User
Pass
2FA
 
 

[RO] Shaman Restoration PvE Guide 4.3.4
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm
Author Message45501
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 08-06-2013, 16:19:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

orcostasul, ai o gandire de copil de 16 ani, eu nu jignesc pe nimeni, daca am spus ca healerii de la voi sunt underachieveri nu a fost cu intentia sa jignesc pe nimeni, pentru ca nu ma deranjeaza cu absolut nimic ce faceti sau cum faceti voi, am spus-o doar pentru a-l face pe roshkatul sa inteleaga odata pentru totdeauna ca shamanul resto nu e asa imba cum crede el, ci ca el da bine doar pentru ca are de compensat pentru alti healeri (care fiecare la randul lui joaca cat de bine poate, poate s-au apucat mai de curand, poate n-au asa mult timp de investit in joc, treaba lor)
-nu am nevoie sa fiu cu ei in guilda ca sa observ la ce nivel joaca, dar iti explic si tie cum i-am explicat si lui roshkatul, ma uit la recounturi si imi dau seama ce poate fiecare, pentru ca stiu cum ar trebuii sa dea fiecare clasa de heal la noi pe server.

acum terminati cu toata drama asta si nu va mai bagati in seama cu japca aiurea ca ii spamati omului topicul degeaba.

soulkreep, guideul inca este bun, cum ti-am spus si pe 4.0.6 cand l-am vazut prima data, imi place ca continui sa lucrezi constant la el, nu imi place totusi ca esti destul de impartial in ce priveste discutia dintre specurile cu/fara TC, risti sa influentezi prea mult playerii care nu cunosc clasa atat de bine.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
kikiki

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-09-2013 19:12)
Joined: 06 Dec 2012
Posts: 46, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 73.3
Votes: 3

Post Posted: 08-06-2013, 19:24:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cer scuze, nu se merita sa ma enervez asa pe niste N.A.


Last edited by kikiki on 08-06-2013, 21:27:04; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sharmi

[Tank Commander]



Status: Offline
(since 22-06-2016 23:31)
Joined: 16 May 2012
Posts: 362, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 122.3
Votes: 6

 
Post Posted: 08-06-2013, 19:32:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu nu pot sa cred la ce Tiganiada s-a ajuns aici .Respectati in Cristos topicul ! Pentru ca,chiar nu intereseaza pe nimeni ce cocosi sunteti voi . Nu dovediti cat de buni sunteti intr-un rahat de joc .




Demoralize the enemy from within by surprise, terror, sabotage, assassination. This is the war of the future.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
*0ranGe ! extrem

[I ❤ MY POLO!]



Status: Offline
(since 11-12-2017 12:06)
Joined: 01 Jul 2007
Posts: 11419, Topics: 191
Location: Romania

Reputation: 683.4
Votes: 117

   
Post Posted: 09-06-2013, 11:48:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ca sa nu va agitati ca termitele in borcan, va scriu aici un avertisment, terminati sau luati warn, stick to the topic.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ashrak

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-09-2016 20:03)
Joined: 20 Feb 2011
Posts: 274, Topics: 30
Location: 9th Circle

Reputation: 200.5
Votes: 8

 
Post Posted: 09-06-2013, 12:59:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

HrN wrote:
eu ti-am zis ce se intampla cand iti vine prima serie de ooze blue+black+red, mai ales tu, care nu joci cu foarte mult spirit, nu o sa poti sa treci nici macar de prima dand heal singur, cu tot cu mana tideul si cu potiunea de mana nu o sa faci fata la heal ca sa treci de faza asta


Da pacat ca avem full progress - se pare ca Roshk nu stie ce face... de asta oare avem full progress nu?

Dar sa il lasam pe imba-zew best shammy @ freakz , ca el stie cel mai bine.

Plus ca Mana Void isi activeaza tick-urile inaintea Black Ooze-ului , mobii fiind stationari o vreme pana vin mobii , ai timp sa castezi cateva bolts , probabil eu am observat diferenta asta din cauza ca am PC-ul mai slab si se misca mobii mai greu la mine decat la voi ... =P

arggalati12 wrote:
Cand era E N S pe sv nu juca nici un membru Blue *** pe freakz.

