User
Pass
2FA
 
 

[RO] Mistweaver Monk 5.4.8 - PvE Guide
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message25198
Burebysta

[Retired Veteran]



Status: Offline
(since 27-08-2022 20:01)
Joined: 27 Jun 2011
Posts: 17044, Topics: 509
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 3626.7
Votes: 245

Post Posted: 29-03-2015, 02:41:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Imi place partea cu Hearthstone->Return to Table of Contents -
Also, vezi ca ai la 3 un icon gresit la comanda de Return to Table of Contents

Per total, guide-ul e frumos.
O sa le placa in special ungurilor pentru culoarea verde

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drodu

[Plictisit]



Status: Offline
(since 25-09-2020 16:27)
Joined: 30 May 2011
Posts: 1529, Topics: 121
Location: Moon

Reputation: 222.4
Votes: 105

   
Post Posted: 29-03-2015, 23:34:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Edited, mersi -

Mistweaver Monk Guide PvE

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Optikall

[Ceapa-i Dumnyezo']



Status: Offline
(since 25-01-2018 16:18)
Joined: 27 Feb 2012
Posts: 666, Topics: 66
Location: SM - BM

Reputation: 84.4
Votes: 35

        Optiskillz 
Post Posted: 01-04-2015, 21:09:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cel mai bun ghid din toate ghidurile de pe frikz, mi-a placut foarte mult, sper sa ma ajute in viitor.

Cumpar Cioara neagrã / Corb



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Loveheal

[ATN Attax]



Status: Offline
(since 17-03-2024 03:51)
Joined: 20 May 2012
Posts: 9908, Topics: 406
Location: Runstarr - disc

Reputation: 320.7
Votes: 572

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 03-04-2015, 02:05:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Good job dude.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hujulikes

[STAR]



Status: Offline
(since 04-09-2022 15:35)
Joined: 27 Jun 2014
Posts: 363, Topics: 36
Location: Romania

Reputation: 67.5
Votes: 23

   
Post Posted: 11-04-2015, 21:08:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Foarte frumos , gj.Sper ca nu te superi ca m-am inspirat putin de la tine -.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
LoRd_DaRK

[Once a Legend!]



Status: Offline
(since 12-09-2023 06:58)
Joined: 19 Jul 2010
Posts: 1012, Topics: 46
Location: Everywhere!

Reputation: 88.5
Votes: 29

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 04-05-2015, 12:15:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hmm. uitate putin la pozele cu specuri, Rushing jade wind e mai mult pentru stack iar Chi Torrpedo pentru spread, ( asta e cand esti in preraid gear, mai tarziu poti sa joci tot timpul la Rushing jade wind) L.E. : Also, Charging oxu` e mai worth deaorce nu necestia sa te pozitionezi aproape de target cand il folosesti, economistesti si timp si nici nu trebuie sa fii in mele range ( Drodu). In rest foarte tare guide`ul. GG.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tovry

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-09-2015 19:45)
Joined: 18 Nov 2010
Posts: 463, Topics: 28
Location: Romania

Reputation: 89.9
Votes: 22

 
Post Posted: 06-05-2015, 12:57:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bravo... foarte frumos!... dar avem o problema, este guide de 5.4... momentan nu avem asa ceva!
Tot ce avem este un gear de pre raid... am 475 ilvl... mie unu, imi este imposibil sa dau un heal decent daca urmaresc guide'ul acesta. Desigur daca vrei sa fi in raid doar de distractie nici o problema... dar ca sa dai un heal decent... cred ca este cam imposibil momentat... tot ce am observat este ca pt un heal decent trebuie sa iei masuri considerabile.... uplift e micut (non-crit) surging mist = oom, enveloping prea putin heal... REPET... nu exista gearul necesar momentan!
Tot ce pot spune e ca Rushing Jade Wing e singurul spell/talent care te poate salva ... combinat cu eminence da un heal imens... sunt singurele heal'uri care chiar fac diferenta.
Cat despre stats... in mod logic si normal e nevoie de 5100 pt a face hit'capul... restul e cam inutil... asta daca iti poti controla mana! primul cap de haste il poti face extrem de repede... de al 2'lea nu vreau sa ma ating fiindca e un pic cam mare...

