User
Pass
2FA
 
 

Problema Dreadfull-Malevolent gear scaling.

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other

Vreti gear dreadful , malovelent cu stats de tyrannical/grevious si base resil normal cum ar trebui sa fie pe patchu asta?
DA
16%
 16%  [ 2 ]
NU
58%
 58%  [ 7 ]
Zypher e sefu meu !
25%
 25%  [ 3 ]
Total Votes : 12

Author Message1243
Zypher

[Cand jucam eu wow...]



Status: Offline
(since 13-11-2019 15:31)
Joined: 26 Feb 2010
Posts: 352, Topics: 49
Location: Romania

Reputation: 68.7
Votes: 34

     
Post Posted: 12-06-2015, 15:47:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dupa cum au inceput si astia pe global adineauri cand a intrat nea' Shockeru' sa faca QQ la adresa mariei sale , mi se pare deplasat faptul ca in gear dreadfull (exceptand base stats ) am pvp resil mai mare decat in malevolent . Singurul beneficiu care il ai purtand malevolent e higher PvP power . Asta ar insemna sa sacrifici pvp resilience (adica practic sa stai cu 60% base cat au bagat si au decis domnii pvp heroes) in schimbul a 5% -10% pvp power bonus (ceea ce eu personal clar nu as face . prefer sa stau cu 20% pvp power in dreadfull decat cu 25 % in malevolent si sa dea moldova in mine cum da putin in ucraina) .

Cu toate acestea fiind spuse , pentru a aduce PvP-ul la cotele normale conform patch-ului , propun sa se customizeze gearul Malevolent la nivel de Grevious , si gearul dreadfull la nivel de Tyrannical (si bineinteles base resil setat la norma patchului 5.4.8 ) timp de 2 sezoane pana se ajunge la Tyrannical (Honor) si Grevious ( Conquest ) . V-as aduce multe motive pentru care chestia asta ar fii o idee excelenta da imi e lene sa ma apuc sa dau din gura pe aici + ca am de farmat pentru rings si neck de jwc @ Crashy . Yeah that's right , u heard it . Crashy is back , pregatiti-va chiloteii , untura (margarina sau vaselina daca preferati mai bine astea) cuz you're about to get rekt.

Oricum , nu cred ca deranjeaza pe nimeni stats-urile de la iteme atata timp cat sezoanele se desfasoara normal (in baza planului vostru de developing).



SI DA ! PENTRU PVP HEROES CARE VOR SA FACA QQ OMG LELELELELE CUM SA DAI LA PVPISTI GEAR CU STATS DE ToT OR SA INTRE TOTI IN PVE CU ITEMELE ASTEA !!!!@@@!##@ OMGOMGOMGOGMG . Nu , nu or sa intre in pve cu itemele astea decat daca sunt cretini . Singurele diferente dintre itemele actuale pe normal /hc chiar care le luati din MSV si (shetu alalalt de instanta nu ii mai retin numele) e base stats AKA Strenght , intelect , stamina etc. Deci nu cred ca or sa aiba un impact prea mare @ PVE wise .


So.... Pareri ?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amnezx

[Best in Slot]



Status: Offline
(since 11-11-2022 17:06)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 1255, Topics: 167
Location: Romania

Reputation: 186.2
Votes: 59

 
Post Posted: 12-06-2015, 17:31:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zhypher, gresesti. Nici dreadful nu mai da resil si poate sa ti o confirme si shoker. Iei resil numai din trinket set bonus, gems si enchants. Fa un test si scoate ti un item random dreadful si vei vedea ca nu o sa iti scada resil.


0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zypher

[Cand jucam eu wow...]



Status: Offline
(since 13-11-2019 15:31)
Joined: 26 Feb 2010
Posts: 352, Topics: 49
Location: Romania

Reputation: 68.7
Votes: 34

     
Post Posted: 12-06-2015, 19:03:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Amnezx wrote:
Zhypher, gresesti. Nici dreadful nu mai da resil si poate sa ti o confirme si shoker. Iei resil numai din trinket set bonus, gems si enchants. Fa un test si scoate ti un item random dreadful si vei vedea ca nu o sa iti scada resil.



