User
Pass
2FA
 
 

LEGION - Intrebari, raspunsuri, sugestii
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25, 26, 27  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message97837
Denim

[Netrunner]



Status: Offline
(online 1 day ago)
Joined: 18 Feb 2013
Posts: 19356, Topics: 525
Location: Shibuya

Reputation: 43934.7
Votes: 376

Post Posted: 29-01-2017, 14:56:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu mai postati toate chestiile random ce va vin in minte, aviz celor care le-am sters si voi sterge in continuare posturile. Pastrati topicul curat.


Retired

2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 29-01-2017, 17:17:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O sa putem juca cu clientul de pe blizz, doar schimband launcherul cu cel de pe freakz?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
marius_xy
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-12-2019 09:13)
Joined: 15 Apr 2014
Posts: 253, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -288.8
Votes: 19

 
Post Posted: 30-01-2017, 14:40:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Rezultate partiale-30.01.2017 ora 13.00:
Vreau realm nou in care toata lumea incepe de la 0 si vreau ca stafful sa nu mai piarda timpul cu transferuri si problemele care vor aparea din aceasta cauza si sa folositi timpul acesta sa faceti fixuri cat mai multe
Rezultate: 49.2% (2757 din 5600 playeri au votat aceasta optiune)

Vreau sa mi se transfere macar mounts, battle pets si achievements, in rest totul de la 0
Rezultate: 50.8% (2843 din 5600 playeri au votat aceasta optiune)


Cand am auzit ca se baga Legion pe freakz am fost extrem de entuziasmat. De acest entuziasm s-a ales rapid praful dupa ultimele rezultate partiale dar si dupa activitatea de pe serverul MOP, pana sa se afle ca se va deschide un realm de Legion. 0 arene, dupa 3 ore de asteptare nu am reusit sa intru intr-un HC cu RDF si aprox. 100 care faceau BG-uri. OK 0 arene pt. ca toti se asteapta la un alt realm, dar de ce nu face nimeni hc-uri avand in vedere ca in raiduri se cere minim ilvl 575? Ma asteptam sa se faca hc-uri macar pt updateuri la iteme.

M-am intrebat cum e posibil asa ceva avand in vedere ca erau peste 2000 online. Deci aprox. 100 faceau BG-uri si sa zicem cu indulgenta inca 100 care faceau diverse raiduri. Dar ce naiba faceau 1800 jucatori ca doar nu se apucau toti la final de expansion sa faca lvl.
Raspunsul l-am aflat dupa ultimele rezultate partiale. Peste 1800 jucatori cautau pokemoni si faceau achievementuri !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Daca ne uitam la rezultatele partiale, constatam ca peste 50% jucatori vor intra pe Legion pt achievementuri si ca inca minim 25% dintre jucatorii noi vor face acelasi lucru (am ajuns la aceasta concluzie dupa comentariile jucatorilor noi de pe forum, acestia fiind interesati in special de achievementuri).

Imi aduc aminte de vremurile cand vedeam pe un server privat peste 2000 online si cateva sute de jucatori la intrare in Black Temple. Se faceau dungeonuri si raiduri la greu, guildele erau extrem de animate si se dadeau sute de comentarii zilnice in guilde, se faceau dungeonuri si raiduri cu guildele. Nu exista atunci sa vezi pe cineva ca alearga dupa pokemoni si achievementuri.

Inteleg ca s-au schimbat generatiile dar ce naiba e in capul acestor pusti care joaca acum pe freakz?
M-am dus in Timeless Isle sa fac q si am rugat 20 de persoane sa intre in grup cu mine pt a termina mai rapid q. Le-am spus ca nu sunt interesat de iteme si ca primim aceleasi puncte pt. rep. Din 20 persoane gaseam 1 dispusa sa faca q impreuna cu mine. Rar mi-a fost dat sa vad atata salbaticie si retard la niste jucatori de wow. Se comportau ca niste pusti de 6 ani care au de rezolvat o ecuatie de gradul 2. Aceleasi persoane intalneam si in dungeonuri.

Din ultimele discutii de pe forum am inteles ca pe Legion va trebui sa facem multe dungeonuri pt diverse iteme si ca va ajuta mult daca va exista o colectivitate pe server.

Sfatul meu e sa se inceapa pe Legion de la 0 fara transfer de pokemoni sau achievementuri si in prima luna sa fie chiar rata 1x pt lvl. de la 1-90. In acest fel se va crea pt. prima data pe freakz o comunitate si nu vom mai intalni la lvl maxim niste jucatori speriati care nu au habar cu se se mananca jocul asta. Rata fiind de la inceput 1x, jucatorii vor avea interes de la inceput sa formeze grupuri pt lvl. si in felul acesta jucatorii noi vor afla mai multe informatii despre joc.

