User
Pass
2FA
 
 

Mentalitatea de pe server
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message6076
Spinkles

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-10-2014 08:46)
Joined: 26 Dec 2012
Posts: 164, Topics: 52
Location: Fallujah

Reputation: 41.2
Votes: 10

 
Post Posted: 02-09-2013, 23:56:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Farmeaza la bg pentru ca strang honor din asta..
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gica-messi
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-09-2013 20:24)
Joined: 25 Aug 2013
Posts: 83, Topics: 2
Location: in frantza la furat

Reputation: -46.2
Votes: 4

Post Posted: 03-09-2013, 06:44:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

si pe blizz se farmeaza in bg-uri cand se intampla ca o factiune sa fie mult mai slaba ca alta, nu inteleg de ce te plangi. asa e jocul.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Overrlord

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-06-2015 18:57)
Joined: 03 Dec 2011
Posts: 24, Topics: 7
Location: Italy

Reputation: 56.9
Votes: 2

 
Post Posted: 03-09-2013, 12:35:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gica-messi wrote:
si pe blizz se farmeaza in bg-uri cand se intampla ca o factiune sa fie mult mai slaba ca alta, nu inteleg de ce te plangi. asa e jocul.



Nu m-am plans ...am incerkt sa aflu si eu diferite pareri despre acest farming si au iesit la iveala in tipic romanesc. Am foarte putine post-uri si mai putine topic-uri.Dar am rasfoit si eu umpic paginile si chiar nu ma pot abtine sa spun ca sunt cativa indivizi care pur si simplu nu fac diferenta dintre o opinie si un atac la persoana.Burebysta te dai prea smecher taticule vad in cam fiecare post ai chef de hartza si chef de scandal.Daca ai venit dintr-un corta ma tata asta nu inseamna ca si restu au venit.Cat despre padurarul ai si tu cateva probleme ...post-uri cu ponei roz e una din dovezile tale ca esti foarte matur si destept pe deasupra ai stat umpic sa cauti "k" -urile alea - si scrie normal in post ca nu is chior...deocamdata vad bine sau probabil vrei sa arati iar ca esti vreun smecher pe forum.Daca nu sunteti in stare sa faceti deosibiri intre o opinie si un atac asupra persoanei atunci voi aveti anumite probleme.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Burebysta

[Retired Veteran]



Status: Offline
(since 27-08-2022 20:01)
Joined: 27 Jun 2011
Posts: 17044, Topics: 509
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 3626.7
Votes: 245

Post Posted: 03-09-2013, 13:04:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu incerc sa port o discutie normala cu tine si sa-ti spun ca totul tine de doi factori:
- Dorinta playerului
- Posibilitatea pe care o are in fata
Tu vrei sa spui "Nu mai juca asa ca mie nu imi place" ...adica iti inteleg si tie problema ca am fost si eu farmat...dar aveam doua posibilitati - ori ieseam din joc, ori asteptam frumos la Grave fara sa mai dau Release sau Accept ... Nu te pune doar in situatia de victima ci si in situatia de farmer ... Iar eu nu te-am atacat si nici nu te-am mai mentionat dar daca tot m-ai "invocat" aici ti-am raspuns ...
Am inteles nu iti convine sa fii farmat...mareste-ti skill-ul si fa-ti un party premade daca nu mai vrei sa se intample...E asa greu?
P.S. Tu zici de atac la persoana dar uite ce faci tu.
Fie vrei sa intelegi omenesti ori sa fii ca si catarul.





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Padurarul

[Ponyfag]



Status: Offline
(online 1 day ago)
Joined: 16 Jun 2011
Posts: 11086, Topics: 76
Location: Shitpost city

Reputation: 652.4
Votes: 169

Post Posted: 03-09-2013, 13:25:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Overrlord wrote:
[.Cat despre padurarul ai si tu cateva probleme ...post-uri cu ponei roz e una din dovezile tale ca esti foarte matur si destept pe deasupra ai stat umpic sa cauti "k" -urile alea -


U WOT M8 ? Il bash ye fookin ead in i sware on me mom , il teece u 4 spekin 2 me lik that u little *** m8 !!!
Tocmai ti-ai facut un inamic PE VIATA !!!! Pacat ca nu mai joc WoW sa iti arat ce inseamna sa farmezi pe cineva cu adevarat.



