User
Pass
2FA
 
 

scoateti transferurile
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message3753
Kirov

[Russian FreaK]



Status: Offline
(since 05-03-2023 21:30)
Joined: 05 Feb 2010
Posts: 3275, Topics: 129
Location: Mother RussiA

Reputation: 400.6
Votes: 92

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-09-2012, 01:07:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Rezolvarea cea mai simpla ? :

* Muta-te si tu pe genesis and quit bitching !!!


.
Most people shout "***!!!" just before they lose control of a car... but i say: "Hold my beer and watch this!"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
KronosAMD
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-11-2012 09:45)
Joined: 01 Sep 2012
Posts: 62, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 49.4
Votes: 2

 
Post Posted: 26-09-2012, 12:12:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

skyleader wrote:
ceilaltzi bossi sunt inexistenti -

shokeru a bagat transferul k sa-i voteze lumea srv ,drept dovada d la 1100 playeri online la 600 , in kateva luni vor fi 300..nu-i greu frate..trb doar sa gandesti -


Aratã-mi ºi mie unde sunt inexistenþi. BWD: Omnotron Defense System, Magmaw, Maloriak, Atramedes, Chimaeron. Fãrã Nefarian.

BOT: Halfus Wyrmbreaker, Valiona and Theralion, Ascendant Council. Fãrã Cho'gall ºi Sinestra.

Te rog încã ceva, lasã mesajele pe care le foloseºti pe messenger, sunt enervante.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vexwow1
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-02-2013 08:44)
Joined: 18 Jul 2011
Posts: 295, Topics: 70
Location: Romania

Reputation: -11.5
Votes: 7

 
Post Posted: 26-09-2012, 13:09:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu cred ca transferu are legatura cu populatia serverului,lumea s-a saturat de patch'u asta care e 0,clase super dezechilibrate paladinu ret da mai mult heal ca holy dk blood etc..poti sa pui 100 de bosi si 100 de arene lumea s-a saturat de aceleasi chestii care iti strica chefu de joc.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paul !?

[Maniac]



Status: Offline
(since 31-03-2020 22:01)
Joined: 21 Jul 2011
Posts: 1269, Topics: 104
Location: Calarasi

Reputation: 62.2
Votes: 49

Post Posted: 26-09-2012, 14:57:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kamikazze wrote:
Foarte bine ca se transfera inapoi pe genesis ( "Le-au venit mintea la cap" ) ca sa zic asa. Chiar recomand sa se mute pe genesis


Agree !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
skyleader
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 26-08-2013 23:09)
Joined: 19 Jun 2011
Posts: 202, Topics: 33
Location: Romania

Reputation: 64.1
Votes: 6

 
Post Posted: 26-09-2012, 19:07:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dak tu te lupti ku maloriak si magmaw pe heroic nam ce sati fak;)
faza e ka ne pleaca oameni buni din g k sa se duk pe genesis, cik akolo e baza -

si fi atent faza - in seara asta a intrat sokeru pe srv si cik:
dc plekati dp srv? ce nu va convine?nu vedeti kat de bn merge treaba pe frekz???-))))

da treaba merge f bn

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Necris

[Alcoholic Elon Musk]



Status: Offline
(since 28-09-2022 13:14)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 4378, Topics: 29
Location: Bucharest

Reputation: 3025.9
Votes: 76

   
Post Posted: 26-09-2012, 21:10:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

skyleader wrote:
dak tu te lupti ku maloriak si magmaw pe heroic nam ce sati fak;)
faza e ka ne pleaca oameni buni din g k sa se duk pe genesis, cik akolo e baza -

si fi atent faza - in seara asta a intrat sokeru pe srv si cik:
dc plekati dp srv? ce nu va convine?nu vedeti kat de bn merge treaba pe frekz???-))))

da treaba merge f bn


Ceva imi zice ca acei oameni pleaca cand le curge creierul pe podea de fiecare data cand vad ca cineva scrie ca tine ... si mai trebuie sa faca si bossi cu scripturi complexe cu ei. Come to genesis ! You won't feel the need to punch your LCD after each session of wow !