Daca e posibil ca cineva sa demonstreze ca guide'ul ar avea o mare rezonanta in raiduri, as fi tare bucuros!

GG inca o data pt guide'ul detaliat... insa imi pare rau ca nu il pot urma!

P.S1 e prima data pe monk... poate inca nu am experienta necesara... rog sfaturi!
P.S2 se poate arata un reconunt in care NU sunteti printre ultimi la heal si totusi nu aveti surgingmist in primele 4 healuri? ma intereseaza raidul de 10man HC (chiar si N)




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 06-05-2015, 13:05:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

tovry wrote:
Bravo... foarte frumos!... dar avem o problema, este guide de 5.4... momentan nu avem asa ceva!
Tot ce avem este un gear de pre raid... am 475 ilvl... mie unu, imi este imposibil sa dau un heal decent daca urmaresc guide'ul acesta. Desigur daca vrei sa fi in raid doar de distractie nici o problema... dar ca sa dai un heal decent... cred ca este cam imposibil momentat... tot ce am observat este ca pt un heal decent trebuie sa iei masuri considerabile.... uplift e micut (non-crit) surging mist = oom, enveloping prea putin heal... REPET... nu exista gearul necesar momentan!
Tot ce pot spune e ca Rushing Jade Wing e singurul spell/talent care te poate salva ... combinat cu eminence da un heal imens... sunt singurele heal'uri care chiar fac diferenta.
Cat despre stats... in mod logic si normal e nevoie de 5100 pt a face hit'capul... restul e cam inutil... asta daca iti poti controla mana! primul cap de haste il poti face extrem de repede... de al 2'lea nu vreau sa ma ating fiindca e un pic cam mare...

Daca e posibil ca cineva sa demonstreze ca guide'ul ar avea o mare rezonanta in raiduri, as fi tare bucuros!

GG inca o data pt guide'ul detaliat... insa imi pare rau ca nu il pot urma!

P.S1 e prima data pe monk... poate inca nu am experienta necesara... rog sfaturi!
P.S2 se poate arata un reconunt in care NU sunteti printre ultimi la heal si totusi nu aveti surgingmist in primele 4 healuri? ma intereseaza raidul de 10man HC (chiar si N)


Am facut 25n mv cu 2 heal monk ,ambii erau primii la heal cu 90k hps +

Stai la meele pentru inceput ca sfat



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tovry

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-09-2015 19:45)
Joined: 18 Nov 2010
Posts: 463, Topics: 28
Location: Romania

Reputation: 89.9
Votes: 22

 
Post Posted: 06-05-2015, 13:23:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ryangg wrote:
tovry wrote:
Bravo... foarte frumos!... dar avem o problema, este guide de 5.4... momentan nu avem asa ceva!
Tot ce avem este un gear de pre raid... am 475 ilvl... mie unu, imi este imposibil sa dau un heal decent daca urmaresc guide'ul acesta. Desigur daca vrei sa fi in raid doar de distractie nici o problema... dar ca sa dai un heal decent... cred ca este cam imposibil momentat... tot ce am observat este ca pt un heal decent trebuie sa iei masuri considerabile.... uplift e micut (non-crit) surging mist = oom, enveloping prea putin heal... REPET... nu exista gearul necesar momentan!
Tot ce pot spune e ca Rushing Jade Wing e singurul spell/talent care te poate salva ... combinat cu eminence da un heal imens... sunt singurele heal'uri care chiar fac diferenta.
Cat despre stats... in mod logic si normal e nevoie de 5100 pt a face hit'capul... restul e cam inutil... asta daca iti poti controla mana! primul cap de haste il poti face extrem de repede... de al 2'lea nu vreau sa ma ating fiindca e un pic cam mare...

Daca e posibil ca cineva sa demonstreze ca guide'ul ar avea o mare rezonanta in raiduri, as fi tare bucuros!

GG inca o data pt guide'ul detaliat... insa imi pare rau ca nu il pot urma!