EDIT : Era sa uit . Stiti ce e mai distractiv decat facut killuri ? Sa le faci cu STIL. Intr-un mod cat mai original . Sau pur si simplu sa enervezi lumea. Cand eram in Tanaris si vedeam pe unu ca facea quests omorand mobs ii omoram repede toti mobii respectivi din zona si il lasam cu buza umflata - . Sau aplicam dots si il lasam sa moara , sau il campam la cimitir , sau testam diverse dispozitive de engineering pe el ( aka bombe ) . Imaginatia e limita .
Am primit in felul asta o gramada de injuraturi pe /w -



Last edited by Padurarul on 03-09-2013, 13:58:55; edited 3 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
heav3n

[Rockeru' Manelist]



Status: Offline
(since 17-07-2018 19:12)
Joined: 23 Jan 2013
Posts: 497, Topics: 25
Location: Wonderland

Reputation: 79.8
Votes: 11

 
Post Posted: 03-09-2013, 13:44:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Padurarul wrote:
Overrlord wrote:
[.Cat despre padurarul ai si tu cateva probleme ...post-uri cu ponei roz e una din dovezile tale ca esti foarte matur si destept pe deasupra ai stat umpic sa cauti "k" -urile alea -


U WOT M8 ? Il bash ye fookin ead in i sware on me mom , il teece u 4 spekin 2 me lik that u little *** m8 !!!
Tocmai ti-ai facut un inamic PE VIATA !!!! Pacat ca nu mai joc WoW sa iti arat ce inseamna sa farmezi pe cineva cu adevarat.


@off prin toate topicurile in care ma uit dau de un obsedat de ponei...
Nu ai ce face,e distractiv sa farmezi sa faci cat mai multe killuri,cele mai multe hks,dmg done etc

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
ala rau

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-06-2015 10:25)
Joined: 29 Jun 2013
Posts: 18, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 44.6
Votes: 1

 
Post Posted: 03-09-2013, 14:38:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@op tu tot bagi prostia aia cu mentalitatea romaneasca, nu numai noi gandim asa, ci toata lumea care e destul de desteapta sa profite de situatie, si pe blizzard se intampla, daca o echipa e chiar asa de slaba, nu merita sa castige si e la mila echipei inamice, acum depinde de inamici daca vor sau nu sa fie "rai" dar ei practic se scot cu HK'uri gratis, deci de ce sa nu le ia?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 03-09-2013, 14:48:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Overrlord wrote:
Este unul din multele BG-uri in care se face chestia asta ...cand se vede ca o tabara domina clar jok-ul. Apare cate 1 destept "Ba frate da hai sa mai stam ma umpik la cimitir sa ii >farmam<". Tin sa mentionez ca un BG probabil dominat clar de o parte se termina cred in mai putin de 7-9 minute cam asa daca nu si mai putin, ce rezolvati ma fraticule cu chestia asta tineti alti oameni in BG inca 20 de min ca sa "farmezi" sau sa demonstrezi cat esti de tare farmand niste persoane probabil cu low gear sau cu exp putina de WoW. Asta e un ex. la Hoarda dar si Alianta face la fel. Pe cat sunteti de "buni" sau "pro" cum va considerati cu atat duceti lipsa uni. Si ma astp sa curga cu tot felul de com-uri tipice romanesti gen "get a life" sau "nu te obliga nimeni sa joci" si asa mai departe.
Da stricati jok-ul altora ma desteptilor ce sunteti dati dovada de o prostie de neegalat.



