User
Pass
2FA
 
 

O sugestie pentru evo daca se poate...
Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message9851
mcstab

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-03-2024 13:24)
Joined: 12 Apr 2012
Posts: 341, Topics: 31
Location: Romania

Reputation: 400.1
Votes: 20

   
Post Posted: 10-10-2012, 07:13:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Joc pe evo de 8-9 luni impreuna cu guilda Old gang , la inceput a fost ok lume on aveai ce face PVP, aveai de unde recruta pentru PVE , dar de aproximativ 3-4 luni realmul are o rata scazut a playerilor in raport cu exodus, genesis . Seara pe evo sunt 600 -650 on iar pe exodus si genesis peste 1000 . De aceea sper si il rog pe shockerul sa ia in considerare acest topic si sa aduca ceva oameni de pe genesis sau chiar exodus ( ca sunt guilde de romani acolo din cate stiu eu ) si sa mai scape lumea de plictiseala asta .


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Claudiuvb

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-12-2017 09:29)
Joined: 19 Apr 2012
Posts: 146, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 25.7
Votes: 13

 
Post Posted: 10-10-2012, 10:16:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sincer,Mcstab are dreptate situatia este dramatica pe acest realm Evolution.A scazut numarul playerilor considerabil in asa mod incat nu mai poti face un raid de 25 cu guilda sau global/etc.Vreau sa mai mentionez ceva.cat nici pvp numai poti face aici pe evolution ca numai ai cu cine.sincer sa spun Rog pe Shokeru sa rezolve problema asta curand,aducand cateva guilde de pe Genesis sau Exodus aici pe Evolution ca sa nu moara realmu..Multumesc anticipat.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sorry

[NN Friends]



Status: Offline
(since 29-12-2020 06:12)
Joined: 20 Apr 2011
Posts: 338, Topics: 72
Location: Romania

Reputation: 189.9
Votes: 20

 
Post Posted: 10-10-2012, 10:55:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aprob...v-ati chinuit atat de mult sa faceti reclama la Exodus incat acum e de doua ori mai populat ca Evolution -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Brazzers
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-01-2013 09:29)
Joined: 15 Mar 2012
Posts: 45, Topics: 10
Location: United Kingdom

Reputation: -206.7
Votes: 11

 
Post Posted: 10-10-2012, 10:58:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mda, sunt de acord cu Mcstab, eu nu am mai jucat de vre-o 3 luni insa acuma cum m-am reapucat nu imi vine sa cred ce slab populat e realmul, 300 de oameni la alianta si cam tot atatia la hoarda in orele de varf, e jenenat. Sunt 3-4 guilde pe tot realmul care mai pot bate o valiona sau un omnotron.Ar fii bine sa se incerce repopularea realmului sau sa se deschida transferurile catre genesis.Scade populatia pe zi ce trece...



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
H35
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-04-2014 17:53)
Joined: 27 Feb 2012
Posts: 449, Topics: 54
Location: Upon a Blackstar

Reputation: 39.5
Votes: 33

 
Post Posted: 10-10-2012, 11:39:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Adevarat, numarul de player'i pe Evolution a scazut drastic in ultimele luni -


''Consuma dentro te con la tua rabbia''
Madness Night Love...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
OmeGa

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-05-2014 06:02)
Joined: 22 Jul 2010
Posts: 34, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 49.6
Votes: 3

Post Posted: 10-10-2012, 12:49:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

daaa frate cum zice mcstab ala



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
WtbtongueFTW

[Creep]



Status: Offline
(since 06-07-2022 17:36)
Joined: 15 Oct 2011
Posts: 904, Topics: 32
Location: Langa Vecini

Reputation: 15.3
Votes: 30

Post Posted: 10-10-2012, 12:53:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bump







Last edited by WtbtongueFTW on 10-10-2012, 15:24:41; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Xerxerses

[Mentally Unstable]



Status: Offline
(since 04-12-2021 11:42)
Joined: 24 Apr 2011
Posts: 481, Topics: 40
Location: in the middle of nowhere

Reputation: 284.3
Votes: 20

 
Post Posted: 10-10-2012, 14:31:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Populatia pe Evo e in cadere libera. Toti playeri buni se muta cu vote points pe genesis pentru ca acolo e mult mai multa lume. Rated bg nu se fac, recrutari pve nu ai de unde sa faci (daca vrei sa recrutezi pe cineva trebuie sa il invati scripturile de la 0 si sa il si gearezi pe deasupra ca dupa aceea sa se mute pe genesis) . Din cate am inteles cu raidurile de 25 stau prost si celelalte guilde, gen trebuie sa suni lumea si sa ii cauti pe mess/skype.

