User
Pass
2FA
 
 

Pareri si sugestii
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next    
 
Post new topic   Reply to topic    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> mc.freakz.ro -> Discussions / Announcements
Author Message30824
vivi36

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-09-2017 14:18)
Joined: 16 May 2016
Posts: 41, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: -28.5
Votes: 1

   
Post Posted: 23-06-2017, 10:43:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Propun sa se scoata plugin-ul anti-hack. Are o gramada de bug-uri. Cand pui blocuri sub tine sau cand sari pe un slime elevator pirmesti kick,dar cand intri cu fly-ul de la hack nu patesti nimic. [Doar am testat,n-am utilizat,voiam doar sa vad daca merge,ca sa raportez bug-ul!]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NewBest

[MC Freakz Staff]



Status: Offline
(since 30-01-2023 00:15)
Joined: 21 Sep 2014
Posts: 1210, Topics: 70
Location: Alba Iulia

Reputation: 1148.5
Votes: 115

   
Post Posted: 23-06-2017, 10:45:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu se poate renunta la plugin-ul acela. Asteptam sa apara o versiune mai buna.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vivi36

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-09-2017 14:18)
Joined: 16 May 2016
Posts: 41, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: -28.5
Votes: 1

   
Post Posted: 23-06-2017, 13:36:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bagi si tu un Sign cu /repair la spawn? sa coste 1000$.

Update @ 23-06-2017, 14:36:21

NEW,zburam peste ocean cu elytra,am atins putin apa,mi.a dat kick ptr fly,am intrat pe sv m-a dat la fund fara aer si acum mai am 3 inimioare si am iesit de pe server. Ce fac? Am itm op la mn si nu vr sa le pierd,poti sa intri sa-mi dai tphere? -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vivi36

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-09-2017 14:18)
Joined: 16 May 2016
Posts: 41, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: -28.5
Votes: 1

   
Post Posted: 23-06-2017, 20:48:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Serverul e super,oamenii sunt draguti (majoritatea - ),cum de inca nu sunt multi playeri pe el? Adica serios,daca intra peste 25 se face event ca-i un nou record - . Platiti un youtuber ca lumea sa faca promovare,nu pe madacc,care aduce copii analfabeti si batuti in cap -. Adica serios,eu cu NFK si cu Kent ne.am chinuit cinci minute ca sa-l facem pe unul sa inteleaga cum sa iasa din spawn - - -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alextkd97

[MC Freakz Staff]



Status: Offline
(since 19-02-2024 11:46)
Joined: 20 Nov 2011
Posts: 318, Topics: 25
Location: Brasov

Reputation: 272.9
Votes: 11

         
Post Posted: 23-06-2017, 21:22:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu stiu ce zici vivi, e greu ... asta l-am prins ca facea live intr-o zi, si i-am zis sa face des, si omo a acceptat, oricum, nu numa el are copii analfabeti, toti au, stai calm !




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
vivi36

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-09-2017 14:18)
Joined: 16 May 2016
Posts: 41, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: -28.5
Votes: 1

   
Post Posted: 24-06-2017, 17:41:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Propun un warp in care playerii sa locuiasca impreuna, ca vecini,sa se construiasca un satuc cu 10-20 de cocioabe - in care jucatorii noi sa stea pana fac rost de iteme. sa fie protectii ANTI-PVP inconjurate cu bedrock.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NewBest

[MC Freakz Staff]



Status: Offline
(since 30-01-2023 00:15)
Joined: 21 Sep 2014
Posts: 1210, Topics: 70
Location: Alba Iulia

Reputation: 1148.5
Votes: 115

   
Post Posted: 24-06-2017, 18:41:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu il platim pe madacc, el joaca din proprie initiativa. A adus multi oameni asa ca i-am pus grad de youtuber. Oricine face ca el poate primi un astfel de grad...
Cat despre warp, nimeni nu va opreste sa faceti asa la warp-urile actuale.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
KING_KONG

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-12-2019 12:19)
Joined: 25 Apr 2016
Posts: 258, Topics: 35
Location: Mafia Rm. Valcea

Reputation: -82.5
Votes: 11

Post Posted: 27-06-2017, 23:07:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu zic ca trebuie asa : un youtuber modest de 1000-2000 subs + cel actual , minigame-uri noi , ceva pvp , sau Freakz says .... . Pe survival ori sa fie scoasa prorectia no pvp si cea de anti grief sa fie anti pvp inclus daca tot se ia ban din cauza pvp intr-o veselie .
Si asta nu stiu daca vrea shefu , la donor ranks in loc sa fie 1/2 din cel actual + diferenta dintre grade , sa fie doar diferenta adica premium -vip = 3 E in loc de 5.5 .