Stii Overrlord, poate tu ce vezi acolo este Exploit sau Honor farm, dar "farmul" la cimitir in BG este chestie tactica. Il ataci cand abia a inviat, nu are buffuri, este solo, iar daca voi sunteti deja 2-3 este usor sa faceti dominati o intreaga echipa de 10-12 sau cati sunt in bg cu singura conditie ca ei sa se spameze pe rand. Daca nu poti sa iesi din cimitir, este clar ca nu ai cum sa te duci sa iei steagu, nu ai cum sa "omori si tu ceva" si ca urmare, echipa care blocheaza "respawn site" este echipa care castiga BG-ul

Chestia ce o auzi tu " hai sa ii farmam" este spusa de unul cu cap care incearca sa convinga vreo 2-3 gorobeti verry greedy sa vina cu el sa blocheze "alianta/ hoarda" in cimitir cat timp restul playerilor castiga bg-ul. BG-urile nu sunt "mindless killing".

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Overrlord

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-06-2015 18:57)
Joined: 03 Dec 2011
Posts: 24, Topics: 7
Location: Italy

Reputation: 56.9
Votes: 2

 
Post Posted: 03-09-2013, 18:43:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gamer4life wrote:
Overrlord wrote:
Este unul din multele BG-uri in care se face chestia asta ...cand se vede ca o tabara domina clar joc-ul. Apare cate 1 destept "Ba frate da hai sa mai stam ma umpik la cimitir sa ii >farmam<". Tin sa mentionez ca un BG probabil dominat clar de o parte se termina cred in mai putin de 7-9 minute cam asa daca nu si mai putin, ce rezolvati ma fraticule cu chestia asta tineti alti oameni in BG inca 20 de min ca sa "farmezi" sau sa demonstrezi cat esti de tare farmand niste persoane probabil cu low gear sau cu exp putina de WoW. Asta e un ex. la Hoarda dar si Alianta face la fel. Pe cat sunteti de "buni" sau "pro" cum va considerati cu atat duceti lipsa uni. Si ma astp sa curga cu tot felul de com-uri tipice romanesti gen "get a life" sau "nu te obliga nimeni sa joci" si asa mai departe.
Da stricati jok-ul altora ma desteptilor ce sunteti dati dovada de o prostie de neegalat.



Stii Overrlord, poate tu ce vezi acolo este Exploit sau Honor farm, dar "farmul" la cimitir in BG este chestie tactica. Il ataci cand abia a inviat, nu are buffuri, este solo, iar daca voi sunteti deja 2-3 este usor sa faceti dominati o intreaga echipa de 10-12 sau cati sunt in bg cu singura conditie ca ei sa se spameze pe rand. Daca nu poti sa iesi din cimitir, este clar ca nu ai cum sa te duci sa iei steagu, nu ai cum sa "omori si tu ceva" si ca urmare, echipa care blocheaza "respawn site" este echipa care castiga BG-ul

Chestia ce o auzi tu " hai sa ii farmam" este spusa de unul cu cap care incearca sa convinga vreo 2-3 gorobeti verry greedy sa vina cu el sa blocheze "alianta/ hoarda" in cimitir cat timp restul playerilor castiga bg-ul. BG-urile nu sunt "mindless killing".


Inteleg si tactica care o zici tu...dar nu tine toata durata BG-ului tactica asta este doar pe moment ca sa termin repede BG-ul de fapt.Dar nu vreau iar sa intru in detalii si alte contradicti.Vreau sa zic ca ar trebui totusi sa nu fiti lacomi ...inteleg frate farmezi ca iti place poate si etc.Dar nu iti ajunge 15 min de farm ?Nu va este suficient 15 min de stat la un cimitir.Farmati si voi cu un fel de limita asta vreau sa zic pt ca pana si pt cei care stau si farmeaza la un moment dat devine plictisitor.Recunosc imi place sa fac parte din tabara care domina si sa farmez umpic, dar deja dintr-un anumit punct devine plictisitor.

