User
Pass
2FA
 
 

Mariti sansa de drop la Essence of Destruction
Go to page 1, 2, 3, 4  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message4988
Scott

[Maniac]



Status: Offline
(since 03-04-2023 21:32)
Joined: 14 Oct 2011
Posts: 1160, Topics: 76
Location: Romania

Reputation: 146.9
Votes: 59

Post Posted: 02-03-2013, 23:45:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Fac trash de 2 zile si nici macar nu am vaz sa pice in raid, mai exact cum as putea sa fac rost de 12 tinand cont ca trebuie sa mai dau si roll cu inca 10 playeri? 0.5 % sansa de drop mi se pare ridicol...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ovidiu_2311

[Mentally unStable]



Status: Offline
(since 13-08-2019 10:46)
Joined: 30 May 2010
Posts: 1326, Topics: 65
Location: Medias

Reputation: 438.7
Votes: 41

 
Post Posted: 02-03-2013, 23:48:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Uite-te unde ar trebui sa pice Essence of Destruction. La ce ar trebui sa mareasca putin rate-ul ar fi la iteme, deoarece intr-un full run a picat decat 1 item si vreo 3-4 retete.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
skyreaker24

[Faraon intergalactic]



Status: Offline
(since 21-01-2023 19:17)
Joined: 09 Nov 2011
Posts: 4193, Topics: 363
Location: timisoara

Reputation: 123.5
Votes: 90

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 02-03-2013, 23:48:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bagati mai bine essence of destruction la bosii din BH cum ati facut si cu living ember pana va merge dragon soul cel putin un boss la care o sa pice -.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
oMSQo

[Freakazoid]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 01 Feb 2010
Posts: 1512, Topics: 218
Location: Map

Reputation: 113.2
Votes: 92

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 02-03-2013, 23:57:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

lol stupidest ideea sa bage eod la bh
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(since 11-04-2024 09:31)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 02-03-2013, 23:58:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sau...o facem blizzlike. Eu vad ca e globalul plin de iteme craftate si WTS Essence of Destruction.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bugghy

[The Pedobear]



Status: Offline
(since 22-11-2019 18:38)
Joined: 18 Aug 2010
Posts: 2025, Topics: 156
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 72
Votes: 26

   
Post Posted: 02-03-2013, 23:58:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

skyreaker24 wrote:
bagati mai bine essence of destruction la bosii din BH cum ati facut si cu living ember pana va merge dragon soul cel putin un boss la care o sa pice -.


+1




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Scott

[Maniac]



Status: Offline
(since 03-04-2023 21:32)
Joined: 14 Oct 2011
Posts: 1160, Topics: 76
Location: Romania

Reputation: 146.9
Votes: 59

Post Posted: 03-03-2013, 00:09:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
Sau...o facem blizzlike. Eu vad ca e globalul plin de iteme craftate si WTS Essence of Destruction.


In ah erau decat 2 essence unu cu 40 k si altu cu 70 k nici macar nu am gold de 1. Si blizzlike dupa mine e mult mai usor de obtinut dar na ne trebuie 5 bosi scriptati pe care nu ii avem.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zaku

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 04-05-2013 17:38)
Joined: 18 Sep 2012
Posts: 1882, Topics: 68
Location: Craiova

Reputation: -51.3
Votes: 7

 
Post Posted: 03-03-2013, 00:13:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scott wrote:
Zohlomg wrote:
Sau...o facem blizzlike. Eu vad ca e globalul plin de iteme craftate si WTS Essence of Destruction.


In ah erau decat 2 essence unu cu 40 k si altu cu 70 k nici macar nu am gold de 1. Si blizzlike dupa mine e mult mai usor de obtinut dar na ne trebuie 5 bosi scriptati pe care nu ii avem.

O sa fie,toate la timpu' lor...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nerfz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 02-04-2013 15:38)
Joined: 31 Mar 2010
Posts: 482, Topics: 39
Location: No where.