KING_KONG , unstoppable
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mortel123

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-03-2018 11:28)
Joined: 16 Mar 2017
Posts: 57, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 25.1

Post Posted: 28-06-2017, 07:02:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu as propune altceva de ex. O arena de pvp pt. cei care sunt interesati de pvp, ca sa nu mai fie conflicte intre playeri.
Si un mic event saptamanal nu neaparat cu minereuri si cu alte iteme, sa fie organuzat intr-o zii la o ora fixa

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Andrucel

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-10-2023 19:23)
Joined: 23 Dec 2015
Posts: 370, Topics: 14
Location: Prima la dreapta.

Reputation: 234
Votes: 8

   
Post Posted: 28-06-2017, 08:54:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Propun reintoarcerea la vechiul sistem de impartire a baniilor la fiecare 10 minute deoarece sunt unele crash-uri care odata la 10-20 minute ma scot si cred ca si pe altii si nu apucam sa facem $$$.




Casuta vocala "deiu".
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mortel123

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-03-2018 11:28)
Joined: 16 Mar 2017
Posts: 57, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 25.1

Post Posted: 28-06-2017, 09:51:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In mare parte sunt deacord cu Andrucel, parca era mai bine cu varianta veche in care plata se facea la 10 minute. Oricum mie nu cred ca imi mai dadea bani, pt.ca aveam prea multi -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NewBest

[MC Freakz Staff]



Status: Offline
(since 30-01-2023 00:15)
Joined: 21 Sep 2014
Posts: 1210, Topics: 70
Location: Alba Iulia

Reputation: 1148.5
Votes: 115

   
Post Posted: 28-06-2017, 10:23:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

KING_KONG wrote:
Eu zic ca trebuie asa : un youtuber modest de 1000-2000 subs + cel actual , minigame-uri noi , ceva pvp , sau Freakz says .... . Pe survival ori sa fie scoasa prorectia no pvp si cea de anti grief sa fie anti pvp inclus daca tot se ia ban din cauza pvp intr-o veselie .
Si asta nu stiu daca vrea shefu , la donor ranks in loc sa fie 1/2 din cel actual + diferenta dintre grade , sa fie doar diferenta adica premium -vip = 3 E in loc de 5.5 .

Lucram pentru minigame-uri noi. Despre PVP, o sa construim pe viitor o arena de PVP, dar regulile actuale de PVP si protectiile vor ramane cel mai probabil asa cum sunt.
La preturile de upgrade pentru donatii nu o sa schimbam nimic.


Mortel123 wrote:
Eu as propune altceva de ex. O arena de pvp pt. cei care sunt interesati de pvp, ca sa nu mai fie conflicte intre playeri.
Si un mic event saptamanal nu neaparat cu minereuri si cu alte iteme, sa fie organuzat intr-o zii la o ora fixa

Eu personal nu imi pot organiza programul in asa fel incat sa garantez ca o sa fac event intr-o anumita zi, la o anumita ora, saptamanal. Imi pare rau. Ramanem pe principiul ca event-urile sunt organizate intamplator, ocazional.


Andrucel wrote:
Propun reintoarcerea la vechiul sistem de impartire a baniilor la fiecare 10 minute deoarece sunt unele crash-uri care odata la 10-20 minute ma scot si cred ca si pe altii si nu apucam sa facem $$$.
Mortel123 wrote:
In mare parte sunt deacord cu Andrucel, parca era mai bine cu varianta veche in care plata se facea la 10 minute. Oricum mie nu cred ca imi mai dadea bani, pt.ca aveam prea multi -

Va rog sa va documentati inainte sa propuneti. Banii inca ii primiti din 10 in 10 minute. Mesajul din ora in ora va arata suma totala pentru ora respectiva, pe care ati primit-o in 6 transe din ce in ce mai mari. Daca sunteti atenti la /balance din 10 in 10 minute veti vedea ca banii sunt primiti.



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sugiuc

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-03-2020 20:49)
Joined: 17 Jan 2017
Posts: 234, Topics: 9
Location: Turnu Magurele

Reputation: 64.3
Votes: 6

   
Post Posted: 28-06-2017, 10:41:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mortel123 wrote:
Eu as propune altceva de ex. O arena de pvp pt. cei care sunt interesati de pvp, ca sa nu mai fie conflicte intre playeri.
Si un mic event saptamanal nu neaparat cu minereuri si cu alte iteme, sa fie organuzat intr-o zii la o ora fixa


Eu detin o arena de pvp construita de mine si de Wolfe unde mai organizez turnee cu iteme back + premiu pentru castigator. Cand sunt destui playeri (peste 14) anunt pe chat asta.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alextkd97

[MC Freakz Staff]



Status: Offline
(since 19-02-2024 11:46)
Joined: 20 Nov 2011
Posts: 318, Topics: 25
Location: Brasov

Reputation: 272.9
Votes: 11

         
Post Posted: 28-06-2017, 11:00:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am zis ca trebuie sa comentez si eu si sa adaug niste lucruri foarte clare !