Nu asta e ideea boss , stiu . Dar ce au facut ei e un imbalance mai mare ca cristos . De ce ai creste Base pvp Resil la 60% la absolut TOATE CLASELE doar pentru a contracara Gap stats din itemele specifice patch-ului ? E ca si cum aia din HKP vin fac QQ pe forum ca Hogger (am dat un exemplu) da damage prea mare pentru tanku care il au ei in 470 ilvl , si voi ati micsora damageu al hogger ca sa l tankeze aia bine mersi ( in ciuda faptului ca asa ar da el damage normal ?) Mi se pare ilogic si complet lipsit de sens . De asta sustin ca asta e cea mai buna idee de a fixa toata treaba .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 12-06-2015, 19:08:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu se poate asta trebuie respectat planul de devepeloment. Daca bagi items din next season, itemele pvp o sa fie mai bune ca cele din raiduri.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zypher

[Cand jucam eu wow...]



Status: Offline
(since 13-11-2019 15:31)
Joined: 26 Feb 2010
Posts: 352, Topics: 49
Location: Romania

Reputation: 68.7
Votes: 34

     
Post Posted: 12-06-2015, 19:59:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mihai25 wrote:
Nu se poate asta trebuie respectat planul de devepeloment. Daca bagi items din next season, itemele pvp o sa fie mai bune ca cele din raiduri.




Si ? Te duci cumva sa bagi MSV 10 Hc cu iteme care (REAMINTESC -> AU STATS DE TYRANNICAL ! AKA ILVL 498 ) noi acum in raid ce avem ? 502? Ah that s right . Deci ce ai spus tu acum nu are nici o relevanta , eu nu am spus sa se bage direct tyrannical . Am cerut stats customizate la dreadfull/malevolent PANA SE AJUNGE LA SEZONUL NORMAL AL PATCHULUI 5.4.8 !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 12-06-2015, 20:17:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Modificarea statisticilor pana se ajunge la alea din 5.4.... pai de ce sa nu bage direct prideful? Ce diferenta e? Oricum nu mi se pare asa imbalans imens... tu joci pala/dk asa ca nu stiu ce ti se pare nebalansat -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zypher

[Cand jucam eu wow...]



Status: Offline
(since 13-11-2019 15:31)
Joined: 26 Feb 2010
Posts: 352, Topics: 49
Location: Romania

Reputation: 68.7
Votes: 34

     
Post Posted: 12-06-2015, 20:25:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bossutai wrote:
Modificarea statisticilor pana se ajunge la alea din 5.4.... pai de ce sa nu bage direct prideful? Ce diferenta e? Oricum nu mi se pare asa imbalans imens... tu joci pala/dk asa ca nu stiu ce ti se pare nebalansat -




ERROR 404 MOLDAVIAN KEYBOARD INPUT NOT FOUND . PLEASE CHANGE UR NATIONALITY AND TRY AGAIN .


Duh . Tie iti convine ca double dps sa ai 60% base resil si sa stackezi damage - mai dai si tu un rejuvenation cand iti mai aduci aminte o maslina ceva ca in rest facesmash keyboard win .

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 12-06-2015, 20:51:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu o sa facem asta din multe motive. Daca va mai fi nevoie se va mai ajusta base resil, se vor face fixuri in continuare la clase, se va creea un balans la un moment-dat, nu se bate din palme si gata.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 16-06-2015, 01:14:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pur si simplu ignorati toate topicurile in care s-au discutat toate variantele posibile si aduceti in discutie iar aceleasi lucruri ca si cum ar fi asa simplu. NU, NU E ASA SIMPLU. CITITI TOPICURILE ALEA SA VEDETI DE CE

FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by mihai25, 12 June 2015 18:52



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other  


The time now is 07-05-2024, 15:28:55
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x