Esti tu asa de sigur? Cred ca ar trebui sa te documentezi putin inainte -.

OT: Felicitari pentru Guide foarte bun si de mare ajutor pentru un scrub -.





Rosu Aprins

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
kikiki

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-09-2013 19:12)
Joined: 06 Dec 2012
Posts: 46, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 73.3
Votes: 3

Post Posted: 12-06-2013, 09:56:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am si eu niste intrebari legate de shaman,ca tot mi-am facut unu si vad ca fiecare are strategia lui.
1. Voi folositi Unleash Elements?Daca da, cand?
2. Va folositi burstu (rasiala orc+ trinket?)Daca da,cand?
3.Folositi healing stream totemu?Tot timpu?

4.Sa zicem urmatoarea situatie: esti intr-un raid de 10 insi esti la un boss gen Chimeron, da bossul un spell scade tot raidul la 20% HP,ce faci?Pui Healing Rain, si incepi sa spamezi nebun Chain Heal? Sau pui Healing Rain si incepi sa-l iei pe fiecare la rost cu Greater Healing Wave?

5. Vad in guide ca nu este reforge,in ce anume sa reforgez sau care e primary stats? Crit,haste,mastery?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
soulkreep
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 17-07-2015 17:46)
Joined: 11 Nov 2010
Posts: 734, Topics: 66
Location: Romania

Reputation: -0.4
Votes: 57

 
Post Posted: 12-06-2013, 10:22:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1 Da exista situatii speciale cand folosesti unleash elements .

La morchok (desi mai rar ) poti folosi unleash elements atunci cand trebuie sa te misti fie sa te duci la bila fie sa scapi de mazga neagra atunci cand riptide si spiritwalker's grace sunt pe cd si ai nevoie sa healezi p cnva dupa c ai terminat cu miscarea

La Yor'sahj poti folosi unleash elements aunci cand ai ooza mov .Ai grija sa il dai pe un pet ca sa nu pui stackuri cuiva si apoi sa adi greater healing wave

La Hagaraa poti folosi in frost phase atunci cand trebuie sa te misti si riptide sau spiritwalker's grace sunt pe cd .


2 Normal ca iti folosesti burstul atunci cand este nevoie de foarte mult heal .Ca exemple
La morchok de obicei dupa un stomp mai periculos (cel mai probabil spre sfarsit cand bossul ia enrage )
La yor'shaj red+yellow+black necesita extrem de mult heal .
La hagaraa in lightningh phase este destul de mult dmg daca raidul nu este bine organizat .

3 Da healing stream cu glyph tot timpul .Ai grija ca dupa ce se termina manatide sa recastezi healing stream


Resto shaman PVE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nlol

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-08-2016 19:52)
Joined: 27 May 2013
Posts: 26, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 34
Votes: 3

Post Posted: 12-06-2013, 11:02:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

deci nu folosest totem de mana deloc? sunt la un ilvl mai micut cei drept (380 cu cateva pvpuri) si raman destul de repede fara mana

m-am decis sa-mi fac spec fara tidal waves, sau cum se numeste -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
soulkreep
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 17-07-2015 17:46)
Joined: 11 Nov 2010
Posts: 734, Topics: 66
Location: Romania

Reputation: -0.4
Votes: 57

 
Post Posted: 12-06-2013, 11:19:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sper ca ai vrut sa zici telluric currents nu tidal waves - ca tidal waves e obligatoriu pe orice spec

In raiduri da healing stream e cea mai buna optiune chiar daca nu ai might .

Daca zici ca ramai fara mana repede poate fi din mai multe cauze .
-Cea mai frecventa este ca pica water shield de pe tine si trebuie sa te asiguri ca il ai in permanenta
-Sper ca nu folosesti healing surge pt ca si ala iti mananca destul de multa mana .
-Evita healurile inutile (gen un target e la 95% HP nu trebuie sa il healezi)
-Daca tot ai probleme cu mana si joci fara telluric currents baga mai mult spirit


Scuze uitasem de 4 si 5 -

4. La un boss gen chima cand scade tot raidu Daca un anumit target urmeaza sa ia dmg in perioada imediat urmatoare il healezi primul cu greater healing wave (in cazul tau tankul) .Apoi restul raidului il healezi fie cu spam de chain heal fie cu chain heal--greater healing wave--greater healing wave--chain heal--greater healing wave si asa mai departe .Asta pt ca vrei sa castezi mereu greater healing wave cu buful de tidal waves pe tine .

