User
Pass
2FA
 
 

Ninja
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian

Sunteti de acord cu idea mea?
Da .
64%
 64%  [ 143 ]
Nu .
35%
 35%  [ 80 ]
Total Votes : 223

Author Message13683
Dazz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-09-2011 20:40)
Joined: 03 Oct 2010
Posts: 927, Topics: 30
Location: Intrebare Stupida -.-

Reputation: 56.8
Votes: 41

 
Post Posted: 08-11-2010, 22:33:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Berserk wrote:
jupiterestru wrote:
Daca shamanu' da roll la cloth sau leather va dati si voi seama cat wow stie.


probabil stie mai mult wow ca tine.

am 3 piese leather pe warrior si am 10k+ dps la aproape fiecare boss


Berserk ruleazaaaaaa ;D


Install & Patch World of Warcraft to 3.3.5a
Tutorial Shaman Enhancement
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Braveheart

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-08-2013 19:29)
Joined: 04 Dec 2007
Posts: 488, Topics: 43
Location: Romania

Reputation: 162.9
Votes: 29

 
Post Posted: 08-11-2010, 22:37:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Berserk wrote:
jupiterestru wrote:
Daca shamanu' da roll la cloth sau leather va dati si voi seama cat wow stie.


probabil stie mai mult wow ca tine.

am 3 piese leather pe warrior si am 10k+ dps la aproape fiecare boss


Nu este vorba ca char-ul este mai prost daca ai leather. Este vorba ca jocul este facut in asa fel incat fiecare rasa sa aiba sanse egale la loot. Daca un warrior s-ar apuca sa dea roll la mail , leather si plate are din prima de ori mai multe sanse ca un rogue ... asta e doar un exemplu.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sundaysfantasy

[The Human Equation]



Status: Offline
(since 16-10-2018 18:20)
Joined: 16 Apr 2010
Posts: 6776, Topics: 210
Location: Romania

Reputation: 645.8
Votes: 55

 
Post Posted: 08-11-2010, 23:19:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Berserk wrote:
jupiterestru wrote:
Daca shamanu' da roll la cloth sau leather va dati si voi seama cat wow stie.


probabil stie mai mult wow ca tine.

am 3 piese leather pe warrior si am 10k+ dps la aproape fiecare boss

si ti se pare mult 10k?!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Berserk

[No Self-Control]



Status: Offline
(since 06-09-2015 07:05)
Joined: 20 Sep 2006
Posts: 4536, Topics: 225
Location: Romania

Reputation: 139.3
Votes: 46

 
Post Posted: 08-11-2010, 23:26:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sundaysfantasy wrote:
Berserk wrote:
jupiterestru wrote:
Daca shamanu' da roll la cloth sau leather va dati si voi seama cat wow stie.


probabil stie mai mult wow ca tine.

am 3 piese leather pe warrior si am 10k+ dps la aproape fiecare boss

si ti se pare mult 10k?!


la 5.4k *** e destul, sunt destui muppetsi care nu trec de 7k dps cu 5.8k gs si peste (pve)



If you enjoy wasting time.. Is that time really wasted?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alexander0810

[VIGILO CONFIDO]



Status: Offline
(since 08-03-2024 13:58)
Joined: 13 Mar 2010
Posts: 12665, Topics: 267
Location: Romania

Reputation: 2269
Votes: 151

 
Post Posted: 09-11-2010, 00:05:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ninja sau non-ninja depinde de perspectiva omului, don't want ninja?? Join a guild, persoana care va fii acel gm (daca se va lua decizia ridicola sa se faca asa ceva) o sa fie foarte scarbita.
1) Daca o sal cheme cineva ca a facut un player ninja, si el nu e de acord(ptr ca probabil stie mai bn decat acel "cineva"), automat o sa zica cine a atras atentia gm'ului ca e incompetent sau tine cu altu.
2)Prea multa munca, cum am zis, JOIN A GUILD.

P.s. Conteaza stats nu faptul ca e cloth/leather/mail/plate.

