv din guilda .

9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Caut o guilda serioasa si in acelasi timp buna in care pot progresa

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
boga4life

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-10-2013 12:21)
Joined: 17 Nov 2011
Posts: 329, Topics: 47
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 88.1
Votes: 8

 
Post Posted: 26-10-2012, 01:00:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

/w ingame la un ofiter pentru invite( cam slabut gearu )

Only god can Judge me !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
adytzuu5

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-02-2013 12:21)
Joined: 14 Jun 2010
Posts: 8, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 58.3
Votes: 2

 
Post Posted: 26-10-2012, 16:00:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) :
R: Luni-Vineri ora 15(pt ca atuncea ajung acasa de la sc) - 12 noaptea
Sambata-Duminica nu am anumite ore cand pot sa intru sau nu depinde si cum sunt programate raidurile

2. Clasa:
R: Death Knight

3. Main Spec/OFF spec:
R: Main spec :Frost Off spec :Blood

4. Link Armory*:
R: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Nebunashu

5. De ce ai ales specul pe care joci acum?
R: Imi este familiar si este specul cu care se poate scoate cel mai bun dps .

6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc).

Rotatie :Incepi cu Outbreak -> Blood strike-> Obliterate->Frost strike->Howling blast/Icy touch
Stats : Strength -> hit 5% -> expertise 26 -> mastery -> haste

7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
R: Am jucat f mult pe Wotlk dar pe Evo. Stiu scripturile aproape toate Hc...... iar pe N toate.Imi place sa fiu activ la toate raidurile daca se poate si sa ajut guilda cu ce pot .

8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
R: Momentan sunt intr-o guilda venita de pe evo dar nu se paote face progres cu ei.

9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
R: Caut cel mai bun guild si cred ca voi sunteti

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bijouxx

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-01-2014 10:14)
Joined: 08 Nov 2011
Posts: 198, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 102.4
Votes: 6

 
Post Posted: 27-10-2012, 09:44:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Acceptat ...
- Welcome !





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nemoboyz

[Creep]



Status: Offline
(since 05-11-2016 19:57)
Joined: 31 Jan 2012
Posts: 657, Topics: 80
Location: Kezan

Reputation: 56.3
Votes: 44

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 28-10-2012, 19:39:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
6-7 ore poate si mai mult depinde.
2. Clasa:
Mage
3. Main Spec/OFF spec:
Fire/Frost
4. Link Armory*:
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Coldblue
5. De ce ai ales specul pe care joci acum?
Fire pentru ca alt spec nu prea este viabil si fiabil in pve. frost il am pentru sa fac questurile la zi mai repede.
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc).
o sa vorbesc de fire. rotatia ar fi: scorch(pentru 5% increase crit)-living bomb-fireball refresh living bomb si folosesc pyro la proc.combustion cand am living bomb,ignite,pyro.
stats: (hit capped mai intai care este 17%)intelect-crit-haste-mastery. gearu il prefer pe cel cu crit pentru ca cu cat am mai mult crit cu atat am mai multe procuri de pyro -
7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
joc de pe TBC 2.4.3 am facut SWP, BT, Hyjal, TK etc. pe wotlk ICC ,VoA, ToC, OS . In cataclysm am facut tot inafara de council hc.
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
nici nu mai stiu prin cate guilde am fost..ultima anarchy am iesit pentru ca invita pe care apuca fara guilda si se creea o harababura.penultima a fost Toxic Reloaded si am iesit ca erau unii copii "ostili" ce se dadeau mare cu rankul de "officer".
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
caut o guilda serioasa, cu oameni intregi la minte nu "copii" ce se simt ofensati la o simpla intrebare sau care abuzeaza de rank si de la care pot invata multe si chiar sa ajut din experienta mea in unele clase. stiu ca am ilvl sub minim(354) insa pentru mine nu e asta o problema(pentru mine..). nu sunt persoana ce cauta o guilda buna care sa ma boosteze cu gear. - vreau sa joc si daca tot pierd atata timp sa nu fie degeaba.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
boga4life

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-10-2013 12:21)
Joined: 17 Nov 2011
Posts: 329, Topics: 47
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 88.1
Votes: 8

 
Post Posted: 29-10-2012, 00:56:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Acceptat, /w ingame

Only god can Judge me !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hNszqt

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-07-2018 16:49)
Joined: 25 Jan 2011
Posts: 20, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 17.4
Votes: 2

   
Post Posted: 31-10-2012, 21:04:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? in fiecare zi dupa orele 20:30 (sunt la munca pana atunci)
2. Clasa: Hunter
3. Main Spec/OFF spec: MM/Survival
4. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Hnszq
5. De ce ai ales specul pe care joci acum? cel mai bun spec momentan pentru acest patch...cand se va schimba patchu voi umbla si la spec , joc pe orice spec posibil care face maxim dps.
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc). 3/31/7 http://wowtal.com/#k=pwlq-sgR.bqj.hunter.

PRIOIRTATE SPELLURI
Hunter's Mark (de tinut in permanenta pe target)

Serpent Sting

Chimera Shot de folosit la fiecare reset cd, pentru a reseta timerul de la serpent sting

Aimed Shot de obicei il castez cand sunt pe cd , dar in mare parte il folosesc cand intra din proc

Kill Shot daca targetul este sub 20% hp

Arcane Shot de preferinta folosit cand targetul este sub 90% hp

Steady Shot pentru regenerarea focusului

Stats cap ->
Agility

Hit 8% sau 961 hit rating

Attack Power

Crit

Haste

Mastery

7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
am inceput sa joc wow de pe vanilla dar nu am prins prea mult, la 2 saptamani dupa ce m-am apucat de wow pe vannila s-a schimbat expansionul...progrese tbc ... am batut toti bossi retail. Wotlk am facut tot in afara de lk hc pe freakz , iar pe retail inclusiv lk hc. Pe cataclysm, pe freakz nu am facut foarte multe progrese, cu warriorul am facut ceva pve pe evolution , dar acel caracter este este pvp , iar pe hunter foarte putin. pe retail am facut tot mai putin consiliu hc si cho`gall iar in bwd mai putin ODS ,sinestra, nefarian iar pe normal nu am facut ODS.
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Vin de pe evolution si am fost in Focus acum foarte mult timp, dar s-a dat disband guild.
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Caut o guilda in care sa progrsez in pve , si prin care sa gasesc un mod de relaxare in timpul pe care nu il petrec la munca.

Recrutam doar 355 + ilvl.
Avem nevoie in special de mage/warlock

360 ilvl ... nu toate itemele de pve , dar cu ajutorul vostru se va rezolva aceasta problema.

(mai am alte caractere , posibil prin alte guilde , dar sunt PVP, hunterul este mainul meu de PVE )



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 35, 36, 37  Next    


The time now is 02-07-2024, 11:14:19
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x