User
Pass
2FA
 
 

PvP-ul @ Freakz
Go to page Previous  1, 2, 3, 4    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other
Author Message11401
erhan

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-11-2013 17:45)
Joined: 21 May 2011
Posts: 84, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 81.8
Votes: 6

Post Posted: 27-07-2013, 13:57:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

la 2v2,rar dau de un team putin mai mare,iar 3v3-ul este la pamant ^_^


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ypsya

[No warn No worries]



Status: Offline
(since 13-12-2015 00:20)
Joined: 19 Nov 2010
Posts: 354, Topics: 30
Location: Bucale

Reputation: 173.5
Votes: 22

   
Post Posted: 25-09-2013, 02:25:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ceva luni de la post, PvP on Freakz still dead. Si cica tot mentalitatea celor "peste 80% din server" e de vina. Cei care jucau bine inainte si impotriva carora era intotdeauna o placere sa joci nu s-au lasat de WoW (nu toti), ci de PvP. Farmeaza 4 bossi la nesfarsit in guilde care se lauda cu "progress" si se vor pro si seriosi. No offence, dar e trist. Si n-o zic ca hater, ci pentru ca imi pasa. Una peste alta, am jucat si aici mereu si am foarte multe cunostinte in game pentru care inca mai joc, dar e trist sa vezi la 2000 playeri on ca sunt 10 meciuri la spectate (si alea de 1900 max mmr, de cele mai multe ori) la 2v2. S-a incercat acum turneu si etc... Dar rezultatele sunt cunoscute dinainte. Putin le pasa alora cu 2600 la 2v2 ca se face 3v3 (acolo unde n-au pus picioru' la 1700+ de cand WoWu'), sau, mai bine, zis ca se cere join la 3v3. Pe WOTLK era posibil sa faci destul de des 3v3. De ce? Pentru ca era "fain" sa suferi cu "umeri" (care aratau misto pe toate clasele, indiferent cat de urati ar fi fost) in capitala.
Propunerea mea: gear la 3v3 cu requirements @ 2000 (in loc de 2200), sau macar custom NPC cu gear de transmo, ori fun items. Ok, se poate dona si se mentine sus nivelul de fonduri al serverului, dar overall e un castig. Da, s-a mai sugerat, se sugereaza mereu chestia asta in momente ca asta, dar tine. De ce nu? Personal nici nu imi bat capul pentru un titlu la 3v3. Dar multiclass 2000+ cu gear ca dovada suna mult mai bine.
Daca ar si citi cineva pe aici... -




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 25-09-2013, 06:26:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cei cu rating mare la 2v2 se baga la 3v3 stai linistit...de fapt aia si random teamuri de 3x blood dk sunt singurii care dau join -
Pana la urma este doar vina playerilor pentru ca accepta monotonia de la 2v2...cand 3v3 este mai usor in unele cazuri si chiar mult mai misto...
Eu unu am vreo 50 de meciuri deja si o sa continui sa dau join si sper ca vor da si altii -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
noxuris

[Blood Bath ]



Status: Offline
(since 04-01-2018 23:24)
Joined: 15 Nov 2011
Posts: 590, Topics: 99
Location: Mangalia

Reputation: 426.7
Votes: 19

Post Posted: 26-09-2013, 01:57:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bossutai wrote:
Cei cu rating mare la 2v2 se baga la 3v3 stai linistit...de fapt aia si random teamuri de 3x blood dk sunt singurii care dau join -
Pana la urma este doar vina playerilor pentru ca accepta monotonia de la 2v2...cand 3v3 este mai usor in unele cazuri si chiar mult mai misto...
Eu unu am vreo 50 de meciuri deja si o sa continui sa dau join si sper ca vor da si altii -


Asa e si asta e motivu pentru care mi-a pierit chefu de Freakz din cauza acestei monotonii , e vb numai si numai de playeri , trebuie sa se trezeasca putin aceasta communitate , que-uri @ 3v3 pot sporii daca dai que intr-e prieteni si apoi incepe sa starneasca curiozitatea si pentru alti playeri.