Ex:best in slot wrists@hunter=leather la noi pe server si best in slot pants@boomkin=cloth :o
AAAAAAAAAAAAAAAAAAA

IDEEA PROASTA!!! Pe langa propunere ar fii misto sa explicati DETALIAT cum s-ar pune in aplicare a? Pe foaie suna bine, practic, nare sanse de succes.

P.p.s. Alt lucru ptr care propunere e fail e ca gm'ul nare cum sa stie circumstantele in care s-a facut raidul, dc s-a facut ninja, sau daca nu au mai fost rolluri in +. (II lipeste perspectiva membrului acelui raid).

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Anonim111

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-10-2011 17:39)
Joined: 13 Feb 2010
Posts: 56, Topics: 20
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 186.5
Votes: 4

 
Post Posted: 09-11-2010, 12:25:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

moonshadow wrote:
nu vrei ninja...master loot. daca nu cunosti si nu ai incredere in aia cu care faci raidul, gaseste-ti guild.
trebuie sa te aperi singur de ninja nu sa te dadaceasca cineva


da pe retail GM se ocupa si de asa ceva, n, dar numai daca ai dovada de ninja si in plus sunt mult mai multi GM online decat la noi. acum exista si soulbound trade pt greseli si alte alea.


pe retail sunt platiti - pe freakz nu

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Iinsane

[Mentaly Unstable]



Status: Offline
(since 22-02-2013 20:53)
Joined: 28 Feb 2010
Posts: 360, Topics: 38
Location: Romania

Reputation: 89.6
Votes: 8

 
Post Posted: 10-11-2010, 09:45:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Alexander0810 wrote:
[...]Alt lucru ptr care propunere e fail e ca gm'ul nare cum sa stie circumstantele in care s-a facut raidul, dc s-a facut ninja, sau daca nu au mai fost rolluri in plus. (Ii lipeste perspectiva membrului acelui raid).

I totally agree him ^

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Arkinezul

[The Exploiter]



Status: Offline
(since 20-01-2014 18:46)
Joined: 09 May 2010
Posts: 938, Topics: 85
Location: Society Gates

Reputation: 46.4
Votes: 37

 
Post Posted: 12-11-2010, 18:13:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunt de acord sa nu se mai faca ninja dar nici sa vina unu de 5k gs sa dea roll 100 si sa ia spre exemplu dbw.. iar altu care are 6k gs e pe primu la dps si doar dbw sa ii lipseasca.. normal ca face ninja, il si inteleg.. ( daca nici nu ai scos dps si ai mancat ***** toata ziua pt roll 100 tot nu merti item)
Uni din voi vreti icc cu 4k gs, faceti si voi pos/fos/hor, toc orice nu direct icc ca nu va geareaza nime cu iteme de 25 hc...

Nu sa o aiba succes ideea , renunatit mai bine.. /agree jert



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
jupiterestru

[uat da fac ?]



Status: Offline
(since 31-01-2012 15:22)
Joined: 10 Feb 2010
Posts: 402, Topics: 53
Location: Romania

Reputation: 33.8
Votes: 19

Post Posted: 12-11-2010, 20:18:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Prea multa bataie de cap.

Iti cauti o guilda cat de cat capabila de cativa bosi pe 25 si faci.

Nu gasesti guilda ? Fa-ti chiar tu una, aduna 30-40 de persoane si incet incet faceti.

pug = ninja din perspectiva mea.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Stormrage

[Vanquisher]



Status: Offline
(since 10-07-2013 08:15)
Joined: 02 Sep 2010
Posts: 93, Topics: 23
Location: BTSTelecom

Reputation: 60.3
Votes: 7

Post Posted: 03-12-2010, 15:45:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Jasmine wrote:
Cel mai simplu ar fii :

Sa recruteze shocker un gm care sa se ocupe doar de asa ceva . ( Nu lasati replay , nu fac topicul pt ca vreau gm )

Desii nu am probleme , caci am guilda buna , tot vad tema asta pe global .

Faceti ca pe blizzard , ninja = ban 3d + remove items .

Creati o sectiune noua , dati moderator gmului respectiv , si acolo sa se faca cereri pt ban .

