User
Pass
2FA
 
 

Interviu Froster
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Interviews
Author Message7073
PsychoLove

[Silence In The Snow]



Status: Offline
(since 05-01-2024 17:19)
Joined: 12 Aug 2013
Posts: 5177, Topics: 299
Location: Behind you.

Reputation: 1306.4
Votes: 480

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-03-2015, 17:26:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)



PsychoLove: Buna! Ma bucur ca ai acceptat sa iti fie luat un interviu.

Froster: Salut, ma mir ca am fost propus in primul rand pentru un interviu. Bine v-am gasit!

PsychoLove: Vom incepe cu intrebari despre tine. Cum te numesti?

Froster: Dan Vãlean. Prietenii imi zic strict Vãlean, ca sunt prea multi Dani in lumea asta.

PsychoLove: Ok. Eu iti voi spune Dan. Cati ani ai si de unde esti?

Froster: 22 de ani, Dej, jud. Cluj. Cand Cluj, cand Dej.

PsychoLove: Cum crezi ca te-ar descrie prietenii in cateva cuvinte?

Froster: Buna intrebare. Tata foloseste expresia "pe cat de destept, pe-atat de prost". Prietenii in general ma vad dezordonat, dezinhibat si inteligent.
It's true @ partea cu tata.

PsychoLove: Nice! Ce zodie esti?

Froster: Desi nu-s un fan al zodiilor, si nu ma orientez dupa ele, sunt Leu.

PsychoLove: Uh, daca ne luam dupa ce scrie in horoscop ar insemna ca esti putin incapatanat. It's true?

Froster: Adevarat, dar e o trasatura a familiei, sa-i vezi pe toti din partea tatalui meu la masa. Mai ales cand vine vorba despre subiecte controversate gen politica, masini, femei sau...fotbalul romanesc si Gica Hagi.
Iti vine sa te injunghii cu furculita.

PsychoLove: Sa inteleg ca se tin dezbateri acolo.

Froster: N-ai nici cea mai vaga idee. N-ai mai vazut asa ceva de la summit-ul ONU incoace.

PsychoLove: Good, inseamna ca stii sa iti argumentezi opiniile foarte bine.

Froster: In general, lucru pentru care am fost apreciat in comunitatea Freakz (see my previous wall of texts).

PsychoLove: Apropo de dezbateri si glume. Am observat ca iti plac bancurile sadice. Esti mai sadic de fel?

Froster: Absolut deloc. Oamenii au tendinta sa creada ca-s psihopat, si au cateva argumente sa sustina asta (glumele mele ofensive, faptul ca vreau sa fac chirurgie). Eu precep umorul negru ca fiind urmatoarea bariera in societate. Cand oamenii cu care stau la masa nu sunt ofensati de umorul negru, atunci poti depasi orice fel de bariera (rasista, xenofoba, misogina, etc). Pentru ca in fond si la urma urmei sunt doar niste glume. E alegerea ta daca e mai mult de atat

PsychoLove: Corect. Ai o gandire libera. Ai de gand sa folosesti vreo gluma sadica pe vreunul dintre pacienti?

Froster: Am si folosit, intr-o garda. Insa era un individ cam pe aceeasi lungime de unda cu mine (saracul si-a rupt piciorul la un accident de schi), si i-am zis bancu' cu claparii. Il stii?

PsychoLove: Nu, nu il stiu. Vreau sa il stiu?

Froster: Hai ca-l zic pentru audienta generala. Se trezeste un individ dintr-o coma, si ii zice doctorul "Ti-ai revenit, esti la spitalu' cutare, ai avut accident de schi. Am o veste buna si una proasta. Incep cu aia proasta. Vestea proasta e ca ti-am amputat ambele picioarele datorita leziunilor serioase. Vestea buna e ca ti-am gasit clapari si schiuri pe masura".

PsychoLove: Ha ha! Nu as fi vrut sa fiu in pielea lui, totusi.

Froster: Nu e tocmai cel mai sadic banc, am si mai rele; cum ziceam, pentru audienta generala.

PsychoLove: Stiu, am vazut o parte din bancurile tale sadice. Unele aproape ca nu le-am putut citi.

Froster: Aveam un mega-thread intr-o vreme. Erau vreo 50 de bancuri, daca-l caut bine. Raidurile erau tinta mea preferata. Intram pe teamspeak, si incepeam sa-mi vars bancurile pe canalele guildelor la intamplare. Good times.