I drink your blood and I eat your skinn.
http://eu.battle.net/wow/en/character/sylvanas/Tenzor/

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
david33
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-08-2017 14:46)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 1352, Topics: 203
Location: Barlad

Reputation: -368.4
Votes: 62

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-09-2013, 10:34:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

noxuris wrote:
bossutai wrote:
Cei cu rating mare la 2v2 se baga la 3v3 stai linistit...de fapt aia si random teamuri de 3x blood dk sunt singurii care dau join -
Pana la urma este doar vina playerilor pentru ca accepta monotonia de la 2v2...cand 3v3 este mai usor in unele cazuri si chiar mult mai misto...
Eu unu am vreo 50 de meciuri deja si o sa continui sa dau join si sper ca vor da si altii -


Asa e si asta e motivu pentru care mi-a pierit chefu de Freakz din cauza acestei monotonii , e vb numai si numai de playeri , trebuie sa se trezeasca putin aceasta communitate , que-uri @ 3v3 pot sporii daca dai que intr-e prieteni si apoi incepe sa starneasca curiozitatea si pentru alti playeri.

mie imi place cum spun toti ca pvp e mort,dar cand repara un bug ,,dc l-ai reparat pe asta ca nu e prioritar'' cand mai baga un bg ,,de ce pierdeti timpul cu bg si nu cu fixuri?'' cand se baga world pvp ,,dc ati bagat ma world pvp ca noi nu mai putem farma si toate alea''

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
b0gd4n90

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-04-2018 21:42)
Joined: 02 Jul 2012
Posts: 268, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 866.4
Votes: 29

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-09-2013, 10:51:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Logic ca dai join la 3v3 cand iti merge clasa si joci in combo cu cele mai op clase care exista pe server :d...gen rogue / feral /....Exista un team care sa n aiba in componenta una din astea doua? ....Cand una din cele mai jucate clase la 3v3 pe 4.3.4 e praf....ma refer aici la Elemental shaman
si dai 30k lava burst in burst cu ele mastery nici nu mai incerci ca tot ce faci e doar sa te enervezi...Ma bucur macar ca merge setu de 4p bonus dupa 7 luni...multumim aici lui nextflame pt asta....


http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Szublime
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 26-09-2013, 12:20:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca ti-ar placea intradevar sa joci 3v3 ai da join si cu clase mai buguite...doar din placere...
Crezi ca resto druidu e prea bun pe freakz acum? Si totusi ma chinui sa joc 3v3 chiar daca nu reusesc sa bat aproape niciun team serios...

Daca ar fi sa asteptam toti sa ne fie reparate bugurile dupa care sa jucam 3v3, inseamna ca nu am mai juca niciodata pt ca niciodata nu vor merge clasele perfect.

Concluzia: Vrei sa faci 3v3? =>faci 3v3 si pana la urma faci ceea ce ti-ai propus atunci cand ai intrat in wow (te joci )



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 26-09-2013, 15:16:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

david33 wrote:
noxuris wrote:
bossutai wrote:
Cei cu rating mare la 2v2 se baga la 3v3 stai linistit...de fapt aia si random teamuri de 3x blood dk sunt singurii care dau join -
Pana la urma este doar vina playerilor pentru ca accepta monotonia de la 2v2...cand 3v3 este mai usor in unele cazuri si chiar mult mai misto...
Eu unu am vreo 50 de meciuri deja si o sa continui sa dau join si sper ca vor da si altii -


Asa e si asta e motivu pentru care mi-a pierit chefu de Freakz din cauza acestei monotonii , e vb numai si numai de playeri , trebuie sa se trezeasca putin aceasta communitate , que-uri @ 3v3 pot sporii daca dai que intr-e prieteni si apoi incepe sa starneasca curiozitatea si pentru alti playeri.

mie imi place cum spun toti ca pvp e mort,dar cand repara un bug ,,dc l-ai reparat pe asta ca nu e prioritar'' cand mai baga un bg ,,de ce pierdeti timpul cu bg si nu cu fixuri?'' cand se baga world pvp ,,dc ati bagat ma world pvp ca noi nu mai putem farma si toate alea''


Respectivii playeri spun ca pvp e mort pt ca nu exista o prioritate in fixarea pvp-ului. Sokeru/Nextflame(mai nou si ma bucur) repara ce zice/spameaza Gicu X ca vrea nush ce BG( si aci se trezesc altii 100, da bah haide baga BG cutare), ca pe urma vin robotii, haide cu world pvp si tot asa...pvp e mort in primul rand din cauza playerilor. Sunt foarte putini playeri care stiu ce e ala pvp, multi de pe frkz privesc d.p.d.v al lor pvp-ul, nu dintr.un pct de vedere comun.


https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/sylvanas/mostfckedup
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4    


The time now is 16-05-2024, 11:54:29
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x