Incercati sa faceti ceva sa mai pupulati evolutionu pentru ca de la noi au plecat mai multi playeri. (nu numai de la noi, din auzite au plecat si din evo/old gang/sublime)

Casuta Zohl, Shokeru



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 10-10-2012, 15:27:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

in proportie de 80% va meritati soarta. De ce? Pentru ca sunt numai inapti si copii de 12 ani pe realmul ala in care nici macar un bh 10 nu esti in stare sa-l faci si majoritatea vor progres si guilda. Am cautat 2 luni de zile un boomkin sau un warlock si tot ce am gasit a fost o ragalie care avea offspec de boomkin dar care scotea 16k dps la Horde. Cu timpul evolution se va redresa daca shockerul va creste ratele putin de level de gold s.a.m.d sau vor fi niste bonus points pentru cei cu o vechime pe evolution care au suportat toate lunile in care am avut lag, a fost flodat si in care a suferit de nepopularitate .
Daca imi dati voie sa-mi spun opinia si cu parere de rau poate unora le va displace opinia si vor urla de mama focului +avertismente si etc. Dar majoritatea gmilor de pe evolution(am spus Worgen si am tras apa) si-a batut joc de realm. Frate daca faci un event pune-l fixeaza-l in cui atarna-l de mama leone DAR RULEAZAL PENTRU DOAMNE IARTA-MA . here. Cel mai mult imi displaceau haterii care erau in guilde rivale si intrau pe gm char in guild la noi cu dragul de a scoate niste gm points dintr-un mute sau ban atunci cand era lag sau ceva. Daca as lua Transpirationu in care erau gmi cu nemiluita si l-as pune pe Pakkman pe o masa de tortura si sa zica pentru fiecare floc de pe picior de cate ori s-a injurat pe ts-ul lui de server si de altii(profitand de bunatatea unora ca bachus sau bybo) eu zic ca am scrie un roman intitulat "Mizerabilii la propriu".
Nu am nimic cu comunitatea am facut reclama cat am putut, mi-am adus colegi sa se joace aici si sa lase serverul ala de balta molfaiten dar sunt prea multe specii cu care ti-e scarba sa te mandresti pe serverul asta. Dovada a fost Recordul mondial de gm pentru 3 zile Jo care si-a facut de cap cu gm`ul, a luat mailul la un om, noroc ca a fost prost si a recunoscut si imediat l-am raportat, imi baga sclavi de lvl 1 sau bolfati care stau cu fundu toata ziua la kfc in loc sa se duca la scoala si sa lase jocu` asta impace ca nu e pentru lor.
Nu sunt de acord cu "imperecherea" celor 2 servere, mai degraba as fi de acord sa se scoata de la vote transfer dar sa se ocupe cineva competent asa cum era o data pe genesis. Multi s-au apucat de retail si nici macar cu umbra numai sunt prezenti aici .
p.s : sa vizionati si ce am scris in postu` meu.



,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
smokeyy05

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-01-2014 18:39)
Joined: 06 Nov 2011
Posts: 147, Topics: 8
Location: Charming

Reputation: 159.1
Votes: 5

 
Post Posted: 10-10-2012, 17:36:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sustin orice idee de a redresa realmul.


"Introduce a little anarchy"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rakh

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-12-2015 14:43)
Joined: 14 Apr 2012
Posts: 28, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 78.7
Votes: 4

 
Post Posted: 10-10-2012, 18:51:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aprob ideea lui Mcstab.Pe evo a inceput sa fie mare plictiseala.Toti playeri pleaca pe Genesis.Si in pve si in pvp aceasi poveste.In pve guilde care mai fac full bwd progres la horde mai sunt decat Ground Zero si poate (Evo)-nu stiu sigur de Evo.Povestea cu pvp-ul este urmatoarea.La un mmr de 2.4-2.5k mai mult de 3-4 teamuri nu sunt.Pe zi ce trece devine plictisitor.Bachus a mai facut cateva chesti bune in ultimele zile.Acele eventuri pvp foarte bine gandite, in afara de asta nimic.So...sa speram ca Shokeru va lua in serios acest topic.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Xerxerses

[Mentally Unstable]



Status: Offline
(since 04-12-2021 11:42)
Joined: 24 Apr 2011
Posts: 481, Topics: 40
Location: in the middle of nowhere

Reputation: 284.3
Votes: 20

 
Post Posted: 10-10-2012, 19:13:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Snoppy wrote:
Wall of text[/url].