PsychoLove: Nu te raporta nimeni? Sau erai prieten cu playerii de acolo?
Froster: In general ma cunostea lumea, am vechime mare pe server, si cam stiau playerii ce-mi poate capu'. Nu am primit niciun raport pe Freakz, ever. Un singur warn, si aia pentru ca mi-am sustinut argumentele cu prea mult patos.

PsychoLove: Am inteles. Ne poti povesti o intamplare amuzanta care ti s-a petrecut?

Froster: In viata mea sau pe server?

PsychoLove: In viata personala.

Froster: Hmm, singura care imi vine in minte e atunci cand m-am imbatat prea tare pe clasa a 10-a. Eram perceput ca fiind un elev model, era festivalul berii la noi in oras, si m-am puscat asa de tare (neavand experiente cu alcoolul), ma carau prietenii ca Iisus Hristos pe cruce prin centrul orasului, si ma vedeau toti colegii care stiau ca eu sunt usa de biserica si printre fragmente imi aduc aminte cum ziceau prietenii "Ah, i s-a facut rau de la mititei, nimic special". Asta a fost relativ amuzanta.

PsychoLove: Dar una ciudata?

Froster: O intamplare ciudata? Tot asa cu prietenii eram intre munti (lacul Belis daca stii), si ne-am ratacit. Am luat-o prin desisul padurii, unde am intalnit un individ de 25 de ani, care cica "a iesit pe-acolo sa socializeze". Inca am impresia ca individul are cateva carlige de agatat vanatul si vreo 4 frigidere bine ascunse prin beciul casei.

PsychoLove: Adica in mijlocul padurii statea tipul acela? Ce facea acolo?

Froster: Nu stiu, sincer! Vroia cred sa faca o baie, sau ceva. Ne-am facut si poze cu el, l-am chemat la un gratar, dar jur, ca in subconstient mi-era frica.
Nu voiam sa ma trezesc intr-o cada plina cu gheata si doua cicatrici pe spate.

PsychoLove: Ouch!

Froster: Mda, sa stii.

PsychoLove: Ce fel de muzica asculti?

Froster: Oh, absolut orice. De la cap si pajura pana la Marioara Morarescu. Preferatele mele sunt trip-hop, drum and bass, rock alternativ si EDM. Trupa mea preferata e Muse, iar piesa mea preferata e B-complex - Beautiful Lies (un drum and bass de 6 minute absolut superb).

PsychoLove: Credincios sau ateu?

Froster: Ambele mi se par destul de rele. Atat credinciosii cat si ateii sunt spalati pe creier. Credinciosii prin faptul ca respecta niste dogme relativ idioate, iar credinta in tara noastra se rezuma mai mult la bani si sa mergi la biserica sa vezi cum e imbracata tanti Stretea de la etajul 2, si cu cine s-a mai culcat Gina, verisoara aia foarte buna de care-ti placea tie in secret si te masturbai in spatele capitei. Mi se face rau.
Acum ateii.. Ateii, cel putin cei de pe internet si cei pe care-i cunosc eu, sunt genul de ateii care te sacaie mai mult decat martorii lui Iehova (macar stii ca aia daca fac accident nu le poti da sange, si mor). Ei tind sa iti bage pe gat "non-credinta" lor. HURR DURR EU SUNT ATEU SI LE STIU PE TOATE, VENEREAZA-MA.
Eu personal am o oarecare urma de credinta, data de catre bunica-mea, care spre deosebire de tanti Stretea si alti inerti, inca mai crede in valorile traditionale, sa se stranga la masa cu familia de o sarbatoare, sa se bucure in liniste de o rugaciune. Asta pot sa accept. Acuma ca exista un Dumnezeu sau nu, numai o fiinta atotstiutoare le poate sti, eu nu sunt una ca asta. Dar asta e opinia mea, si prefer sa n-o bag pe gat nimanui.

PsychoLove: Frumos. Din nou ai fost sincer.
Multumim! Trecem la intrebari legate de Freakz?

Froster: Trecem la ce intrebari vrei tu.

PsychoLove: Ok, legat de Freakz. Ne poti spune cu ce te ocupi/te-ai ocupat mai exact in aceasta comunitate?

Froster: Cu Freakz-ul am legaturi mai vechi. Il cunosc pe Shocker de prin 2007, gratie World of Warcraft-ului. Cand Shocker a decis sa-si faca server-ul lui prin 2010, mi-a propus si mie sa ma mut alaturi de el. De atunci au trecut cam 5 ani. In momentul de fata, ma ocup cu administrarea serverului (iau decizii alaturi de el, propun alti jucatori sa faca parte din administratie, verific activitatea staff-ului actual), cat imi permite si mie timpul.

