User
Pass
2FA
 
 

Operation: Save Elemental Shaman
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message26373
dRkpRn22

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-12-2015 22:58)
Joined: 27 Nov 2012
Posts: 122, Topics: 11
Location: Romania

Reputation: 221.8
Votes: 10

 
Post Posted: 05-11-2013, 13:05:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

oridinea a fost LB cast=>teragosa+mastery=>teragosa din mastery


Cum sa faci credit euro pe telefon?
Simplu => Te inregistrezi
Cum functioneaza?
Primesti 0.03 E pentru fiecare SMS publicitar primit
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 05-11-2013, 13:19:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

How I got the procs ain't important, the important thing so far is that Lava Burst and Fulmination damages are completely fine (just the fact the Unleash Flame does not work properly).

Hopefully, there's a problem at Lightning Bolt.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 05-11-2013, 14:59:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
How I got the procs ain't important, the important thing so far is that Lava Burst and Fulmination damages are completely fine (just the fact the Unleash Flame does not work properly).

Hopefully, there's a problem at Lightning Bolt.


Stii, ca un lucru sa mearga corect, trebuie sa fie 2 sau mai multe persoane care sa obtina acelas lucru. Concluziile unei singure persoane sunt adesea influentate de subiectivism.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
soulkreep
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 17-07-2015 17:46)
Joined: 11 Nov 2010
Posts: 734, Topics: 66
Location: Romania

Reputation: -0.4
Votes: 57

 
Post Posted: 05-11-2013, 15:09:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Matematica insa nu cred ca este influentata de subiectivism

Resto shaman PVE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 05-11-2013, 15:39:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

soulkreep wrote:
Matematica insa nu cred ca este influentata de subiectivism


Tocmai, ca atunci cand vrei sa vezi un rezultat si speri sa il vezi, il obtii uneori neglijand anumite aspecte.
Am o vaga presimtire ca Zohl va ajunge la concluzia ca shamanu elemental merge cum trebuie, si toti cei 90 % din server din cei care joaca elemental, defapt nu stiu sa joace.

Adica la noi pe Freakz merge cum trebuie si se bate cu tanku pe ultimu loc..iar pe blizzard, in world of logs, in recounturile guildelor din raiduri diferite de pe realmuri diferite, shamanu elemental este pe locu 2-3 si uneori pe locu 4 si foarte rar pe locul 1 la dps.

Ce este stricat la shamanu elemental? NU stiu!. Ce trebuie reparat? Nu stiu! Iau fiecare spell in parte si le testez pe dummy si pare ok. In raid in schimb cu rotatie facuta ca la carte ..ma uit cum treptat imi scade dps-ul pana abia ajung peste tank si nu cred ca m-am oprit o clipa din cast.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 05-11-2013, 15:41:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gamer4life wrote:
Zohlomg wrote:
How I got the procs ain't important, the important thing so far is that Lava Burst and Fulmination damages are completely fine (just the fact the Unleash Flame does not work properly).

Hopefully, there's a problem at Lightning Bolt.


Stii, ca un lucru sa mearga corect, trebuie sa fie 2 sau mai multe persoane care sa obtina acelas lucru. Concluziile unei singure persoane sunt adesea influentate de subiectivism.


soulkreep wrote:
Matematica insa nu cred ca este influentata de subiectivism


Ti-o dat-o un player.

gamer4life wrote:
soulkreep wrote:
Matematica insa nu cred ca este influentata de subiectivism


Tocmai, ca atunci cand vrei sa vezi un rezultat si speri sa il vezi, il obtii uneori neglijand anumite aspecte.
Am o vaga presimtire ca Zohl va ajunge la concluzia ca shamanu elemental merge cum trebuie, si toti cei 90 % din server din cei care joaca elemental, defapt nu stiu sa joace.

Adica la noi pe Freakz merge cum trebuie si se bate cu tanku pe ultimu loc..iar pe blizzard, in world of logs, in recounturile guildelor din raiduri diferite de pe realmuri diferite, shamanu elemental este pe locu 2-3 si uneori pe locu 4 si foarte rar pe locul 1 la dps.