>PC Upgrade Guide<

Discounturi @ IT

Voucher PC-Garage: WK6Q4TII

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
skyreaker24

[Faraon intergalactic]



Status: Offline
(since 21-01-2023 19:17)
Joined: 09 Nov 2011
Posts: 4193, Topics: 363
Location: timisoara

Reputation: 123.5
Votes: 90

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-09-2012, 22:28:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-1 !

fiecare joaca unde vrea, unii se muta pe genesis ca au prieteni acolo, altii vin pe evo si asa mai departe.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AshbringerX

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-03-2013 09:51)
Joined: 18 May 2012
Posts: 129, Topics: 36
Location: Romania

Reputation: -127.7
Votes: 7

 
Post Posted: 27-09-2012, 17:48:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Necris wrote:
skyleader wrote:
dak tu te lupti ku maloriak si magmaw pe heroic nam ce sati fak;)
faza e ka ne pleaca oameni buni din g k sa se duk pe genesis, cik akolo e baza -

si fi atent faza - in seara asta a intrat sokeru pe srv si cik:
dc plekati dp srv? ce nu va convine?nu vedeti kat de bn merge treaba pe frekz???-))))

da treaba merge f bn


Ceva imi zice ca acei oameni pleaca cand le curge creierul pe podea de fiecare data cand vad ca cineva scrie ca tine ... si mai trebuie sa faca si bossi cu scripturi complexe cu ei. Come to genesis ! You won't feel the need to punch your LCD after each session of wow !


ceva imi zice ca MT te-a facut de 7luni... -

Si fi atent faza - in seara asta a intrat sokeru pe srv si cik:
dc plekati dp srv? ce nu va convine?nu vedeti kat de bn merge treaba pe frekz???-))))

da treaba merge f bn

Si daca faza asta cu sokeru este adevarata =End of all hope

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 27-09-2012, 21:02:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

AshbringerX wrote:
Necris wrote:
skyleader wrote:
dak tu te lupti ku maloriak si magmaw pe heroic nam ce sati fak;)
faza e ka ne pleaca oameni buni din g k sa se duk pe genesis, cik akolo e baza -

si fi atent faza - in seara asta a intrat sokeru pe srv si cik:
dc plekati dp srv? ce nu va convine?nu vedeti kat de bn merge treaba pe frekz???-))))

da treaba merge f bn


Ceva imi zice ca acei oameni pleaca cand le curge creierul pe podea de fiecare data cand vad ca cineva scrie ca tine ... si mai trebuie sa faca si bossi cu scripturi complexe cu ei. Come to genesis ! You won't feel the need to punch your LCD after each session of wow !


ceva imi zice ca MT te-a facut de 7luni... -

Si fi atent faza - in seara asta a intrat sokeru pe srv si cik:
dc plekati dp srv? ce nu va convine?nu vedeti kat de bn merge treaba pe frekz???-))))