PsychoLove: Nice. Cum ai ajuns sa joci WoW?

Froster: WoW am inceput prin 2005, la un internet cafe. Aveam ceva net-cafe smecher cu multe conturi de WoW, si mi-am facut pe unul dintre ele un human warrior (clasa standard cu care incepe in general lumea). M-a atras jocul foarte mult. Apoi am progresat pe urmatoarele expansion-uri, insa n-am avut eu bani sa ma tin pe realm-uri oficiale, si migram de pe un realm privat pe altul. 10 ani mai tarziu, here I am. M-a atras complexitatea jocului si nivelul de interactiune intre alti jucatori. Mai recent am fost dezamagit de ultimele expansion-uri insa e ca un fel de rutina. Mai intru o data pe saptamana sa verific cum sta treaba.

PsychoLove: Ce parere ai de staff-ul Freakz? Atat legat de WoW, cat si de forum.

Froster: @ WoW: din moment ce eu administrez partea asta, impreuna cu 2 colegi (Rageless, Ravenous) nu pot sa am decat o parere buna. In general daca nu am o parere buna despre un om, sau mi se pare ceva putred la el, nu lucrez cu el si asta basta. De aici si legatura mea stransa cu Shocker.
@ Forum: nu frecventez sectiunile, dar in general sunt oameni competenti, scoliti, cu mult timp liber si o doza de nebunie si umor sec
(mi-e dor de Levier, shoutout to him)

PsychoLove: Nice! Cu cine din comunitate te-ai imprietenit prima oara (in afara de Shocker)?

Froster: de pe realmul actual? Nu stiu, sunt multi. M-am facut remarcat pe alt server, pe 2.4.3 facand duele naked (adica fara nicio bucata de echipament pe mine) in fata la Orgrimmar. Asa m-a remarcat si Shocker. Sunt multi, printre care o sa incep sa-i enumar: Crashy, Zypher, Ingineru, Theory, Xhelaru, Zohl, Cobrel, Burton, Shocker, Kos, Consuelo, Stigmata, Blader, Drain, imi cer scuze daca am uitat pe cineva, insa toti care ma cunoasteti, sunteti prietenii mei.

PsychoLove: E cineva din staff cu care nu prea te-ai inteles?

Froster: Nu prea cred. De obicei tratez persoanele cu care nu ma inteleg prin indiferenta. Nu ma bag peste treaba lor, si nici ei peste a mea, deci nu-s genul de om sa poarte ranchiuna sau ceva.

PsychoLove: Care a fost cel mai amuzant ticket sau moment de cand ai devenit GM pana acum?

Froster: Cel mai amuzant ticket request a fost cand mi-a trimis un individ "GM GM, mi-au furat numele echipei "Iarba, bere si manele" va rog sa-l inapoiati" . Atunci m-am crapat de ras. Cel mai amuzant moment tind sa cred ca tot eu l-am facut cand aveam GM si am folosit speedhack. Mi-am luat suspend 1 saptamana de la Shocker pentru asta.

PsychoLove: Lol!
Okay, sa trecem la intrebarile puse de useri.
^AvioanE^: "Ce te tine legat de FREAKZ? Ba stai cu noi, iti dai interesul maxim, ba te lasi, ba revii.. "

Froster: In general, imi dau interesul maxim cand e nevoie de mine. Shocker n-a ezitat niciodata sa apeleze la mine iar in proportie de 99% tind sa cred ca l-am ajutat. E un profesionist in adevaratul sens al cuvantului, iar intre noi exista o legatura de ceva vreme, iar pe cat pot incerc sa onorez aceasta legatura. Motivul pentru care ma vede lumea asa inactiv, este facultatea, care din pacate a trecut pe primul loc. Sunt primul din familia mea care reuseste (sper) sa duca la bun sfarsit o facultate (medicina) si incerc pe cat posibil sa nu-i dezamagesc. Insa in spatele cortinelor, inca sunt acolo. Privind, asteptand, luand decizii, tragand sfori. Deci pot sa zic ca traditia ma tine legat de Freakz, Shocker ma tine legat de Freakz, si o buna parte din comunitate ma tine aici.

PsychoLove : > goguletz BIRGAOANU: "Cand ati facut sex prima si ultima data?"

