User
Pass
2FA
 
 

Guild recruitment
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 35, 36, 37  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message91653
nelutu12

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-08-2015 16:03)
Joined: 01 Jun 2012
Posts: 19, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 82.6
Votes: 2

 
Post Posted: 26-04-2013, 20:19:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? de la ora 5 ore.. de la ora 2 pana la ora 12 sa zicem aproape 10..
2. Clasa: pala
3. Main Spec/OFF spec: retry/holy
4. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Rthc
5. De ce ai ales specul pe care joci acum? pt ca imi place si ma pricep.. ..
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc). -
7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). am inceput sa joc wow de pe tbc.. prima mea calasa era pala...
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) am fost in kissmy.... nu am iesit din aceea guilde am primit kick pt ca am avut unele probleme si nu am putut sa intru am primit kick si inapoi sa intru in guilde nu am mai putut intra..
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? este o guilde respectata si nu am guilde

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
spankdat

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-01-2014 20:13)
Joined: 15 Jul 2010
Posts: 114, Topics: 17
Location: Romania

Reputation: 124.8
Votes: 5

 
Post Posted: 26-04-2013, 20:49:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

acceptat. /w spankdat in game


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Acty
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 01-10-2013 13:32)
Joined: 24 Apr 2013
Posts: 280, Topics: 18
Location: Romania

Reputation: 39.7
Votes: 6

Post Posted: 29-04-2013, 15:48:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
Destul de mult de obicei dar sunt zile în care abia dacã stau 2-3 ore.

2. Clasa:
Mage

3. Main Spec/OFF spec:
Fire / Fire ( douã builduri diferite; menționez cã ambele sunt pve dar e posibil sã renunț la unul dintre ele în favoarea unui spec frost pvp )

4. Link Armory*:
poftim.

5. De ce ai ales specul pe care joci acum?
E un spec interesant și ușor de jucat, cã și mage-ul în general dar depinde foarte mult de RNG și de raid buffs; și totodatã e excepțional în encounterele AoE (gen Yor'sahj).

6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Pãi în primul rând trebuie sã avem Hit cap-ul de 17% pentru a nu da miss cu spellurile. Un miss la Pyroblast sau la Combustion v-a scade drastic dps-ul). Al doilea stat cã prioritate este Crit-ul, pentru a procuii Hot Streak și talent-ul Ignite. Mastery mãrește DMG-ul DOT-urilor pe care le avem, adicã Living Bomb, Pyroblast DOT, Ignite și Combustion-ul. Haste este ultimul stat cã prioritate dar asta nu înseamnã cã este inutil. Pe lângã faptul cã reduce cast time-ul la spelluri la o anumitã cantitate v-a adaugã un tick la DOT-urile noastre. Avem nevoie doar de 12,5% haste pe care îl facem din raid buffs.

De intellect deși este un stat prioritar nici nu am mai adus vorba deoarece îl gãsim pe toate itemele Cloth și pe armele și unele trinkete de caster.

Deci în concluzie Intellect > Hit > Crit > Mastery > Haste.

Rotație:
Se începe cu un cast de Pyroblast pe target. Se aplicã imediat Living Bomb și Flame Orb. Se continuã cu spam Fireball, dar în același timp ținem pe target LB și Critical Mass. Apoi vom folosii Pyroblast doar la proc-ul Hot Streak, iar Flame Orb la CD.
În momentul în care avem un Living Bomb + Critical Mass, un DMG favorabil la Ignite și eventual un DOT de la Pyroblast pe target vom folosii Combustion (pentru a știi exact când este cel mai bine sã folosim Combustion vom folosii addon-urile CombustionHelper și Mage Nuggets).

7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
M-am apucat de Wow prin late 2008, pe vremea TBC-ului, patch 2.4.3, la insistențele unui coleg de clasã. Primul caracter a fost un Paladin, cu toate cã nu am apucat sã raidez sau sã fac dungeons cu el din cauza faptului cã serverul s-a închis la scurt timp dupã ce am fãcut lvl. 70.

Pe WotLK am început sã raidez serios, aici pe freakz (joc din 2010 aici, de când s-a închis ultimate). Am gearat douã caractere pânã la 6K GS și anume un Warlock și un Shaman Resto. Pot sã zic cã cu caracterele mele am fãcut, la vremea respectivã, tot contentul din TOC,RS și ICC 10 și 25, atât normal cât și heroic, cu excepția lui Lich King.

Pe Cataclysm am jucat în mare parte Paladin holy/retri și am fãcut, pe 4.0.6 toți bosii din BOT care erau scriptati pe Normal, și doar Halfus pe HC. În BWD am clearat normal mode și am fãcut Magmaw.Maloriak și Chimaeron pe Heroic. Din patchul 4.3.4 m-am apucat de Mage cu care am dat clear cu globalul la Morchok și Yor'sahj pe Normal.