Daca in continuare se va merge pe rata mare la xp si vor fi tinuti in continuare in brate cei care fac achievementuri, se va intampla acelasi scenariu ca pe MOP. Dupa 1 an de zile se va constata ca vor fi peste 2000 online dar va da impresia unui server lipsit de viata, parasit, cu 0 jucatori in arene, 0 jucatori in HC-uri si doar un grup mic,exclusivist, care sa faca raiduri.

4 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Anonimatia

[Celebru anonim]



Status: Offline
(since 26-02-2021 20:45)
Joined: 18 Jan 2013
Posts: 772, Topics: 34
Location: Romania

Reputation: 27.2
Votes: 72

 
Post Posted: 30-01-2017, 16:34:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Anonimatia wrote:
Putem transfera rewardurile precum https://armory.freakz.ro/item/999027 ?

@Shokeru

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wingz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 15-06-2017 12:39)
Joined: 31 Mar 2012
Posts: 2149, Topics: 235
Location: Italy

Reputation: -180.3
Votes: 192

 
Post Posted: 30-01-2017, 17:08:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ marius propagandistul. -
Spoiler:


Sa-i arunce cineva un os va rog, da vina pe mounts / achievements / companions pentru ca nu poate sa faca el eroice / arene -
Achievements / mounts / companions sunt o parte importanta a acestui joc. Daca tie nu iti face placere ca s-au implementat, fa o reclamatie la Blizzard.

Nedumerire @ Shoker
Corecteaza-ma daca gresesc.
Am doua posibilitati:
1. Raman in continuare pe realmul de MoP si nu ma mai intereseaza nimic legat de Legion (cel putin nu pana cand va scadea populatia drastic si o sa faci merge eventual)
2. Vreau sa joc pe Legion caz in care voi avea acelasi cont pe ambele servere: pe cel de MoP imi va ramane contul neschimbat si pe cel de Legion mi se vor transfera toate mounturile / companions / achievements si o sa trebuiasca sa cresc caracterul de la level 1 la 110 ?



2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 30-01-2017, 18:29:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Wingz, 2.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Flamestalker

[Screwed Freak]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 22 Jul 2012
Posts: 3072, Topics: 263
Location: Iasi

Reputation: 2602.8
Votes: 174

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 31-01-2017, 18:11:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)




cred ca asa o sa fie in primele zile ,asa ca nu mai plangeti ,de curiozitate si tot o sa intrati -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Leventhe

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-09-2020 08:40)
Joined: 21 Mar 2015
Posts: 4, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 72.1
Votes: 2

Post Posted: 31-01-2017, 21:31:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut,

M-am gândit sã mã apuc aici nu niște prieteni, deoarece ei nu concep sã dea 13 euro pe lunã pentru un joc pe care îl pot juca gratuit. Eu am douã caractere de level 110 pe Retail. Nu am jucat pe Freakz niciodatã, se poate verifica. Am creat contul acesta cu mult timp în urmã.

M-am gândit sã portez aici contul de Retail, dar când se deschide Realmul de Legion. Va fi disponibilã acest feature și pe Legion sau doar pe MoP?

FYI, unuia dintre caractere i s-a aplicat un boost de level 100 (anterior level 60) și l-am crescut la 110. Bãnuiesc cã se pune și caracterul boostat.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
1007

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-09-2019 15:57)
Joined: 05 Jun 2015
Posts: 229, Topics: 38
Location: Far.

Reputation: -83.3
Votes: 26

Post Posted: 31-01-2017, 23:00:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce se aude de world pvp, il faci forced off ca pe mop... ?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Evydence

[僧]



Status: Offline
(since 15-10-2019 19:05)
Joined: 15 May 2014
Posts: 5485, Topics: 183
Location: Vrancea

Reputation: 1776.3
Votes: 176

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 31-01-2017, 23:33:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1007 wrote:
Ce se aude de world pvp, il faci forced off ca pe mop... ?



Cred ca cel mai probabil asa o sa fie, cel putin pana cand fac majoritatea lvl max, si cel mai ideal ar fi ca de la level 1 pana la 90 sa fie rate de 5x si de la 100 la 110 undeva pe la 3x sau poate chiar 5x (pentru ca acele questuri din wod sunt nu neaparat urate, dar atat de lame incat nu iti vine sa le faci dupa ce termini questu de inceput + garnizoana) dar de la 100 la 110 ar trebui sa fie 1x, un principal motiv ar fi ca asa oameni vad si ei toate questurile + ca daca o sa fie rate mare multi or sa sara peste unele zone si dupa or sa se faca mult tamtam mai ales in tickete ca dc nu pot continua chain q X, pt ca la fiecare end quest din fiecare zona o sa faci un dungeon specific acelei zone de unde o sa colectezi Pillers of Creation, care o sa iti trebuiasca mai incolo, iar daca rate de exp o sa fie peste 1x multi or sa dea dodge la alea si dupa cel mai probabil se vor plange ca e buguit freakz sau alte chestii de genul care au fost si in trecut, also cu rate de 1x o sa fie adevarata concurenta pt first level 110.