Froster: Prima data la 19 ani, am fost un late bloomer. Din motive de relatie nu voi zice ultima data, poate va ajunge sa citeasca interviul si sa-mi bata laptopul de cap.

PsychoLove : > Sartorius: "te consideri atras de ponei roz sau doar iti place meseria de medic veterinar pls no copy pasterino"

Froster: Medicul veterinar, asa cum spune Dan Puric printr-o transcendenta a sufletului romancier, este intr-o analogie cu delfinul, un mamifer, sau asa cum ii place lui George Vintila sa-l alinte, un mamelon desavarsit. Este o adevarata uimire cum creierul unui astfel de mamifer biped datator de viata si inteligenta naturala, artificiala, sau ambele poate fi atras fictiv de alte mamifere corniculate roz sau in culori diferite.

PsychoLove: > Faydwer: "Cum ai reactiona daca ai afla urmatorul lucru: Iubita ta pe care o iubesti enorm, arata super si ai face totul pentru ea, a fost barbat inainte, dar s-a operat sa aiba pasarica si iti spune acest lucru dupa 2 ani de relatie?"

Froster: Buna intrebare. Insa eu tind sa duc totul la o logica la extrem. In general nu fac orice pentru absolut nimeni (nici pentru ai mei). Trebuie o doza imensa de incredere si respect reciproc ca sa se ajunga la asta. Deci ca sa fac totul pentru ea, ar trebui sa am o oarecare incredere in ea. Avand in vedere ca nu mi-a spus asta de la inceput, probabil as rupe relatia, fiindca n-a fost suficient de sincer(a?) cu mine.
Cu riscul de a fi misogin si de a ma intoarce la bancurile mele: daca mi-ar fi zis de la inceput, probabil as fi evaluat prioritatile. In fond si la urma urmei, o gaura e o gaura (This one's to please my joke-buddies).

PsychoLove: Foarte bun raspuns, cel putin prima parte. -
Si o ultima intrebare:
Ce mesaj le transmiti userilor din comunitatea Freakz?

Froster: All work and no play makes jack a dull boy. Cu alte cuvinte, degeaba te joci daca nu te bucuri de joc. Also, stay in school, don't do drugs, come visit the Motherland si nu te atinge de prajituri!


*Bonus:
Spoiler:





Dreams.. That's all we have.

6 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
OpTIXy

[Predator]



Status: Offline
(since 05-04-2020 10:57)
Joined: 04 Jul 2011
Posts: 2850, Topics: 83
Location: New York

Reputation: 15025.3
Votes: 377

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-03-2015, 18:48:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Felicitari reporterului si intervievatului. Interesant si apetisant interviu. Succes cu Universitatea de Medicina, ai de munca (din experienta).

I want to ensure you that every ban is always followed by a proper reason. If you wake up in a situation where your account is banned, feel free to make a proper post under Unban Request.
Do not forget to bring the necessary evidence to appeal GMs decision.
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Faydwer

[Licensed to kill]



Status: Offline
(since 17-11-2019 19:30)
Joined: 06 Aug 2011
Posts: 7215, Topics: 383
Location: Italy

Reputation: 92.6
Votes: 410

 
Post Posted: 15-03-2015, 18:57:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Froster wrote:
In fond si la urma urmei, o gaura e o gaura (This one's to please my joke-buddies).

Adevarul gol golut - respectele mele pentru interviu, mai ales ca esti un om sincer, multi nu apreciaza asta.

Froster wrote:
printre fragmente imi aduc aminte cum ziceau prietenii "Ah, i s-a facut rau de la mititei, nimic special"

Cea mai tare parte din tot interviul :]]

Psyho, mersi ca ai pus si intrebarea mea -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Khajiit

[Away]



Status: Offline
(since 01-04-2019 20:33)
Joined: 19 Jun 2013
Posts: 3428, Topics: 110
Location: Away for a long time.

Reputation: 48.4
Votes: 145

          Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  am-nevoie-de-iconite-la-profil 
Post Posted: 15-03-2015, 19:17:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Felicitãri pentru interviu - amândurora! -
Interesant ºi atractiv. Chiar m-am bucurat sã vãd cã un om poate avea puþin din tot ce înseamnã esenþial în viaþã: seriozitate, inteligenþã, sensibilitate ºi amuzament.
-
-
Felictãri.

2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
sorinsorin57

[I did not hit her !]



