User
Pass
2FA
 
 

Pentru voi ce inseamna GUILD?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message799
Killahin

[Cariño]



Status: Offline
(since 07-12-2017 17:52)
Joined: 29 Dec 2012
Posts: 87, Topics: 7
Location: Piemonte

Reputation: 74.9
Votes: 11

       
Post Posted: 12-05-2013, 13:29:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bine v-am regasit ! Dupa cum spune si intrebarea as fi curios sa stiu ce inseamna pentru voi cuvantul GUILD, afland parerile celorlalti si cunoscandune mai bine.
Pentru mine ce inseamna "GUILD"?
Nu ma refer in materie de raiduri sau dkp sau alte chestii de acelasi gen... Eu cred ca Guild inseamna , un grup de persoane , de toate varstele de la 16 ani (de ex: eu ) pana la o varsta mai mare( ex: 28 de ani care ii are Papante , nush daca este careva in Grup care ii mai mare de ani ), care avem un lucru in comun (in acest caz WoW) .
In materie de WoW : Guild inseamna , un grup de persoane care impreuna vor sa faca ceva si sa se ajute unii pe altii, deoarece , cand intram toti intr-o "breasla" (google translate) , vrem ca atunci cand dam respect sa fim respectati, daca te exemplu careva are nevoie de ajutor sa fie careva care ar putea sa il ajute , ce doar de aia exista guildele ca sa ne ajutam unii pe altii.
In final as spune ca indiferent de joc ,si ani ,sau altceva cel mai bine ii sa fie respect unul fata de celalalt .




PS:Inainte sa postez nu am citit - . Scuze pentru gresesile gramaticale , sunt vreo 2-3 de cand sunt in Italia si nu prea m-am mai exersat.






Care este parerea voastra ?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
dautare900

[^A^]



Status: Offline
(since 20-02-2015 19:42)
Joined: 27 Jan 2013
Posts: 242, Topics: 19
Location: Romania

Reputation: 33.1
Votes: 18

     
Post Posted: 12-05-2013, 22:57:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Killahin wrote:
In final as spune ca indiferent de joc ,si ani ,sau altceva cel mai bine ii sa fie respect unul fata de celalalt .


E si normal sa respecti persoana cu care imparti ceva comun sau ceva in genu . Stau foarte prost cu exprimarea - dar mi se pare si normal sa ai respect pentru toti membrii guildei indiferent de varsta/sex sau alte prostii spre exemplu genul muzical pe care il asculta fiecare rock/manele/dance/hip-hop/rap/etc ...
Si la partea cu ajutoru eu ajut cat pot si cand pot spre exemplu eu ma ocup de recrutari , wispere la greu , chiar nu pot sa le fac pe toate - .


Edit : WISPERE*

Respecta si vei fi respectat !



Last edited by dautare900 on 13-05-2013, 13:58:18; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Crapu!

[Imi fumez creierii]



Status: Offline
(since 14-09-2018 05:08)
Joined: 26 Jul 2011
Posts: 142, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 118.5
Votes: 5

 
Post Posted: 13-05-2013, 13:23:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dautare900 wrote:
wipere la greu


adica ne dai wipe la greu? sau ne stergi parbrizele?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 08-05-2024, 21:37:53
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x