Also cel mai ok ar fi sa dati drumu in prima saptamana pana la zona de WoD, dupa sa dati drumu si la zona de Legion, explic si de ce, multi or sa se duca dupa acel realm first lvl 110, si aici o sa fie un exploit major pt cine gandeste situatia, deoarece pot sa incep sa cresc un char pana la 70, dupa imi fac un DH care incepe de la lvl 98 (ceea ce ma boosteaza pe mine enorm in fata celorlalti), deaia zic ca ar trebui sa fie nush, o saptamana poate 4-5 zile unde poti sa faci doar lvl 100 maxim, ca sa atinga si alte clase lvl 100 si sa tina pasu cu acest mic "exploit", deoarece ca sa iti faci un DH iti trebuie cel putin un char de lvl 70, si cu un DH incepi direct de la lvl 98.





If you gonna hit the king you're better kill the king

0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 31-01-2017, 23:37:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Overall nu cred ca mai face nimeni world pvp chiar si pe blizz.
@evydance odata cu wod au fost scoase cam toate personal realm first achiev. Nu mai exista first realm lvl 100/110 etc.

0 2
  
Back to top
View user's profile Send private message
darkworld81
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 23-06-2017 09:31)
Joined: 01 Nov 2011
Posts: 792, Topics: 49
Location: Romania

Reputation: 164.4
Votes: 32

 
Post Posted: 01-02-2017, 00:13:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De ce isi dau mereu pve-istii cu parerea despre world pvp? Vreti blizzlike, de ce sa nu fie asa? Pana la urma ar fi mai competitiv si mai normal sa fie wpvp, macar o data-n viata sa fie on, ca tot e lvl 1 toata lumea, o sa fie altfel, nu doar lvling monoton.
1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
david33
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-08-2017 14:46)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 1352, Topics: 203
Location: Barlad

Reputation: -368.4
Votes: 62

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 01-02-2017, 01:28:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kirov wrote:
david33 wrote:
Ne pastram toate lucrurile donate, corect?


De ce veniti cu intrebari idioate ? Normal ca va pastrati itemele donate , pe realmul de mop , ca acolo le-ati donat , si ramane deschis realm-ul . Daca le vreti si pe legion , mai donati odata .


Ce baiet bun esti tu.
Eu am donat pe freakz nu pe mop sau pe cataclysm.
=> Vreau sa imi pastrez titlul donat ca nu afecteaza pe nimeni cu nimic ca am eu titlul ala. Daca ma pune sa mai donez odata pentru el deja imi mananca banii fara nici un motiv.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 01-02-2017, 01:34:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai poate eu vreau sa-mi fac questurile linistit, nu sa fiu campat de level maxim, blizzlike e si cu off. La alegere cum e pe MoP.
Aveti bg/arena si acele world quest pvp in Legion, unde puteti sa va rupeti capu in " open space".

0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Evydence

[僧]



Status: Offline
(since 15-10-2019 19:05)
Joined: 15 May 2014
Posts: 5485, Topics: 183
Location: Vrancea

Reputation: 1776.3
Votes: 176

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 01-02-2017, 01:42:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

darkworld81 wrote:
De ce isi dau mereu pve-istii cu parerea despre world pvp? Vreti blizzlike, de ce sa nu fie asa? Pana la urma ar fi mai competitiv si mai normal sa fie wpvp, macar o data-n viata sa fie on, ca tot e lvl 1 toata lumea, o sa fie altfel, nu doar lvling monoton.



Daca ai fi jucat pe blizz ti-ai fi dat seama ca world pvp nu mai exista de multa vreme, dc? pentru ca fiecare realm este ori 90% Horde ori 90% Ally, ce world pvp sa se faca cand la fiecare world quest campeaza 20 de hordaci, vine un aliac sa faca si el world pvp, isi ia o bataie de se lasa de asa ceva, si vice versa, tinand cont ca aici pe sv nostru e balans intre playeri (intr-o oarecare masura) world pvp ar fi cam cancer la inceput de server, pt ca cum a mentionat si mihai, poate vrem sa ne facem word questurile in liniste, nu sa fim bombardati de 10 "gladiatori" si dupa sa ne bagam cate ceva in el de joc sau eventual rage quit, e foarte stresant world pvp asta, pe blizz eu daca vad un hordac il las in pace si el pe mine ca sa ne vedem de treaba noastra, world pvp inseamna ca amandoi sa vrem sa ne batem, nu sa vii tu mare baiat periculos si sa imi dai one shoot ca ai lvl 110 si eu 106, asta nu e world pvp, asta e hunting de lvl mic care se faceau doar de ratatii maxim in vanilla, asa numiti "gladiatori" care campau mape mici si omorau pe nevinovatii care incepeau deja sa vada cum e jocu.





If you gonna hit the king you're better kill the king

1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Power, 07 April 2020 22:35



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25, 26, 27  Next    


The time now is 28-04-2024, 13:01:51
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x