Ce am zis si eu si mcstab NU AI PE CINE SA RECRUTEZI! Ori iei noobi fara gear, ii inveti de la 0 si le mai faci si gear(ceea ca e foarte greu si necesita mult timp), ca dupa ce iai invatat sa se mute, ori faci in mai putini oameni.

Inafara de Bachus nu am mai vazut Gm on... Daca nu ai id de mess/skype nu prea ai cum sa iei legatura cu ei.

O solutie rapida ar fi oprirea transferurilor de pe evo pe genesis /exodus. Pentru termen lung ori aducerea a cateva sute de playeri pe evo ori unirea evo cu unul din cele 2 realmuri cu 1k+ populatie.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
starwurs

[T.n.T For Ever]



Status: Offline
(since 16-09-2018 19:36)
Joined: 24 Jul 2010
Posts: 182, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 118.7
Votes: 10

 
Post Posted: 10-10-2012, 19:32:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Idea ar fi astfel pup pe frati mei Hateri in primu rand acest mesaj o sa va doara,e normal ca toata lumea sa se duca pe Genesis pt ca,Ghici ce prefera sa fie niste sclavi in niste guilde cunduse de niste maimutoi libidinosi care debea asteapta sa termina un raid sa vb cu respectiva Duduie din guild in speranta de a scapa si el de virginitate,in loc sa stea pe evo si sa ajute la o guild pt a face progrese.Gm sunt in mare parte de vina cu toata chestia inafara de uni care am tot respectu nui precize ca astfel ma face sa i precizez si pe cei care prefera in loc sa faca un event un ceva sa vada lumea ca evo nu e o epava stau pe The Big And The Only One ts freakz ro si vorbesc cu Fete in aceias sperata sa scape de virginitate(Frate e o ***** viirtuala).Daca imi fac un char pe genesis si imi modific vocea in femeie posibil sa fiu in cea mai buna guilda de acolo si cu un rank pe masura.Nam nimic cu fetele in mod special da daca totusi sa ajus sa faci prostitutie viirtuala e ceva ! Idea ar fi alta daca nu puteti sa judecati corect fata de alti player mai bine parasiti rank,serveru lasal pe altu mai competent(Asta nu decid eu decat e o parere personala). Spre sfarsit am sa fiu putin de tot un pupincuris profesionist prin a spune Multumesc Shokere pt ca ti acest server si ma lasi sa ma joc pe Moka aici cea ce multi nu vad chestia asta si o iau in batjocura.Sunt din primu minut de cand s-a deschis Realmul evo si totusi nici odata nu a fost asa rau aduce mult realmul cu raposatul Ultimate norocul este ca mai sunt inca 2 realmuri care merg ca unse!
Ps:Imi cer scuze pentru limbajul folosit cat si pt ortografia mea nu am stat 1 ora cu Dex in mana sa scriu aceste fraze corect ca sa pretind ca as fi un Mare Elev la OXFORD mi-a luat 5 min.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Obby

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-08-2015 07:36)
Joined: 18 Jul 2011
Posts: 7, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 11.7
Votes: 2

 
Post Posted: 10-10-2012, 20:00:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sustin afirmatia lui mcstab.Chiar nu mai sunt oameni.Faceti ceva cu realm-ul sau inchideti-l!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
kgbaws
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-04-2013 17:12)
Joined: 20 Sep 2012
Posts: 12, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 57.8
Votes: 2

Post Posted: 10-10-2012, 20:05:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ba va zice sefu vostru kgb!! ca evolution numai e populat asa ca zholl si CORNEL si ailalti dulai faceti ceva in privinta asta ca apoi va alerg si va tai cate 1 deget la fiacare player care pleaca de pe evo . va saluta sefu vostru de pe freakz KGB


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Raster, 23 October 2012 18:12



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next    


The time now is 07-05-2024, 00:12:30
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x