da treaba merge f bn

Si daca faza asta cu sokeru este adevarata =End of all hope

omu` isi da silinta. Daca majoritatea sunteti niste rupti fara creier. Ati carait 1 an de zile HAIDETI FRATE CEI CU WOTLK ASTA M-AM PLICTISIT, BORASC MATELE JUCAND. Si-a sacrificat si timpu` pe care il mai avea sa mute un database de pe wotlk in cataclysm ca sa nu dea wipe printeselor, v-a bagat bossi scriptati, in opinia mea, unde nu-i vedeti asa scriptati nicaieri. Si da ret-ul era op in 4.0.6 deaia a luat nerfuri peste nerfuri. E bine ca majoritatea nu se plange de un unholy in care gasesti pe putin 3 exploituri care profita toti ruptii, druidu` feral cu bleedurile vietii care iti da pe 3.7k resil 40k bucata. Cand vad la 2200+ Hunter+druid deja pot sa-i spun la priest, taticule dami pain suppresion pune si bula pe jos pune si pw:s imi dau si eu divine protection ca nu se poate. Si ghici ce, imi iau one shot ca un caine prin 60k absorb(Sacred shield+ pw:s) si nimeni nu se plange. In schimb vin gladiatorii vietii pe forum si se plang ca domne, Warrioru` da prea mult cu slam, Dk blood parca isi da prea mult heal, Mag-ul e prea op. Dar ei nu se gandesc ca la warrior nu merge glyphu de shield wall, la mag nu merge blinku` calumea in arene.. LUCRURI MAJORE. Ei se plang ca vezi domne, am fost prea inapt sa kitez un miner(dk blood) prin arena si ne-a batut 1v2, hai sa fac video sa ma laud cat de prost si incompetent am jucat.
Mai nou acum vin specimene care se plang ca nu sunt bossi, pai frate voi acolo pe serverele voastre uberamericaneeuropeneafricanemediteraniene aveti sunet la atramedes sau baltile calumea la maloriak? Aveti 30% din spellurile de la councilu de pe freakz? Aveti 10% din questurile care au fost fixate pe freakz(felicitari shagg si restul care s-au ocupat), 30% din spellurile si talente care merg cat de cat bine la noi.
Eu ma plang personal ca sunt numai inapti pe evolution care nu sunt in stare sa faca un Council pe 25hc, ei au chef numai de smechereala si glume de salahor, dar mintea le e in alta parte. In schimb toti au fite, frate eu am jucat de pe vanila, am experienta, cand ii auzi esti la modul wow, iar cand ii vezi ca habar n-au unde erau instantele din vanilla/tbc iti vine sa-ti bagi slapii indesati cu bomboane in cur. Sunt bucuros in schimb ca au aparut niste tipi pe server(straini) care se laudau ca au facut maloriak si valiona hc pe global. Lumea a inceput sa-i ia la misto. Unii au uitat pentru ce e frumos jocul si bat la pariu ca nu exista guilda pe evolution, inafara de o grupa pe care o fac eu cu niste amici(adunati de prin mai multe guilde) cu care dam jos in fiecare saptamana.(incet incet o sa dau cu ei si councilu pe hc, dar nu au inca gear indeajuns si ne luam wipe pe la 3-4% din cauza dpsului care este destul de mic).
Sunt de acord cu ideea ca evo se va duce incet incet.. Cea mai buna idee e sa se blocheze prin vote transferu` de pe evo pe alte realmuri asa cum s-a facut pe exodus. Sunt atatia gm-i si nu cred ca nu exista chiar niciunu` care sa aiba o boaba de inventivitate cu exceptia acestui nou Gigel Frone care a facut niste eventuri de mi-au plans rinichii. Lumea vrea concursuri, chit ca suna ciudat, se pot face concursuri cu premii irl(cum au facut "adversarii") si puteti face tricouri ,sapci sau pixuri =). Dunno, dar exista metode sa atrageti oameni. Macar, cei care stati degeaba si doar suferiti cu un mute, kick, ban, morphuri sau sa faceti dume de instalatori cu .kill prin durotar puteti face un event cu premii mici, dar care sa stimuleze playerii. Puteti face events sa reaprindeti ideea de world pvp cu eventuri de genu 40 de oameni vs 40 intr-o arena sau o zona mai oldish(de genul plaguelands). Oamenii nu se vor intoarce daca veti face aceeasi greseala pe careu au facut-o si ultimateu, schimband patchu. E ca si cum ai incepe un nou drum cu noi instrumente pe care trebuie sa le slefuiesti pe parcurs. E usor sa zici schimbati PATCHU FRATE, e parca ai avea un valet( Oswald, adu-mi un ceai) dar voi nu realizati ca nici pana astazi nu avem toate dungeonurile, raidurile, bgurile, clasele fixed.
Si cu asta am spus totul.



,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
-mR # THS

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-09-2012 18:22)
Joined: 13 Aug 2012
Posts: 20, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 45.3
Votes: 5

Post Posted: 30-09-2012, 20:22:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

asa este

Posturi unite automat, 30-09-2012, 21:22:31

asa este



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mr.Faith

[Observer]



Status: Offline
(since 18-06-2023 13:22)
Joined: 09 Nov 2010
Posts: 750, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: 751.4
Votes: 62

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 01-10-2012, 02:46:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu numai populatia de pe Evo e in declin, ci si cea de pe Genesis; si nu din cauza patch-lui neaparat, ci din cauza bugurilor.

Si da ownerul si-a sacrificat timpul ca sa il aduca la nivelul asta, nimic de zis, nu e usor sa tii server cu n jucatori...nu asta e problema. Chestia este ca sunt n gm-i din care multi joaca si pe oficial sau jucau. Le putea da posibilitatea sa repare si ei clasele, sa il mai ajute la una alta. Trebuia sa aiba un team care sa se ocupe de fixurile fiecarei clase+ teste, apoi lui ca owner sa ii fie prezentate fixurile finale, impreuna cu dovezi, screenshots oficiale, etc... si el sa le aplice. Plus mentenanta bazei de date....gen eliminarea mobilor in multimplu exemplar, sau a npc-lor spawnati in aer/ in textura, o organizare mai eficienta, etc...