Reputation: -444.3
Votes: 24

 
Post Posted: 03-03-2013, 01:58:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Toate la timpul lor ? Serios ? Mie mi s-a luat sa mai intru pe server cu atitudinea asta de toate la timpul lor. Ok, vreau sa ma distrez, intru in joc, ma loghez, intru pe caracter si na ce sa fac daca ma plictisesc, dau o arena. Stii ce se intampla dupa acea arena ? Devin un om foarte religios si pomenesc de cele sfinte si de mama care m-a facut. Asta unu la mana. Doi, sa zicem ca vreau sa fac in raid, bun intru in ET ca na e singura prostie care " merge " si incep ca tot omul cu Jaina. Cand vad ca da stun cu si e cu spatele la mine, mai construiesc o biserica ceva dar trec peste. Ajung la Tyranda care la fel sunt la 100000de yarzi de arrow si totusi iau stun . Ok mai bag o icoana o ceva. Ajung intr-un final la ultimul bos (ma rog vorba vine ultimul ca mai erau 2 da na' ) si ce sa vezi ... nici nu dau bine TP acolo ca au si sarit 10 mobi pe mine doar cat m-am miscat. Serios ? Pe retail acolo treceam printre toti si nu aveam nici o problema. Aici daca te misti 1y pe langa el, gata agro wipe bla bla bla.
Cine a fost cu ideea de a pune essence la trash drop a fost un .. sa zic frumos ? Sa zicem ca avea iq-ul egal cu temperatura camerei. Sa fim seriosi, cu un grup bun si putin bulan, intr-o zi farmezi cate ? 50 ? pe putin. 50 de essence ar dura ceva daca am avea bossi, i'm i right or not ? Momentan pe server nu ai ce face infara de marele ET care e fix pielea **** si sa zicem BG's ca arene in nici nu putem discuta de asa ceva. Nu cred ca e nevoie sa intru in detalii, doar uitandu-ma peste bug report la classes imi vine sa vars cand aud de cuvantul " arene " .

Inteleg ca lumea e ocupata, a fost in sesiune, are treaba, are caine, pisica de hranit si alte pasari de astea exotice dar totusi. Sa stai macar cat ? 2 ore pe zi din 24 nu cred ca e prea mult macar sa rezolvi un bug nu cred ca e asa mult. Ma uit la GM's si vad acolo o lista plina. Nu cer socoteala la fiecare ce face dar daca tot nu fac nimic macar spells & stuff sa testeze. Serios, asteptati ca playerii sa vina cu toate ? Mi se pare o prostie si chiar e o prostie. Din toti GM's doar 2 hai 3 sa zicem s-au gasit sa testeze ? E alta treaba cand esti GM si testezi un anumit lucru. In primul rand e de 100 de ori mai usor pentru ca ai acces la mai tot si in al doilea rand oricum 70% dintre GM's oh well ... intelegeti voi ce vreau sa zic si daca nu, inseamna ca sunteti niste mincinosi de nota 1.

Ma rog, totul a plecat de la essence si am ajuns la naiba .

Care are de comentat, nu are decat sa o faca pentru sincer nu ma intereseaza. Eu doar mi-am dat cu parerea, buna sau rea e a mea si cui nu ii place nu are decat sa ignore ce am scris mai sus .

Greselile gramaticale sunt datorate faptului ca e ora 2 si ca nu m-am uitat de 2 ori peste ce am scris. /care




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Scott

[Maniac]



Status: Offline
(since 03-04-2023 21:32)
Joined: 14 Oct 2011
Posts: 1160, Topics: 76
Location: Romania

Reputation: 146.9
Votes: 59

Post Posted: 03-03-2013, 02:09:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

50? Tu gandesti ce scrii? In guilda la mine se farmeaza de 2 zile si nu cred ca sunt 10 esente. Eu am farmat cel putin 5-6 ore si nu a picat NICI una.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
starforsaken

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-09-2018 17:52)
Joined: 13 Jun 2011
Posts: 119, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 113.6
Votes: 9

     
Post Posted: 03-03-2013, 04:28:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da,e bataie de joc,nu ai ce face decat sa-ti faci gear pe n alturi farmand ET,atat. Eventual gold farm.. un fix la player pathing nu puteti face,ce sa mai vb de pve content.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AlexMatei

[Paris]



Status: Offline
(since 22-09-2015 12:14)
Joined: 20 Jul 2012
Posts: 433, Topics: 46
Location: Orgrimmar

Reputation: 114.6
Votes: 18

 
Post Posted: 03-03-2013, 08:55:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si eu farmez de 2 zile DS si in 2 ore am vazut 1 essence , desigur ninjat


http://eu.battle.net/wow/en/character/silvermoon/Alexmatei/advanced

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tomyy

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-03-2020 10:59)
Joined: 29 Dec 2012
Posts: 330, Topics: 42
Location: Romania

Reputation: 67.8
Votes: 23

   
Post Posted: 03-03-2013, 09:38:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scott wrote:
Fac trash de 2 zile si nici macar nu am vaz sa pice in raid, mai exact cum as putea sa fac rost de 12 tinand cont ca trebuie sa mai dau si roll cu inca 10 playeri? 0.5 % sansa de drop mi se pare ridicol...


care 2 zile ma ca nu ii bagat trashul de 2 zile:)) + normal trebuie sa cada doar la bosi lasa ca ii bine si asa