Status: Offline
(since 15-08-2022 19:39)
Joined: 29 Jun 2013
Posts: 5153, Topics: 395
Location: Prima la stanga.

Reputation: 1088.6
Votes: 354

       
Post Posted: 15-03-2015, 20:04:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

La faza cu medicul veterinar m-ai pierdut total -


"Esti folosit de societate, nu uita, lumea uita
Te-arunca la gunoi si-apoi te scuipa"



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
D a n g e R

[AimeR]



Status: Offline
(since 21-01-2024 10:36)
Joined: 28 Nov 2012
Posts: 5292, Topics: 577
Location: Maramures

Reputation: 787.6
Votes: 607

   
Post Posted: 15-03-2015, 22:00:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Felicitari pentru interviu,,,
Foarte frumos -



Casuta vocala: DangeR
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Wipe
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-06-2022 20:34)
Joined: 05 Jul 2012
Posts: 12606, Topics: 645
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 21726.8
Votes: 431

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-03-2015, 23:47:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Froster, iau foarte personal aia cu ateii. - Si sper sa nu patesc nimic in viitorul apropiat, ca daca ajung la spital si esti tu de garda as face infarct la o gluma sadica din aia. Ca si concluzie, GJ pentru interviu. Mi-a placut. Foarte free-minded, da' cu berea aia cum ramane?


Don't touch this

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
goguletz BIRGAOANU

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 04-01-2019 20:59)
Joined: 02 Feb 2014
Posts: 12169, Topics: 504
Location: Italia (Botosani)

Reputation: -70
Votes: 459

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 16-03-2015, 00:02:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Felicitãri pentru interviu

Goguletz spune ca nai curaj!!![/url]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
lemonEZAH

[Licensed to kill]



Status: Offline
(since 04-11-2019 15:30)
Joined: 28 Dec 2013
Posts: 7058, Topics: 351
Location: England

Reputation: 99.3
Votes: 483

Post Posted: 16-03-2015, 00:17:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bun interviul.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Froster

[The doctor is in]



Status: Offline
(since 27-12-2020 22:08)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 2487, Topics: 149
Location: Undevaaa Departeee

Reputation: 1283.5
Votes: 87

   
Post Posted: 16-03-2015, 00:53:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wipe wrote:
Froster, iau foarte personal aia cu ateii. - Si sper sa nu patesc nimic in viitorul apropiat, ca daca ajung la spital si esti tu de garda as face infarct la o gluma sadica din aia. Ca si concluzie, GJ pentru interviu. Mi-a placut. Foarte free-minded, da' cu berea aia cum ramane?



Cand termin modulul asta, am in fiecare zi de la 8 la 8 -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Loveheal

[ATN Attax]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 20 May 2012
Posts: 9908, Topics: 406
Location: Runstarr - disc

Reputation: 320.7
Votes: 572

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 16-03-2015, 00:54:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

10/10 want one more.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
PsychoLove

[Silence In The Snow]



Status: Offline
(since 05-01-2024 17:19)
Joined: 12 Aug 2013
Posts: 5177, Topics: 299
Location: Behind you.

Reputation: 1306.4
Votes: 480

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 16-03-2015, 09:07:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Stay tuned! Va urma interviul cu Edutz. ^^
@Loveheal, vrei sã îi mai iau un interviu lui Froster? -





Dreams.. That's all we have.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wipe
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-06-2022 20:34)
Joined: 05 Jul 2012
Posts: 12606, Topics: 645
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 21726.8
Votes: 431

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 16-03-2015, 09:35:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

biiiiiiis, biiiiiiis
Ok Frostere, la vara atunci -



Don't touch this

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Loveheal

[ATN Attax]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 20 May 2012
Posts: 9908, Topics: 406
Location: Runstarr - disc

Reputation: 320.7
Votes: 572

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 16-03-2015, 13:53:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

PsychoLove wrote:
Stay tuned! Va urma interviul cu Edutz. ^^
@Loveheal, vrei sã îi mai iau un interviu lui Froster? -


Cat mai multe -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cr3aTiv3 Daspy

[Si ingerii au demoni]



Status: Offline
(since 01-10-2016 20:19)
Joined: 03 Jun 2013
Posts: 1476, Topics: 54
Location: Ocna-Mures

Reputation: 954.5
Votes: 94

     
Post Posted: 16-03-2015, 17:35:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cel mai bun interviu de pana acum. Felicitari amandurora.



Profil Deviantart

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Interviews  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 28-03-2024, 13:01:51
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x