P.S1 e prima data pe monk... poate inca nu am experienta necesara... rog sfaturi!
P.S2 se poate arata un reconunt in care NU sunteti printre ultimi la heal si totusi nu aveti surgingmist in primele 4 healuri? ma intereseaza raidul de 10man HC (chiar si N)


Am facut 25n mv cu 2 heal monk ,ambii erau primii la heal cu 90k hps +

Stai la meele pentru inceput ca sfat


eu asta fac (in primul rand nu ma plang ca nu dau heal) , doar vreau sa stiu daca acest ghid poate fi urmat sau nu... ma intereseaza mai ales instantele de 10n/hc... tinand cont ca poate fi jucat in 3 moduri diferite




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 06-05-2015, 13:48:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@tovry Guide este ok ,trebuie tu sa te obisnuiesti cu clasa


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tovry

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-09-2015 19:45)
Joined: 18 Nov 2010
Posts: 463, Topics: 28
Location: Romania

Reputation: 89.9
Votes: 22

 
Post Posted: 06-05-2015, 14:12:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ryangg wrote:
@tovry Guide este ok ,trebuie tu sa te obisnuiesti cu clasa


OK multumesc!




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Aliziea

[2 Good 4 You]



Status: Offline
(since 16-06-2017 19:44)
Joined: 17 May 2012
Posts: 1468, Topics: 89
Location: Dreamgrove - Order Hall

Reputation: 32.1
Votes: 108

Post Posted: 06-05-2015, 17:19:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

tovry wrote:
ryangg wrote:
@tovry Guide este ok ,trebuie tu sa te obisnuiesti cu clasa


OK multumesc!


Daca te obisnuiesti cu clasa o sa fii top dps si heal la cum merge acum -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Evydence

[僧]



Status: Offline
(since 15-10-2019 19:05)
Joined: 15 May 2014
Posts: 5485, Topics: 183
Location: Vrancea

Reputation: 1776.3
Votes: 176

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 11-05-2015, 18:02:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Un ghid foarte bun.




If you gonna hit the king you're better kill the king

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kalevra

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-10-2018 15:19)
Joined: 13 Sep 2012
Posts: 34, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: 89.9
Votes: 7

 
Post Posted: 02-06-2015, 16:10:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cel mai bun ghid de pe retail, nu stiu de ce s-ar aplica pe Freakz. De ce nu mentionezi faptul ca Crit ratingul nu afecteaza Mana Tea? Sau ca haste-ul nu functioneaza tocmai bine? Sau ca Healing Spheres apar si cand te uiti la un mob, plus ca nu explodeaza? Si ca durata lor este gresita, in loc sa dureze cat ar trebui?

Slava cerului ca are culoarea verde, super. Dar as prefera un ghid Freakz, nu retail. Asa dau un Goagal cu ElitistJerks si m-am rezolvat.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cornel3

[Zew Psihopat]



Status: Offline
(since 15-08-2018 17:54)
Joined: 28 Mar 2015
Posts: 213, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 114.3
Votes: 4

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-08-2015, 23:09:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ghidul este unul foarte bun,dar desigur noi ne aflam pe freakz, deci acest ghid este doar un loc de inspiratie. Cu alte cuvinte nu faceti exact ce zice drodu, incercati sa experimentati cat mai multe combinatii si incercati sa folositi cat mai rar sau niciodata CD-urile mari (Revival sau cocon)[asta nu inseamna ca trebuie sa lasi raidu sa moara], gear-ul stiu ca este o problema pentru monk-ul heal si eu am trecut prin asta,insa la instante nu cred ca ar trebuii sa aveti probleme.

Spoiler:Pentru bossi actuali monk-ul este top heal in 90% dintre encountere(personal doar la tsulong am cunoscut infrangere pe recount).
Daca ajungi sa stapanesti clasa si te duce mintea, te asteapta vremuri de aur in care esti mereu primul la heal.

Btw: Chi brew este o optiune mult mai buna momentan deoarece, ofera 2 stack-uri pe mana tea +2 chi mai ales ca mana maxima e 300k si monku mananca din mana
in prostie.

@tovry (Fara CD de raid sau surging mist=>nu folosesc)



I was an outcast
I'm heaven's mistake
So now I'm standing at the foot
Of the fiery gates
And I turned the invitation
So I'm already late
But I wanna watch it burn
So the devil can wait!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    


The time now is 26-04-2024, 06:38:09
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x