Dar sa nu acceptati ninja intre membrii guildelor , cand 10 insi din aceasi guilda fac rank , iar leaderul stie ca 1 din ei merita o itema mai mult , asta nu se numeste ninja .

Votati in chestionar si lasati replayuri.


God damn it,Blizzard are o armata de oameni si progamatori care se ocupa de asa ceva,tu crezi ca 2-3 oameni pot sa rezolve toate cazurile de ninja?Crezi ca sta cineva sa verifice logs/stearga iteme?Cine crezi ca sta sa faca asa ceva,cum a zis ala,se va lasa de meserie:))Daca wow.freakz.ro ar fi un server multinational cu GM din toata Europa,ar mai merge,ce vrei tu e imposibil!

Posturi unite automat, 03-12-2010, 15:33:22

Arkinezul wrote:
Sunt de acord sa nu se mai faca ninja dar nici sa vina unu de 5k gs sa dea roll 100 si sa ia spre exemplu dbw.. iar altu care are 6k gs e pe primu la dps si doar dbw sa ii lipseasca.. normal ca face ninja, il si inteleg.. ( daca nici nu ai scos dps si ai mancat ***** toata ziua pt roll 100 tot nu merti item)
Uni din voi vreti icc cu 4k gs, faceti si voi pos/fos/hor, toc orice nu direct icc ca nu va geareaza nime cu iteme de 25 hc...

Nu sa o aiba succes ideea , renunatit mai bine.. /agree jert


Scuze pentru 2xpost(nu se va mai intampla) dar /agree Arkinezul,am vazut playeri de 4k gs cu iteme din reputatie+chest din icc de pe 25 hc...ma...dao'n masa' de treaba,ala daca a facut 2k dps e bine,si a luat chest epic de 531gs....Ar trebui sa se tina cont si de aportul de dps adus raidului,adica ala care a ajutat raidu mai mult,sa primeasca itemul,sunteti de acord?(nu sariti astia sub 5k gs ca nici nu va iau in seama)

Posturi unite automat, 03-12-2010, 15:45:28

andreyutzz93 wrote:

Si pana la urma nu jocul da de mancare ajungi sa joci pana la 25 de ani dupa care realizezi ca nu ai bani sa iti intretii familia si asa te lasi de wow si de toate.
Tot ce pot zice:"Este doar un joc."


Asta e foarte adevarat,nu o sa iti castigi painea jucand wow.

P.S. Imi cer scuze pentru postul asta HUGE.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sundaysfantasy

[The Human Equation]



Status: Offline
(since 16-10-2018 18:20)
Joined: 16 Apr 2010
Posts: 6776, Topics: 210
Location: Romania

Reputation: 645.8
Votes: 55

 
Post Posted: 03-12-2010, 15:53:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

jupiterestru wrote:
Prea multa bataie de cap.

Iti cauti o guilda cat de cat capabila de cativa bosi pe 25 si faci.

Nu gasesti guilda ? Fa-ti chiar tu una, aduna 30-40 de persoane si incet incet faceti.

pug = ninja din perspectiva mea.

e preaaaaaa mare bataie de cap sa iti faci o guilda aici, trust me. si daca ai noroc si intrii intr-una buna o sa stai ceva timp pana prinzi un raid si iteme, numai ca playerii aici sunt disperati dupa iteme si daca nu prind raid din prima dau leave guild.

si ca o concluzie, faci raiduri cu globalul, iti asumi o responsabilitate si sa fii sigur ca vei fi ninjat. n-ai decat sa intrii in raidurile in care RL-ul nu imparte iteme cu tine, macar atat.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 05-12-2010, 02:34:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Incetati cu miturile cum ca ninja se pedepseste pe blizzard, read here (blizzard.com)
Quote:
I grouped with a "ninja-looter." Can I get the item that I am entitled to returned?

Players that loot an item out of turn or against the group's wishes do not fit in the criteria of a scammer, and will not be investigated by the GM Staff.