Ce este stricat la shamanu elemental? NU stiu!. Ce trebuie reparat? Nu stiu! Iau fiecare spell in parte si le testez pe dummy si pare ok. In raid in schimb cu rotatie facuta ca la carte ..ma uit cum treptat imi scade dps-ul pana abia ajung peste tank si nu cred ca m-am oprit o clipa din cast.


Nu mai vorbi te rog ca vorbesti super aiurea. Ai fost in raiduri cu mine pe playchar sa vezi cum sunt mereu in top 5? peste 20 ET-uri pana acu, si cu oameni de 400+ ilvl si nu m-a luat nimeni.

Sper sa fie o problema la Lightning Bolt, altfel concluzia e clara. Shamanu merge bine si celelalte clase dau prea tare -.

//gamer4life, esti limitat si imi dau seama din ultimele posturi aici, PM-urile pe care mi le-ai dat. Tot ce stii sa faci este sa te uiti la niste raiduri cu elemental shaman de ilvl 405 si restu de 380 si sa zici "OMG ERA PE PRIMUL LOC FIX IT PE FREAKZ E PRAF" si probabil tu nici n-ai intrat pe freakz pe shaman de 5 luni.
Nu mai posta aici daca ai doar comentarii, uita-te la restu cum au postat, pana si haterul de Roshkatul a postat ceva super util.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
b0gd4n90

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-04-2018 21:42)
Joined: 02 Jul 2012
Posts: 268, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 866.4
Votes: 29

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-11-2013, 15:59:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu cred ca e problema la Lightning bolt...Lb da la fel ca pe retail si pe ......unde am mai testat eu. Hai sa asteptam unleash fix sa vedem crit la lava burst....
Cred si sper ca dupa unleash fix o sa vedem macar 50k pe dummy full cata gear cu unleash fara procs de power torren si lighweave -

Ca celelalte clase dau prea tare decat trebuie ...nu era nevoie de test pe shaman sa ne dam seama -
Oricum pve nu era prea important pt mine..in pvp se simte mai bine diferenta de dmg dintre elemental si restu


http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Szublime
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 05-11-2013, 16:21:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai acolo deja apar cu totul alte probleme, cand intra resilience si cum intra.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ovidiu_2311

[Mentally unStable]



Status: Offline
(since 13-08-2019 10:46)
Joined: 30 May 2010
Posts: 1326, Topics: 65
Location: Medias

Reputation: 438.7
Votes: 41

 
Post Posted: 05-11-2013, 16:47:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am zis hai sa incerc si eu shamanu pe elemental pentru prima data si cu gear de resto ( un singur trinket de dps) avand 21.16 % hit totusi am scos 23 k la 5 mil dmg done (fara nici un buff decat flametongue weapon pe arma, bufful de crit din talente, totemele si lighting shield mai pe scurt own buffs) si cred ca este destul de ok avand in vedere gearul meu + ca este prima data cand joc acest spec. Posibil sa nu mearga nici pe acest spec totul absolut perfect, cum de altfel nu cred ca merge la nici o clasa/spec dar totusi este acceptabil deoarece am vazut si shamani elemetal cu 40 k + dps in ET.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 05-11-2013, 16:52:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
Pai acolo deja apar cu totul alte probleme, cand intra resilience si cum intra.


Da sunt foarte limitat. Cat tine burstu de la shaman si cat tine encounteru la fiecare boss in ET- 2 minute??! Ia incearca sa obtii acelas dps la un encounter de DS.. sa vezi daca te apropii macar de linkurile alea pe care ti le-am dat eu. Ce conteaza diferenta de ilvl dintre shaman si restu celor din raid. Daca raidu are dps mai mic, iti creste tie dps-ul sau ce?! Sau poate tu te-ai uitat numai ca am zis eu ca "e locu 1 sau locu 2 sau 3".