KING_KONG wrote:
Eu zic ca trebuie asa : un youtuber modest de 1000-2000 subs + cel actual , minigame-uri noi , ceva pvp , sau Freakz says .... . Pe survival ori sa fie scoasa prorectia no pvp si cea de anti grief sa fie anti pvp inclus daca tot se ia ban din cauza pvp intr-o veselie .
Si asta nu stiu daca vrea shefu , la donor ranks in loc sa fie 1/2 din cel actual + diferenta dintre grade , sa fie doar diferenta adica premium -vip = 3 E in loc de 5.5 .

NewBest wrote:
Lucram pentru minigame-uri noi. Despre PVP, o sa construim pe viitor o arena de PVP, dar regulile actuale de PVP si protectiile vor ramane cel mai probabil asa cum sunt.
La preturile de upgrade pentru donatii nu o sa schimbam nimic.


Cum am zis si pe server de atatea ori, se lucreaza, si ar trebui sa fi-ti rabdatori, deoarece nu sunt 1000000 de persoane care lucreaza, ci o singura persoana la build si una la script ! PVP - ul este ok cu regulile aferente, deoarece avem si noi, staff-ul, grija de asta, in acelasi timp avem ocupatie ...
Preturile de grade sunt gandite special, daca va uitati un pic peste ele, o sa vedeti. Si care e diferenta, diferenta e ca pe acest server, gradele de donatii nu au caracter ADMINISTRATIV, am vazut pe un server mare de mc romanesc, un grad SUPREME, costa 35 EURO parca, si iti da acces la o gramada de chestii, adica dau 35 EURO, imi iau creative si semi op, si iti inchid serveru in catreva minute, sau il stric de tot, munca pe care tu ai facut-o in 2-3-4 nopti nedormite, si batai de cap.


Mortel123 wrote:
Eu as propune altceva de ex. O arena de pvp pt. cei care sunt interesati de pvp, ca sa nu mai fie conflicte intre playeri.
Si un mic event saptamanal nu neaparat cu minereuri si cu alte iteme, sa fie organuzat intr-o zii la o ora fixa

NewBest wrote:
Eu personal nu imi pot organiza programul in asa fel incat sa garantez ca o sa fac event intr-o anumita zi, la o anumita ora, saptamanal. Imi pare rau. Ramanem pe principiul ca event-urile sunt organizate intamplator, ocazional.


De eventuri nu se pune problema, au fost cand au trebuie. Ce intelegi tu prin termenul Survival ? Sa primesti in fiecare saptamana full enchants si diamante ? Nu, aici e mai diferit, aici Survivalul isi mentine frumusetea, aproape toata, pentru ca si aici sunteti destul de op, aveti joburi, si bani la ontime, cu plata buna.

Poate o sa mai ma ocup si eu de cate un event, dar cand chiar cred ca se merita, adica sa vad serveru asta peste 25-30 playeri o saptamana, si atunci poate da. Dar pentru asta, trebe si implicare, sa imi zica mie cine a postat ceva despre mc.freakz.ro pe site-uri de socializare sau la prieteni, sau ceva ?


Andrucel wrote:
Propun reintoarcerea la vechiul sistem de impartire a baniilor la fiecare 10 minute deoarece sunt unele crash-uri care odata la 10-20 minute ma scot si cred ca si pe altii si nu apucam sa facem $$$.
Mortel123 wrote:
In mare parte sunt deacord cu Andrucel, parca era mai bine cu varianta veche in care plata se facea la 10 minute. Oricum mie nu cred ca imi mai dadea bani, pt.ca aveam prea multi -

NewBest wrote:
Va rog sa va documentati inainte sa propuneti. Banii inca ii primiti din 10 in 10 minute. Mesajul din ora in ora va arata suma totala pentru ora respectiva, pe care ati primit-o in 6 transe din ce in ce mai mari. Daca sunteti atenti la /balance din 10 in 10 minute veti vedea ca banii sunt primiti.


Aici tot ce as putea adauga ep langa NEW, e ca acele crashuri nu-s de la server. De multe ori iti iei din cauza calculatorului, si sincer sa fiu, eu daca iau 1-2 crashuri pe luna e ceva ... Eu de ce nu IAU ?

ONTOPIC : Daca tot e sezonul propunerilor, eu propun sa ne strangem, sa facem promovare, e vara, acum e momentul, sa aducem playeri, sa incercam sa facem ceva, sistemul refferal functioneaza, da-ti mesaje, cei care intra si e adus de x poate sa dea /reffer nume, si ve-ti primi 1500 $. Hai sa ne mobilizam, sau sunteti degeaba in Freakz, cum ati inceput sa demostrati unii !





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
vivi36

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-09-2017 14:18)
Joined: 16 May 2016
Posts: 41, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: -28.5
Votes: 1

   
Post Posted: 28-06-2017, 14:09:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Propun sa intram pe live-urile youtuberilor mari si sa pormovam serverul pe chatul live-ului -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Post new topic   Reply to topic    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> mc.freakz.ro -> Discussions / Announcements  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next    


The time now is 28-04-2024, 19:16:35
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x