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 4 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 05-12-2010, 11:47:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scamming another Player

This category includes:

* Acquiring items or any other "possessions" from another player through misinformation, confusion, or fraud (Scamming)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 05-12-2010, 13:36:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shocker wrote:
"ninja-looter." ... will not be investigated by the GM Staff.


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Jasmine

[The Malefic]



Status: Offline
(since 03-02-2013 17:26)
Joined: 22 Apr 2010
Posts: 335, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: 76.3
Votes: 12

 
Post Posted: 06-12-2010, 20:31:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Stormrage wrote:
Jasmine wrote:
Cel mai simplu ar fii :

Sa recruteze shocker un gm care sa se ocupe doar de asa ceva . ( Nu lasati replay , nu fac topicul pt ca vreau gm )

Desii nu am probleme , caci am guilda buna , tot vad tema asta pe global .

Faceti ca pe blizzard , ninja = ban 3d + remove items .

Creati o sectiune noua , dati moderator gmului respectiv , si acolo sa se faca cereri pt ban .

Dar sa nu acceptati ninja intre membrii guildelor , cand 10 insi din aceasi guilda fac rank , iar leaderul stie ca 1 din ei merita o itema mai mult , asta nu se numeste ninja .

Votati in chestionar si lasati replayuri.


God damn it,Blizzard are o armata de oameni si progamatori care se ocupa de asa ceva,tu crezi ca 2-3 oameni pot sa rezolve toate cazurile de ninja?Crezi ca sta cineva sa verifice logs/stearga iteme?Cine crezi ca sta sa faca asa ceva,cum a zis ala,se va lasa de meserie:))Daca wow.freakz.ro ar fi un server multinational cu GM din toata Europa,ar mai merge,ce vrei tu e imposibil!

Posturi unite automat, 03-12-2010, 15:33:22

Arkinezul wrote:
Sunt de acord sa nu se mai faca ninja dar nici sa vina unu de 5k gs sa dea roll 100 si sa ia spre exemplu dbw.. iar altu care are 6k gs e pe primu la dps si doar dbw sa ii lipseasca.. normal ca face ninja, il si inteleg.. ( daca nici nu ai scos dps si ai mancat ***** toata ziua pt roll 100 tot nu merti item)
Uni din voi vreti icc cu 4k gs, faceti si voi pos/fos/hor, toc orice nu direct icc ca nu va geareaza nime cu iteme de 25 hc...

Nu sa o aiba succes ideea , renunatit mai bine.. /agree jert


Scuze pentru 2xpost(nu se va mai intampla) dar /agree Arkinezul,am vazut playeri de 4k gs cu iteme din reputatie+chest din icc de pe 25 hc...ma...dao'n masa' de treaba,ala daca a facut 2k dps e bine,si a luat chest epic de 531gs....Ar trebui sa se tina cont si de aportul de dps adus raidului,adica ala care a ajutat raidu mai mult,sa primeasca itemul,sunteti de acord?(nu sariti astia sub 5k gs ca nici nu va iau in seama)

Posturi unite automat, 03-12-2010, 15:45:28

andreyutzz93 wrote:

Si pana la urma nu jocul da de mancare ajungi sa joci pana la 25 de ani dupa care realizezi ca nu ai bani sa iti intretii familia si asa te lasi de wow si de toate.
Tot ce pot zice:"Este doar un joc."


Asta e foarte adevarat,nu o sa iti castigi painea jucand wow.

P.S. Imi cer scuze pentru postul asta HUGE.


Deci 2-3 oameni chiar ar ajunge . Nu gandesti de loc . Arunci o fraza ca sa fie si la tine profilul mai frumos + 1 post .

Deci cu 2-3 Gm care sa se ocupe cat de cat . In 2 luni ar disparea ninja .
Playerii in cauza , dupa un repaus deasta mic de 3 zile si sa ramana fara iteme , ar inceta pur si simplu.

Mda e latitudinea lui shocker , cum isi formeaza echipa de gm , cum coordoneaza sv. Am venit doar cu o idee nu am venit sa rastorn lumea.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next    


The time now is 09-05-2024, 19:34:38
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x