Tu testezi cu gearu bis, noi testam cu gearu din joc, tu obtii un rezultat si noi nu avem cum sa te contrazicem. Cand am vazut ca ai deschis acest topic, chiar ma asteptam sa vad ceva "fixed bugs" ..oricum apreciem efortul tau de a nelamuri cu privire la performantele acestei clase aici.

Si inca ceva..in toate raidurile alea din world of logs, alea de guilde cu rezultate diferite de ce avem noi aici, ma indoiesc ca toti ar fi avut bis gear.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ovidiu_2311

[Mentally unStable]



Status: Offline
(since 13-08-2019 10:46)
Joined: 30 May 2010
Posts: 1326, Topics: 65
Location: Medias

Reputation: 438.7
Votes: 41

 
Post Posted: 05-11-2013, 17:00:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gamer4life doar un recount am memorat din ce ai postat tu de pe site-ul respectiv si anume 17 k la Maddness 10h, u mad bro? eu ca si druid tank pe 4.3.4 pe retail inainte sa bage premop am scos cel mai mult 45k dps si ala ca si shaman dps (nu conteaza specu) da decat 17k? mai ales la o lupta aoe.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 05-11-2013, 17:17:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ovidiu_2311 wrote:
gamer4life doar un recount am memorat din ce ai postat tu de pe site-ul respectiv si anume 17 k la Maddness 10h, u mad bro? eu ca si druid tank pe 4.3.4 pe retail inainte sa bage premop am scos cel mai mult 45k dps si ala ca si shaman dps (nu conteaza specu) da decat 17k? mai ales la o lupta aoe.


era spine ala parca.

anyway, ce bug fixes? nu intelegi ca nu gasesc/gasim bugurile care strica dps-ul la single target? Tot ce-am gasit pana acum afecteaza doar AoE-ul.

Si da, cum ziceam, esti limitat. Am facut DS 10n si ma apropiam de numerele alea, mai ales cand nu stiam sa joc (in prima zi).
Sa se repare bugul de la False CD si o sa scot si mai tare, mai ales ca am mai invatat rotatia acu, si nu mai uit sa dau toteme -.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
b0gd4n90

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-04-2018 21:42)
Joined: 02 Jul 2012
Posts: 268, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 866.4
Votes: 29

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-11-2013, 17:57:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pana la proba contrarie cand o sa gasim cauza n avem ce face...Toata lumea are banuiala ca nu merge cum trebuie shamanul elemental asta e clar dar nu facem nimic daca ne certam. Daca exista ceva ce influenteaza negativ dps ul sunt sigur ca va aparea la un moment dat, ce poate scapa cuiva va gasi altcineva dar pana atunci vom astepta si testa.

Testele de dps facute cu bis gear nu cred ca sunt relevante intradevar..Pt ca daca am face un test dps Warlock,mage, dk , rogue. feral ar da peste cap Recountul si ar face crash si ar da lectii de playstyle alora de pe world of logs.
Si nu stim daca shamanu are o problema sau celelalte clase dau mai mult decat trebuie si toate dovezile duc catre a 2 a varianta si consider ca ar trebui luate masuri si nu doar de gmi ci si de playeri dar ei se multumesc sa profite bineinteles.Nimeni n ar recunoaste ca ..clasa lui da mai mult decat trebuie ca n ar mai fi pro.

Lucrurile astea afecteaza si pve dar si pvp.


http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Szublime
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 05-11-2013, 20:01:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Just tested lightning bolt thoroughly, 100% working with blizzard formulas.

Summarising:
Working fine:
Lava Burst / Fulmination / Lightning Bolt damages are 100% working.

Bad stuff:
Unleash Flame does not increase damage by 30%. (only around 20%, even talented).
Chain Lightning's mastery proc is not 75% of the initial damage.
Earthquake cannot crit.
If you crit while under the effect of Clearcasting, you'll only get one stack instead of two (which is a DPS loss because you get +10% damage while in Clearcasting)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 07-11-2013, 16:50:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sper ca cele de mai sus sa se repare cat mai repede.

https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/sylvanas/mostfckedup
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Burebysta, 01 February 2016 00:34



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next    


The time now is 28-04-2024, 01:45:39
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x