Si aici este alta chestie sa luam exemplu un Farm din asta da? format din vreo 10 rdps in tabara dominanta ...eu ca melee ce fac , ala care e spell caster sau cu range atack pai el face toate kill-urile sau are toate sansele sa le faca de obicei.Am mai vazut farmuri suficiente si de o parte si de alta si sa stii ca faceau parte din guilde bune pvp ...si farmau frate 8-14 min si apoi terminau BG-ul nu stateau 20 de min acolo.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
battlesnake

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-11-2023 00:13)
Joined: 31 May 2012
Posts: 231, Topics: 53
Location: Acherus

Reputation: 228.5
Votes: 10

Post Posted: 04-09-2013, 18:31:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Overrlord wrote:
Oh vai, coechipieri mei sunt farmati, de ce sa stau cinci minute in plus cand pot sta mai devreme pe degeaba in stormgrimmar, mai bine scriu pe forum wall-texturi plangandu-ma ca un exemplar lacrimogen ce sunt.

Vezi ca ti-am reparat eu. Sa omori jucatori e distractiv, get over it.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
marvolo

[Mincinos de profesie]



Status: Offline
(since 20-08-2022 15:42)
Joined: 22 Feb 2010
Posts: 154, Topics: 67
Location: Ireland

Reputation: 506.3
Votes: 14

 
Post Posted: 07-09-2013, 23:02:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

qq
Voua va trebuei buton de "surrender" ca in LoL.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MihneaS
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 01-11-2013 19:54)
Joined: 04 Jun 2012
Posts: 447, Topics: 74
Location: Brancoveanu

Reputation: -33.7
Votes: 6

   
Post Posted: 08-09-2013, 19:20:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Slab, cea mai de ca*at chestie de pe freakz e ca te baga pe tine care nu ai premade vs full premade -))))))))) gg

http://www.twitch.tv/shoneEu
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
bard

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-12-2013 19:51)
Joined: 22 Jun 2012
Posts: 84, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 74.1
Votes: 2

Post Posted: 13-09-2013, 13:37:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mda poate cand pots a fac niste questuri in hyjal fara sa fiu atacat....sau cand voi putea face ceva oriunde fara sa fiu atacat,imi place world pvp,cea ce inseamna logic si razbunarea mea,ei ataca atac si eu,nui pre agreu de inteles banuiesc,nu fac eu mereu asta dar de ce nu? cum s-a mai zis poate asa se gandesc inainte sa ma atace.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 18-09-2013, 09:51:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bard wrote:
Mda poate cand pots a fac niste questuri in hyjal fara sa fiu atacat....sau cand voi putea face ceva oriunde fara sa fiu atacat,imi place world pvp,cea ce inseamna logic si razbunarea mea,ei ataca atac si eu,nui pre agreu de inteles banuiesc,nu fac eu mereu asta dar de ce nu? cum s-a mai zis poate asa se gandesc inainte sa ma atace.


iti faci un char nou si iti blochezi lvl la 84 sa poti face ce questuri vrei tu fara sa poti fi atacat datorita la world pvp.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 18-09-2013, 11:38:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mugetarea zilei: care e scopul bg-urilor? adica da frate, faci rost de honor, iti iei gear, 2-3 arena si ai full cata. Dupa, ce faci? stai ca nabu la dueluri? Eu nu. Continui cu BG-urile, faci arene in continuare, te iei de aia din tol barad daca vrei sa faci 1vX world pvp....


Ai probleme la questurile din hyjal? ce ma ca nu e mare carnagiu acolo, daca dai de 1-2 parliti, care sar in tine si tot iau bataie...

problema pe freakz e ca nu multi inteleg scopul PVP-ului. Ei inteleg prin PVP numai dueluri si 2v2 cap. Sunt cam 70-80 de teamuri peste 2200 la 2v2, pe ambele realm-uri adunate. Multe in paragina. Asta inseamna cam 160 de PVP-eri. Plus ca 2200 se face usor, din batut teamuri usoare.

mai pe scurt: Nu stie lumea ce e PVP, si nu poti sa iei un Dorel sa-l faci Einstein.


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    


The time now is 01-10-2024, 09:04:25
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x