Carefully dividing the workload...cum se zice. Voi nici nu va dati seama cat de sus ar putea ajunge serverul daca s-ar repara multe din buguri. Am fi putut avea playeri pana acum 10k pe putin de trebuia realm nou, daca ar fi fost mai multe reparate.


“No greater love hath a man than he lay down his life for his brother.”
Not for millions…not for glory…not for fame. For one person, in the dark, where no one will ever know or see.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bigblackjoey
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-10-2013 11:53)
Joined: 08 May 2010
Posts: 619, Topics: 33
Location: Romania

Reputation: -145.8
Votes: 24

Post Posted: 18-10-2012, 14:05:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Snoppy wrote:
AshbringerX wrote:
Necris wrote:
skyleader wrote:
dak tu te lupti ku maloriak si magmaw pe heroic nam ce sati fak;)
faza e ka ne pleaca oameni buni din g k sa se duk pe genesis, cik akolo e baza -

si fi atent faza - in seara asta a intrat sokeru pe srv si cik:
dc plekati dp srv? ce nu va convine?nu vedeti kat de bn merge treaba pe frekz???-))))

da treaba merge f bn


Ceva imi zice ca acei oameni pleaca cand le curge creierul pe podea de fiecare data cand vad ca cineva scrie ca tine ... si mai trebuie sa faca si bossi cu scripturi complexe cu ei. Come to genesis ! You won't feel the need to punch your LCD after each session of wow !


ceva imi zice ca MT te-a facut de 7luni... -

Si fi atent faza - in seara asta a intrat sokeru pe srv si cik:
dc plekati dp srv? ce nu va convine?nu vedeti kat de bn merge treaba pe frekz???-))))

da treaba merge f bn

Si daca faza asta cu sokeru este adevarata =End of all hope

omu` isi da silinta. Daca majoritatea sunteti niste rupti fara creier. Ati carait 1 an de zile HAIDETI FRATE CEI CU WOTLK ASTA M-AM PLICTISIT, BORASC MATELE JUCAND. Si-a sacrificat si timpu` pe care il mai avea sa mute un database de pe wotlk in cataclysm ca sa nu dea wipe printeselor, v-a bagat bossi scriptati, in opinia mea, unde nu-i vedeti asa scriptati nicaieri. Si da ret-ul era op in 4.0.6 deaia a luat nerfuri peste nerfuri. E bine ca majoritatea nu se plange de un unholy in care gasesti pe putin 3 exploituri care profita toti ruptii, druidu` feral cu bleedurile vietii care iti da pe 3.7k resil 40k bucata. Cand vad la 2200+ Hunter+druid deja pot sa-i spun la priest, taticule dami pain suppresion pune si bula pe jos pune si pw:s imi dau si eu divine protection ca nu se poate. Si ghici ce, imi iau one shot ca un caine prin 60k absorb(Sacred shield+ pw:s) si nimeni nu se plange. In schimb vin gladiatorii vietii pe forum si se plang ca domne, Warrioru` da prea mult cu slam, Dk blood parca isi da prea mult heal, Mag-ul e prea op. Dar ei nu se gandesc ca la warrior nu merge glyphu de shield wall, la mag nu merge blinku` calumea in arene.. LUCRURI MAJORE. Ei se plang ca vezi domne, am fost prea inapt sa kitez un miner(dk blood) prin arena si ne-a batut 1v2, hai sa fac video sa ma laud cat de prost si incompetent am jucat.
Mai nou acum vin specimene care se plang ca nu sunt bossi, pai frate voi acolo pe serverele voastre uberamericaneeuropeneafricanemediteraniene aveti sunet la atramedes sau baltile calumea la maloriak? Aveti 30% din spellurile de la councilu de pe freakz? Aveti 10% din questurile care au fost fixate pe freakz(felicitari shagg si restul care s-au ocupat), 30% din spellurile si talente care merg cat de cat bine la noi.
Eu ma plang personal ca sunt numai inapti pe evolution care nu sunt in stare sa faca un Council pe 25hc, ei au chef numai de smechereala si glume de salahor, dar mintea le e in alta parte. In schimb toti au fite, frate eu am jucat de pe vanila, am experienta, cand ii auzi esti la modul wow, iar cand ii vezi ca habar n-au unde erau instantele din vanilla/tbc iti vine sa-ti bagi slapii indesati cu bomboane in cur. Sunt bucuros in schimb ca au aparut niste tipi pe server(straini) care se laudau ca au facut maloriak si valiona hc pe global. Lumea a inceput sa-i ia la misto. Unii au uitat pentru ce e frumos jocul si bat la pariu ca nu exista guilda pe evolution, inafara de o grupa pe care o fac eu cu niste amici(adunati de prin mai multe guilde) cu care dam jos in fiecare saptamana.(incet incet o sa dau cu ei si councilu pe hc, dar nu au inca gear indeajuns si ne luam wipe pe la 3-4% din cauza dpsului care este destul de mic).
Sunt de acord cu ideea ca evo se va duce incet incet.. Cea mai buna idee e sa se blocheze prin vote transferu` de pe evo pe alte realmuri asa cum s-a facut pe exodus. Sunt atatia gm-i si nu cred ca nu exista chiar niciunu` care sa aiba o boaba de inventivitate cu exceptia acestui nou Gigel Frone care a facut niste eventuri de mi-au plans rinichii. Lumea vrea concursuri, chit ca suna ciudat, se pot face concursuri cu premii irl(cum au facut "adversarii") si puteti face tricouri ,sapci sau pixuri =). Dunno, dar exista metode sa atrageti oameni. Macar, cei care stati degeaba si doar suferiti cu un mute, kick, ban, morphuri sau sa faceti dume de instalatori cu .kill prin durotar puteti face un event cu premii mici, dar care sa stimuleze playerii. Puteti face events sa reaprindeti ideea de world pvp cu eventuri de genu 40 de oameni vs 40 intr-o arena sau o zona mai oldish(de genul plaguelands). Oamenii nu se vor intoarce daca veti face aceeasi greseala pe careu au facut-o si ultimateu, schimband patchu. E ca si cum ai incepe un nou drum cu noi instrumente pe care trebuie sa le slefuiesti pe parcurs. E usor sa zici schimbati PATCHU FRATE, e parca ai avea un valet( Oswald, adu-mi un ceai) dar voi nu realizati ca nici pana astazi nu avem toate dungeonurile, raidurile, bgurile, clasele fixed.
Si cu asta am spus totul.