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(since 11-04-2024 09:31)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 03-03-2013, 09:48:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nerfz wrote:
Toate la timpul lor ? Serios ? Mie mi s-a luat sa mai intru pe server cu atitudinea asta de toate la timpul lor. Ok, vreau sa ma distrez, intru in joc, ma loghez, intru pe caracter si na ce sa fac daca ma plictisesc, dau o arena. Stii ce se intampla dupa acea arena ? Devin un om foarte religios si pomenesc de cele sfinte si de mama care m-a facut. Asta unu la mana. Doi, sa zicem ca vreau sa fac in raid, bun intru in ET ca na e singura prostie care " merge " si incep ca tot omul cu Jaina. Cand vad ca da stun cu si e cu spatele la mine, mai construiesc o biserica ceva dar trec peste. Ajung la Tyranda care la fel sunt la 100000de yarzi de arrow si totusi iau stun . Ok mai bag o icoana o ceva. Ajung intr-un final la ultimul bos (ma rog vorba vine ultimul ca mai erau 2 da na' ) si ce sa vezi ... nici nu dau bine TP acolo ca au si sarit 10 mobi pe mine doar cat m-am miscat. Serios ? Pe retail acolo treceam printre toti si nu aveam nici o problema. Aici daca te misti 1y pe langa el, gata agro wipe bla bla bla.
Cine a fost cu ideea de a pune essence la trash drop a fost un .. sa zic frumos ? Sa zicem ca avea iq-ul egal cu temperatura camerei. Sa fim seriosi, cu un grup bun si putin bulan, intr-o zi farmezi cate ? 50 ? pe putin. 50 de essence ar dura ceva daca am avea bossi, i'm i right or not ? Momentan pe server nu ai ce face infara de marele ET care e fix pielea **** si sa zicem BG's ca arene in nici nu putem discuta de asa ceva. Nu cred ca e nevoie sa intru in detalii, doar uitandu-ma peste bug report la classes imi vine sa vars cand aud de cuvantul " arene " .

Inteleg ca lumea e ocupata, a fost in sesiune, are treaba, are caine, pisica de hranit si alte pasari de astea exotice dar totusi. Sa stai macar cat ? 2 ore pe zi din 24 nu cred ca e prea mult macar sa rezolvi un bug nu cred ca e asa mult. Ma uit la GM's si vad acolo o lista plina. Nu cer socoteala la fiecare ce face dar daca tot nu fac nimic macar spells & stuff sa testeze. Serios, asteptati ca playerii sa vina cu toate ? Mi se pare o prostie si chiar e o prostie. Din toti GM's doar 2 hai 3 sa zicem s-au gasit sa testeze ? E alta treaba cand esti GM si testezi un anumit lucru. In primul rand e de 100 de ori mai usor pentru ca ai acces la mai tot si in al doilea rand oricum 70% dintre GM's oh well ... intelegeti voi ce vreau sa zic si daca nu, inseamna ca sunteti niste mincinosi de nota 1.

Ma rog, totul a plecat de la essence si am ajuns la naiba .

Care are de comentat, nu are decat sa o faca pentru sincer nu ma intereseaza. Eu doar mi-am dat cu parerea, buna sau rea e a mea si cui nu ii place nu are decat sa ignore ce am scris mai sus .

Greselile gramaticale sunt datorate faptului ca e ora 2 si ca nu m-am uitat de 2 ori peste ce am scris. /care


Inteleg frustrarile tale si iti dau dreptate la unele puncte, dar cred ca ai nevoie de multa pauza de WoW in anumite privinte. Despre arene si PvP nu stiu si nu ma bag, dar la ET mananci *****, ca nu e deloc cum zici tu. Am testat foarte mult si m-am uitat foarte mult la grupuri facand ET si nu trebuie decat sa te misti usor.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ovidiu_2311

[Mentally unStable]



Status: Offline
(since 13-08-2019 10:46)
Joined: 30 May 2010
Posts: 1326, Topics: 65
Location: Medias

Reputation: 438.7
Votes: 41

 
Post Posted: 03-03-2013, 11:03:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunt anumite situatii cand intradevar sar mobii din inaintea lui Baine, eu de cele mai multe ori am patit-o cu totemele de la shaman, nu stiu exact care si cu shoutul de la warrior, care daca il dai imediat cum intri in acea zona sare grupa din stanga pe tine dar in rest este destul de smooth.

Una peste alta, ce zici Zohll este vreo sansa sa mariti putin drop rate-ul la itemele din DS trash?- (nu ma refer la Essence of Destruction)



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2, 3, 4  Next    


The time now is 11-05-2024, 12:26:47
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x