Healing rain il pui jos in ambele situatii

5.Cum am mai spus nu exista o ordine precisa la shamanul resto cum exista la ceilalti healeri .In afara de acel 916 haste minim dai reforge la stats in functie de preferintele tale personale .Fiecare are avantajele lui in anumite situatii si astfel nu exista un best stat


Resto shaman PVE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
skyleader
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 26-08-2013 23:09)
Joined: 19 Jun 2011
Posts: 202, Topics: 33
Location: Romania

Reputation: 64.1
Votes: 6

 
Post Posted: 12-06-2013, 11:43:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

da ma refeream la telluric -
ma bucur ca am clarificat si cu astea, momentan o sa ma axes pe mastery la reforge

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 12-06-2013, 16:14:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Este de stiut ca pierzi stackuri de Water Shield de fiecare data cand esti lovit de Stomp la morchok, cand est atackat de mobi la yor sahj, dar si la hagara, in frost phase,cand stai in acea pata alba de pe jos(cubul ala de gheatza care iti pica in cap)


*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Sharmi

[Tank Commander]



Status: Offline
(since 22-06-2016 23:31)
Joined: 16 May 2012
Posts: 362, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 122.3
Votes: 6

 
Post Posted: 12-06-2013, 16:18:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Naspa daca stai sa-ti pice ala in cap .




Demoralize the enemy from within by surprise, terror, sabotage, assassination. This is the war of the future.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 12-06-2013, 16:32:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am stat si eu o data sa vad ce face - Dar este destul de important oricum, daca mai sunt unii nabi, macar sa stie si ei in caz ca stau de 3 ori intr-o pata sa repuna Water Shieldul


*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 13-06-2013, 12:56:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Roshkatul wrote:
Am stat si eu o data sa vad ce face - Dar este destul de important oricum, daca mai sunt unii nabi, macar sa stie si ei in caz ca stau de 3 ori intr-o pata sa repuna Water Shieldul


Nu prea cred ca se merita sa iei vreo 50 k dmg (pilonu ala care cade la hagara) sau vreo 10 k dmg pe sec pentru ~758 mana (un charge de water shield). In patchu acesta, singurul motiv pentru care eu tin scutu pe mine este Resurgence.

De asemenea mana tide nu mai este ce a fost in 4.0.6.(cand dadea 400% din spirit pe care il stacai in prostie). Inainte cu mana tide iti faceai plinu imediat. Acum cand main stat este mastery, este mult mai util sa tii healing stream in permanenta.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 13-06-2013, 12:59:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gamer4life wrote:
Roshkatul wrote:
Am stat si eu o data sa vad ce face - Dar este destul de important oricum, daca mai sunt unii nabi, macar sa stie si ei in caz ca stau de 3 ori intr-o pata sa repuna Water Shieldul


Nu prea cred ca se merita sa iei vreo 50 k dmg (pilonu ala care cade la hagara) sau vreo 10 k dmg pe sec pentru ~758 mana (un charge de water shield). In patchu acesta, singurul motiv pentru care eu tin scutu pe mine este Resurgence.

De asemenea mana tide nu mai este ce a fost in 4.0.6.(cand dadea 400% din spirit pe care il stacai in prostie). Inainte cu mana tide iti faceai plinu imediat. Acum cand main stat este mastery, este mult mai util sa tii healing stream in permanenta.


Da, mana tide-ul se merita destul de mult totusi cand sunt 2 shamani in raid, inca mai functioneaza bine acel trick. In rest healing stream totemul este foarte util, mai ales ca este influentat de mastery pe patchul acesta



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Orga, 16 May 2015 13:23



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    


The time now is 26-04-2024, 14:50:31
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x