Ca bine zici. Event cu premii IRL , super! Nu mari ***** ide premii , dar ceva , un tricou ieftinache de 4 lei cu logo-ul Freakz , pixuri , sau alte *****. Ma rog...idee super buna , dar mai e de muncit pana acolo.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-10-2012, 14:11:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eu zic ca nu e prea scump. Daca sunt atati donatori se pot face premii de genu -.


,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
laanah

[Maniac]



Status: Offline
(since 19-02-2022 08:52)
Joined: 19 Aug 2010
Posts: 1106, Topics: 41
Location: bucuresti

Reputation: -27.5
Votes: 26

 
Post Posted: 18-10-2012, 15:09:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

daca se blockeaza transferu, omu nu mai intra pe charu respectiv pe evolution pentru ca el vrea sa se transfere pentru ca el considera ca nu are cu cine sa se joace. Daca se ofera premii pentru event pe EVO, e clar ca trebuie sa se faca si unul pe GENESIS pentru ca acolo sunt majoritatea.

de pe evolution majoritatea s-au transferat din cauza la lag (ciudat e ca pentru asta s-au transferat prima data), iar acum se transfera pentru ca nu mai au cu cine juca. Cei care nu s-au transferat, nu mai intra pentru ca s-au saturat sa tot joace pe 4.0.6 (aceeasi bosi, aceleasi itemuri sau scripturi devenite imposibile -> vezi valiona hc)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fowb

[Assasin]



Status: Offline
(since 10-12-2019 13:37)
Joined: 25 Sep 2011
Posts: 3718, Topics: 86
Location: Romania

Reputation: 76.3
Votes: 33

 
Post Posted: 18-10-2012, 15:35:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

legat de faza asta, sa mai zis ceva de atr realm? ar fi o idee buna sa le dea playerilor de pe evo posibilitatea sa aleaga intre genesis si exodus pt free transfer, si dupa sa-l inchida
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by cobrel, 19 October 2012 09:37



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    


The time now is 19-05-2024, 09:03:23
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password