8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Nu prea am fost prin guilde remarcabile, doar prin "leveling guilds" prin urmare tot content-ul pe care l-am fãcut, l-am fãcut cu globalul.

9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Chiar dacã pânã sã se facã upgrade la catacysm am jucat doar la hoardã am auzit multe despre voi, cum cã ați fii o guilda organizatã și capabilã.Aveți vechime pe server, nu sunteți vre-o guilda apãrutã peste noapte care se destramã în câteva sãptãmâni. Also, mie-mi place sã fac achievements (chiar dacã pe acest caracter nu prea am, mi-am zis cã prioritar este sã-mi fac gear) și vreau sã particip la raidurile "vechi" sau chiar sã le organizez eu, sã știu cã am playeri buni în care știu cã pot avea încredere cã nu dau fail.

Additional note: Din câte am înțeles de la Shiloh și de la Spank a mai fost cineva cu numele asta în guild și a dat leave. Ca sã clarific situația nu sunt acel Acty, am discutat și cu Spank ingame în privința asta.



Last edited by Acty on 29-04-2013, 16:29:55; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
spankdat

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-01-2014 20:13)
Joined: 15 Jul 2010
Posts: 114, Topics: 17
Location: Romania

Reputation: 124.8
Votes: 5

 
Post Posted: 29-04-2013, 15:57:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

acceptat. /w in game


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Meano

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-05-2017 16:18)
Joined: 21 Nov 2011
Posts: 104, Topics: 20
Location: United States

Reputation: 154.4
Votes: 7

 
Post Posted: 30-04-2013, 09:48:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?

Cat este nevoie in functie de zile, Marti si Joi am scoala mai toata ziua in rest sunt aproape liber.

2. Clasa: Fire Mage 394ilvl pve
3. Main Spec/OFF spec: Fire/Frost
4. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Mano
5. De ce ai ales specul pe care joci acum? este f bun pt pve fire, dmg bun.
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Stats: Intellect full din sokete si enchants, apoi reforge din mastery si haste in crit, lasand haste sa fie la 21% nebufat, sa nu fie mai jos de atat. full crit din reforge, full intellect din gems+crit unde e nev pt bonus.

Rotati: la 3 2 1 se incepe cu pyro, apoi ti mereu lb pe target, lasi mereu sa explodeze, spamezi fireball pana procuie pyro instant, cand ai ignite peste 30k la gearu meu, dau combustion, (sa am toate dots pe target).

7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).

Joc wow dpa 2.4.3, am jucat pe wow addicted, apoi wowscape, ultimate, hysteria, eternal, freakz.
Am facut si pve si pvp mereu.


8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)

Am dat leave, inactivitate in guilda, guilda slaba.

9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?

Am observat ca sunteti o guilda serioasa si activa.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
spankdat

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-01-2014 20:13)
Joined: 15 Jul 2010
Posts: 114, Topics: 17
Location: Romania

Reputation: 124.8
Votes: 5

 
Post Posted: 30-04-2013, 13:08:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

da-mi un whisper in joc.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mr.Stifler

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-07-2013 09:25)
Joined: 25 May 2013
Posts: 2, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 55.1
Votes: 2

 
Post Posted: 26-05-2013, 15:12:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.): cat vreau
2. Clasa: Paladin
3. Main Spec/OFF spec: Holy / Prot.
4. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Holypala
5. De ce ai ales specul pe care joci acum?: ca e imba
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc): holy radiance si light of dawn -
7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm): tbc 2.4.3
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.): huge . raidurile incep la 1 noaptea nenica.
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?: imba pve guild

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ZoomZoom

[Cica Gica Hagi]



Status: Offline
(since 28-04-2019 10:39)
Joined: 13 Feb 2012
Posts: 509, Topics: 26
Location: in padure

Reputation: 191.5
Votes: 16

 
Post Posted: 27-05-2013, 13:08:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

/w un ofiter/sgm ingame pentru intrebari, teste etc.

CE`S AIA HEALERI?


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fiury

[Legend of Pandaria]



Status: Offline
(since 10-09-2023 16:03)
Joined: 26 Mar 2012
Posts: 1335, Topics: 194
Location: IDK Bro

Reputation: 1242.9
Votes: 239

Post Posted: 02-06-2013, 14:10:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
R: 3-4 ore
2. Clasa: Druid
3. Main Spec/OFF spec: Tank, nu am off spec
4. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Trased
5. De ce ai ales specul pe care joci acum?
Pentru ca imi place dudu tank
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Eu cred ca daca vrei sa joci pe specul asta trebuie sa il stii.
7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
eu joc din 2011-2013
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Am mai fost in multe guilde , erau bune dar ma ignorau toti.
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? \
Pentru ca cred ca nu o sa ma ignorati ca toti ceilalti


Discord: Fiury#4432

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ZoomZoom

[Cica Gica Hagi]



Status: Offline
(since 28-04-2019 10:39)
Joined: 13 Feb 2012
Posts: 509, Topics: 26
Location: in padure

Reputation: 191.5
Votes: 16

 
Post Posted: 02-06-2013, 21:27:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

trebuie sa intelegi, ca singur spec sa fie tank nu prea ai succes. guildele mari isi au tankii proprii, si ii folosesc pe ei la raiduri. de exemplu, la raid de 25, ai avea o sansa[mica] doar la raid 2 de 25n sa tankezi. te sfatuiesc sa`ti faci un offspec, in principiu ce stii tu juca mai bine, pentru ca asta`i un motiv pentru care esti ignorat in guilde. sunt tanci deja. /w me si vorbim mai multe ingame

CE`S AIA HEALERI?


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihaytiger

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-07-2017 17:47)
Joined: 17 Nov 2010
Posts: 362, Topics: 17
Location: Romania

Reputation: 213.4
Votes: 7

 
Post Posted: 02-06-2013, 21:54:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca iti faci spec de dps sa-mi dai un /w pe Mitzad sa te testez.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Barnes

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-02-2018 10:43)
Joined: 08 Apr 2013
Posts: 51, Topics: 25
Location: Top Secreta

Reputation: 92.6
Votes: 5

   
Post Posted: 04-06-2013, 12:07:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?:In timpul saptamanii marti si joi sunt liber.In weekend de dimineata pana seara
2. Clasa: Warrior
3. Main Spec/OFF spec: MS Arms 387/Off Protection 388.
4. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Prometerium
5. De ce ai ales specul pe care joci acum? Eventual am vrut tank,am fost si pe 4.0.6 tank dar cand am vazut ca nu mai este ce o fost tank warr m-am trecut arms.
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc). Talent@armory,rotatie folosesc rend,mortal strike,colosus smash,overpower,slam cand pot si mortal strike mult.
7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). Am inceput sa joc de pe WOTLK acest caracter fiind chiar de pe LK,am avut progres pana la sindragosa.
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Am fost in DarkLegion.Am dat leav pe motiv ca nu au progrese ei ziceau ca au facut Yor pe 25H dar cand mergeam si eu la raiduri cu iei luau numai WIPE.
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Am vazut ca aveti full progres, eu caut o guilda care are progrese si experienta in PVE.Si poate am de invatat cate ceva de la alti playeri din guilda de la voi.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
spankdat

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-01-2014 20:13)
Joined: 15 Jul 2010
Posts: 114, Topics: 17
Location: Romania

Reputation: 124.8
Votes: 5

 
Post Posted: 04-06-2013, 12:44:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

/w spankdat in game sau oricarui alt ofiter pentru teste.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MR.WARIOR

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-06-2014 12:28)
Joined: 03 May 2013
Posts: 9, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 80.3
Votes: 3

Post Posted: 08-06-2013, 11:11:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? dela 3 pana la 9
2. Clasa: Warrior
3. Main Spec Arms /OFF spec: Protection
4. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Damagees
5. De ce ai ales specul pe care joci acum? ca pa 4.3.4 dai mai mult dmg cu el (din cate am vazut eu)
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc). talent ( http://db.mmo-champion.com/utils/talent/#k=BO2KW_mw.b0w.warrior. ) Rotatie: Rend>Colossus Smash(tot timpu sa fie pe target)>Mortal Strike(tot timpu cand ai posibilitatea)>Overpower>Slam>>Heroic Strike(65+ rage) Stats: Strength>Hit cap (8%) = Expertise Cap (26) > Critical > Mastery > Haste
7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). am inceput de 4 ani sa joc WOW.Pe WOTLK am inceput,dupa am venit pe freakz si cand am venit a mers WOTLK dupa pe Cataklysm
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) AM fost in Bons of Death ( am iesit dupa ce au bagat 4.3.4,A mai fost in Eternal Chempions dar au iesit multi jucatori si am iesit si eu cu liderul Urmatorul a fost Fallen Angels Alliance acolo au mers jucatori in Opus Dei ( amavut o problema si nu am putut sa ma duc si eu ca nu am fost online) Toate au fsot bune dar tot timpu a intaplat ceva.
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Pt ca este un guild bun....si am facut odata raid cu voi si mia placut cum ati lucrat

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
spankdat

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-01-2014 20:13)
Joined: 15 Jul 2010
Posts: 114, Topics: 17
Location: Romania

Reputation: 124.8
Votes: 5

 
Post Posted: 08-06-2013, 11:23:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

/w in game


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 35, 36, 37  Next    


The time now is 04-07-2024, 10:20:51
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x